Šta je novo?

LG P500 UPOZORENJE!

ferdinand62

Slavan
Učlanjen(a)
18.08.2007
Poruke
27
Poena
304
Zdravo svima,posedujem gore navedeni telefon,Android 2.3.3 Gingerbread.Zelim da upozorim sve korisnike na mogucu opasnost sa nesagledivim posledicama!
Juce mi je telefon poslao SMS na potpuno desetu adresu.Naime,poslao sam sms osobi A,a dobila ga je osoba B!Proverio u tredovima,nije bila moja greska,jednostavno je sam odlucio i poslao sms na nezeljeni broj.
Telefon posedujem nekoliko meseci,nisam neki Android freak,zeleo bih da vas pitam dali jeko imao,ili cuo za ovakvu brljotinu?
Od samog pocetka telefon brlja,to se najvise izrazavalo u tome da sam bira i postavlja vec customizovane ringtonove,sam prepravjla imena u kontaktima(naime ako je neko ukucan kao Djordje Petrovic,on sam izbaci Petrovic/1Djordje i to bez nekog odredejnog sistema!)To je sve bilo podnosljivo i relativno zanemarljivo,ali ovo sa slanjem sms na pogresan broj je previse i u krajnoj liniji,moze da bude vrlo opasno!
Eto,ako neko ume da mi odgovori,unapred hvala,ako ne,neka sluzi kao upozorenje svima,oprez sa Androidom ili LG,ne znam do cega je vec problem!:mad:
 
Za nekih 3-4 meseca nikad nisam imao ni takav ni bilo kakav problem sa P500.
 
Da li ti je ukljucen sync kontakta sa nekim servisom tipa gmail, skype, facebook, viber,... Mozda je neko na npr FB-u promenio svoj broj i stavio tudji i onda je tvoj telefon povukao takav kontakt.
 
Uradi reset telefona na fabričke vrednosti, možda to pomogne.
 
Hm, nije mi čudno kada se ovakve stvari dese na smartphone-ovima. Ali slučaj koji je bio kod mene u firmi je bio tragi komičan. Direktorka je imala Samsung E250 i svremen na vreme, koga god da okrene iz imenika telefon zove mene :d Ja sam u početku mislio da ona pogreši, pa je blam da prizna, dok mi jednom nije pokazala dok je bila otvorena veza...Na display-u stoji ime njenog brata, a veza uspostavljena samnom. Prekine ona vezu, udjemo u imenik da proverimo broj sve normalno. Jednostavno telefon je odlučio da zove mene i to je :D

Sorry za off
 
Uradio hard reset,formatirao karticu,ali kako da sad budem siguran da se to nece ponoviti?
 
Dobro je,lakse mi je da cujem da se to jos nekom desilo,da nisam poludeo!
 
Ja ga imam 6 meseci, nikada mi nije "zakazao"...
 
To sa porukama je bio čest problem na nexus s u Americi,na gingerbreadu. Znam da su se ljudi dosta žalili, pa je Google ubrzo izbacio update.
Što se tiče menjanja imena kontakata, možda si instalirao neki malware, pa ti on menja.
Rootuj i nabaci neki 2.3.7 rom na telefon.
 
Hvala na savetu,to vec prevazilazi moje znanje o Android,ali cu svakako dati nekom drugaru koji to zna,da uradi,poslusacu savet.
 
Nazad
Vrh Dno