Šta je novo?

LG Optimus L9

Negde pise da L9 ima GG, a negde da nema... Po mom misljenju, tesko da nema, imajuci u vidu da ga L7 ima.

Inace, kul je tel. Vrlo slican Gnexu hardverski, plus bolja baterija. Bas cu gledati da ga uzmem u ruke ovih dana.
 
Ona 4.5'' t-mobile verzija ima 100% GG. E sad, mozda ova nasa verzija ima veci displej bas na racun Gorilla stakla.. ko zna. Steta sto sve verzije nisu 4,5'' sa GG, to bi bio pun pogodak i zbog kvaliteta prikaza, autonomije i zastite ekrana.

Danas sam bio u vipu u na kratko koristio telefon, kuciste je ok ali ni materijali ni kvalitet izrade ne mogu da se porede sa Sony Xperia P. U sustini je ok telefon, ekran je solidan, materijali ok ali je ogroman telefon + sa ostrim ivicama i definitivno nije za svakoga..
 
Poslednja izmena:
Urose stavi neku sliku,da vidimo kakav je kvalitet fotografija. ;) I kazi koliko ti drzi baterija uz neku jacu upotrebu?
Bezite ljudi od Zte Grand X modela,kada sam danas svratio u Telenor d avidim L9,jedna zena ga vratila i kaze da se nenormalno greje,da baterija uzasno kratko traje...
 
Jel bi tako pricao da je ''jedna zena'' vratila presvjati SGS III ili Note II koji hoces da kupis? :d Ne mozes na osnovu jednog slucaja da pricas da treba bezati od nekog telefona, mada Grand X stvarno ima losu autonomiju i kameru, ostalo je odlicno za te pare.
 
Sta ja hocu da kupim kupicu,i nisam rekao sta cu da kupim,ovde vama nekolicini ne vredi nista pisati ali vas problem.
Saznao sam da to nije jedini primerak tog modela koji je vracen,samo kazem a ti kupuj sta hoces,tvoj problem.
I da,Grand X nikako ne moze biti bolji od L9,ali nikako.L9 ima neuporedivo bolji ekran.
 
Poslednja izmena:
:d tezak slucaj pakla..
 
To i ja kazem.Ali za tebe.Lupetaj sta hoces ali mene ostavi na miru "sveznalice".
 
Ko lupeta po ovom forumu mislim da znaju i kineski botovi a kamoli silni clanovi foruma koji su iz 5 predefinisanih postova koje ponavljas od avgusta lako zakljucili sve o tebi i tvojim namerama :d
 
Poslednja izmena:
Sta ti mislis o meni i tebi slicni,to me bas dotice sveznalice,strucnjace to da znas.Ja ne lupam,vec pisem sveznalice,smej se svojima dragim prijateljima xaxa,a meni neces.Ti pises nebuloze strucnjace a ne ja.Ako to ne vidis,onda je to neka druga prica...
 
Poslednja izmena:
Da, da, da.. aj sad paljba ;)
 
Ma ne,ne,ne znalce...a to -paljba-mozes nekom od svojih prijatelja da kazes.Jos jednom da napomenem-ne diram te,ne diraj me...
 
Moras da shvatis da tako s'vremena na vreme neko mora da ispravi neki od tvojih 5 predefinisanih postova koje pises od avgusta, na osnovu jedne reklamacije za Grand X ''savetujes'' ljudima da izbegavaju taj telefon, mislim smesno, evo ne diram te :d uzivaj.
 
Ostavi se ti mojih 5 predefinisanih postova o veliki strucnjace,ali nisi ni S od strucnjaka...Da je jedna ali nije,ali vidim koliko si upucen u taj model.Valjda su upucenije devojke koje rade u Telenoru nego ti,naravno.
Gledaj svoje postove,ja i ne pisem da bi ti citao.
 
gledao danas neki rewiew i uslikao poledjinu kutije L9 P760 (sto se kod nas prodaje),i nigde ne pise za GG :mad:

 
evo i ja da se umesam pored ovoliko off topic komentara..
Malo sam gledao po netu i naisao na sledecu informaciju, sajt je na italijanskom, zato sto kad se ode na neke druge sajtove lg-a nema l9 u ponudi. I evo sta pise
Touchscreen IPS 4.7'', 960x540 pixel, 16M colori, 235 PPI, 450 NIT, Gorilla® Glass

http://www.lg.com/it/telefoni-cellulari/lg-Optimus-L9
 
Gorilla Glass ima, evo sad jedne slike koju imam, sutra cu neku napolju da napravim
Takodje video snimak me je odusevio, po meni extra obavlja posao :)
Na slusalicama koje sam dobio zvuk je sasvim solidan

A jel moze neko da mi objasni za sta mogu da koristim taj NFC? Citao sam po netu al ne kapiram uopste :D

http://postimage.org/image/h1tarmi9x/
 
Poslednja izmena:
Uroshe o.k je fotografija,nije losa :)
Koliko ti traje baterija?Ako izgura od ujutru do uvece onda je o.k.
NFC je usluga beskontaktnog placanja,koliko sam se ja raspitao.
Taj način plaćanja zasnovan je na NFC (Near Field Communication) tehnologiji, koja se koristi za prenos podataka neophodnih za plaćanje sa mobilnog telefona do POS terminala.
To omogućava korisnicima "pametnih“ telefona jednostavno i brzo plaćanje roba i usluga prinošenjem mobilnog uređaja POS terminalu sa PayPass čitačem.
 
Poslednja izmena:
Pored toga, NFC moze da sluzi i za prenos fajlova izmedju kompatibinih uredjaja, kao sto je npr S3. samo se "dodirnu" uredjaji, i prebaci se sa jednog na drugi (web stranice, slike, kontakti...)
 
Po meni,realna cena za nov je 250 eura.

За 250e имаш Huawei P1 који је неупоредиво бољи телефон, бржи, тањи и има Амолед екран исте резолуције, а на огласима је 250 до 260 евра нов.
 
baš neuporedivo? :S:
ima brži cpu, manji ekran i lošiju bateriju. ko šta voli...
 
Ma kakav huawei ovaj LG je bolji kome ne smeta 4.7".
 
За 250e имаш Huawei P1 који је неупоредиво бољи телефон, бржи, тањи и има Амолед екран исте резолуције, а на огласима је 250 до 260 евра нов.

Pre bih uzeo ips ekran sa manjim ppi, nego pentile amoled sa qhd na 4,3". Pa to je užas. Mog Nexusa izvlači samo što je 720p, pa je ok.
 
Baterija moze da izgura od ujutru do uvece, opet u zavisnosti od toga koliko se koristi telefon...
 
Molim za POMOĆ.Ovo je moj prvi android pa se ne snalazim baš najbolje, a imam jedan problem.
Kad kliknem na Navigation on vrti do besvesti i ništa ne nalazi.Samo piše waiting for location i tako u nedogled.Kako da pronađem satelite' Ima li neko podešavanje za koje ne znam ili je potrebna neka aplikacija da bi ovo radilo.Ili je jednostavno nešto neispravno?
Molim za pomoć iskusnije korisnike.Hvala unapred:)
 
Molim za POMOĆ.Ovo je moj prvi android pa se ne snalazim baš najbolje, a imam jedan problem.
Kad kliknem na Navigation on vrti do besvesti i ništa ne nalazi.Samo piše waiting for location i tako u nedogled.Kako da pronađem satelite' Ima li neko podešavanje za koje ne znam ili je potrebna neka aplikacija da bi ovo radilo.Ili je jednostavno nešto neispravno?
Molim za pomoć iskusnije korisnike.Hvala unapred:)

Pozdrav, idi u Settings pa dole u Location services, tu stikliraj Google's location service i GPS satellites
Takodje nadam se da znas da treba da iskljucujes Data usage da ti ne trosi internet stalno :)
 
Molim za POMOĆ.Ovo je moj prvi android pa se ne snalazim baš najbolje, a imam jedan problem.
Kad kliknem na Navigation on vrti do besvesti i ništa ne nalazi.Samo piše waiting for location i tako u nedogled.Kako da pronađem satelite' Ima li neko podešavanje za koje ne znam ili je potrebna neka aplikacija da bi ovo radilo.Ili je jednostavno nešto neispravno?
Molim za pomoć iskusnije korisnike.Hvala unapred:)

Probaj sa aplikacijom Faster fix programom,i na gps location izaberi Srbiju. Naravno,pre toga moj ti je savet da bolje ubacis Igo primo,ili stariji malo Igo my way,i naravno da izadjes iz stana (ili kuce),kako bi najbolje isprobao signal...U tom slucaju vata signal najvise za pola minuta ;)
 
Nazad
Vrh Dno