Šta je novo?

LG Televizori

Ne znam koji si boks koristio ali Shield, Ccgtv i ostali pristojni uređaji su u stand by modu i bukvalno im treba 2sek. Ne koristim daljinski od tv-a već sve sa jednim daljinskim ili telefonom ako baš neko želi.
Pusti Olimpa lupeta ko maksim po diviziji.

Nikad nisam primetio razliku u korist tv os-a. Može biti samo obrnuto naravno ako pričamo o iole normalnom boksu.

Možda je tebi suludo, ali na duže staze u svakom slučaju je boks bolje rešenje. Web os nema šta da traži pored dotičnog kvalitetnog. Od dostupnosti aplikacija preko fluidnosti samog sistema sve je na strani android tv os-a. I naravno otvorenost da se instalira šta se poželi.
Neka ti objasni Tim Cook zašto ne može direkt airplay bez aplikacije ili appletv boksa. Svejedno većina koja poseduje iP ima i appletv.
sa kojim to ti cudnovatim daljinskim gledas tv, daj otkrij nam molim te...da bi se koristio jedan daljinski, a obicno ljudi koriste onaj od tv -a, mora se ukljuciti cec opcija na boxu...a ako je na boxu ukljucen cec onda kad neko ugasi tv ugasice se automatski i box....a kad se upali tv os se digne za par sekundi dok ce tvoj android da se dize bar 30-40 sekundi..nikako 2-3 sekunde...ali to je najmanji problem...ili ce pored najsavremenijih magic remote daljinskih da koriste daljinski od fire ili telefon kao daljinski..smijesno...
ja sve vrijeme pricam o kvalitetu slike a ne fluidnosti, dostupnosti app itd ...tako da citaj sta pisem i ne slazi ovde postove samo tek tako.
nisu ovde ljudi dali tolike pare za oled tv da bi ih oci bolile dok gledaju neku utakmicu sa tih android boxova...pa onda sa ovog ne radi DV , sa drugog ne mozes ugasiti HDR ili ga i nema , na trecem zelena slika...tema su LG televizori..posto ga i nemas, ne pametuj previse ovde nego citaj malo po internetu i uci od onih koji ocito znaju vise...
 
Moje iskustvo govori da je idealna kombinacija LG televizor (idealno ako je panel OLED) i android box koji ima podršku za HEVC tj. 4K
Slika oštra da se "posečeš" još ako box ima i podršku za dolby atoms i na njega povezani 5.1 zvučnici (tipa DENON) uživanje može da počne.

Neverovatno koliko je veliki prelazak sa 40 na 55"

Tek da vidiš razliku 55" i 75"
Još malo pa kao platno u bioskopu 😃
 
sa kojim to ti cudnovatim daljinskim gledas tv, daj otkrij nam molim te...da bi se koristio jedan daljinski, a obicno ljudi koriste onaj od tv -a, mora se ukljuciti cec opcija na boxu...a ako je na boxu ukljucen cec onda kad neko ugasi tv ugasice se automatski i box....a kad se upali tv os se digne za par sekundi dok ce tvoj android da se dize bar 30-40 sekundi..nikako 2-3 sekunde...ali to je najmanji problem...ili ce pored najsavremenijih magic remote daljinskih da koriste daljinski od fire ili telefon kao daljinski..smijesno...
ja sve vrijeme pricam o kvalitetu slike a ne fluidnosti, dostupnosti app itd ...tako da citaj sta pisem i ne slazi ovde postove samo tek tako.
nisu ovde ljudi dali tolike pare za oled tv da bi ih oci bolile dok gledaju neku utakmicu sa tih android boxova...pa onda sa ovog ne radi DV , sa drugog ne mozes ugasiti HDR ili ga i nema , na trecem zelena slika...tema su LG televizori..posto ga i nemas, ne pametuj previse ovde nego citaj malo po internetu i uci od onih koji ocito znaju vise...
Izvinjavam se na off topic. Daljinski od Nvidia Shield naravno sa cec uključenim. Kada me vučeš za nos evo i video sam ti zakačio koliko mu tačno treba od zelenih led lampica do slike. Pa poenta je upravo u fleksibilnosti boksa i HDR možeš da isključiš na Shield-u😉zamisli ima ta opcija koju nemaš na tvom web os-u. Magic remote je ok daljinac i ništa više od toga.
Što se tiče DV eno imaš temu pa se javljaju ljudi koji poseduju LG tv i naravno i tu je shield u prednosti, jer je podrška u svakom slučaju bolja na Shield.
Često se susrećem sa LG oled i ponekim LED dotičnog brenda, a sam sam konfigurisao na desetine tako da iako ga trenutno ne posedujem siguran sam da mi uzdanica ne bi bila "veruj mi"🤣 Ne bih se više nadovezivao i kvario temu.
Moje iskustvo govori da je idealna kombinacija LG televizor (idealno ako je panel OLED) i android box koji ima podršku za HEVC tj. 4K
Slika oštra da se "posečeš" još ako box ima i podršku za dolby atoms i na njega povezani 5.1 zvučnici (tipa DENON) uživanje može da počne.



Tek da vidiš razliku 55" i 75"
Još malo pa kao platno u bioskopu 😃
Jedino bolje od ove kombinacije iako manjka kontrast i top crna je 120-150" kvalitetan UST projektor+ALR ekran. To mi je san ako ikada budem imao svoju kuću.
 
Jedino bolje od ove kombinacije iako manjka kontrast i top crna je 120-150" kvalitetan UST projektor+ALR ekran. To mi je san ako ikada budem imao svoju kuću.
Cccccc onolike pare dadoh za ovaj sistem sad mi praviš zaubice za još veće i skuplje.

Gde će ti duša čoveče 🤣
 
Što se tiče daljinskog, meni znači što Netflix/Disney+ mogu da pustim preko LG-jevog daljinskog. Dugme za paljenje TV-a i odmah dugme za ove strreaming servise. Kako bi to izgledalo preko Android box-a?
Još brže je ako je TV već bio ugašen na toj aplikaciji, pa onda samo palim TV i sve je odmah tu.

Imam Amazon Firestick 4k, ali ga od kupovine LG G1 65" ne koristim.
Prednost android boxeva/stickova mi je lično samo u tome što mogu da instaliram EON i VPN (nisam u Srbiji) pa da mogu gledati naše kanale. Kodi van Srbije nije pametno koristiti, a i kvalitet snimka za premium TV sigurno nije odgovarajući.
Moje iskustvo govori da je idealna kombinacija LG televizor (idealno ako je panel OLED) i android box koji ima podršku za HEVC tj. 4K
Slika oštra da se "posečeš" još ako box ima i podršku za dolby atoms i na njega povezani 5.1 zvučnici (tipa DENON) uživanje može da počne.
Šta se dobija tim HEVC-om preko android boxa, ako se uzme u obzir da se gledaju kablovski kanali i streaming servisi (Netflix, Disney Plus...)?
 
Pali se na Shieldu app u kojoj si poslednje bio, odmah nakon paljenja TV-a.
 
Izvinjavam se na off topic. Daljinski od Nvidia Shield naravno sa cec uključenim. Kada me vučeš za nos evo i video sam ti zakačio koliko mu tačno treba od zelenih led lampica do slike. Pa poenta je upravo u fleksibilnosti boksa i HDR možeš da isključiš na Shield-u😉zamisli ima ta opcija koju nemaš na tvom web os-u. Magic remote je ok daljinac i ništa više od toga.
Što se tiče DV eno imaš temu pa se javljaju ljudi koji poseduju LG tv i naravno i tu je shield u prednosti, jer je podrška u svakom slučaju bolja na Shield.
Često se susrećem sa LG oled i ponekim LED dotičnog brenda, a sam sam konfigurisao na desetine tako da iako ga trenutno ne posedujem siguran sam da mi uzdanica ne bi bila "veruj mi"🤣 Ne bih se više nadovezivao i kvario temu.
1.zasto bih uopste iskljucivao HDR ...tv ga sam ugasi kada sadrzaj nije u tom formatu..a imati OLED TV i onda HDR ili DV sadrzaje gledati u SDR je, izvini ali cista budalastina.
2.kakve veze ima LG televizor sa izvorom slike koji nije ispravan...ne zale se sigurno na hdr ili dv filmove sa netflixa, disney plus ili amazona...
3.pusti ti podizanje sistema, milione mogucnosti za razne appove, daj ti meni dokazi da je slika npr jedne fudbalske utakmice bolja na bilo kom android boxu pa cak i toj cuvenoj nvidii nego na lg oledovom web os...ne mozes jer to nije moguce. sve sto sam do sada napisao vidio sam svojim ocima ...
a onima koji ne vide i ne primjecuju te razlike prije ili kasnije, oftalmolog ne gine:)
 
Pali se na Shieldu app u kojoj si poslednje bio, odmah nakon paljenja TV-a.
A ako je source namešten na kablovsku?
Kako onda ide postupak do reči o paljenja Netflixa?
- Pretpostavljam da je sledeći sled:
Pališ TV, pa Shield (čekaš dok se ne upali vidim da je brzo 5-6 sekundi), prebacuješ source (dugme na daljinskom za TV source pa levo/desno do ulaza na koji Shield vezan, pa ok), platiš Shield i onda levo-desno/gore-dole do aplikacije (ili ima dugme na daljinskom baš za Netflix).
 
Pali na source na kom je isključen TV.
Mogu recimo da kliknem na Netflix dugme na Shiled daljincu i pali odmah Netflix. Može isto ovo i kada je isključen TV, uključiće ga i direkt na Netflix.
Ništa komplikovano.
 
Naravno da ima Netflix dugme, ali mozes i daljinski od C1 da koristis samo. Cim palis na source od Shielda automatski ti daljinski C1 komanduje Shieldom.
Ne kapiram cemu ova diskusija, C1 i Shield su vrhunski uredjaji ko hoce nek koristi ko ne ce ne mora. Ukusi su razni i sve je stvar subjektivnog dozivljaja.
Ja licno imam AFT 4k, AFT 4K Max i Shieldove 2017 i 2019 i sa svima sam veoma zadovoljan, svaki ima naravno mane ko i svaki uredjaj pa i C1.
Moram da kazem da mi od svih Shield Pro 2019 sa C1 daje najbolje rezultate. Kao Plex serveri za DTS i velike fajlove itd.
Nemam nista protiv WebOS ali koristim previse striming aplikacija da bi njega koristio, jednostavno bi ga udavio.
 
Poslednja izmena:
Šta se dobija tim HEVC-om preko android boxa, ako se uzme u obzir da se gledaju kablovski kanali i streaming servisi (Netflix, Disney Plus...)?
Ti kažeš da si u inostranstvu nemački SKY i britanski SKY imaju HEVC kanale.
Striming platforme koje navodiš puštaju sadržaj (ne sve) kodiran HEVC-om.
 
Ali ja nemam SKY 😁
Ako striming platfore puštaju HEVC sadržaj, kakva bi bila slika sa android boxom koji ima podršku za isti u odnosu na WebOS?
Jel WebOS ima HEVC podršku?
 
Ima i LG HEVC naravno
 
Svejedno većina koja poseduje iP ima i appletv.
Bas naprotiv.

Ljudi koriste Samsung ili LG televizore zbog AirPlay funkcije... Sto druge marke ne plate licencu kao Google-u za chromecast i svima lepo. Ovako si ogranicen ili Samsung ili LG.
 
Slažem se neka ubace oba protokola i banja. I Sony ima podršku za airplay.
 
ne znam kako da ti pomognem
 
Skupis sa drugarima jos 4 naloga i izadje vas YT Premium 200 din mesecno i nemas petljanja nikakvog :)
 
Došao sam do zaključka da mi je na mom LG Oled65c11 prso LG store iz nekog razloga.
Pokušavam neke kung fu metode što nalazim na netu. Evo sad prvo ugasio TV, pa isključio kabl iz struje pa power dugme na TV držao 30s.
Pa ugasio SBB Ubee ruter, switch pored i TP link AC1750 ruter. TV je spojen na glupi switch pored TV.
Ako to ne urodi plodom moram factory reset iz TV settings.
Ako je neko imao sličan problem ili ima neki savet bio bi veoma zahvalan.
 
Došao sam do zaključka da mi je na mom LG Oled65c11 prso LG store iz nekog razloga.
Pokušavam neke kung fu metode što nalazim na netu. Evo sad prvo ugasio TV, pa isključio kabl iz struje pa power dugme na TV držao 30s.
Pa ugasio SBB Ubee ruter, switch pored i TP link AC1750 ruter. TV je spojen na glupi switch pored TV.
Ako to ne urodi plodom moram factory reset iz TV settings.
Ako je neko imao sličan problem ili ima neki savet bio bi veoma zahvalan.
Servis ako je u garanciji tv da ti lepo instaliraju verziju WebOS-a kojoj sve funkcije rade normalno.
 
Probaću još factory reset, ako ne zovem taj Ignis da vidim jel imaju terensku ekipu. Nije Oled za šetanje nikako.
Ne bi da ti kvarim igricu ali informaciju koju ja imam je da nemaju terensku ekipu.
Čak to ni u Beogradu ne pružaju, a kamo li van njega.
Imaš li originalno pakovanje sa sve stiroporom sačuvanu?
Ako imaš spakuj pažljivo i dodaj još malo nekog mekanog predmeta ispunjenog vazduhom i u kola na zadnje sedište položi pa pravac BG.
 

Ima tu informacija za dimenzije!

LGC1dimmensions.png
 
Probaću još factory reset, ako ne zovem taj Ignis da vidim jel imaju terensku ekipu. Nije Oled za šetanje nikako.
Pa uradi reset za početak, ja bih to svakako odmah prvo uradio još one večeri kad je počelo da te zeza
 
Ma dovezao sam ja u gepeku A6 limuzine taj TV ali je kutija bila u mm na knap, oštetio sam kedere sa jedne strane jer je uzak ulaz u gepek ovog mog modela.
Svakako imam 2 kombija ako zatreba, ali idem popiti 2 rakije, pomoliti se korejanskom bogu i probati factory reset 🙏
 
Vrh Dno