Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

@banexbanex, http://geizhals.at/?cat=tvlcd

@ostali, ako ne pise da ima IPS, to znaci da nema... Evo primera za 32LB5610

Srbija: Na kutiji nema oznake IPS, model na kutiji 32LB56 https://www.youtube.com/watch?v=BzGpORBB7DM
Poljska: Na kutiji nema oznake IPS, model na kutiji 32LB56 https://www.youtube.com/watch?v=HFTdd8v6REs
Madjarska: Na kutiji nema oznake IPS, model na kutiji 32LB56 https://www.youtube.com/watch?v=mjSaY6krr8A
UK: Na kutiji nema oznake IPS, model na kutiji 32LB56 (sa dvb-t2) https://www.youtube.com/watch?v=MXp9yC1b2VU
Indija: Na kutiji postoji nalepnica sa oznakom IPS, model na kutiji 32LB5610 https://www.youtube.com/watch?v=ieyplDeG4Is
 
Uzeo sam 47lb630v, valjda se nisam zaiebao, znaću sutra. :D

Šta sutra da stavim za zemlju? Srbija, ili?
 
Poslednja izmena:
Kod mene na kutiji ogromnim slovima pisalo IPS
 
42lb671v ovde u srbiji kupljen u prodavnici
 
Sad si me skroz zbunio. Ovo sto je gore iMilan napisao u potpunosti se poklapa sa ovim sto ja pisem, na UK LG sajtu pise da nema IPS i stvarno na kutiji nema nalepsnice IPS logo dok ono sto me je vise iznenadilo to da u Indiji ima IPS i stvarno na India LG sajtu pise da ima IPS panel.

A zaboravio sam da te pitam u kojoj zemlji je proizveden tvoj LG i koji je datum proizvodnje?
 
April 2014, Poljska
 
@iMilan, hvala. Gledam nesto cene su nize, konkretno za model koji mene zanima nekih 40-50e. Garanciju daju pet godina, stvarno smo banana od drzave. Nego da li osoba koja zivi u Becu moze da ga unese u Sr bez carine i dazbina ili ne? Verovatno ne moze, al eto da pitam :D
 
Ovaj moj Jun 2014, Poljska.

Ili je tvoj TV slucajno zalutao na nase trziste ili ovi iz LG-a imaju isti model poslovanja kao Samsung, prvo su u Srbiju uvezli televizore sa LG IPS panelima i sacekali da prodju revizije i ocene kupaca kako su televizori odlicni a onda krece ugradnja verovatno AOC VA panela.
 
Carina se ne placa posto je TV proizveden i kupljen u EU. Verovatno se placa samo PDV ali takodje i Austrija ili EU vrse povracaj PDV-a. Ja mislim da TV ne moze da se unese kao licni prtljag ali ne znam koliko uopste to kontrolisu. Znam pricu iz prve ruke od pre 5 godina da su nasi ljudi iz Francuske autobusom uvozili sta su stigli a nista nisu placali zato sto ih od Francuske niko ne pregleda sve dok ne stignu na granicu sa Madjarskom a onda udje carinik u bus i pita ili pregleda ceo autobus ili svi da daju po 5evra i moze da prodju, naravno uvek je pobedjivala ova druga opcija. Mozda bi mogao da ti posalje po nekom busu iz Beca i castis vozaca 20-30 evra i opet si kupio ako ne jeftiniji onda bar kvalitetniji TV.
 
Pa upravo to i razmisljam, usteda bi bila minimalna ili nikakva u odnosu na kupovinu preko kp portala, a velika je u oba slucaja ako gledamo cenu istog takvog tv-a kod nas u Srbiji (oko 100e i vise ustede). Rodjak cesto defiluje na relaciji Austrija - Srbija pa sam mislio da mi uzme jedan pa i da plati pdv ili da podmaze ko sto kazes carinika, ali bar dobijam tv sa ips panelom ako nista drugo :)
 
Ljudi, ne piše nigde IPS, ali sam juče povezao TV i sudeći po tome što ne gubi kontrast kada gledaš iz ugla, ono definitivno jeste IPS panel.
 
Baš sam slično hteo da napišem. Ja sam TV kupio u Mađarskoj, otišao, gledao iz svih mogućih uglova(gore, dole, levo, desno) uverio se da je to bez greške i kupio(i dogovorio se sa čovekom da mi prenese). Baš me briga da sad istražujem koji je panel.
ps. Po nekad, a možda i često, dovodi se priča oko kupovine televizora do apsurda, redovno ljudi žive u strahu da će se na znam šta desiti i da će se zahebati. Za prosečnog korisnika, a to je 90% ljudi, svi ti novi televizori, respektniih marki su OK, detalji su u pitanju koji nisu vredni tolikih dilema i strepnji.
 
Kupio sam ovaj Tv LG 42LB 650V verujem da sam napravio odličan izbor, kupljen je u Mađarskoj. Nov sam korisnik smart Tv-a i nemam nikakakvo iskustvo sa smart televizorima, nadam se da ću se nekako snaći i uz vašu pomoć ako mi bude zatrebala :).

http://www.lg.com/rs/televizori/lg-42LB650V-smart-3d-tv
 
Takođe sam pre par nedelja uzeo ovaj model, isto iz HU, ali dok ne završim renoviranje stana, ne stižem da ga detaljnije istestiram..probao sam 3D film, za amatera je sasvim dovoljan, smart apps rade lepo, treba im malo duže da se pokrenu ( verujem da je do internet konekcije,koja nije ni 2.5mbit)..čak i katastrofalni kvalitet slike Kopernikus kablovkse deluje ok..
 
Gde mogu da nabavim još jedan par naočara za Tv LG 42LB 650V?
 
Poozdrav,

Evo da se i ja ukljucim malo u ovu temu (za sada samo sa pitanjima):
S obzirom da u skorije vreme planiram da uzmem tv od 40 il 42" koji bi mi sluzio iskljucivo kao klasican tv (bez wifi, smarta i drugih mumbo jambo...) imao bih neka pitanja na koja nisam nasao odgovor.
1. Kojom brzinom se obavlja menjanje kanala (interesuje me pre svega za 42LB5610, ali pretpostavljam da je manje vise isto za celu seriju)
2. da li titlove pusta uz bilo koji video format sa usb-a (pre svega mkv, mp4 i avi)?
3. Kakvi su uglovi vidljivosti (pre svega po horizontali)
4. Ako moze link na privatnu poruku do tih "madjara" na kp.
Usput ako moze i neki komentar o kvaliteu slike na ovom tv-u preko telekomovog iptv-a.
 
Poozdrav,

Evo da se i ja ukljucim malo u ovu temu (za sada samo sa pitanjima):
S obzirom da u skorije vreme planiram da uzmem tv od 40 il 42" koji bi mi sluzio iskljucivo kao klasican tv (bez wifi, smarta i drugih mumbo jambo...) imao bih neka pitanja na koja nisam nasao odgovor.
1. Kojom brzinom se obavlja menjanje kanala (interesuje me pre svega za 42LB5610, ali pretpostavljam da je manje vise isto za celu seriju)
2. da li titlove pusta uz bilo koji video format sa usb-a (pre svega mkv, mp4 i avi)?
3. Kakvi su uglovi vidljivosti (pre svega po horizontali)
4. Ako moze link na privatnu poruku do tih "madjara" na kp.
Usput ako moze i neki komentar o kvaliteu slike na ovom tv-u preko telekomovog iptv-a.
Evo baš gledam na KP ima i model LG 42LB561v, to je isto što i 42LB5610 samo ima T2 košta 340e
 
Da li neko od Vas ima LG 42 LB5610?

Malo mi je nejasna situacija oko tog modela. Drugar je naručio taj model, najviše zbog digitalne kablovske TV. Ali nigde ne vidim da podržava DVB-C. Svuda piše samo DVB-T, a prodavac mu reče da podržava i dig kablovske...

Da li LG 42 LB5610 podržava DVB-C standard?
 
Ja sam u jednoj nasoj prodavnici tehnicke robe uzeo LG TV Katalog 2014 i sto se tice tjunera ima samo 2 vrste televizora ili sa DVB-T2/C/-S2 ili sa DVB-T/C. Konkretno za LB5610 pise da ima samo DVB-T/C ali u ovom katalogu pise da je dostupan samo u velicinama 32'', 39" i 47" dok za 42" ima samo model 42LB561V.
 
Kako da namestim da mi pretrazuje samo kabelske kanale i kako da ih sortiram? Kako da ga otkačim sa wifi-a? Potpuno sam noob sto se smart tv tiče.
 
@code381

To sam i ja našao na netu i to mi uopšte nije jasno... Sa druge strane sam našao strane sajtove za online prodaju i tamo opet piše da ima DVB C... E sad, samo da ne bude po onoj "i na tarabi piše ****"....
 
Zadnjih godina nude se razni modeli, sa ili bez T, T2 ili S2 tunera, ali da nemaju tuner za kablovsku(C) to je gotovo nemoguće.
 
Da li neko od Vas ima LG 42 LB5610?

Malo mi je nejasna situacija oko tog modela. Drugar je naručio taj model, najviše zbog digitalne kablovske TV. Ali nigde ne vidim da podržava DVB-C. Svuda piše samo DVB-T, a prodavac mu reče da podržava i dig kablovske...

Da li LG 42 LB5610 podržava DVB-C standard?

Ja imam taj model i podržava DVB-C
 
Kako da namestim da mi pretrazuje samo kabelske kanale i kako da ih sortiram? Kako da ga otkačim sa wifi-a? Potpuno sam noob sto se smart tv tiče.

Prilikom automatskog traženja kanala možeš da čekiraš kabl ili antena a možeš i jedno i drugo ima još opcija da recimo pretraži i zaštićene programe ,to su prigrami koje tvoj kablovski provajder nudi ali se ti nisi pretplati na njih.Ako su ti svi programi DTV onda pretraži samo kabl ali ako ima (a obično ima) programa ATV a nema ih kao DTV onda čekiraj oba i kabl i antena.
 
Ako moze pomoc,suzio sam izbor na 2 tv ali imam problem sto brat poseduje LG 47 la667S i platio ga je u maju 1000EU pa sam ga ispitao vise dana i kazem da ne vredi te pare...
Crna je sivkasta sto je meni jako bitno kao i smart koji je prespor...YT secka i dosta se ceka kao na pentium 1...3d me ne interesuje iako ga poseduje...

Moj izbor je pao na LG 650V pod uslovom da je ovo popravljeno sa tim web OS pa pitam da li je jaci CPU ili memorija kod njega ili sta vec je razlog mucenja po meniju posebno po smartu kod la667s?

Ako nije,vuce me sony SONY KDL40W605BBAEP mada znam da kod jeftinijih modela sony nije nesto ali se nadam da je slika najbolja i najostrija...probao sam u radnji da vidim ali oni imaju sve neke SD snimke pa nije merodavno...savet?
 
Posto za LG vazi internacionalna garancija, kako se ona zapravo dokazuje? Sta treba da posedujes pa da zvanicni servis LG kaze ovo priznajemo.
Pitam da znam sta "madjari" treba da daju uz TV.
 
Vrh Dno