Šta je novo?

LG L7 II

To koji je Launcher bolji je po meni subjektivna stvar, bar sto se tice ovih nabrojanih, jer sam koristio u apex i novu i od ta tri mi se najvise dopao GO tako da sam ga koristio vec na 3 telefona i ovo je prvi put da pravi probleme...Sto se tice ovog sa GO, kad sam ga iskljucio radi ok...Nije ovde sigurno problem sa memorijom vec nesto drugo pravi problem...

Iskreno, ni jedan mi ne bi bio toliko nepohodan da mogu na nerootovanom Stock-u da menjam velicinu widgeta...
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da prepravim prethodnu poruku:

Danas se zakucao i resetovao sa Stock Launcherom...
 
I meni se zakucava i resetuje sa bilo kojim launcherom osim sa onim originalnim na kome zbrlja kad počnem da ređam vidžete. BTW počeo je i da nekontrolisano troši bateriju.
Očigledno je neki veći promašaj u ROM-u. Ako u par dana ne izbace novu reviziju ja se vraćam na prethodnu verziju.
 
Momci ja ne znam sta vi radite sa tim vasim telefonima,ali meni i "h" i "i" verzija sibaju ko lude,a od "h" verzije kako rekoh mi se jos nije desio onaj problem sa mikrofonom
 
Pa ja bas nista ne radim, cak nis ni instalirao te launcere, kao da je rom imao vremenski okidac i poceo od jedanput da zeza...
 
Upravo to...stoji mi telefon na stolu i samo pocne da se resetuje...ako do sledeceg vikenda ne izbace novu verziju i ja se vracam na h
 
Pa meni na h radi ovo..
 
Ajmo polako,posle azuriranja na "i" verziju jeste uradili fabrici reset telefona (znaci sve app brise)?
 
Naravno da ne....u cemu je svrha updatea preko zvanicnog sw-ra ako moram da wipe-jem telefon...OTA ne zahteva wipe
 
Ja jesam i to dva puta, reset je reset al dvaput je dvaput ...
Sad sam video da ako mi ostane u pozadini tastatura tj, ai.type Keyboard baterija se topi.
Dajte neki predlog za tastaturu da probam, da vidim šta se dešava.
Sve što se dešava se NIKAD nije dešavalo sa svim ranijim verzijama.
 
Kucaj google keyboard xda i tamo ces naci link za nju.... Meni je to skroz ok tastatura.
ge2uvamy.jpg
 
Poslednja izmena:
flesnuo ja ovaj I software, za sada nisam primetio neke anomalije, setio sam se kako je onaj h puko pre par dana. primetio sam da se ona app (smart screen) ne gasi, znaci kad se prvi put upali ostaje u gorenjem levom uglu, sledece je bilo da se telefon odjednom zamrzne i tako ostaje ukocen a onda sam primetio i par restartova. napominjem ovo je sve bilo na h software-u , na i jos uvek nisam nista primetio ....
 
Naravno da ne....u cemu je svrha updatea preko zvanicnog sw-ra ako moram da wipe-jem telefon...OTA ne zahteva wipe

E,vidis velika greska...,reset pod obavezno.
Ja svaki put odradim i posle sve full...
Nista se ne mora (kako ti kazes zahteva),ali je pozeljno.
 
Ali u tome i jeste svrha OTA update-a, da se ne radi wipe vec samo da se patchuje sta je potrebno...
 
Gde si ti video da je to svrha ota update-a?
Kakve veze ima kako si uradio apdejt?
I da, treba uraditi factory reset posle svakog većeg apdejta.
 
Ista pitanja ti i ja postavljam,kao sto ti je postavio i @GiBo2pac?!
Znaci reset je pozeljan
 
Ma nema šta da odgovori, OTA (Over The Air) apdejt kao što mu samo ime kaže stiže direktno na telefon bez bilo kakvih "egzibicija" korisnika.
To je najjednostavniji način apdejta, ali neretko i najsporiji.
Eto ja sam na svom Galaxy Nexus-u uradio samo 2 puta ota apdejt. A bilo je od 4.1 ( 4.1.1, 4.1.2, 4.2, 4.2.1, 4.2.2, 4.3.) 6 komata ;)
 
Brate znam ja sta znaci OTA. A moras uzeti u obzir da je ona i ubacena zbog koga da krajnji korisnik ne bi morao da razmislja o samom wipeovanju telefona jer realno koliko ima ljudi koliko to ne zna da uradi, a oni koji znaju mogi i da flashuju image bez OTA update-a...Znas li kad bi neki proizvod dobio prelaznu ocenu da zahteva od "dummy" korisnika wipe sistema kad god uradi update...Malo sam u tom poslu pa znam sta pricam...
 
Ne, ne.
Samo ti meni reci, na osnovu čega tvrdiš da je svrha OTA update-a da se uradi apdejt i da ne mora da se radi wipe?

Naravno svi proizvođači kažu da se ne radi wipe posle apdejta, ali ovde nije reč o tome niti o dumb korisnicima.

Znači, na osnovu čega tvrdiš da se ota update razlikuje od npr flešovanja factory image-a pa da ota ne traži wipe, a ovaj drugi način traži. :d
 
Bas zbog toga sto se uglavnom gleda na dumb korisnike... A sto se tice razlike izmedju njih, nema je tako da nije ni za flashivanje nije neophodan wipe, ali ga ljudi praktikuju da odrade...

Tako da ovo sto se desava sigurno nije zbog toga sto nismo wipeovali
 
Poslednja izmena:
Ne, ne.
Samo ti meni reci, na osnovu čega tvrdiš da je svrha OTA update-a da se uradi apdejt i da ne mora da se radi wipe?

Naravno svi proizvođači kažu da se ne radi wipe posle apdejta, ali ovde nije reč o tome niti o dumb korisnicima.

Znači, na osnovu čega tvrdiš da se ota update razlikuje od npr flešovanja factory image-a pa da ota ne traži wipe, a ovaj drugi način traži. :d

U 99.9% slučajeva ažuriranja sistema nema potrebe za ikakvim brisanjem ičega. Apsurdno je da nakon svakog ažuriranja moras wipe data pa ponovno instaliranje svega i svačega. Izmedju ostalog da ima potrebe za tim proizvođač bi dodao liniju koda u skriptu koja bi obrisala data particiju. Ista stvar je i sa instalacijom imidža, zipa ili bilo čega drugog.

Wipe je obavezan ako šetaš sa roma na rom (pac, miui, cm...) ili ako update utiče na particiju i sl. :)
 
Upravo to, samo nisam znao kako da se izrazim...Pisanje mi nikad nije islo...
 
U 99.9% slučajeva ažuriranja sistema nema potrebe za ikakvim brisanjem ičega. Apsurdno je da nakon svakog ažuriranja moras wipe data pa ponovno instaliranje svega i svačega. Izmedju ostalog da ima potrebe za tim proizvođač bi dodao liniju koda u skriptu koja bi obrisala data particiju. Ista stvar je i sa instalacijom imidža, zipa ili bilo čega drugog.

Wipe je obavezan ako šetaš sa roma na rom (pac, miui, cm...) ili ako update utiče na particiju i sl. :)

Pa nije baš u 99,9% zar ne? ;)
A i mislio sam samo na velike apdejtove tipa 4.3 na 4.4 gde ima dosta promena pod haubom :)
Tu je ipak poželjno raditi wipe.
 
Nije Gibo. Ako ne menjas tip roma, nema potrebe dirati data particiju.

Evo ja sam moj one sv azuriro sa ics na 4.1.2 zatim na 4.2.2 sve preko ota . Pritom ažurirao I bootloader i sve bez brisanja data particije. Xperiu sa gb na ics opet bez brisanja ičega.

Probaj ako si dokon. :)
 
Pa probao sam, pa se nešto pogubio telefon. :d
Zato sam od tada uvek radio wipe i miran.
 
Nije Gibo. Ako ne menjas tip roma, nema potrebe dirati data particiju.

Evo ja sam moj one sv azuriro sa ics na 4.1.2 zatim na 4.2.2 sve preko ota . Pritom ažurirao I bootloader i sve bez brisanja data particije. Xperiu sa gb na ics opet bez brisanja ičega.

Probaj ako si dokon. :)

Ajde jedno pitanje :) Zasto developeri na xda traze da se odradi wipe kod beta verzija? Baza je ista, sve je isto, ali traze i kazu izricito da se ne javljaju sa bug-ovima, ako nisu radili full wipe cak i /system ?

Moze da se desi da ota prodje dobro, kao i dirty flash, ali djavo ne spava i u vecini slucajeva napravi vece njesra nego sto je bilo. Mislim u doba cloud-a i titanium backup-a, prosto nije tesko odraditi full wipe, zar ne? ;)
 
Ne znam. A zašto proizvođači ne traže wipe posle ažuriranja? :)

Pazi moze da te pogodi i meteor u knezu pa ne nosis kacigu po gradu. B-)
 
Sva sreca, pa nisam u BG-u, pa ne moze :p

Zasto proizvodjaci to ne pricaju? Pa onda bi iovako "komplikovan" android dumb korisnicima bio jos komplikovaniji :)
 
Instalirao sam juce CPU Spy i ako mu je verovati ne resetuje se komletan sistem vec samo UI tj Launcher, bez obzira da li je Stock ili neki drugi...
 
Nazad
Vrh Dno