Šta je novo?

LG Televizori

Ustanovio sam nesto cudno na C1, kako preko lana tako i preko wifi ne porelazi 36Mbps dok u uploudu ide na 150Mbps.
Zakacio Lan adapter od 1000Mbps na usb i ista prica potpuno. Brzine merene preko browsera na tv i preko netflix aplikacije.
Preko Shield TV meri brzinu 395/150, sto mi je i vaznije jer sve gledam preko njega ali mi ovo nije jasno.
Jel ima jos neko taj problem, da nije do zadnjeg update? Ili sam te srece da mi lan/wifi sjebani na tvu.
Mada kakve bi to imalo veze sa eksternim usb lan adapterom, koji meri indeticne brzine.
 
nisu te app bas pouzdane za mjerenje jer zavisi prema kom serveru rade test..ali je cinjenica da su na lg stvarno u.rali stvar sa mrezom ..kupis tv od 3300e i dobijes 100mb lan..
kod mene optika 1/1 gb a na TV CX preko wifi izvuce max do 200/80 mb/s ...na appletv 4k s kablom 930/930 mb/s jer je lan 1gb ...nije do tvog tv-a....glupo ali tako je gotovo kod svih...
 
Pa na svakom tv-u je lan 100 max. Kako nije do tv-a kada mu meri 36Mbps pa čak i na wifi?🤔
Wifi treba da izvlači više zavisi od čipa koji ima ali su obično i oni krš.
 
Jasno je meni da ugradjuju 100Mb LAN ali da makar izvuce 90Mb nego izvlaci 36Mb isto i preko WIFI.
Stari LG 50" LCD je izvlacio na lanu 96Mb a na WIFI 380Mb. Na usb adapteru je izvlacio oko 300Mb.
Ruter je ROG Rapture GT-AX6000.
 
Isti lan adapter? Jedino što mogu da pomislim je kompatibilnost usb adaptera i c1. S druge strane wifi bi trebalo da ima višu brzinu ali to opet zavidi od dosta faktora kod tebe u stanu/kući.
Jesi na 2.4Ghz ili 5?
 
Poslednja izmena:
Isti lan adapter? Jedino što mogu da pomislim je kompatibilnost usb adaptera i c1. S druge strane wifi bi trebalo da ima višu brzinu ali to opet zavidi od dosta faktora kod tebe u stanu/kući.
Jesi na 2.4Ghz ili 5?
Ruter je na metar od TVa i na 5Ghz sam. Probao sam dva razlicita lan adaptera i oba isto pokazuju. Iz mog iskustva adapter ili radi ili ne kod LG televizora.
Jedina razlika kad je preko lan adaptera je upload ide na 150Mbps dok na TV lanu ide na 95Mbps.
Ali download zakucan na 36Mbps i tacka.
Probao na oba usb ulaza i isto, sad sam i ruter restartovao i isto sve.
 
Poslednja izmena:
Sad probah na mom C1, 85/30 dobijam u prosjeku (300/30) mi je net.
 
Sad probah na mom C1, 85/30 dobijam u prosjeku (300/30) mi je net.
Lan TV ili adapter ili wifi i kako meris? Moj net je 400/160.
Merim na browseru spped test 36/95 Lan TV , adapter i wifi sve isto.
 
LAN, evo mozgam kako da prebacim na WiFi, ladno ne može da se ugasi ethernet jednostavno nego favorizuje ethernet iako je upaljen i wifi (razumljivo ali na Android OS-u sam mogao da isključim jedno). Da iščupam kabl ne ide jer mi je okačen na zidu TV i bukvalno ne mogu da mu priđem bez da skidam TV sa zida, što ne dolazi u obzir... :D
 
LAN, evo mozgam kako da prebacim na WiFi, ladno ne može da se ugasi ethernet jednostavno nego favorizuje ethernet iako je upaljen i wifi (razumljivo ali na Android OS-u sam mogao da isključim jedno). Da iščupam kabl ne ide jer mi je okačen na zidu TV i bukvalno ne mogu da mu priđem bez da skidam TV sa zida, što ne dolazi u obzir... :D
Ne moras iz tv da cupas mozes iz rutera ;) ali nemoj se cimati.
Prosto neverovatno da tv tog cenovnog ranga ima tako los lan/wifi.
 
Ne moras iz tv da cupas mozes iz rutera ;) ali nemoj se cimati.
Prosto neverovatno da tv tog cenovnog ranga ima tako los lan/wifi.
Heh, ne radi mi mozak večeras, još sam i obilježio kablove koji idu u router da odmah znam od čega je koji... :)

Uglavnom, na wifi osilira, između 55-85 dok je upload između 25-30 svaki put.

Čudno s obzirom da imam odličan mesh sistem pozicioniran tačno ispod TV-a gdje je uostalom i router. Na sve ostale uređaje imam zakucano 300/30 bilo gdje u trepezariji i dnevnoj što znači da ovaj TV (kao i većina) ima neku krš megabitnu karticu.
 
Isti slucaj moj Ruter je ROG Rapture GT-AX6000 zakucava na svim uredjajima 400/160.
Ali makar znam da nisam jedini pa mi lakse.
Hvala na odgovorima
 
Ima dosta na netu slučajeva sličnih tvom i na cx i c1. Čudno.
Ostaje mi da se nadam da nije hardware u pitanju i da ce u nekom buducem FW updatu to biti reseno.
Jer da je do lan ili wifi karte onda bi lan adapter radio normalno preko usb porta, sem ako nisu i oni (usb) krs.
 
Ma imaš dobar atv boks tako da ti to ni ne treba. Ja nikad nisam koristio tv aplikacije ranije i kad sam imao krš od os-a, a ni sada na sony oledu iako je sasvim ok za bazne stvari.
 
Sad nadjoh ovo, brate ovo je vic.

Wrong Type of Cable​

LG TV network adaptors only support 10/100mb LAN connections. In their manuals, they state that the Ethernet cable from the TV (RJ45 connector) should be plugged into a 10 base T or 100 base TX LAN port.

This basically means that the bandwidth of the Ethernet cable should be no more than 100Mbps.

So if the bandwidth of your cable and router is more than 100Mbps, the Ethernet connection will lag or fail. This is simply a compatibility issue with the TVs hardware. LG recommend using a cat5 (‘category 5’) cable, which is a 100MHz Ethernet cable.

Probacu da nadjem negde neki stari cat5 kabal bas da i to proverim. Sada su mi svuda cat6e kablovi.
 
Jel probao neko neku vpn aplikaciju za webos?
Ne postoji VPN app za WebOS, imas dve pogucnosti mozes da stavis VPN na ruter ili neki DNS na sam TV.
Skoro svi bolji VPN provideri nude i DNS za smart TV.
 
Postoji Hulu, ali to niko pametan ne bi koristio

inače, za merenje brzine koristite LG aplikaciju Internet Speed 2
 
Ja sam tu i koristio
 
Postoji Hulu, ali to niko pametan ne bi koristio

inače, za merenje brzine koristite LG aplikaciju Internet Speed 2
Sta je HULU znam samo za satreaming servis ali ne i VPN?
Ne nalazim na Google nista o tom VPN?
 
Postoji Hulu, ali to niko pametan ne bi koristio

inače, za merenje brzine koristite LG aplikaciju Internet Speed 2
Instalirao Int.speed2 ona pokazuje full speed 95/89 na 100Mb portu C1.
Hvala
 
Zaintrigirali ste me sa ovim merenjima pa reko da probam i ja.
TV je LG C2
SBB 600/60
Lan kablic je star jedno 10 god. :D
Preko speedtest.net 91/58
Preko aplikacije "Internet Speed 2" 85/58
 
Zaintrigirali ste me sa ovim merenjima pa reko da probam i ja.
TV je LG C2
SBB 600/60
Lan kablic je star jedno 10 god. :D
Preko speedtest.net 91/58
Preko aplikacije "Internet Speed 2" 85/58
e vidis meni preko beowsera speedtest.net daj 36/90 a ova aplikacija 95/89. Nesto je do sotware sigurno. Usb adapter 36/90.
jel ti wifi tuce 600/60?
 
Da u pravu si u obe tacke, postoji u storu i ne treba je koristiti.
Hola is one of the worst free VPNs we've reviewed. It logs all your online activity, shares your information, and doesn't encrypt your connection. It is categorically unsafe and anyone that chooses to download it risks their privacy, personal identity, and online security.

Zato i kazem Ruter VPN ili Smart DNS servis.
 
Wat, kako sad kod tebe gigabitna kartica, nisu normalni...
 
Jao gde sam hvalio LG oled odma počeo da zeza.
HBO max neće da mi update, neće da obriše app, sad sam ga iščupao iz struje da uradi neke reset mreze šta već tako kažu na interneti.
Koji mu je vrag šta raditi?
LG Oled65c11
 
nVidia Shield i rešiš se muka :D
 
Nazad
Vrh Dno