Šta je novo?

LG Optimus 2x P990

OTAC

Slavan
Učlanjen(a)
09.11.2008
Poruke
1,438
Poena
349
hajde i on da ima svoju temu, s obzirom da se vec prodaje po oglasima i dostupan je kod nas...

LG-Optimus-2X.jpg




GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900
Dimensions: 123.9 x 63.2 x 10.9 mm
Weight: 139 g
Display: TFT capacitive touchscreen, 16M colors
Size: 480 x 800 pixels, 4.0 inches
Gorilla Glass display
Internal: 8 GB storage, 512 MB RAM
Card slot: microSD, up to 32GB, buy memory
Camera: 8 MP, 3264x2448 pixels, autofocus, LED flash, check quality
Video: Yes, 1080p@24fps, 720p@30fps, check quality
Secondary: Yes, 1.3 MP
Features: OS Android OS, v2.2 (Froyo), upgradable to v2.3
CPU: 1ghz Tegra 2 chipset
HDMI port
Gyro sensor
Battery: Standard battery, Li-Ion 1500 mAh
Stand-by: Up to 400 h
Talk time: Up to 7 h 50 min

bla bla bla...
sve znate...



Prvi oglas kod nas koji sam video,i prva cena koju sam video je 459e, sto NIJE LOSE, jer je medju prvim dualcore telefonima...
zaista respektabilna cena. ne znam kako je lik uspeo da KUPI/DOVUCE il sta vec za te pare,al eto....ko ima 450 evrica, nek se ne blesavi sa nexusima i desireHD-ovima itd, pravac na ovo cudo koje je malo skuplje,a zaista bolje ;)
 
aj objasni mi shvrhu takvog procesora ? fali mu samo jedan dobar cooler i black horse akumulator mesto baterije :D
 
Poslednja izmena:
dual core tegra troši bateriju podjednako, ili čak i manje, od npr single core snapdragona u htc desire-u. pa je komentar poput tvog skroz besmislen.

1080p video mu je jako loš, GS2 je tu dosta bolji čak i na onim prototipovima a samsungovci kažu da će na finalnom biti još boljeg kvaliteta. sviđa mi se IPS ekran na ovom a i čitav dizajn uređaja
 
I meni se svidja dizajn. Volim ciglaste telefone. :-D
Video sam na gsm areni da snima 1080p u 3gp. :-(

---
Ttalk
 
ma da snima u bilo kom formatu džabe mu kad su boje totalno isprane a slika mutnjikava i takođe framerate mu je nizak. stvarno šteta da su baš tako lošu varijantu sa kamerom uradili.
 
^ software ljudi ... software...sacekajte update i bice sve ok ;)

nema razloga sa tim hardware-om da ne snima isto kao drugi telefoni, tako da bice...ali, i sta ce vise od 720p...i 720p je preveliko,a ne 1080p
 
Naravno, ali to će u startu odbiti dosta ljudi koji ne stavljaju kuvane romove.

---
Ttalk
 
Odlicno, onda ce mu pasti cena zbog lose prodaje :)
 
video i foto

Prvo ovo je mobilni telefon. Bune se ljudi da ima ovak ili onkav snimak, ako vam to treba kupite neki dslr fotoaparat sa video snimanjem i imacete fenomenalan snimak. Sa 60D ili 7D canon aparatom neke grupe su radile profi spotove. Drugo da li ima dva ili 3 jezgra je nebitno. Ja na telefonu necu da pokrecem MAYU pa da renderujem. A da odigram neku igru i zovem dovoljan je i slab procesor. Sve ovaj procesor radi ist sto i obican. Malo zamazu ljudima oci i prodaju za velike pare. Ako je neko resio da 500e potrosi neka sebi kupi bolje laptop ili neka uradu upgrade svog racunara, a za male pare neka pazari mob koj ce da mu fenomenalno sluzi. Ovaj telefon je lepo konstruisan i veoma je kvalitetan svidja mi se, ali mislim da ne vredi toliko koliko ga oni cene. Druga stvar imam mali lg 540gt koj iskreno da kazem veoma volim i jako lepo radi, a opcije koje ima androdi na njemu ja jednostavno i ne koristim svega od tog koristim 10% ostalo mi ne treba. DA napisem poruku, zove, odem na neki sajt, imam kalulator i notes ekstra. Sta ovaj jaci telefon nudi sve to isto samo malo nasminkano. Da necu mozda da igram wow na njemu ili da koristim autocad i illustrator. Sve su to gluposti, kupi sebi dobar fotoaparat, a ovaj telefon kada bude pao ispod 300e moze da se uzme u razmatranje ovako jok. Da me neko ne razume pogreso ovo je samo moje misljenje i kako gledam na te stvarcice.
 
Svaki covek ima svoje prioritete. Evo ti si dao predlog da se radi upgrade racunara. Sto bi to radio ako ce samo da surfuje i gleda filmove/slusa muziku? Ili da kupi laptop i da ga koristi kao desktop ili da ga uopste ne koristi? Niko nas ne tera da kupujemo ove sprave. Slazem sa samo da su cene malo visoke, ali koliko vidim po najavama ici ce jos vise.
 
dobro sta cu ja dobiti time sto cu kupiti ovaj telefon sada za 500e?
 
dobices portabilan mobilni uredjaj sposoban za:

slusanje muzike
fotkanje
snimanje hd videa
gledanje hd filmova
gledanje filmova na monitoru/tvu sa hdmi-jem
navigaciju
konstantnu konekciju sa ljudima oko sebe u vidu maila, chat programa i sl
igranje igrica poslednje generacije za mobilne uredjaje
naravno, internet browsing i sl

i kapiram da sam dosta toga izostavio ali ovo mi prvo pada na pamet....i sada ti uporedi ovo i 'obican telefon' za 100e koji sluzi sa sms/poziv.
realno, neke od ovih stvari cak ni laptop ne moze....
 
Prvo ovo je mobilni telefon. Bune se ljudi da ima ovak ili onkav snimak, ako vam to treba kupite neki dslr fotoaparat sa video snimanjem i imacete fenomenalan snimak. Sa 60D ili 7D canon aparatom neke grupe su radile profi spotove. Drugo da li ima dva ili 3 jezgra je nebitno. Ja na telefonu necu da pokrecem MAYU pa da renderujem. A da odigram neku igru i zovem dovoljan je i slab procesor. Sve ovaj procesor radi ist sto i obican. Malo zamazu ljudima oci i prodaju za velike pare. Ako je neko resio da 500e potrosi neka sebi kupi bolje laptop ili neka uradu upgrade svog racunara, a za male pare neka pazari mob koj ce da mu fenomenalno sluzi. Ovaj telefon je lepo konstruisan i veoma je kvalitetan svidja mi se, ali mislim da ne vredi toliko koliko ga oni cene. Druga stvar imam mali lg 540gt koj iskreno da kazem veoma volim i jako lepo radi, a opcije koje ima androdi na njemu ja jednostavno i ne koristim svega od tog koristim 10% ostalo mi ne treba. DA napisem poruku, zove, odem na neki sajt, imam kalulator i notes ekstra. Sta ovaj jaci telefon nudi sve to isto samo malo nasminkano. Da necu mozda da igram wow na njemu ili da koristim autocad i illustrator. Sve su to gluposti, kupi sebi dobar fotoaparat, a ovaj telefon kada bude pao ispod 300e moze da se uzme u razmatranje ovako jok. Da me neko ne razume pogreso ovo je samo moje misljenje i kako gledam na te stvarcice.

nemoj ti ovo da uzimaš ni kad padne na 300€, koliko sam ja shvatio iz tvog teksta tebi je neka nokijica iz entry level serije puna kapa.
ja kad uzimam telefon gledam da mi zameni više stvari a telefoniranje i slanje poruka mi je samo u nuždi, meni lično treba dobra kamerica sa opcijom fotoaparata i mogućnošću pozivanja ili slanja sms-a kad i ako nekad zatreba. što bih sa sobom svuda vukao fotoaparat, HD kameru i mp3 plejer kad sve to mogu imati u jednom malom uređaju veličine čokoladice životinjskog carstva (te obožavam). za dual core se slažem sa tobom, to nek ide u laptope i tablete(totalno besmislen gadget meni). na wave-u sam dobio sve to što mi je trebalo, ima audio čip u rangu iPod-a, perfektnu HD kameru zbog koje sam zapostavio ovu koju sam imao od ranije jer je puno veća od telefona, fotoaparat koji je samo malo lošiji od onog kojeg već imam a kao opciju mogu čak i da pozovem nekog ako mi ikad zatreba, to se retko kod mene dešava ali je dobro imati i tu opciju :D.
 
gde ga uporedi sa ipodom. Taj čip je bolji sigurno.
I bolje je što ima više jezgara, jer će trošiti manje struje. Tegra 2 troši kao snapdragon prve generacije. A zamisli kada dođu dual core na 800mhz, ili čak na 600, ako ih bude.

Kao što ljudi rekoše, konvergencija različitih tehnologija u savremenom pametnom telefonu, jer omogućila da imaš sve to u džepu i da ti ne treba ranac za sve stvari. Realno, najveći tehnološki proboji u consumer računarstvu, trenutno, su na polju pametnih mobilnih telefona.
 
dobices portabilan mobilni uredjaj sposoban za:

slusanje muzike
fotkanje
snimanje hd videa
gledanje hd filmova
gledanje filmova na monitoru/tvu sa hdmi-jem
navigaciju
konstantnu konekciju sa ljudima oko sebe u vidu maila, chat programa i sl
igranje igrica poslednje generacije za mobilne uredjaje
naravno, internet browsing i sl

i kapiram da sam dosta toga izostavio ali ovo mi prvo pada na pamet....i sada ti uporedi ovo i 'obican telefon' za 100e koji sluzi sa sms/poziv.
realno, neke od ovih stvari cak ni laptop ne moze....

slusanje muzike-dumb fon ...
fotkanje...dumb fon....da ne pricamo o kvalitetu slike sa mobilnog ....jer ono sto su ugradili u tvoj galaxy moze da ubije canon od 50 evra :D
snimanje filmova -pa ako ti to bas toliko treba za te pare bolje da kupis kameru jer kvalitet sa mobilnog ne moze ni da pridje kameri koja kosta i manje...
gledanje hd filmova... po*erem ti se u hd koji nameravad da pratis na 4 i manje incha
gledanje na monitoru sa hdmi-em ....ae nek stoji mada i to mi je labava cinjenica...
navigacija....ima je i N 5230 :p
konekcija chat net browsing....sta taj fon izmislio toplu vodu... ?? :D
igranje igrica stoji samo ne znam stvarno puno ljudi koji bi dali 500 evra za telefon za igranje igrica.... kupis neku konzolu zavalis se u neku dobru fotelju i Bog da te vidi :D

jel imas jos super funkcija ili ?

mozda ima integrisane smajlice u porukama :D ili nesto sl :DD
 
Poslednja izmena:
slusanje muzike-dumb fon ...
fotkanje...dumb fon....da ne pricamo o kvalitetu slike sa mobilnog ....jer ono sto su ugradili u tvoj galaxy moze da ubije canon od 50 evra :D
snimanje filmova -pa ako ti to bas toliko treba za te pare bolje da kupis kameru jer kvalitet sa mobilnog ne moze ni da pridje kameri koja kosta i manje...
gledanje hd filmova... po*erem ti se u hd koji nameravad da pratis na 4 i manje incha
gledanje na monitoru sa hdmi-em ....ae nek stoji mada i to mi je labava cinjenica...
navigacija....ima je i N 5230 :p
konekcija chat net browsing....sta taj fon izmislio toplu vodu... ?? :D
igranje igrica stoji samo ne znam stvarno puno ljudi koji bi dali 500 evra za telefon za igranje igrica.... kupis neku konzolu zavalis se u neku dobru fotelju i Bog da te vidi :D

jel imas jos super funkcija ili ?

mozda ima integrisane smajlice u porukama :D ili nesto sl :DD

Pa ti si posisao svu pamet ovog sveta :banana:
 
slusanje muzike-dumb fon ...
fotkanje...dumb fon....da ne pricamo o kvalitetu slike sa mobilnog ....jer ono sto su ugradili u tvoj galaxy moze da ubije canon od 50 evra :D
snimanje filmova -pa ako ti to bas toliko treba za te pare bolje da kupis kameru jer kvalitet sa mobilnog ne moze ni da pridje kameri koja kosta i manje...
gledanje hd filmova... po*erem ti se u hd koji nameravad da pratis na 4 i manje incha
gledanje na monitoru sa hdmi-em ....ae nek stoji mada i to mi je labava cinjenica...
navigacija....ima je i N 5230 :p
konekcija chat net browsing....sta taj fon izmislio toplu vodu... ?? :D
igranje igrica stoji samo ne znam stvarno puno ljudi koji bi dali 500 evra za telefon za igranje igrica.... kupis neku konzolu zavalis se u neku dobru fotelju i Bog da te vidi :D

jel imas jos super funkcija ili ?

mozda ima integrisane smajlice u porukama :D ili nesto sl :DD

naravno....kuva kafu, stanca kondome i sluzi kao teleportacioni uredjaj kada je nebo vedro :wall:
 
[YOUTUBE]9Bk2YrEWJlA&feature[/YOUTUBE]
 
^Odgledao sam na preskok malo ovaj unboxing deo, i ceo klip posle sam kolko tolko sa 2-3 preksakanja pogledao (jer dosta dugo traje) i moram reci da je ovo BAS DOBAR, i to valjano dobar telefon...

Gledao sam poredjenja sa Atrix-om i sa iPhone4 danas (ima na youtube-u)...zaista je brzi, bolji...

Ima jedna stavka koja mi se ne svidja kod EU verzije (tj kod Lg Optimusa 2x) za razliku od US verzije (LG G2X)...a to je da ova nasa verzija ima preradjen anroid (LG UI) dok LG g2x ima stock android kao npr nexus S...
Al dobro, evropljani zato dobijaju micro HDMI kabel,a ameri ne, al eto... mali prigovor
 
Ima jedna stavka koja mi se ne svidja kod EU verzije (tj kod Lg Optimusa 2x) za razliku od US verzije (LG G2X)...a to je da ova nasa verzija ima preradjen anroid (LG UI) dok LG g2x ima stock android kao npr nexus S...

Takođe zamerka i sa moje strane, G2X deluje bolje samo zbog stock androida, gledao sam neki review. Ovaj LG interfejs mi je nekako previše šaren.
 
Ako je sudeći po lg telefonima koji su izašli prošle godine, moći će da se bira da li želiš lg interfejs, ili običan android.

---
Ttalk
 
pozdrav za mog sugradjana...evo da ti se javi taj lik sto je uspeo optimusa da dovuce za 459 eura...;)
 
mislis na mene? ;)

ajde ajde...prve utiske :)
 
da na tebe mislim:) doneo sam ih 10 komada i za jedan dan prodao sve....fon je>jako lep,estetski mi se svidje,lepo lezi u ruci,odziv na touch extra,dosta brz,extra tastatura za kucanje poruka,jedna od boljih...boje su malo neprirodne,video je zaista losija strana ovog fona..ali mislim da ce sledeci update to resiti...igrice koje sam instalirao gura bez problema...grafika,zvuk su dosta dobri...topla preporuka za sve koji kupuju tel do 450 eura nema nista bolje...
 
meni je ovo bolja verzija i dalje
[YOUTUBE]PyMiSadLQs4?hd=1[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]AnYDOc2WmTI?hd=1[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]EDLIz_4nf4c?hd=1[/YOUTUBE]

video info kaže da ima 25fps-a, što se i primeti. takođe zvuk je jako dobar na snimcima ali pojavljuju se neke čudne boje dok fokusira sa svetlijih na tamnije delove.
ako ništa drugo bar je bolji od asus-ovog tableta transformer koji snima 720p u 8fps-a :d:d:d:d:zgran::zgran::zgran::zgran:
 
E SAD NE MOGU NISTA DA KAZEM DOK NE BUDEM IMAO OVAJ APARAT U RUKAMA...:)
 
ee muka mi je...
otisao sam na sajt hrvatskog VIP-a.... em sto imaju ovaj telefon u ponudi (sto nas vip nema) em sto imaju iPhone4 (ista prica), zatim novi HTC Desire S, em imaju nexus S...

znaci..no comment....od svih ovih nabrojani,samo je nexus S stigao kod nas kad i kod njih.

(btw: hrvata duplo manje,a duplo veci broj telefona i izbor u ponudi....da sednes i places...)
 
ee muka mi je...
otisao sam na sajt hrvatskog VIP-a.... em sto imaju ovaj telefon u ponudi (sto nas vip nema) em sto imaju iPhone4 (ista prica), zatim novi HTC Desire S, em imaju nexus S...

znaci..no comment....od svih ovih nabrojani,samo je nexus S stigao kod nas kad i kod njih.

(btw: hrvata duplo manje,a duplo veci broj telefona i izbor u ponudi....da sednes i places...)

Ok, ćale, ali pogčedaj sve to iz sledeća dva ugla:

1. Ovo može biti (ne računajući apple proizvode) smernica šta će u kratkoročnoj budućnosti doći i u naš VIP

2. Srednji kurs kune prema euru je na 23.04.2011. bio 7,3578 kuna za 1 eur, što mu dođe 1 kuna=0,1359eur, kada ovo imaš u vidu, sad uporedi cene...

Pretplata koja je verovatno najpopularnija tamo je "sve za mene" koja odgovara našim "postpaid" tarifama:

- sve za mene 75 je najniža tarifa sa uključenim MB i ima 150min, 25sms i 125MB za 75kuna = ili ti oko 1030din sa PDV-om
- sve za mene 150 ima 300 min, 100 sms i 512MB za duplo više 2060din
- sve za mene 250 ima respektivno 500, 200 i 1GB za 3430din
- sve za mene 400 ima 1000min, 300sms i 2GB za 5490 din i konačno
- sve za mene 600 ima 1500min, 400sms i 5GB za 8236din mesečno!!!

a) LG optimus 2x košta:
szm75 = 41.167,00din
szm150 = 34.303,00din
szm250 = 32.930,00din
szm400 = 27.440,00din i
szm600 = 20.576,00din

radi poređenja, evo cena za "četvorku":

b)iPhone 4 16GB:
szm75 = 48.030,00din
szm150 = 39.794,00din
szm250 = 23.322,00din
szm400 = 15.085,00din i
szm600 = 4.104,00din

I to, ove cene telefona uz tarife se uvećavaju za po 200kuna = 2750dindži ukoliko se ne potpisuje trajni nalog za plaćanje računa u banci, a uz neke tarife je i nemoguće bez trajnog naloga.

E, sad, ko bi dao u Srbiji 8K dinara mesečno? Pa neka je kod njih standard jedno 40% bolji (a mislim da nije više), opet je to skoro 6K dinara, što kod nas ne postoji, maksimalna pretplata je 4118 u postpaid2000 tarifi.

Ok, jeste bolja ponuda, ali su i cene malo jače. VIP je probijajući se na naše tržište davao extra ponude (pravi primer su bile ponude za možda najpopularniji smartphone-HTC HD2), međutim, sada je takvih ponuda sve manje...

Ja se samo nadam da će kada krene prenošenje broja, VIP ponovo malo sniziti cene...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno