Šta je novo?

LG Optimus 4X HD P880

Čini se da je kod mene problem punjenja baterije u punjaču. Probao sam da punim punjačem od Huawei g510 koji ima 1A max struju na izlazu i čini se da puni normalno. Ne znam da li je problem što originalni punjač ima 1,2A na izlazu, da li da tražim punjač sa 1,2A ili je 1A dovoljno.
Druga stvar koju sam zapazio odnosi se na punjenje preko USB na računaru - neki usb kablovi ativiraju slow charging, neki rade kao na punjaču.
 
@1965 nisi objasnio kakv problem imas sa originalnim punjacem..Ne puni uopste ili puni sporo ? Sto se tice razlike izmedju 1.2A i 1A to relativno s obzirom da ces i sa 1A da napunis bateriju samo sporije.Ja sam do skoro koristio stari nokiin punjac sa micro usb portom i tel se punio ali dosta psorije nego na originalnom punjacu.Slow charging bi trebalo da se aktivira na USB 2.0 i kad telefon dostigne ogranicenje temperature ( da se ne bi desilo da se preterano zagreje).Na 3.0 USB bi trebalo da ga puni kao na punjacu ako se ne varam.
 
@1965 nisi objasnio kakv problem imas sa originalnim punjacem..Ne puni uopste ili puni sporo ? Sto se tice razlike izmedju 1.2A i 1A to relativno s obzirom da ces i sa 1A da napunis bateriju samo sporije.Ja sam do skoro koristio stari nokiin punjac sa micro usb portom i tel se punio ali dosta psorije nego na originalnom punjacu.Slow charging bi trebalo da se aktivira na USB 2.0 i kad telefon dostigne ogranicenje temperature ( da se ne bi desilo da se preterano zagreje).Na 3.0 USB bi trebalo da ga puni kao na punjacu ako se ne varam.
Originalni punjač nekad puni normalno a nekad pokazuje da puni ali ne puni skoro ništa (2-3% u toku noći) Primetio sam da tad kad ne puni iz njega kda prislonim uho se čuje tiho pištanje sa periodičnim skokom frekvencije a kad puni normalno tiho pišti tj. nema tih skokova. Što se tiče kabla i usb porta na računaru u pitanju je usb 2.0 - znači na istom konektoru zamenim kablove i sa jednim usb kablom pokazuje normalno punjenje a sa drugim sporo punjenje - konkkretno LG i Samsung kabl sporo pune a Huawei kabl puni normalno sa USB porta računara.
 
Naravno da zavisi i od usb porta >> http://www.diffen.com/difference/USB_2.0_vs_USB_3.0 Ako mozes da nadjes za neke normalne pare original LG punjac onda ok ako ne uzmi bilo koj drugi i nastavi da uzivas.Kao sto rekoh ja sam punio do skoro moj telefon sa prastarim nokiinim micro usb punjacem (nokia 6500 classic je u pitanju zato kazem prastarim) i nista mi nije falilo osim vreme punjena koje je 20+ min duze.
 
Koji custom Rom je najbolji za ovaj telefon? Hteo bih da ga rootujem.

Onaj koji ti najvise odgovara. Probaj CM, CyanFox, MIUI, Vanir. Od stock baziranih imas Zaiben, Enox...

Ja sam trenutno na Zaiben RC7. Malo vise mi trosi bateriju u odnosu na Stock sa iodak v8 kernelom koji sam koristio skoro 4 meseca.
 
@recoba20 jel si probao RC7 sa iodak v9.5 kernelom ? Svi hvale taj kernel a meni ubedjivo vise trosi bateriju cak i od stock kernela.

@diksi1990 koristim CM 11 i zadovoljan sam mada mi nedostaje stock rom pa cu sad probati neki stock based dok mi ne dojadi da telefon punim 3 puta dnevno....i tako u krug :)
 
Nije ova tabela tacna, mogu usb 2.0 portovi da daju i vise od 500mA (tacnije do 5A), dok usb 3.0 mogu da daju samo 150mA (kod laptopova). USB 2.0 portovi za brzo punjenje su obicno obojeni u crveno (bar kod Asusa i Gigabyta je tako)

Gde si iskopao da USB port moze da isporuci 5A?
 
@dimi89
Probao sam iodak v9 sa Zaiben RC7, ali sam imao problema sa WiFi, pa sam se vratio na stock kernel koji dolazi sa Zaiben RC7.
Stock ROM sa iodak v8 kernelom mi je bio najbolja kombinacija. Uz umerenu upotrebu, svaki drugi dan sam punio telefon.
 
Gde si iskopao da USB port moze da isporuci 5A?

U poslednjim specifikacijama USB 2.0 vezanim za punjenje. Ovde se nalazi detaljna specifikacija, na stani 44 ovog finalnog dokumenta se navode tih 5A koja je maksimalna dozvoljena vrednost za jacinu: link

Obicno se koristi izmedju 500mA i 1.5A, ali po specifikaciji je maksimum koji moze da isporuci 5A
 
@recoba20 ja sam flesovao juce Zaiben RC7 i iodak 9.5 deep sleep je savrsen i skoro pa i da nema praznjenja baterije tokom noci ali cim se upali ekran pocinje brzo da se prazni.Za sad je najbolje sto sam probao SlimBean 4.3 i CM nightly 4.4...Da slimbean nema problem sa zvukom notifikacija i dalje bi ga koristio.Verzije stock softvera flesujem povremeno jer mi se bas dopada LG Optimus UI a ne mogu da najem nigde njegov lancer koji bi koristio na 4.4 CM...
 
Kupio sam ovaj mobilni. Odmah sam ga root-ovao, otkljucao bootloader, cwm i ubacio CyanogenMod 10.1.2. Stable i kernel Optimus Prime 2.63.
Baterija na ekranu je izdrzala 4h.
Na stock romu (4.1.2) mislim da bi 2h do 2 i po sata.
Cuo dam da je SlimBean ima dobar battery life pa cu uskoro da probam i taj ROM. Kakav problem za zvukom ima taj ROM i na kojem build-u se javlja?
Jel normalno to sto mi je na trenutnom ROM-u reagovanje na taster power, da kazem, usporeno? Kao da padne u deep sleep pa se tesko budi kad treba da se otkljuca. Na stock ROM-u je bilo ok.
 
Za ovo poslednje probaj da promeniš cpu governor i povecas min cpu speed.
 
najbolji onscreen time ima po meni SlimBean 4.3 ali on takodje ima (kao i svi 4.3 romovi) notifikacioni lag sto znaci da ti stigne poruka pa onda tek ide obavestenje i kad si u nekim programima i sdtigne ti poruka hoce da laguje.4.4 romovi imaju problem sa "double press to wake up" sto znaci da moras dva puta da pritisnes power dugme da ti se upali ekran (mada to moze da se resi ako flesujes zip za budjenje na volume -/+) i problem sa kamerom koja radi ali baguje u nekim situacijama.To sto ti se malo teze telefon budi ima veze sa kernelom koji si flesovao jer OptimusPrime kernel je poznat po dobroj bateriji i po tome da ima 2-4 secc razmak izmedju trenutka kad pritisnes power dugme i kad se upali ekran.Warewolf i iodak nemaju taj problem ali takodje nemaju ni tako dobar battery life kao optimusprime.
 
"double press to wake up" problem ima, iako vrlo, vrlo retko i zvanični 4.1.2.
 
Aha, shvatio sam da je do kernela. Mozda i necu da flesujem SlimBean zbog ovog sto si rekao, probacu iodak kernel u kombinaciji sa ovim CM 10.1.2. Hvala sto si napisao najosnovnije nedostatke na postojecim ROM-ovima.
 
Pozdrav.

Da li bi neko mogao da mi detaljno objasni kako da instaliram 4.3, probao sam da ispratim tutorijale koje sam nasao na drugim forumima, ali nije islo...
 
Pozdrav.

Da li bi neko mogao da mi detaljno objasni kako da instaliram 4.3, probao sam da ispratim tutorijale koje sam nasao na drugim forumima, ali nije islo...

1. Da li si otkljucao bootloader?
2. Da li si root-ovao telefon?
3. Da li si instalirao CWM recovery?
 
1. Da li si otkljucao bootloader?
2. Da li si root-ovao telefon?
3. Da li si instalirao CWM recovery?


Pokusavao sam nesto, dosao do dijela kada treba da telefon restartujem u recovery mode, i tu sam zaglavio, tel nece da udje u recovery mode, probao sam obje opcije, kombinacijom dugmadi, i aplikacijom koja tel restartuje u recovery mode.

Zato bih volio objasnjenje...ako je to neko vec uardio, kako je to uradio...i kako ja to da uradim..
 
Imas na XDA podforum za ovaj model telefona. Tamo mozes da nadjes uputstva za sve sto te interesuje. Drzi volume up i power prilikom paljenja uredjaja. Kada se upali ekran, pusti power a drzi i dalje volume up i ulazis u recovery.
 
@Nikolapg bez uvrede ali ti ovim sto si napisao nista apsolutno nisi objasnio ni pojasnio.Sta si pokusao ? Da otkljucas bootloader ? Da rutujes telefon ? Da instaliras CWM ? Sta nije htelo ? Koji tutorial si koristio ? Ako zelis da ti pomognemo napisi nesto vise i detaljnije.

@nikolaiffb probaj koj zelis ,mada po meni, trebao bi da probas i 4.4.x

@Razbojnick meni se nikad nije dogodilo sa stock kernelom na oficialnom 20.x da nece da mi se probudi posle 1 pritiska.Na 4.4.x to se desava svaki put kad telefon udje u deep sleep tako da jeste bug i problem.
 
Trenutno koristim CM 10.1.2 i iodak v08 kernel. Na bateriji je izdrzao 4 i po sata. Za to vreme sam koristio sam internet preko WiFi. Sa igricama za cas isprazni bateriju. :)
Probacu i novije verzije androida, sigurno.
 
@Nikolapg bez uvrede ali ti ovim sto si napisao nista apsolutno nisi objasnio ni pojasnio.Sta si pokusao ? Da otkljucas bootloader ? Da rutujes telefon ? Da instaliras CWM ? Sta nije htelo ? Koji tutorial si koristio ? Ako zelis da ti pomognemo napisi nesto vise i detaljnije.

Koristio sam ovaj tutorijal, i zapeo sam vec na ovom dijelu.

3.Now, boot into recovery mode. To do so, press and hold Volume Up & Power until fastboot screen appears, then press Volume Down twice, then press Power to boot recovery [use volume buttons to scroll and Power button to select]. Alternatively try this: Recovery Mode without Key Combination

ne uspijevam da udjem u recovery, iako uradim sve sto pise
 
Napisao sam ti gore kako se ulazi u recovery ali opet nam nisi objasnio, sta zapravo radis. Root, otkljucavas bootloader ili sta vec...
 
Ovo "uputstvo" ti je za flesovanje bilo kog custom rom-a. Ja mislim da ti nisi ni Root-ovao telefon. :D
Ako imas ICS (Android 4.0.3) na telefonu, moras prvo preko KDZ tool-a da flesujes zvanicni JellyBean. Kad budes imao instaliran 4.1.2, onda radis sledece:
1) Root
2) Unlock bootloader
3) Flash CWM recovery
4) Tek onda mozes da napravis backup sistema i da flesujes neki custom rom (CyanogenMod 11 ili 10)
Pre svega moras da imas instalirane drivere na kompjuteru.
Detaljno upststvo za sve navedeno imas na XDA forumu, podforum LG 4X HD, deo General.
 
Vrh Dno