Šta je novo?

LG Optimus L9

Kakav crni Prestigio, nemoj da se zajebavaš sa tim kineskim glupostima. Trebaju oni još mnogo mleka da popiju da bi došli na nivo LG-a, kakav god da je.
 
Nisu to kinezi, firma je valjda prijavljena na Kipru, no nema veze, nisu toliko losi, mada nemaju brend. Dosta ljudi ih hvali, ali ako bude priblizna cena naravno da cu uzeti lg. Mada ja bih najradije uzeo ovaj novi lg l7 2, ali nemam pojma kada ce da izadje, ponajvise zbog baterije. Ko hoce ekran od oko4.5 inca za 200e, ova dva telefona su jedini izbor.
 
Izašao je najnoviji update na verziju V10H. Da li je neko updatovao i ima li nekih promena?

Ja sam instalirao IGO bez rutovanja i nemam nameru da rutujem. Imam brdo aplikacija i zauzeto svega 800 MB i 1,2GB slobodnog prostora. Koristim reader, office, internet, pogledam neki film, malo muzike i čitanje stripova. Igrice ne igram, tako da je za mene ova količina prostora više nego dovoljna. Juče sam na otvorenom slikao i moram reći i da su po mom mišljenju slike odlične. Posle Huawei G300 slika, vo je vrh. Prvo sam hteo da prodam fon, ali sam uzeo da ga malo probam i testiram i na kraju sam se oduševio i rešio da prodam Sony Xperia J, a ovaj da zadržim.
Što se tiče poredjenja sa S3, ipak S3 deluje mnogo bolje, AMOLED ekran je fantastičan, ali realno dati duplo više para za njega je bacanje novca. Ipak ovaj telefon ima neku realnu cenu i vredi ovih para, doduše ako ga dobijete za 1 dinar, onda baš vredi! ;)
 
Poslednja izmena:

Jok i nisu. Jeste kiparska firma, ali poenta je bila da su još uvek nov i nepouzdan brend koji nikako ne može kvalitetom da se meri sa brand name telefonima kao što je LG. No, znam da je cena ograničavajući faktor...

Izašao je najnoviji update na verziju V10H. Da li je neko updatovao i ima li nekih promena?

Izašao još pre par nedelja, ja sam jedino primetio da baterija više drži.
 
Izašao je najnoviji update na verziju V10H. Da li je neko updatovao i ima li nekih promena?

Koliko mb je potrebno da se ima slobodno da bi se update uradio? Ja imam 1gb free i kad probam update, kaze mi da nemam dovoljno memorije o_O
Nisam ga ni jednom update za 2 meseca i jace koliko ga imam, verzija je cini ki se 10a.
 
I ja bih rekao da je baterija za nijansu bolja. I rekao bih da fluidnije radi. Nikakvih problema nisam imao.
Ja sam radio update preko kompa... Skidao mi je cini mi se fajl oko 500mb. A budjav im je neki server, bas se vuklo.
Probaj preko programa, mozda prodje.
 
Nadogradio. Baš sporo ide.
 
Probao sam malopre da update telefon, 100% naterija, 950mb free i kaze mi da nemam dovoljno memorije. Tacno cu da ocistim telefon skroz i da probam, da vidim da l' ce tad da kazem da nemam dovoljno mb.
 
Vidim da je i Optimus 4X bio na 10H i sada im stize JB, izgleda da smo i mi blizu.
 
Ja koliko sam video sa ics na jb npr s3 iza touchwiza nema razlike.... Što će reći verovatno su to pravi dobici samo za nexsuse, tako da se ne nadam puno
 
Itekako ima razlike, itekako :) Jedino sto se pokvari baterija, ali dobijes smothness :)
 
Pozdrav drugari,

Imam par pitanja :
Kako se ponaša displej na ovom uređaju.Nikada nisam imao iskustva sa ovakvim displejem , a spremam se da pazarim ovaj fon. IPS matrica koliko sam čitao je sasvim ok pa molim za vaše utiske ?Pošto nemam naviku da stalno menjam telefone , preprodajem i tako to. Uliva li ovaj telefon poverenje da može dugo da ostane u upotrbi.do sada sam imao nokiu 5800
Zna li neko da mi kaže koje je cena ovog telefona kod ovlašćenog LG prodavca ili servisa?
Tamo bi garancija trebala biti 2 god ako ne grešim.
 
@darkopainkiller
I ja imam nokiu 5230( osiromasena verzija 5800) i hocu kao i ti da pazarim ovaj telefon :), slicno razmisljamo :). Isao sam u telenor da vidim uzivo ovaj telefon, malo je glomazan, prvo ga probaj, malo ga cackaj uzivo, jer zbog velicine ekrana nije za svakog. Kuciste mi ne odaje neki utisak pouzdanosti, tanka plastika, narocito pozadi, sa strane ima kao neki metalno okvir, e sada da li je metal li nije nisam stigao da ocenim, znaci kuciste nije previse kvalitetno odradjeno, da se razumemo zavrsna obrada nije losa, ali su koristeni rekao bih jeftini materijali. E sada, kada telefon gledas sa par metara daljine, a ne uzimas u ruke,stvarno odaje utisak eskluzivnosti, narocito bela verzija (768). Dizajn u kombinaciji sa metalnim okvirom i velikim i solidno kvalitetnim ekranom stvara utisak da se radi o telefonu od 400e, ali kada se uzme u ruke, vidi se da je to ipak budzetski telefon. Moj ti je savet da izbegnes ovlascene prodavce jer su preskupi, telefon ce te izaci preko 320e, imas na oglasima ove telefone i za 210-220 sa garancijom, telefoni koji su uzeti uz postpaid ugovore.
 
@darkopainkiller
I ja imam nokiu 5230( osiromasena verzija 5800) i hocu kao i ti da pazarim ovaj telefon :), slicno razmisljamo :). Isao sam u telenor da vidim uzivo ovaj telefon, malo je glomazan, prvo ga probaj, malo ga cackaj uzivo, jer zbog velicine ekrana nije za svakog. Kuciste mi ne odaje neki utisak pouzdanosti, tanka plastika, narocito pozadi, sa strane ima kao neki metalno okvir, e sada da li je metal li nije nisam stigao da ocenim, znaci kuciste nije previse kvalitetno odradjeno, da se razumemo zavrsna obrada nije losa, ali su koristeni rekao bih jeftini materijali. E sada, kada telefon gledas sa par metara daljine, a ne uzimas u ruke,stvarno odaje utisak eskluzivnosti, narocito bela verzija (768). Dizajn u kombinaciji sa metalnim okvirom i velikim i solidno kvalitetnim ekranom stvara utisak da se radi o telefonu od 400e, ali kada se uzme u ruke, vidi se da je to ipak budzetski telefon. Moj ti je savet da izbegnes ovlascene prodavce jer su preskupi, telefon ce te izaci preko 320e, imas na oglasima ove telefone i za 210-220 sa garancijom, telefoni koji su uzeti uz postpaid ugovore.

Prvo da ti se zahvalim na brzom i detaljnom savetu Veljko.
Pošto sam iz Niša gledao sam cene u podzemnom prolazu i tamo im je cena za ovaj model u prodavnicama 230-240 eur novi saq garancijom 6 meseci i fora 2 godine kao održavanje besplatno (šta god značilo ).
Neznam šta će iskusniji vlasnici ovog telefona reći ali meni ovaj model sasvim izgleda ok .
Silikonska futrola bi donekle zaštitila telefon od oštećenja pošto je "slabija" plastika u pitanju , valjda ćete se složiti.
Ekran bi mi sasvim odgovarao jer sam razmišljao da uzmem tablet pa odustao.
E sad IPS bi trebao da bude ok na ovom telefonu , pošto neznam dali su isti i na tabletima ( ljudi se stalno žale na mrtve piksele)
Inače beli se i meni isto sviđa.
 
Ja sam prešao sa Nokie E72, koji je bio kvalitetan i pouzdan u svakom pogledu, ali prevaziđen zbog Symbiana i tako dođoh do LG-a, čitao čačkao, proveravao, davno sam imao Samsung Galaxy I i nije mi se svideo, ali to je trend koji se nastavio, a to je da su moderni uređaji tehnološki doterani, ali se na svemu ostalom štedilo do maksimuma. Ne verujem da su pravljeni da traju duže od 2 godine, ali tolika mu je garancija svuda, čak i ovi što daju manje uz neke klauzule, ako ti crkne inspekcija će da ih pritera i da im utera, sem ukoliko pre toga ne odrade nekoliko brzinskih poslova i nestanu u vidu lastinog repa, a onda možeš da se slikaš. Veličina je stvar ukusa, ali ekran u stanu držim na 30% osvetljenosti a napolju na 50 i po zimi je šljakao bez problema, verujem da će leti ako ga podesim na 100% da sija ko lud, što je sasvim dovoljno. Za uloženo dobijeno mislim da je BEST BUY varijanta, jer sam ga iz tih razloga i uzeo. Nije munja i zver, ali se ne vuče i radi fino i stabilno, ponekad zabaguje, al to mi se dešava na svim uređajima poslednjih godina kad više stvari pokušavaš da radiš. Za prosečnog korisnika je odličan, igrice ne igram i ne gledam filmove, za ostale specifikacije pogledaj prethodne postove.
Moj je crni i nije za tepanje, ali je sasvim čvrst i lepo leži u ruci, malo je nezgrapan za džep, uz futrolu TPU silikonsku od 500 dinara ja prezadovoljan.
Beli se i meni više sviđa, ali nisam mogao da biram.
 
@darkopainkiller
Ako si razmisljao o tabletu, onda verovatno znas kolike su dimenzije telefona, sto znaci, ako ti je surf netom bitan, ovo je pun pogodak, ima solidnu bateriju, koja moze da izdrzi bar od jutra do mraka, ekran kvalitetan...
Mani te garancije od 6 meseci, ja sam hvatao pojedine prodavce da u stvari 6 meseci garantuju za softver, a ne za hardver, znaci ako ti se nesto pokvari...
Kazem ti, imas telefone od nasih provajdera sa regularnom garancijom od 24 meseca, cene se krecu u rasponu od 210-230e, sto je sasvim prihvatljivo, inace, za ove pare imas i prestigio 4500, slicnih karakteristika kao i lg, za nesto malo manje para, eto, mozes malo pogledati i taj model. aKO IDES NA LG ONDA TI JE BELI BOLJA VARIJANTA.
 
@darkopainkiller
Ako si razmisljao o tabletu, onda verovatno znas kolike su dimenzije telefona, sto znaci, ako ti je surf netom bitan, ovo je pun pogodak, ima solidnu bateriju, koja moze da izdrzi bar od jutra do mraka, ekran kvalitetan...
Mani te garancije od 6 meseci, ja sam hvatao pojedine prodavce da u stvari 6 meseci garantuju za softver, a ne za hardver, znaci ako ti se nesto pokvari...
Kazem ti, imas telefone od nasih provajdera sa regularnom garancijom od 24 meseca, cene se krecu u rasponu od 210-230e, sto je sasvim prihvatljivo, inace, za ove pare imas i prestigio 4500, slicnih karakteristika kao i lg, za nesto malo manje para, eto, mozes malo pogledati i taj model. aKO IDES NA LG ONDA TI JE BELI BOLJA VARIJANTA.



Upravo mi je za surf i multimediu i potreban ovakaf fon.Videćemo. Za sada lg stvarno izgleda best buy za ovaj novac.

Drugari hvala vam najlepše na pomoći i savetima
 
Pozdrav drugari,

Imam par pitanja :
Kako se ponaša displej na ovom uređaju.Nikada nisam imao iskustva sa ovakvim displejem , a spremam se da pazarim ovaj fon. IPS matrica koliko sam čitao je sasvim ok pa molim za vaše utiske ?Pošto nemam naviku da stalno menjam telefone , preprodajem i tako to. Uliva li ovaj telefon poverenje da može dugo da ostane u upotrbi.do sada sam imao nokiu 5800
Zna li neko da mi kaže koje je cena ovog telefona kod ovlašćenog LG prodavca ili servisa?
Tamo bi garancija trebala biti 2 god ako ne grešim.

Ekran je odlican i najbolja stvar na telefonu.
kao i vecina smart telefona mora da se cuva tj nije za bacakanje okolo itd. Meni posto sam zivotinja je ispao jednom sa stola doduse bio je na punjacu pa je kabal malo usporio pad i prosao je bez ogrebotina :)
 
Optimus G je dobio update na jelly bean ima li ikakvih novosti za l9?
 
Šta će ti to u životu?;)
Kalibrisanje ništa ne pomaže, negde sam pročitao da Google-ovi programeri kažu da je to bez veze, tj. ništa nećeš postići time...

A ako baš hoćeš da probaš imaš aplikaciju Battery Calibration, ne znam da li je ima u "prodavnici" čuo sam samo da postoji:D
 
Plus mora telefon da bude rootovan.
 
Da li je neko imao problema sa slanjem fajlova preko skajpa na ovom telefonu,cesto koristim skajp,,i probao sve zivo ali ne ide..poruke idu,ali fajlove ne mogu da saljem a stizu mi??zna li neko
 
Jel moze neko da mi posalje na pm igo za ovaj tel. Ubih se ne mogu da nadjem ni jedan ispravan link.
 
^ Imas na gps-podzemlje (prevedeno), nadjes rezoluciju koja ti treba i skines
 
Nasao radi sve u sesnaest. Nije losa ova lg l9. Iskreno sam se bas prijatno iznenadio. Za ove pare nema boljeg telefona.
 
Nazad
Vrh Dno