Šta je novo?

LG Optimus L9

Aj jos jedno pitanje, izvinite ako davim, ali ko pita ne skita :d
Jel bootloader zakljucan ili su odustali od toga?
 
Koliko ja znam, zakljucan je na svim novim LG-jevima, ukljucujuci 4X i Optimus G, ne verujem da je l9 izuzetak
 
Samo pitanje za one koji su rootovali tel, da li ste isli sa metodom :
"How to Step for Rooting :
Make sure at least 50% battery power
USB Driver Installed for T-Mobile LG Optimus L9 in your PC Download Here
Make sure USB Debugging is enabled
Make sure Lookout Security is disabled (menu->applications->downloaded) and clear its data
Root File for Windows OS Download here
Extract downloaded zip file in your PC.
Connect your device on your computer by usb port
Then run the Runme.bat from folder on your download,and double clicking on your computer
Follow on the screen and choose “restore my data” when prompted.
Your device will be reboot ,and you can find Superuser App on the menu application.
Now your device LG Optimus L9 T-Mobile on Rooted"

Posto vidim da je to ta t-mobile veerziju??
Ili ako moze ko da mi pusti uputstvo ili link na pvt.
Hvala
 
Да ли у випу/теленору продају и бели модел, или само црни??
 
Да ли у випу/теленору продају и бели модел, или само црни??

Ja pre neki dan kad sam ga narucio,pitao tetu u telenoru bas za boje,kaze ona da su samo crne dobijali,ne znam kakvo je stanje sa VIP-om.
 
ipak je velika cena 300e , l7 je 180e jeste dosta bolji ali ne toliko da bede skoro 2x skuplji ...
 
ipak je velika cena 300e , l7 je 180e jeste dosta bolji ali ne toliko da bede skoro 2x skuplji ...
Ali ako uporediš cene u Vip-u, razliku u paketima između ova 2 modela je oko 3000 dinara, što po meni sasvim opravdava cenu koštanja.
Za keš vidim da ima da se nađe za 250 po oglasima, sveže kupljen kod nekih od domaćih operatera.
 
Skuplji je nego u telenoru i vipu, ovako na prvi pogled. Mixnet L npr vs PiS1000 i Standard 700.
Znaci, po oglasima ovi iz mts-a ce biti 20,30e skuplji :d
 
Неће нико то куповати по тој већој цени.
 
Jel zna neko neki link gde mogu nabaviti silikonsku futrolu za Optimusa? i Naravno foliju za ekran! Ne mogu da verujem da po servisima nigde nema!
 
Folija nije potrebna uopste po meni... a kako je telefon nov tako i nema jos opreme za njega... I ja cekam neku futrolu da uzmem -.-
 
Jel se zna oce dobiti Jelly bean i kad? I ako oce jel to proverena info?
 
Pa verovatno hoce,krajem sledece godine:)
 
E, hvala na odgovoru za ono dal je zaključan sa telenora i vipa, to mi ne odgovara pošto ja koristim mts a ne bi uzeo na ugovor nego ovako od nekog ko uzima tako pa proda nov telefon. Zar nije bila ranije priča sa drugim telefonima da operateri daju kod za unlock telefona?
Doduše ako se pojavio i u mts-u sad mogu da potražim i od njih tj. uzet kod njih, nadam se da imaju beli :D dosta mi crnih telefona... samo da padne na 200€
 
Stig`o je vozd :)
Uskoro prvi utisci..
 
Evo mojih utisaka posle dan ipo koriscenja :D
Sinoc oko 20h je napunjena baterija (posto sam ga dobio juce sa oko 40% pune bat, i dzarao do uvece kad se ispraznio). Kada se napunio, pogledao sam nekoliko youtube spotova, instalirao nekoliko programa, i visio na netu. Danas sam mob koristio ceo dan (naravno, ne -ceo dan-, nego po potrebi), razgovor oko pola sata, poslao i primio oko 80 poruka, igrao dve igre oko pola sata, bio na chatu i visio na netu barem 2 sata. Brightness je na 40%, sve preko toga mi je presvetlo i ne prija mi. Kada sam otisao u battery stats, video sam da je displej bio ukljucen oko 4 sata i 15 minuta (znaci da je toliko bio koriscen, jel'te :) ) plus pola sata razgovora, kada je ekran bio iskljucen.
Rezultat je da sam pre par minuta stavio mob da se puni, bio je na 2%. Baterijom sam extra zadovoljan, s obzirom da sam pre LG imao HTC Desire, sa njim mogu da ga poredim - recimo da traje duplo duze.

Pros (moje subjektivno misljenje, i poredjenje sa HTC Desire-om):
- Neuporedivo je brzi
- 1 GB rama, skoro se trenutno prelazi iz app u app.
- Ako je ukljucen delivery report, svaki sms koji je isporucen je stikliran, to desire nije imao
- Baterija traje otprilike duplo duze
- Interna memorija je 2.3 GB, za razliku od Desire-a gde je manje od 150 MB (pricamo o stock firmware-u)
- 4.7" je majka mara za surf i igre :)
- Ne greje se puno
- Cini mi se da je na edge-u nesto brzi nego na Desire-u (imam obicaj da mob drzim na edge, a po potrebi ukljucim HDSPA, neka navika jos od pre par godina, kada je bio problem sa dostupnoscu, a i dok sam imao Desire morao sam da stekarim bateriju)
- Kvalitetniji zvucnik


Cons (moje subjektivno misljenje, i poredjenje sa HTC Desire-om):
- Nema LED indikator za propustene pozive, sms i slicno, smara kada moras da otkljucavas mob da bi video da li se nesto desilo
- Poklopac ima kao neki reljef, ali je jako klizav :) tako da mi se desilo par puta za jedan dan da mi je zamalo mob ispao iz ruke, u odnosu na Desire koji je neuporedivo kvalitetnije uradjen po tom pitanju. Neka silikonska futrola je po meni obavezna
- Boje su nekako bledunjave, postoji onaj IPS glow u maloj meri - Desire-ov ekran ima zivlje boje, nema glow, uglovi gledanja su slicni, ali je nekako sve prirodnije na htc
- Na netu su naveli da je jedan od nedostataka i nedostatak indikatora za ambient light, ali to meni ne predstavlja problem, kao sto sam naveo, korstim ga na 40%, Desire je isto bio na oko 30%, AL je suvise agresivno osvetljavao ekran za moj ukus.

U svakom slucaju, jos uvek se upoznajem sa L9, ali za sad mi nikako nije zao sto sam ga kupio. :)
 
Uzeo ga i ja juce. Hvala svima na pomoci, bas sam zadovoljan telefoncinom:)
 
sada se i ja troumim izmedju xperia p, desire x i l9 :(
 
ja i dalje ne kapiram kako i zašto ljudi stavljaju taj desire X kao opciju pored ovih ostalih nabrojanih telefona :D
njega odmah otpiši, i odluči oćeš ekrančinu ili telefon koji se koristi jednom rukom :)
 
ja i dalje ne kapiram kako i zašto ljudi stavljaju taj desire X kao opciju pored ovih ostalih nabrojanih telefona :D
njega odmah otpiši, i odluči oćeš ekrančinu ili telefon koji se koristi jednom rukom :)

pa evo zasto

Ja bi recimo voleo da ima 4.3" ekran kao l7 samo da ima vise piksela... ovo je vec malo prevelik telefon za moj ukus :)
Preko toga bi mogao lako da predjem da ima gorila glas ovako znam da cu mu ostetiti ekran kad tad ... i to me brine.

E sad recimo taj desire x isto nema gorila glass medjutim telefon deluje kompaktno i kao da je izradjen kvalitetnije. Xperia P tu dobija oba telefona poklopac od pozadi je odradjen od aluminijuma :)

Ako je neko drzao oba telefona u ruci i ako moze da kaze par reci o kvalitetu izrade i kako leze u ruci desire x vs L9 posto bi uzeo njih u telenoru :)
 
jel vi ostavljate telefon da se puni preko noći, celu noć? Msm, sigurno mu nije potrebno 7-8 sati da se napuni!!! Trebalo bi ga skinuti kad se napuni!!!
 
jel vi ostavljate telefon da se puni preko noći, celu noć? Msm, sigurno mu nije potrebno 7-8 sati da se napuni!!! Trebalo bi ga skinuti kad se napuni!!!

Ja ne, da bi se napunio od 0 do 100% treba mu oko 2.5 sata.
 
dobro odlucio sam se najverovatnije za l9
da li ovaj sto ide u telenoru ima gorila glass ili je uboga verzija bez gorile ? :)
 
jel vi ostavljate telefon da se puni preko noći, celu noć? Msm, sigurno mu nije potrebno 7-8 sati da se napuni!!! Trebalo bi ga skinuti kad se napuni!!!

Kakve veze ima i ako ga ostavis celu noc? On kad se napuni do 100% punjenje staje i nepuni ga vise. Mozes da ga drzis i nedelju dana na punjacu nista lose se nece desiti.
 
Nazad
Vrh Dno