Šta je novo?

LG Nexus 5X

Ma jok, bolji note 5
Eee ali to je Samsung, ovo je neki tamo Huawei pa jos Nexus sa softverom bez ''korisnih funkcija'' :d

Kad smo vec kod toga, Huawei je izgleda poceo sa veoma agresivnim marketingom svojih telefona, slabo gledam tv i retko citam novine ali u poslednja 2-3 meseca uglavnom vidjam reklame za Huawei, posebno onu sa Lewandowskim. Inace sam do skoro najvise vidjao reklame za Samsung S6 i za iphone 6 (pa i jednu losu ''bond'' za Z5) ali Huawei je poceo opasno da bombarduje sa reklamama, sto kaze fkl za nekoliko godina eto ih u egal borbi sa jabukom/samsungom :)

Pitam se koliko bi iPhone ili neki drugi iz top klase izdrzali toliku upotrebu.

6s ne bi to mogao ali vec 6s+.. pa verovatno je blizu. Mozda i malo bolji jer ima brutalan soc.
 
Poslednja izmena:
Zato će i cena vaveja ići gore, što nije tako dobro...
 
Dokle god imas nekog da dovlaci iz usa sta te briga ;)
 
The second place was Apple's 14.5%. Huawei Ranked third with 7.4%.The top five also includes Lenovo (4,8%) and LG (4,5%).Sixth place was taken Xiaomi (3,8%), the 7th - BBK (Vivo, 3,5%), the 8th - TCL (Alcatel OneTouch, 3,3%). Completing the top ten OPPO (3,2%) and ZTE (2,5%). At the eleventh line is Sony (2%), the twelfth largest share of Microsoft and Meizu (by 1.7%). Fourteenth was the Coolpad (1,5%), closed the rating ASUS (1,4%).

Naravno prvi samsung oko 24%
U top 15 ,80% kineskih marki ;)

Tako to ide sa cenom,ne kosta mate s dzabe 650e.. Moraju da udju u taj extra skup premium segment da bi progurali brend i skinuli kajmak
 
Poslednja izmena:
The second place was Apple's 14.5%. Huawei Ranked third with 7.4%.The top five also includes Lenovo (4,8%) and LG (4,5%).Sixth place was taken Xiaomi (3,8%), the 7th - BBK (Vivo, 3,5%), the 8th - TCL (Alcatel OneTouch, 3,3%). Completing the top ten OPPO (3,2%) and ZTE (2,5%). At the eleventh line is Sony (2%), the twelfth largest share of Microsoft and Meizu (by 1.7%). Fourteenth was the Coolpad (1,5%), closed the rating ASUS (1,4%).

Naravno prvi samsung oko 24%
U top 15 ,80% kineskih marki ;)

Tako to ide sa cenom,ne kosta mate s dzabe 650e.. Moraju da udju u taj extra skup premium segment da bi progurali brend i skinuli kajmak
Kakva je ovo lista?
 
Top 15 najprodavanijih u q3 i q4 (ili samo q3,ne secam se,q4 nije ni gotov :) )
Izvor jedna od firmi za istrazivanje trzista. Zanimljivija je od ostalih jer je top15 a ne top10
 
Poslednja izmena:
Standardno samo se trece mesto pa nadole menja
 
Totalno nebitna lista, dokle god apple uzima 95% kajmaka.
 
Ja u te liste o kajmaku ne verujem.. Da je toliko bedan dobitak ne bi se na svakih par dana otvorila nova kompanija za proizvodju mobova.

Ti fin izvestaji i analitika su kao politika u srbiji,ne mozes da je uhvatis ni za glavu ni za rep :)
 
A mozda je i udeo na trzistu izmedju 3 i 6 % vise nego dovoljan da se mlate dobre pare [emoji3]
 
S tim da od skoro svih telefona Samsung uzima $, ram, procesori, ekrani...
 
Ako iko drnda telefon po ceo dan onda sam to ja [emoji1] brightness mi je uvek na 90+%. Imam nekoliko email naloga, sve moguće društvene mreže, Moto 360 sat sync preko Bluetooth sa telefonom itd. Evo juče je izdržao SOT 5:20 min, to mi je ok.

Ali ajde da sačekamo još malo što neko reče. Verovatno će se SOT smanjiti
Pa ovo je fenomenalan rezultat. Javljaj kakva je situacija narednih dana.
5 i po sati sot-a na ovakvo koriscenje je fantasticno.

Pitam se koliko bi iPhone ili neki drugi iz top klase izdrzali toliku upotrebu.
 
Batak nema sta da ti javlja. Gazi sve ko plicak. 6 i 6p imaju fenomenalne baterije sto je cudno za nexus. Eto sad su ispunjeni svi uslovi da batalis i samsung i lg i sl.[emoji1]
 
USB Type-C kablovi ...

Belkin-USB-Type-C-cable.jpg


http://www.phonearena.com/news/6-USB-Type-C-cables-you-can-buy-right-now_id75411
 
Super...to je i najbitnije kad se da prilicno para za nesto.
 
Kakve su cene za 5X?Ako obnovim ugovor u januaru mozda ga uzmem pa npr zamenim za nov Note 4 ili za Note 5 uz neku normalnu doplatu,videcu vec.
 
Haaaa, danas imap priliku da vidi im ovo čudo od telefona, mislim na 6p,u mediamarkt, utisak jako pozitivan, sam izgled i izrada su bas kvalitetni... Svideo mi se fon, ali... Maleno je to za mene hehehehe
 
Lepo izgleda gold, ali moja zamerka što i sa prednje strane nema ništa u gold, crno sve... Malo mi to bzvz, bar za moj ukus...
 
Evo da i ja podelim utisak o novom nexusu, reč je o 5x. Uzeo sam ga u telenoru i ispao je znatno jeftiniji od recimo s6 ili g4, čak i od z3. Pre sam imao n4 i n5 i postao sam navučen na Nexus, pre svega zbog fluidnosti uređaja i razvijenosti developmenta i modinga, tj velikog broja custom romova i kernela. Kao jedinu zamerku na te uređaje mogu da navedem trajanje baterije, kao i lošu kameru na n4. Kamera na petici mi je bila skroz zadovoljavajuća.

Pre nabavke 5x čitao sam dosta recenzija telefona i bio razočaran generalno lošim ocenama koje je telefon dobio, tako da sam bio veoma skeptičan. Jeftini materijali, 2gb rama, 16gb roma, loš zvučnik, žut ekran, loše performanse zbog thermal throttlinga itd itd.

Drago mi je, što nakon dve nedelje korišćenja telefona, mogu da kažem da sam apsolutno oduševljen telefonom.
Telefon ne izgleda jeftino, u ruci leži savršeno. Ekran mu je odličan, veoma svetao i kalibrisan baš kako treba. Naravno, posle par dana sam ga rutovao i ubacio Pure Nexus rom I elementalX kernel. Neću lagati kad kažem da nisam nikad imao priliku da koristim Android telefon koji radi tako brzo i fluidno. Keva mi ima iPhone 6s i radio sam speed i multitasking test, 6s jeste brži ali razlika od pola sekunde do sekund je minorna s obzirom na cene telefona koje su kao nebo i zemlja. Nisam imao prilike da osetim thermal throttling, osim jednom nakon igranja Real racing 3 nakon pola sata dok je tel bio na punjaču. Tako da performansama sam apsolutno zadovoljan.
Kamera je priča za sebe. N5x definitivno pravi nabolje slike od svih telefona sa kojim sam ga uporedio (6s, s6 edge, lg g3, nisam imao prilike da uporedim sa g4), što mi je neverovatno s obzirom da nexusi nikad nisu imali neke posebno dobre kamere. Zvučnik ništa posebno, ali znatno poboljšanje nakon instaliranja surround moda koji slušalicu pretvara u zvučnik. Skener za otisak prsta je prebrz, radi bez greške. Što se tiče baterije, 4 i po sata SOT mi je prosek.
Jedina očajna stvar na telefonu je vibracija, koju nisam mogao da popravim ni nakon instalacije custom kernela, tako da je držim isključenu.
Da sumiram, svima bih ga preporučio. Kad pomislim tek kakav je n6p, vidi se da se nexusima dolaze bolja vremena
 
Nazad
Vrh Dno