Šta je novo?

LG Nexus 5

Rekoh da ću napisati utiske kada mi stigne Spigen Neo Hybrid za Nexus 5 sa AliExpress-a...

Za početak, case je koštao 4$, kinez napisao vrednost od 5$, naši obračunali PDV od 81din., a onda naplatili 250din. Koja logika, ne znam, ali vratio bih da sam ja prezimao pošiljku.
Case je užasnog kvaliteta. Deo koji bi trebao da bude od meke gume se jedva može nazvati gumom, jer je više plastičan. Plastični okvir izgleda toliko jeftino da pakovanje od kinder jaja deluje kao premium za ovo. Očajna završna obrada, krivi pojedini otvori (jedan za zvučnike i otvor za džek od 3.5mm). Tasteri su plastični, pa još beli (na crnom case-u sa crvenim okvirom).

Plastični okvir sam jedva namontirao na case jer je krut, a case i nije baš fleksibilan koliko bi trebalo da bude. Tasteri su toliko osetljivi da čak pritiskom na crveni ram 1cm pored tastera aktivira taster, što aktivira displej i u džepu, kada se spušta na sto, kada se podiže sa stola,...

Sve u svemu, case me je iskoštao 700din, krš je i predstavlja pravo bacanje novca. Kvalitetniji su oni silikonski što se prodaju kod nas za 300din.
 
Corvux zar nije zakon da se na stvari kupljene preko neta u vrednosti DO 100 eura, ne placa porez? Za koliko ti je stigao case
 
Ma govna sad na sve pakete naplacuju. Ide 20% pdv plus neka carinska kontrola i jos neka glupost.
 
Cekajjj breee..dal je moguce. Odavno nisam narucivao. Kad su bre to uveli. Bilo je do 70 evra bez carine, pa kad je dosao paypal..digli su na 100. Od kad se to placa, ja ko sa marsa da sam pao
 
Carina se ne placa do 50 ili 100e,ali porez se placa jer je roba usla u nasu zemlju,barem tako mislim. Jer je i meni isto tako naplacena futrola,PDV oko 100din, i ver.je dostava uracunata pa me je izaslo 250din. Plus futrola od 9dolara,sto me je skupa izaslo oko 1100din.
 
Ljudi PA tim je zamolio community da pomognu sa lokalizacijom roma na različite jezike. Par nas je prevelo sve, ali siguran sam da tu postoje neki fini detalji koji mogu da zvuče bolje... Pa tako, ko je zainteresovan, može da glasa za ove prevode pojedinačnih stavki koje su već postavljene ili da da svoj predlog ukoliko misli da može da zvuči bolje. Samo se ulogujte preko google+ ili fejsbuka.

https://crowdin.net/project/aospa-framework/sr
 
A ja uzeo Spigen ultra Hibrid case za 11 evra....Oreginal naravno....Posle ovog Spigena svi cesevi mu dođu smešni....
 
To je trenutna akcija na Spigenovom sajtu za metal slate. Regularna cena je 29.99$. U svakom slučaju, lupio je cenu, pogotovu za kopiju.

Tražio sam refund od kineza. Videcemo sta ce odgovoriti.

Evo i video kakva je ova kopija: https://www.youtube.com/watch?v=wxaCM053KHg

Imam i fotografije, ali da ne gušim temu bezveze. Biće sve jasno i iz video snimka. :)
 
Poslednja izmena:
Znaci strasno,samo zato sto kod nas nema da se kupe originali oni nas deru na kopije. Poslacu mu link cisto onako da vidi koliko koja je cena originala...
 
@narednik...taj fazon. Ja kad kupovao preko e bay-a maske za S2, sve stiglo na kucu bez bilo kakvog placanja. Samo donese postar. Uopste ne kapiram kome se placa kad dolazi postom?
 
@narednik...taj fazon. Ja kad kupovao preko e bay-a maske za S2, sve stiglo na kucu bez bilo kakvog placanja. Samo donese postar. Uopste ne kapiram kome se placa kad dolazi postom?

Meni je doneo postar na kucni adresu, sve uredno za naplatu, sa papircetom.
Ne razumem, neko treba da plati, a neko ne o_O
 
Rekoh da ću napisati utiske kada mi stigne Spigen Neo Hybrid za Nexus 5 sa AliExpress-a...
...
Sve u svemu, case me je iskoštao 700din, krš je i predstavlja pravo bacanje novca. Kvalitetniji su oni silikonski što se prodaju kod nas za 300din.

Meni je baš juče stigao originalni Spigen Neo Hybrid, metal slate. Kupio na Spigen sajtu - sa trenutnim popustom izašla me poštarina džabe. :) Odlično izgleda i sve leži kako treba. Dugmići savršeno prenose pritisak - nema nikakvog dodatnog otpora. Jedino što je sad telefon postao za po par mm veći po svakoj dimenziji pa me korišćenje jednom rukom u busu plaši. Videću da li ću uspeti da se naviknem. Ako ne, možda ga dam u oglase. A možda i ne - tako dobro izgleda da ga možda zadržim kao "paradni" case. :)
 
Ja imam spigen case i ne volim ga uopste. Prava je dzomba. Preporucujem onima koji rade na gradjevini. Ko ima normalne korisnicke zelje teracel mi obavlja posao.
 
Carina se ne placa do 50 ili 100e,ali porez se placa jer je roba usla u nasu zemlju,barem tako mislim. Jer je i meni isto tako naplacena futrola,PDV oko 100din, i ver.je dostava uracunata pa me je izaslo 250din. Plus futrola od 9dolara,sto me je skupa izaslo oko 1100din.

Ti izuzeci za carinu se tiču samo robe koju ti šalje fizičko lice. Kada robu šalje pravno lice ne podleže tim izuzecima, tako da tu imaju po zakonu pravo da carine i naplaćuju porez 1/1. Plus fiksni deo za poštu.
 
Ja imam spigen case i ne volim ga uopste. Prava je dzomba. Preporucujem onima koji rade na gradjevini. Ko ima normalne korisnicke zelje teracel mi obavlja posao.

Imam i ja nekog Teracell-a i smeta mi što s njim moraju baš jako da se pritiskaju power/volume dugmići. Sve imam utisak da ću nešto da pokvarim od tolikog pritiskanja. Inače, slažem se - odlično naleže i sasvim pristojno štiti telefon.
 
Evo sta ja koristim. Bas lepo stoji i stiti telefon,narucio sam je u svim (muskim) bojama.
 

Prilozi

  • ImageUploadedByTapatalkHD1400061255.763846.jpg
    ImageUploadedByTapatalkHD1400061255.763846.jpg
    36.1 KB · Pregleda: 208
  • ImageUploadedByTapatalkHD1400061270.953281.jpg
    ImageUploadedByTapatalkHD1400061270.953281.jpg
    35.1 KB · Pregleda: 209
Sto je dobar ovaj googlov case...al brate 30$...mnogo.
 
Meni Spigenov Slim Armor za napolje, a kad mu dosadi u stanu, onda ga izvadim :)

A pao mi je dva puta, doduše, ne sa velike visine, i oba puta se čuo onaj tupi zvuk gume o beton, tako da telefon to nije ni osetio :)
 
danas sam pazario preko oglasa na kp koznu futrolu spes za nexus i mogu vam recu da je skroz ok...
mogu da pustim link ako nekom treba...
 
Narucio bih spigen, ali bre odrase sa postarinom...case 14$ postarina 14$...Haos. Ima li da se naruci odnekuda sa manjom postarinom ili da se udruzimo pa narucimo vise komada i podelimo postarinu?!
 
Nazad
Vrh Dno