Šta je novo?

LG Nexus 5

Videćemo. Preprodavci imaju poslednju reč ;)
 
Heh, fino bi to bilo, zavaljam Idol X i doplatim 50€ za N5, ali nema šanse da će biti 300€ pre aprila-maja.
 
Kod preprodavaca je sad cena 370e 16gb model a proslo je mesec dana i jace od kad ga prodaju u martu-aprilu ce cena pasti na 340-350 a 300 e ce kostati pred izlazak novog modela kad ga realno nece niko ni hteti jer ce svi cekati da vide sta novi donosi. Naravno sad kad Telenor krene da ga valja mocice da se nadje na oglasima po malo nizoj ceni, ali se nemojte nadati da ce ga neko prodavati za 300e sem ako nije glup ili ako ga nije neka muka zadesila pa mora
 
Naravno, ne gine mi stotka doplate, i to u dobrom slučaju.
 
Ja da se upisem :)

Kako vam radi notification LED? Meni po default-u maltene nikako, nekad se pali nekad ne. Sa Lightflow-om manje vise radi ali je vrlo bagovito - desava se da se ne upali kad stigne notifikacija. Kad testiram notifikaciju iz lightflow-a, posle par testiranja test prestane da funkcionise (ne pali se ili se upali posle tipa 30 sec). Sad koristim "Light manager" i radi bolje mada nije savrseno.

Druga stvar, ne pali mi se vibracija za neke aplikacije tipa hangouts kada je telefon u "vibrate" modu (znaci ne potpuno silent nego silent + vibrate). Mozda ima neke veze s tim sto koristim gravitybox?
 
Meni radi lepo bez ikakvih dodatnih aplikacija. Plava mi je fejs, zelena whats up, zuta TT, a bela mejl ili sms. Ukoliko ima vise notifikacija odjednom, svetli poslednja koja je pristigla.
 
Jel su ti te boje po default-u takve ili si podesavao u svakoj aplikaciji zasebno? Pretpostavljam da si podesavao zasebno a recimo hangouts nema podesavanja za led
 
Naravno, čekirao sam u podešavanjima aplikacija tamo gde postoji, led notification i boju tamo gde može. Recimo na fejsu je ne može, nego je po difoltu plava. U whats up-u može da se bira boja.
 
Poslednja izmena:
Druga stvar, ne pali mi se vibracija za neke aplikacije tipa hangouts kada je telefon u "vibrate" modu (znaci ne potpuno silent nego silent + vibrate). Mozda ima neke veze s tim sto koristim gravitybox?
Meni nijedan android nikad nije vibrirao na notifikacije... Možeš sa Loznicom da se konsultuješ, on nije mogao da je isključi :D

Za lampicu staviš neki custom rom i imaš ovakva podešavanja
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1389302382987.jpg
    uploadfromtaptalk1389302382987.jpg
    36.8 KB · Pregleda: 211
  • uploadfromtaptalk1389302397935.jpg
    uploadfromtaptalk1389302397935.jpg
    35.9 KB · Pregleda: 218
Meni nijedan android nikad nije vibrirao na notifikacije... Možeš sa Loznicom da se konsultuješ, on nije mogao da je isključi :D

Za lampicu staviš neki custom rom i imaš ovakva podešavanja

ebote i facebok ti svetluca.. eh te mlade savremene generacije..

sto se tice vibracije mozes da je namestis direktno u apalikaciji,udjes u setings whatsapp na primer i stavis da ti zavibrira kada primas poruku
 
Meni nijedan android nikad nije vibrirao na notifikacije... Možeš sa Loznicom da se konsultuješ, on nije mogao da je isključi :D

Za lampicu staviš neki custom rom i imaš ovakva podešavanja

Meni je svaki uvek vibrirao :) Sto se romova tice, od kad sam otkrio xposed konacno ne moram da flesujem non stop. Iskreno se nadam da necu morati da stavljam rom samo da bi lampica radila kako treba

sto se tice vibracije mozes da je namestis direktno u apalikaciji,udjes u setings whatsapp na primer i stavis da ti zavibrira kada primas poruku

Znam, stavljeno da vibrira svugde gde je to moguce i opet ne vibrira. Cak imam i aplikaciju (sound manager) u kojoj moze da se stavi da vibracija bude ukljucena "whenever possible" al jok. Ali, izgleda da je problem pravila "Light Manager" aplikacija. Bile su mi stizale i duple notifikacije na hangouts i evo sta pise na poslednjem update-u light managera:
Fix Hangout notification double notification sound in normal mode

Cini mi se da je sad vibracija ok moram jos da istestiram


Za lampicu pitam zato sto sam citao da gomila ljudi ima problem sa njom pa reko da vidim dal ovde neko ima. Cak ljudi vracaju telefon (RMA) zbog ovoga sto mi zvuci glupo jer ne vidim kako bi to mogao da bude hardverski problem al reko cisto da proverim i ovde :)
 
Poslednja izmena:
od tih programa za Led meni najbolje radi LedBlinker Pro
 
jao xposed, pa tebi ni ART ne radi... :)
 
Ahaha sto mi rusis sneska bre, nisam ni izvalio da sam na dalviku od kad sam stavio xposed. Dajte preporuku za rom koji ima ta podesavanja za led, dosta tweakova i da je sto stabilniji :D
 
U trenutnoj fazi razvoja ta 2 poslednja baš i ne idu jedno sa drugim... :) ono što bi mogao probati su cm m2, slimkat, mahdi, omni, beanstalk, purity... Ja koristim SlimKat ali baš mi je LED bio jedini bug :D trepće do besvesti iako pročitam notifikaciju, doduše em ne radim wipe kod novih verzija, em su izašla 1-2 nova builda od tad kad me zezalo, sem toga je dosta dobar. Teško ćeš naći loš rom za nexus...
 
E ljudi,ovako...ocu da dam za telefon do 300 eura, i da imam neki paket oko 1000 din,e sad u telenoru je nexus 5 40000 bez onih vaucera,e sad kad ja kazem njima da ocu taj paket od 1000 din,dal ce oni meni dati taj vaucer pa cu ja moci odmah da ga iskoristim i onda platim telefon 35000 ili kako vec ide? svidja mi se mnogo ono u mts-u sto ima kao 50% u 2 godine,tako da bih za 1000 din imao 4 puta vise minuta,mb i poruka nego sto bih imao u telenoru,samo sto je u slobodnoj prodaji sada kod nas 370 eura nexus 5...jel ima neko predlog i odgovor
 
E ljudi,ovako...ocu da dam za telefon do 300 eura, i da imam neki paket oko 1000 din,e sad u telenoru je nexus 5 40000 bez onih vaucera,e sad kad ja kazem njima da ocu taj paket od 1000 din,dal ce oni meni dati taj vaucer pa cu ja moci odmah da ga iskoristim i onda platim telefon 35000 ili kako vec ide? svidja mi se mnogo ono u mts-u sto ima kao 50% u 2 godine,tako da bih za 1000 din imao 4 puta vise minuta,mb i poruka nego sto bih imao u telenoru,samo sto je u slobodnoj prodaji sada kod nas 370 eura nexus 5...jel ima neko predlog i odgovor

vaucer dobijas kada potpises ugovor to znaci da ne mozes da dobijes vaucer pre potpisivanja pa da ga iskoristis.. ja bi ti preporucio mts 50 posto i posle ganjanje preko oglasa dok ga ne upecas :S
 
pa koliko ces tako para ustekati ? fazon samo 4000 dinara koliko sam razumeo ,jer ides na paket koji je ispod 1600din.. ? ne znam,meni je uvek bolje mts mix net l paket za 1000 din mesecno sa popustom od 50 posto :D
 
pa koliko ces tako para ustekati ? fazon samo 4000 dinara koliko sam razumeo ,jer ides na paket koji je ispod 1600din.. ? ne znam,meni je uvek bolje mts mix net l paket za 1000 din mesecno sa popustom od 50 posto :D

pa znam da je to mnogo dobra stvar ali ocu da kupim telefon sto pre :D nesto se i plasim da kupujem preko oglasa,nikad nisam uzimao pre...a ti vauceri ne znam dal je to pouzdano i od koga uzeti...i za kolko uopste para prodaju ljudi to
 
krecu se od 1000 do 1500din. koliko sam citao ovde u temi n5 nije ni pusten jos u prodaju preko telenora.. neko je napisao par strana unazad
 
Kupujem ovih dana nexus 5,voleo bih da mi kazete korisne aplikacije koje bih mogao da instaliram,i da mi date neke savete vezane za telefon da imam vise mogucnosti,duze trajanje baterije,kul stvari i to :)
 
Da li je neko imao prilike, kod nas, da vidi neki pristojan flip-cover?
 
Ево само да се јавим, стигао ми је нексус. Где могу проверити која је серија и да ли има проблема са дугмићима и та срања? И који број има те броблеме
 
šta će ti brojevi, uzmi klimaj dugmiće pa vidi kakvi su :)
 
Ево само да се јавим, стигао ми је нексус. Где могу проверити која је серија и да ли има проблема са дугмићима и та срања? И који број има те броблеме

nema tu pravila sa serijama.. proveri da li imas jednu od 4 falinke,mada moras da imas makar jednu :D 1 mrtvi pikseli 2 screen bleed 3 klimave dugimce 4 vibration motor koji urla kao da ga kolju :D
 
Poslednja izmena:
креће код са 312, то би ваљда требао бити најновији. Нема мртве пикселе, вибрација је ок једино климаво дугме за гашење.
Углавном одуљевљен сам телефоном, све лети. Данас сам га мало упоређивао са с4 и з1, њекус ми се чини бољи - дал зато што је мој или због нечег другог, не знам :)
Написаћу за пар дана детаљније, како шљака батерија и слично
 
si uzeo belu ili crnu verziju ? obe verzije sam koristio, crnu malo duze, i ne zna se koja je bolja :D
 
Црну 16гб сам узео са Америчког плејстора. Где се имају наћи добри кејсови за нексуса? Да ли сте имали искуства са наручивањем са америчког ибеја? Видео сам код нас има спигена у пар радњи, има га доста на кп сајту али капирам да је већина фуш и да нико нема за нексуса. Сутра идем и по Сеин слушке, тако да ће цео угођај бити ту :)

EДИТ: Приметио сам још једну ствар, климав улаз за УСБ
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno