Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Kao xbmc... Dakle ukucas adresu m3u liste samo, nista se ne skida ;)
 
Kako prebaciš na ruski LG Store? Jel mora stalno ostati tamo ili ga posle instalacije možeš vratiti na sadašnja podešavanja ?
 
Ja kada skinem software update za LG 42LB730v model, ovo se nalazi u zip file-u "starfish-dvb-secured-m14tv-32.arches-3232-04.41.32-prodkey_usb_V3_SECURED_20141224.epk"

Kako se zove file koji ti dobiješ kada skineš update sa Srpskog site-a, i za koji model skidaš update?

Pozdrav,

Pozdrav svima hteo bih da pitam da li se na Lg 50lb650v moze nadograditi softver na noviju verziju preko usb flashdiska posto vidim da ima nova verzija,i ako moze kako to uraditi ? Ja skinem novu verziju ubacim na flesku ubacim u tv ali on ne moze da prepozna fajl pokusao sam sve nacine ali nista ne mogu da uradim.
 
Kako prebaciš na ruski LG Store? Jel mora stalno ostati tamo ili ga posle instalacije možeš vratiti na sadašnja podešavanja ?
Odes u podesavanja za Zemlje i tamo menjas playstore ;) Mozes koji hoces.
 
Kako prebaciš na ruski LG Store? Jel mora stalno ostati tamo ili ga posle instalacije možeš vratiti na sadašnja podešavanja ?

Posle mozes vratiti na lokaciju koju hoces. Inace aplikacije na LG store zavise od lokacije na koju je podesen tv, na nekim drzavama ih ima bas dosta.

Pored ukucavanja adrese mogu se ubacivati i gotove m3u liste preko linka http://ss-iptv.com/en/users/playlist-editor u aplikaciji na tv-u se dobije kod koji se jednom ukuca i onda se ubacuju m3u liste.
Liste se jednostavno prave na http://plstonline.org/ na drugom tabu m3u playlist, a kanali se pronalaze na netu preko googla ili na fb grupa gde ih ja pronalazim :D jer svaki dan ih azuriraju. Jedno vreme sam drzao od 500-1000 kanala ali sam sad smanjio oko 200 jer vecinu nisam nikad ni gledao. Inace pre nego sto se ubace u tv iptv linkovi se mogu proveriti preko nekog programa na kompjuteru (simple tv ili drugi) da li su ispravni pa se ubacuju u tv samo ispravni. Ovaj program ne cita rtmp linkove tako da ih ne treba ni ubacivati.
 
Pozdrav svima hteo bih da pitam da li se na Lg 50lb650v moze nadograditi softver na noviju verziju preko usb flashdiska posto vidim da ima nova verzija,i ako moze kako to uraditi ? Ja skinem novu verziju ubacim na flesku ubacim u tv ali on ne moze da prepozna fajl pokusao sam sve nacine ali nista ne mogu da uradim.

Trebalo bi da moze. Nemam taj model tv ali trebalo bi da je sve isto kao i kod mene. Skines fajl od oko 600mb sa sajta otpakujes i na flesu napravis folder LG_DTV gde ubacis taj otpakovan fajl. I tab bi trebalo da te pita da li zelis azuriranje. Ako te ne pita probaj ici na setings pa tamo gde se azurira softver ides na nadogradi.Tako sam ja sinoc.
 
Probao sam sve to napravio sam folder LG_DTV i u njemu ubacio otpakovan fajl koji sam skinuo ali tv ne prepoznaje datoteku koja se nalazi u LG_DTV folderu odnosno otvori DTV folder ali u njemu nema nista .
 
Kod mene posle ubacivanja flesa trebalo sacekati pola minute minut i onda sam izbaci poruku zelite li nadogradnju. Jedino sto mi pada na pamet je da probas drugi fles ili na tv neki drugi usb ulaz.
 
Ili već imaš tu poslednju verziju pa ti ne nudi update opciju, jer si već ažuran.
 
Da li neko ima stariju verziju softvera za LB seriju od ove poslednje 4.41.32. Hteo bih da probam downgrade.
 
Može sigurno, samo malo je komplikovanije nego kad radiš upgrade. Mada detaljno su opisali kako se radi rollback.
 
Sad sam primetio nešto čudno. U utorak, dakle pre 4 dana, sam u Mercatoru kupio LG 42LB700v. Danas prolazim kroz meni i vidim da je POWER ON TIME 370h. S obzirom da sam ga ja prvi put uključio u struju pre par dana očigledno je da je tv radio pre nego sam ga ja kupio i to dosta. Šta mislite da li bih trebao da ga vratim? Praktično sam kupio polovan tv.
 
Sad sam primetio nešto čudno. U utorak, dakle pre 4 dana, sam u Mercatoru kupio LG 42LB700v. Danas prolazim kroz meni i vidim da je POWER ON TIME 370h. S obzirom da sam ga ja prvi put uključio u struju pre par dana očigledno je da je tv radio pre nego sam ga ja kupio i to dosta. Šta mislite da li bih trebao da ga vratim? Praktično sam kupio polovan tv.
Trebalo bi da možeš da zameniš tv bez razloga ako nije prošlo više od 7 dana.
 
Sad sam primetio nešto čudno. U utorak, dakle pre 4 dana, sam u Mercatoru kupio LG 42LB700v. Danas prolazim kroz meni i vidim da je POWER ON TIME 370h. S obzirom da sam ga ja prvi put uključio u struju pre par dana očigledno je da je tv radio pre nego sam ga ja kupio i to dosta. Šta mislite da li bih trebao da ga vratim? Praktično sam kupio polovan tv.
Koliko znam to je definisano Zakonom o zastiti potrosaca i da, mozes da ga vratis. Dodatno, imas i debeo razlog za to.
 
Upravo uzeo iz Tehnomanije 42LB670V, dobar bio dil, dali su mi ukupno 4 para naocari. Odlican utisalk za sada. Boje neverovatne (ocekivano za IPS), kontrast je solidan, crne bi mogle biti bolje, ali nije plasma....

Naravno najvise iritantno je to sto ne mogu da povezem telekom set top box (rpikljucen preko HDMIa) kroz automatsko povezivanje, tako da cu morati da ostanem na 2 upravljaca...
 
Zamenili mi tv bez reči. Kažu kriv je Pin koji im je poslao korišćen tv.
 
Upravo uzeo iz Tehnomanije 42LB670V, dobar bio dil, dali su mi ukupno 4 para naocari. Odlican utisalk za sada. Boje neverovatne (ocekivano za IPS), kontrast je solidan, crne bi mogle biti bolje, ali nije plasma....

Naravno najvise iritantno je to sto ne mogu da povezem telekom set top box (rpikljucen preko HDMIa) kroz automatsko povezivanje, tako da cu morati da ostanem na 2 upravljaca...

Prebaci zemlju na UK, pa onda pokušak, trebalo bi da radi povezvanje onda
 
Ako može na PM link od pouzdanog prodavca televizora iz HU na KP, ili više njih.

Konkretno, zanima me LG 42LB650V model, koliko sam video ima T2 tuner.
 
Ima li neko neki svezi .m3u/link?
Ja ubacio neki, ali 80% kanala ne rade :)
Ne treba mi nista specijalno, Discov/animal/poneki sport.... generalno nokakva egzotika, maltene standardna ponuda TK IPTV recimo :)
Hvala
 
Prebaci zemlju na UK, pa onda pokušak, trebalo bi da radi povezvanje onda

Omogucilo mi je da nastelujem magic remote na ADB set top box, ali nazalost, ne mogu da sagledam kanale kroz guide televizora (live tv) vec magic remote koristim kao universal remote. Sve u svemu malo podnosljivije, ali mogli su da prilagode za nase trziste, nije kao da imamo 10000 provajdera. Hvala renne.
 
Na kojoj vrednosti držite brightness, contrast I backlight?
 
Na kojoj vrednosti držite brightness, contrast I backlight?

Ja sam kalibraciju slike za model 650v odradio po video preporuci od ekipe sa hd televizije https://www.youtube.com/watch?v=WmhcMy9vbUU Razlika je samo sto sam stavio na expert2 mod (mada se time automatski menjaju odredjeni parametri), jer mi je sa expert1 slika bila previse zuta. U video klipu su namestili pozadinsko osvetljenje na 50 jedinica(?!) sto je za moj vizuelni uzitak malo, pa mi se sa expert2 modom nivo osvetljenja podigao na 80 jedinica (cini mi se).
 
Radio sam pre po njihovoj preporuci, al slika bude poprilično tamna.
 
Nazad
Vrh Dno