Šta je novo?

LG Nexus 5X

Ma ne moraju ga ni otvarati za custom ROMove, svakako to ne radi tako dobro kao stock (ni na nexusima). Neka ga otvore za lakse otkljucavanje, rootovanje flesovanje imga kao sto i sada jeste i dosta, pogotovo nenexuse.

Kao da raju interesuje da se zamara, samo da radi dobro, brzo, bugfree, da root ide lagano i prateca otkljucavanja i sl.
Rade custom romovi na Nexusu bolje od stock. :)
 
Znam za to...

Poenta mog pitanja je da li ima smisla "žrtvovati" bezbednost koju stock donosi ili zapravo ne žrtvuješ ništa?

Ako sam ograničen na stock, ograničen sam i na zvaničnu podršku dok je ima npr.

Pitam se koliko bi bezbednosti podataka doprinelo to što je sve stock?

Za sve custom ne moram da pitam, pošto je jasno.

Ali voleo bi da mi ovu zvaničnu verziju pojasni neko ko stvarno zna.
 
Rade dobro, ali se uvijek provuce neka grescica koje nema na stocku. Mene i sitnice nerviraju ako ih ne moram trpiti. Cataclysm je bio pojam, ovo ostalo mu ni do koljena. Kako je atlantis digao ruke, digao i ja ruke od custom romova za sada.
 
Ako imate lockscreen a telefon je na mreži, možete ga daljinski locirati i eventualno obrisati.
Ukoliko je zaključan bootloader, čak ni naknadno flashovanje neće omogućiti lopovi da koristi telefon.
Ukoliko nasilno ugasi telefon, po ponovnom pokretanju su izgubljene sve wifi šifre, a pošto ne može da otključa telefon (pattern ili pin lock) lopov ne može ništa da uradi sa telefonom.
Adb traži da korisnik odobri USB debuging, ali pošto je ekran zaključan onda ni to ne može da odobri.
U svakom slučaju, telefon je u takvom stanju cigla i eventualno može da ode za delove, ukoliko može da se bezbolno rastavi.
 
Odlično, znači ima smisla stock bezbednost.

Hvala yooyo.


A bootloader koji je zaključan posle instalacije custom recovery-a?

Pretpostavljam da je to isto nebezbedno, tj ne ne može se obezbediti samo zaključavanjem bootloadera, nego mora sve?

Izvinjavam se za offtopic, mada donekle i ima veze sa željom da koristimo stock Android na 6p :D


Smart lock opcija mi je mnogo pomogla, pre nje nikad nisam mogao da izdržim da konstantno kucam pin ili onaj pattern.
 
Poslednja izmena:
Custom recovery jeste sigurnosna rupa. Može da se ubaci zip sa instalacijom os-a, formatira system i ponovo flashuje. Nisam siguran da li će i u tom slučaju prilikom sledećeg bootovanja pitati za username i password.
 
Mislim da bi cwm ili twrp radili i sa zakljucanim bootloaderom. Postupak je... oem unlock, pa fastboot oem unlock (briše sve sa telefona) pa flash cwm pa fastboot oem lock pa oem lock.
Teoretski bi trebalo da radi, u praksi nisam probao jer nemam Nexus. :)
 
Mislis da ne bi doslo do bootloop-a sa custom recovery+zakljucanim bootloader-om?
 
Hajde brate sretno i da nekad napunis RAM do kraja pa nek' ide zivot. :D Obavezno mali review pozeljno i RAM managementa.[emoji14]
 
Poslednja izmena:
Da mi je biti BIA na jedan dan, po mogucnosti sutrasnji. [emoji14] [emoji2] [emoji41] Kako je lepo biti BIA u ovom trenutku.[emoji106][emoji51]
 
Bia je pametan
Bia ne koristi TouchWiz
Bia će imati čist android
Budi kao Bia
:D :D :D
 
BIA vidjet ćeš što se tiče RAM management, ostaviš danas tapatalk na tekstu gdje si čitao, za 2 dana uđeš i dalje stoji tamo.. I kamera će te iznenaditi. Malo spoiler prije nego ga uzmeš u ruke :D
 
znam sve, ne brinem znam da ce biti super meni su svi telefoni koje uzmem super. Vise se brinem oko hw da sve bude ok da nema nekih fabrickih gresaka,mrtvih piksela, labavih dugmica i tako tih gluposti. Kad sam uzeo nexus 5 morao sam odmah da ga vratim i trazim novi jer vibracija nije valjala a dugmici su se tresli kao blesavi.
 
1f7bba2237abeb221d18c1aa86d480b8.jpg
 
Ja sa huawei imam lose iskustvo sa P8. Power dugme je posle par mjeseci postalo toliko mekano, da kad ga pristisnem, uopste ne osjetim da sam pritisnuo.
 
Al ti je čist auto pozadi. Ja pored dece ne mogu 2 dana da ga održim čistim. :)
 
Nazad
Vrh Dno