Šta je novo?

LG Televizori

Ako nekome treba, na Shopsteru su LG televizori na popustu do nedelje za SBB korisnike, OLED48C11 izađe oko 141k.
 
Ne znam sta je tu lepa cena ja platio manje onaj od 55inc a garancija koji ce ti ta od 5 god ako ne vazi za display
 
Šta mislite, da li može G1 65" da se koristi sa nekim ovakvim podnim postoljem: https://www.amazon.de/Lg-Tv-Standfuß/s?k=Lg+Tv+Standfuß

Ne postoji mogućnost kačenja na zid (od drvenih ploča je, na znam kako se tačno to zove), pa bih radije stavio na nešto ovako kao sa linka, nego na nogice. Nekako mi je lepše, manje prostora zauzima, a i jeftinije je (nogice su 150€).

Jel ima neko iskustva sa ovakvim nosačima, jel bi moglo to tako da prođe?
 
Kolege, forumasi imam problem. LG 40uk7550. Ponekad gubi vezu sa wifi. Nekad jednom na dan, nekad vide puta na dan. Bez obzira da li je 2,4 ili 5g. Nijedan drugi uređaj ne gubi vezu. Kad ga isključim, pa uključim jedno vreme radi. Apsolutno nikakve zakonitosti nisam uočio. Na netu sam našao nekoliko rešenja (od debilnih tipa približite ruter, do promene države) za ovo, ali nijedna ne pomaže. Da li neko ima sličan problem.
 
lg-oled-tv-models.jpg



Gledam ovaj šifraranik, pa gledam šifre tipa OLED55C12LA ili OLED55C11LB. Jel sam ja retardiran ili "ne može" poslednje slobo da budfe B ili posle 1 treba da ide A/P/S/W?.Na kraju krajeva koja je razlika između OLED55C12LA ili OLED55C11LB (osim boje leđa?). Hvala.
 
Šta mislite, da li može G1 65" da se koristi sa nekim ovakvim podnim postoljem: https://www.amazon.de/Lg-Tv-Standfuß/s?k=Lg+Tv+Standfuß

Ne postoji mogućnost kačenja na zid (od drvenih ploča je, na znam kako se tačno to zove), pa bih radije stavio na nešto ovako kao sa linka, nego na nogice. Nekako mi je lepše, manje prostora zauzima, a i jeftinije je (nogice su 150€).

Jel ima neko iskustva sa ovakvim nosačima, jel bi moglo to tako da prođe?
Ako se uklapa sa VESA kacenjem i tezinom, naravno.

G1 65" prema rtings review koristi VESA 300x300 kacenje, to ti treba. Koliko vidim svi ovi nosaci nose 40-50kg sto bi trebalo biti vise nego dovoljno.
 
Stigao C1. Možda je glupo pitanje, ali sad kad budem podešavala sliku, jel treba da pustim SDR video, pa onda unosim postavke za njega, pa HDR10 video, pa podešavam to, itd? Gledala sam preporučene postavke, čisto orijentaciono, ali nigde ne pokazaše kako da znaš šta podešavaš. 😄
 
Kada biras picture mode, biras za sdr ili hdr u zavisnosti sta je trenutno pusteno. Kao glup primer sdr moze da bude sports mode a hdr standard. Cak i da su oba standard, nisu isti :D
 
Zahvaljujem, ipak sam dobro zaključila kako ide podešavanje. Danas ću malo to da pročačkam. :)
 
Stigao mi C1, kakav je WebOS6 pucanj u sopstevno koleno.
Od najboljeg TV OS-a su napravili... ono :(
 
Imam problem sa puštanjem 4k HDR remuxa sa plexa, na svakih 5 sekundi prekida i učitava. 1080p pušta normalno. TV sam povezala na Wi-Fi, brzina neta je 50/8. Da li bi pomoglo ako bih ga povezala kablom na ruter? Ili mi je previše spor net...
 
A kada iskljucis prevod?

Brzina neta je nebitna, plex server je u lokalnoj mrezi
 
Koji je remux u pitanju? Ako je veliki bitrate može da secka. Mrežna u TV je 100Mbit.
 
A kad kazes remux mislis na one prave BR ripove, ili neki "obican" x265
 
Remux je punokrvni BluRay disk. 1:1 kopija.
 
Na to sam i mislio, rip u smislu da je mkv fajl od 50ak gb samo se nisam tacno izrazio :D

Edit: aj posalji naziv fajla da skinem na brzinu i probam kod mene :D

I da, da li si probala kroz LG SmartShare? I da li pustas kroz plex app ili tamo gde biras eksterni storage?
 
Jeste pravi. Evo recimo probala sam sad Jungle Cruise od 60 GB, piše video quality 67.7 Mbps 4K. Prebacila sam na Dolby 5.1, stavila srt titl i koči.
 
A kakav ti je ruter? Je l' moze da izbaci preko 50mbps na 2.4GHz wifiu (pretpostavljam da na 5GHz ne mozes da se nakacis) ?
 
Edit: aj posalji naziv fajla da skinem na brzinu i probam kod mene :D

I da, da li si probala kroz LG SmartShare? I da li pustas kroz plex app ili tamo gde biras eksterni storage?
Samo kroz plex app. Sad ću da probam taj SmartShare.

Skinula sam sa rargb Jungle.Cruise.2021.Bluray.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.TrueHD.7.1.Atmos-FGT.mkv
A kakav ti je ruter? Je l' moze da izbaci preko 50mbps na 2.4GHz wifiu (pretpostavljam da na 5GHz ne mozes da se nakacis) ?
Tražila sam danas to u podešavanjima rutera i iskreno nigde nisam videla tu opciju. Nemam pojma koji je ruter, dobijen od mts pre par godina.
 
Pustio sam ga da se skida, valjda ce brzo uz malo srece :D

A probaj da pustis sa built in playerom umesto sa plexom, trebalo bi ovde gde je meni media server tebi da bude plex server
 

Prilozi

  • 20211013_190304.jpg
    20211013_190304.jpg
    281.3 KB · Pregleda: 41
Onda je WiFi najverovatnije zakačen na 2.4GHz. Ako je ruter pre par godina moguće da nema 5GHz.
 
Jel SmartShare instaliram na komp? Pa onda preko plejera pristupam?
 
Da, tamo ti radi i plex server, zar ne?
 
Namestila SmartShare, pustila preko plejera i opet isto.
 
Pa jedino sto mi jos pada na pamet je da ubodes lan kabl u televizor i probas tako 🤷‍♂️
 
Apsolutno isti problem sam imao (koristio sam serviio). Mora kabel ili 5Ghz. Opada protok na 2,4Ghz verovatno zbog pretrpanosti. Takođe, spor hdd gde je rip može biti problem.
 
Nazad
Vrh Dno