Šta je novo?

LG Nexus 5X

Recite da li je ovo ok, i da li se ne razlikuje bitno i kod ostalih. Wifi skoro stalno, osvetljenje malo manje od pola, sat vremena 4g. Fejs, surf, whatsap, viber, sinhronizacija.

db5c62a308c622732145286f620aed66.jpg

7501ca20bca13cd0569f37c71c935cc6.jpg

52a4ce515f0562fa24b7ac6d8d2691ef.jpg
To je otprilike to. I awake je ok sad.

Xperia Z2
 
Sve je ok, samo ne mogu 5h na wifi da izguram :D ali ovaj punjac kida tako da nije strasno
 
Podesih ga da mi otkljucava mob pomocu fingerprint ali mi uvek trazi i pin,jel ostalima trazi pin stalno?
 
Verovatno si ga zaključao preko neke app a ne na dugme

Sent from my Nexus 5X
 
Upravo tako,sad sam probao samo dugmetom da zakljucam i onda trazi samo fingerprint.Nema nacina da se zakljuca preko app a da se ne njakam sa pinom?
 
Zavisi koja app... U nova launcheru ako imaš root ima opcija da se to zaobiđe. U S7 temi su čini mi se kačili neke screen off aplikacije koje isto zaobilaze to.

Sent from my Nexus 5X
 
Samo što ga uzeh. Inicijalno mi se ne dopada što uz telefon ne daju i USBtypeC konvertore ili dodatne kablove, a ne samo (prilično kratak!) type C -> type C (koji ne možeš da utakneš ni u šta osim u fabrički LG adapter!)
Da ne možes ni sa računarom da se spojiš kablom koji ide uz (i puniš. prebacuješ), greota. Plus moraš da nosiš i adapter, i konvertore... Nema pozajmljivanja punjača od svih, postaje se krvna grupa koja može da uzima samo od svojih :p

Nabavio sam USB type C -> microUSB, al pitaj boga da li ću se setiti i to da vucaram; a dobro bi došao i USB type C to type A (old gold), da se pokrije sve

Vidim da je fabrički punjač deklarisanog outputa na 5V 3A. Korišćenje starih punjača (0.5 ili 1A) sa konvertorom koji bi microUSB pretvorio u type C je izvodljivo bez problema? (ja sam se uvek tripovao da baterija traje duže ako se puni sporijom amperažom. Možda je trip a možda i nije, bitno je da znam da neću napraviti neki haos jer je razlika očigledna. Valjda 3A može da vuče i s konvertorom, i sa računara. Sumnjam da iz auto punjača može, ali valjda se sve to "ispregovara" bez ikakve štete.

+ U startu ispunih 6 od 10.5 GB, prostor će biti problem....
Kamera jeste sjajna iako nema optical image stabilisation (OIS), i mirna ruka je must za video /a moja je nemirna :)

Baterija mu "leti" na (dole na) LTE mreži.. ako stavim kao Preferred 3G, je l će postojati razlika u potrošnji? (I 3G i 4G su dovoljno brze danas)
Jednog dana i ta baterija će izgubiti kapacitet, kao i svaka druga, i moraće da bude zamenjena... to je izvodljivo, zar ne? Ko god da je smislio taj koncept non-removable baterije: nije mi drag. :)
A i nedostatak microSD slota je turn off, nemoguće da to zauzima baš toliko prostora ili da je taj čip preterano skup pa se skida da se štedi. Što Google to radi? Kompatibilnost? Pa kakav problem može microSD da napravi?

Okej, snaći ćemo se svi u vremenu clouda, nek idu fotke na Google Photos, fajlovi na Dropbox/Google Drive... ali da bih, npr., koristio telefon u autu (za muziku), moram da utaknem u njega externi hard (OTG) pa da puštam preko bluetootha.. iako to isto može i direktno na plejer u kolima (USB), ali je Pioneerov interfejs za odabir i pretragu pesama/foldera, za liste, mučenje.

Kako se vi snalazite s 10.5 GB? Svaki hint za štednju je dobro došao, već sam počistio sve nepotrebne aplikacije (ranije sam mogao sve i svašta da guram, bez ikakvog pritiska, nek stoji pa ćemo lako brisati)
Gde čuvate pesme, video? Je l koristite OTG / cloud hosting i koji tj. kako, za šta? Kako se to reflektuje na vašu potrošnju protoka iz paketa tj. šta kad brz a jeftin net (WiFi) nije tu?

+ Sigurno postoje aplikacije koje će bekapovati zadate foldere (važno: i obrisati sa interne memorije. krastavac! Google Photos ima "Free up device storage" ali nije automatsko + šljaka samo za fotke i video tj DCIM, ne za ostale fajlove i foldere)
Imate neku preporuku?
 
MicroSD i nexus ne idu u istoj rečenici, tako je oduvek i tu neće biti promena.
Kako se snalazimo sa 10.5 GB, lepo kupimo 32 GB model.
Sent from my Nexus 5X
 
Poslednja izmena:
E da! iGo NextGen mi luduje: od momenta u kom kliknem na ikonicu do momenta kad se pojavi logo (basarsoft, 9.18.27.627562) prođe čak 2m34s!
Crnilo i "Loading iGO" preko 2 minuta. *ništa brže prilikom svakog sledećeg startovanja. čeka se isto, neverovatno dugo.

Je l neko imao sličan problem? Moram da ga rešim, poludeću kad mi bude trebala hitna ruta, a možda je neka sitnica, lakša od instaliranja druge verzije...
 
Generalno, i meni predstavlja problem, no, mora se snaći tim što se ima. Otg+cloud je najbolja opcija za svu multimediju.
Upload je uvek preko wifia u pozadini tako da ni ne primetim. One drive radi upload svih foldera..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
MicroSD i nexus ne idu u istoj rečenici, tako je oduvek i tu neće biti promena.
Kako se snalazimo sa 10.5 GB, lepo kupimo 32 GB model.
Sent from my Nexus 5X

Ne budi tako siguran. Ni "dobra kamera" i Nexus nisu išli zajedno u istoj rečenici, pa je 5x to promenio. Videćemo modele iz 2016e:
Google has historically been against microSD cards because they are supposedly confusing, slow and insecure.

However, with the introduction of Adaptable Storage Devices in Marshmallow (where you can format an SD Card specifically for your device, rendering it useless in another device. Android Marshmallow also lets you format an SD card as internal storage.), the Android system is now perfectly capable of handling expandable storage in the secure way that Google demands it should.

The speed argument is now a moot point too. The current UHS-II standard has faster read-write speeds than the Galaxy S6. If you want the numbers, the Galaxy S6 can read at 290 MB/sec and write at 90 MB/sec. The Lexar Professional 2000x microSD card reads at 300 MB/sec and writes at 260 MB/sec. So, you simply buy a fast enough memory card for your Nexus or you accept that your microSD access speeds are going to be a little slower, and move on with your life.

If microSD is no slower than internal memory and is no longer insecure then Google's issues against expandable memory evaporate. Oh, but I almost forgot, Google thinks microSD cards are confusing for users. Trust me, no one has ever been “confused” by external storage, except that one Google guy that drew the short straw and had to use it publicly as an excuse for why Nexus devices don't have microSD cards.
 
Google photos može da bekapuje sve foldere gde imaš slike, pogledaj podešavanja backupa

Sent from my Nexus 5X
 
E da! iGo NextGen mi luduje: od momenta u kom kliknem na ikonicu do momenta kad se pojavi logo (basarsoft, 9.18.27.627562) prođe čak 2m34s!
Crnilo i "Loading iGO" preko 2 minuta. *ništa brže prilikom svakog sledećeg startovanja. čeka se isto, neverovatno dugo.

Je l neko imao sličan problem? Moram da ga rešim, poludeću kad mi bude trebala hitna ruta, a možda je neka sitnica, lakša od instaliranja druge verzije...
Probaj Here maps.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
E da! iGo NextGen mi luduje: od momenta u kom kliknem na ikonicu do momenta kad se pojavi logo (basarsoft, 9.18.27.627562) prođe čak 2m34s!
Crnilo i "Loading iGO" preko 2 minuta. *ništa brže prilikom svakog sledećeg startovanja. čeka se isto, neverovatno dugo.

Je l neko imao sličan problem? Moram da ga rešim, poludeću kad mi bude trebala hitna ruta, a možda je neka sitnica, lakša od instaliranja druge verzije...

Loše ti je upakovana navigacija ...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Google photos može da bekapuje sve foldere gde imaš slike, pogledaj podešavanja backupa

Sent from my Nexus 5X
Pa može, fotke i video. Ima podešavanje za include foldera.

A šta sa drugim materijalom? Pesme na primer.
Google drive nema backup custom foldera. Da prati i sve sto se stavi u odabrani folder (svaku ekstenziju) pa da uploaduje. Nema ni Dropbox.

Onedrive ima? 5GB? :(

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
I, je l moze Google Keyboard da se namesti da nasa slova ne prikazuje posebno, vec kao dodatke na longpress c, z-a itd.

Jel to teme mogu da menjaju, ili je raspored Serbian latin tastature fiksan?

Mnogo lakse kucam na English tastaturi jer su slova i razmak veci! Ali onda GK radi samo engleski autocomplete i nudi ispravke samo za engleske reči. :(

Pritom mi u pola programa ni ne nudi tu traku na vrhu sa predlogom reci.. Boat browser npr. Izgleda da on preuzme taj deo na neku foru, pa ga koristi za nudjenje domen ekstenzija (com, net itd)

Stvar navike. Naviko sam na Samsung tastaturu u Portrait modu. Ona je istovremeno ispravljala VIŠEJEZIČNO i slova su bila manje zgusnuta. Ali nema nje kao .apk

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Imaš 3rd party aplikacije za to. DropSync, DriveSync, FolderSync itd.
Za tastaturu SwiftKey ima to što tražiš.

Sent from my Nexus 5X
 
I, je l moze Google Keyboard da se namesti da nasa slova ne prikazuje posebno, vec kao dodatke na longpress c, z-a itd.

Jel to teme mogu da menjaju, ili je raspored Serbian latin tastature fiksan?

Mnogo lakse kucam na English tastaturi jer su slova i razmak veci! Ali onda GK radi samo engleski autocomplete i nudi ispravke samo za engleske reči. :(

Pritom mi u pola programa ni ne nudi tu traku na vrhu sa predlogom reci.. Boat browser npr. Izgleda da on preuzme taj deo na neku foru, pa ga koristi za nudjenje domen ekstenzija (com, net itd)

Stvar navike. Naviko sam na Samsung tastaturu u Portrait modu. Ona je istovremeno ispravljala VIŠEJEZIČNO i slova su bila manje zgusnuta. Ali nema nje kao .apk

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Može. Idi u google keyboard, zatim Appearance & Layout, Custom Input Styles, klikni na + i dodaj Srpski sa QWERTY layoutom.
Posle podesi da imaš dva jezika... English i Srpski (QWERTY), skini rečnike i to je to.

Meni ne odgovara višejezična tastatura jer više grešim dok pišem.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Treba mi OTG kabl. Ako imate preporuku za neki u Srbiji, može na PM (treba mi relativno hitno, ne mogu da čekam ebay). Ima da se kupi i Kingston stick - duo 3 od 32gb, sa jedne strane usb A sa druge strane usb c. Trebalo bi da radi?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Evo Chroma+franco r8..

2h na mobile data ostatak na wifi.
8e3272e9e04177e3d6a6f49d641f0dac.jpg
79f38bb2714f278a65af508a92a7482d.jpg
b5b7513c5635abff1de94ec379205423.jpg


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
PureNexus+Franco kernel(Hvala Vojkanu na preporuci) :)
Screenshot_20160502-174148.pngScreenshot_20160502-174156.pngScreenshot_20160502-174207.png
 
Otkud sad pure, zar se nismo složili da secka? :)

Sent from my Nexus 5X
 
Secka :)
Pokusavao sam da flesujem N system i boot img preko chrome i pao bootloop pa sam onda roknuo pure iz zezanja i franco na tvoju preporuku.
Ovo za bateriju mi nije normalno,uglavnom izvlacim oko 4:30h a sa francom sat vise,a nisam primetio neki pad performansi. . .
 
Drago mi je sto nisam kuci, izlozili bi me da flesujem :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
E ovo je vec odlicno, plus je i kesiranje na nivou. :)

Xperia Z2
 
Jel ima neko do vas n betu na 5x i kako se ponasa?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno