Šta je novo?

LG G4

Ja sam isključio dva brza jezgra i lepo je radio 5 dana i opet se ugasio. Posle nekoliko dana sam uspeo da ga upalim ponovo, ali je baterija bila skroz prazna, ne znam sto ali tad kad se ugasi iscrpi bateriju do kraja. Tako da nije garancija isključivanje brzih jezgara.
 
Nije garancija, nekima dugo radi, a ima i nekih kojima ode i ta ploca posle par meseci.
Nego niko ne rece kakve su ove nove ploce? Mislim ove sto su menjali u garanciji servisi. Imaju li i one taj problem da ce da stanu jednog dana?
 
Moj je 608 i sada ce godinu dana kako ga imam. Nikakvih problema nemam. Odkljucao sam bootloader i instalirao Nougat v29a.
Mogu da kazem, da je telefon brzi i baterija traje duze.
 
Od prije nekih desetak dana baterija na G4 mi se prazni dosta brže nego ranije. Ona aplikacija GSam Battery Monitor u listi potrošača na prva tri mjesta ovih dana prikazuje

Kernel (Android OS)
Android System
LG Health

Baterija mi sada ima samo 26% (punim naveče ili preko noći) i Kernel mi je 17.6%, Android OS je 15.6%, LG Helath je 9.9%

Kada inače napunim bateriju naveče i skinem je sa punjača prije spavanja ona sledeće veče kad je punim ima oko 50%, dakle potroši se tek pola za dan, a ovih dana već na poslu mi je ovako na 25%.

Nekoliko resetovanja nije pomoglo.
A ovaj LG Health ne može da se trajno isključi ni deinstalira :(

Inače ne instaliram nove aplikacija, onaj set koji imam mi je tu odavno, rijetko nešto novo instaliram a i uglavnom brzo obrišem.

Ima li neko ideju šta bi moglo biti u pitanju i šta bih mogao probati da uradim?
 
Poslednja izmena:
Od prije nekih desetak dana baterija na G4 mi se prazni dosta brže nego ranije. Ona aplikacija GSam Battery Monitor u listi potrošača na prva tri mjesta ovih dana prikazuje

Kernel (Android OS)
Android System
LG Health

Baterija mi sada ima samo 26% (punim naveče ili preko noći) i Kernel mi je 17.6%, Android OS je 15.6%, LG Helath je 9.9%

Kada inače napunim bateriju naveče i skinem je sa punjača prije spavanja ona sledeće veče kad je punim ima oko 50%, dakle potroši se tek pola za dan, a ovih dana već na poslu mi je ovako na 25%.

Nekoliko resetovanja nije pomoglo.
A ovaj LG Health ne može da se trajno isključi ni deinstalira :(

Inače ne instaliram nove aplikacija, onaj set koji imam mi je tu odavno, rijetko nešto novo instaliram a i uglavnom brzo obrišem.

Ima li neko ideju šta bi moglo biti u pitanju i šta bih mogao probati da uradim?

Da li se to pocelo dogadjati posle resetovanja sistema i onda si vratio programe iz backup-a. Ako je zbog toga probaj da instaliras direkno programe iz Google play posle resetovanja, mozda neki program pravi probleme i ne dozvoljava da sistem ode u deep sleep.

LG Healt mozes bez problema da izbrises. Ja ga nemam instaliranog.

Mozda je i baterija sve losija.

Iskljuci activity logs u system--> about phone, dole na kraju reda.
 
Iskljuci activity logs u system--> about phone, dole na kraju reda.
Uradio sam ovo sada, hvala. A stvarno u listi apliakcija u Settings može da se uninstalira LG Health, sad sam to uradio ali ostane onaj neki LG Health Agent, na njemu nema uninstall opcije, ima samo Force Stop i ima Disable. Ovaj Disable prvo pita da li je OK da obriše sve svoje podatke a nakon toga pita da li da se zamijeni sa factory verzijom, tu sam mu rekao Cancel, pa ću vidjeti kako će se sada ponašati.

Inače nisam nikako radio Factory Reset, ovo se počelo dešavati odjednom samo od sebe prije desetak dana. Nakon toga sam par puta radio obični reset, da vidim mogu li tako ubiti procese koji iz nekog razloga rade prekomjerno. Kernel (Android OS) i Android System su prvi na listi potrošača ovih dana. Danas sam ovde napisao da sam na poslu imao samo 26% baterije a dok sam došao kućo pao je na samo 4%. U normalnim okolnostima ranije tada nije nikad bio ispod 50%.

Jedino što mi ostaje ako se ne stabilizuje je taj Factory Reset.
 
Mozes da uradis jos ovo meni pomaze:
Settings -> General -> Location klik na one 3 tacke desno gore -> Scanning i iskljuci Wi-Fi Scanning i Bluetooth scanning
Settings -> Network -> WiFi klik na 3 tacke gore desno -> Advanced Wi-Fi -> Wi-Fi notification na off
 
Poslednja izmena:
U 90% takvih situacija pomaze Factory reset. Isto na G4 kod rodjake isla baterija nenormalno na neke sistemske stvari, faktori reset i sve se sredilo. Drugu isto na P8 huawei, isti slucaj, predlozim mu factory reset i preporedila se baterija od tad.
 
Nije garancija, nekima dugo radi, a ima i nekih kojima ode i ta ploca posle par meseci.
Nego niko ne rece kakve su ove nove ploce? Mislim ove sto su menjali u garanciji servisi. Imaju li i one taj problem da ce da stanu jednog dana?

ja koristim novu plocu od ~aprila, nikakvih problema, stavio sam android 7, prvo resurrection rom, pa onda beta stock rom...

jedino bih rado novu bateriju pazario, original ili neku baš kvalitetnu zamjensku, prosječan SoT mi je (da provjerim) 3h 40min
 
Mozes da uradis jos ovo meni pomaze:
Settings -> General -> Location klik na one 3 tacke desno gore -> Scanning i iskljuci Wi-Fi Scanning i Bluetooth scanning
Settings -> Network -> WiFi klik na 3 tacke gore desno -> Advanced Wi-Fi -> Wi-Fi notification na off
Hvala. Uradio sam i ovo i stanje je stabilnije. Mada to je i sa ovim opcijama bilo u redu prije. Ali kako god zasad baterija ne luduje, valjda će ostati ovako.
 
Da li moze neko da mi objasni kako da prebacim na sistemsku memoriju ove aplikacije sto drze telefon da radi na 4 jezgra? 4CORE FIX i ove druge 2 koje ne znam cemu sluze (BusyBox i SuperSU).
Nisam nikad nista radio oko softvera telefona, pa sad nisam siguran kako da uradim ovo.
 
Instaliraj file manager koji podržava root, lično koristim SolidExplorer, koji se plaća ali možeš instalirati, radiće 15 dana. Može i bilo koji drugi, root explorer, root browser... Kad instaliraš, idi u root, pa data/app, pronadji foldere aplikacija koje hoćeš da budu sistemske, i prebaci ih u /system/app/, ovo je iz glave, ali tako bi nekako trebalo. Mogu ti eventualno pomoći i preko TeamViewer-a ako se ne snađeš...

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
Instaliraj file manager koji podržava root, lično koristim SolidExplorer, koji se plaća ali možeš instalirati, radiće 15 dana. Može i bilo koji drugi, root explorer, root browser... Kad instaliraš, idi u root, pa data/app, pronadji foldere aplikacija koje hoćeš da budu sistemske, i prebaci ih u /system/app/, ovo je iz glave, ali tako bi nekako trebalo. Mogu ti eventualno pomoći i preko TeamViewer-a ako se ne snađeš...

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
Instalirao sam root browser. Idem u data/app i tu nadjem sta zelim da prebacim i to prebacim u system/app ?
Posto u ovom folderu root nema nista, a nasao sam aplikacije u folderu data/app
 
Kad kažem root, mislio sam na početak, skroz, gde su foldere system, data, i ostalo. Dakle, da, iz /data/app/ u /system/app/

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
Nemojte pogresno da me shvatite ali reci coveku da kopira nesto u root file system a nezna osnovne linux-a, je isto kao da si mu unistio telefon.
Ako hoces da mu pomognes prvo mu objasni kako i zasto radi androidov file system.

Root je korenski file system obelezava se sa "/", ispod toga idu svi direktoriji pa i system koje je tebi potreban. npr. u windowsu je to C.:\.
Root folderu nema nista zato sto je rezerviran za posebnog korisnika koji se zove root i ima sva prava nad systemom. npr. U windowsu bi bio to administrator systema.

Pazi sta radis kada imas su instaliran, jer svako brisanje, kopiranje ili premestanjem file i foldera sa root explorerom mozes da unistis telefon.
 
Uradio sam ovo sto mi je rekao stojshic. Za sad nema problema, prebacio sam to, odradio facotry reset i nisu mi se obrisali ti programi.
Za sta sluzi ovaj SuperSU?
 
SuperSu aplikacija koja reguliše pristup root-u. Kao što je gore objasnio, nešto kao Administrator u Windows-u. Bez nje ne bi mogao pristupiti root folderu i prebaciti aplikacije u sistemske... U tvom slučaju, verovatno je instalirana da bi dozvolila aplikaciji da pokrene 4 jezgra, jer i to, takođe, zahteva pristup root-u...

Sent from my ZTE A2017U using Tapatalk
 
Ok, hvala. Odradio sam ovo prebaceno je. Valjda je to to.
 
Na drugovom G4 nesto volume down dugme tj. za smanjivanje ne radi kako treba, tj. mora malo jace da se pritisne. Sta mislite da li je usla prasina ili nesto drugo?
Ne znam da li bi vredelo da skinem onaj deo gde su power i volume dugme i da ocistim ako ima nesto.
 
Pozdrav momci, klasika kao i ostali imao sam boot loop problem, pomocu onih tutorijala sa neta zagrejao sam ga, podbacio nesto ispod procesora, i tako je radio po 10tak dana. Zadnji put kad sam to radio, kada ubacim bateriju istog momenta krene da mi svetli LED svetlo, da li je to problem to maticne ili do neceg drugog. I da, kakve su ove sad novije maticne, vredi li popravljati odnosno uzeti novu maticnu ?
 
Pozdrav momci, klasika kao i ostali imao sam boot loop problem, pomocu onih tutorijala sa neta zagrejao sam ga, podbacio nesto ispod procesora, i tako je radio po 10tak dana. Zadnji put kad sam to radio, kada ubacim bateriju istog momenta krene da mi svetli LED svetlo, da li je to problem to maticne ili do neceg drugog. I da, kakve su ove sad novije maticne, vredi li popravljati odnosno uzeti novu maticnu ?

Jedino da uzmes novu maticnu sa garancijom, sto je preskupo ali imas 2 godine garancije. To je ok ako ti cena odgovara, mada ja to ne bih radio iako mi se svidja g4 i odlicnu kameru ima, ali bas deru sa plocama.
 
Već godinu dana u upotrebi nikakvih problema nema, koliko sam upoznat problem sa boot loop imaju samo telefoni proizvedeni prije maja 2016, jedino što sam primjetio da nekad zna memorija da bude 2,5 i 2,6, ali brzo se ustali na 2,1.

Nego zna li neko kada će update na Nougat za LG G4?
 
Prema vestima od letos trebalo je već da puste update ali po svemu sudeći ništa od toga.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
U zadnje vrijeme mi se dešava da iako otvorim notifikacije za SMS (Textra) i Gmail i pogledam šta je stiglo i dalje mi blinka led dioda za notifikacije. Tek kad otvorim program Light Flow (a on prikaže te notifikacije kao aktivne) i kad ih u njemu sklonim onda se led dioda ugasi. Da li se ovo nekome dešavalo i zna li lijek za to? Prije mi se nije dešavalo. Ovako svaki put moram otvarati Light Flow da bih "ubio" notifikacije.
 
Zeza te program verovatno, probaj obrisi ga i vidi sta se deseva.

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Dešavalo se to i meni. Ne često, ali je def bilo do Light Flow-a
 
Evo deinstalirao sam ga pa ću vidjeti :)

Nego imam jak utisak da mi je već mjesecima G4 sporiji nego prije. Imam ga malo preko dve godine. Imam određenu bazu programa odavno i vrlo rijetko nešto novo instaliram jer sam pokrio programima ono što mi treba, dakle ne čačkam ovo i ono, ali mi djeluje osjetno tromiji. Da li je to uobičajena stvar inače na telefonima a i na ovom modelu, i da li bi factory reset uz instaliranje ovih istih programa to riješio? Šta mu se inače desi da vremenom uspori?

A što se baterije tiče probao sam AccuBattery aplikaciju i ona kaže da mi je kapacitet sa 3000 mAh pao na oko 2450 mAh.
Rade li šta zaista konkretno i pametno one neke aplikacije koje ispitanju stanje baterije pa nađu ćelije koje kao nisu dobre i to kao poprave? Meni su kao našle određen broj tih ćelija.
 
Već godinu dana u upotrebi nikakvih problema nema, koliko sam upoznat problem sa boot loop imaju samo telefoni proizvedeni prije maja 2016, jedino što sam primjetio da nekad zna memorija da bude 2,5 i 2,6, ali brzo se ustali na 2,1.

Nego zna li neko kada će update na Nougat za LG G4?

Prema vestima od letos trebalo je već da puste update ali po svemu sudeći ništa od toga.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

moj g4 sa novom matičnom radi besprekorno, a i Nougat ROM (zvanična beta) sa UI-jem sa LG V30 B-)

Mogu da mijenjam za bolji, ali ne želim, nemam potrebe neke. Možda jedino novu originalnu bateriju, ali i sad dobijam skoro 4 sata SOT-a, što je OK, preko toga treba čovjek da razmisli o smanjenju korišćenja telefona, a ne o SOT-u :d
 
Evo deinstalirao sam ga pa ću vidjeti :)

Nego imam jak utisak da mi je već mjesecima G4 sporiji nego prije. Imam ga malo preko dve godine. Imam određenu bazu programa odavno i vrlo rijetko nešto novo instaliram jer sam pokrio programima ono što mi treba, dakle ne čačkam ovo i ono, ali mi djeluje osjetno tromiji. Da li je to uobičajena stvar inače na telefonima a i na ovom modelu, i da li bi factory reset uz instaliranje ovih istih programa to riješio? Šta mu se inače desi da vremenom uspori?

A što se baterije tiče probao sam AccuBattery aplikaciju i ona kaže da mi je kapacitet sa 3000 mAh pao na oko 2450 mAh.
Rade li šta zaista konkretno i pametno one neke aplikacije koje ispitanju stanje baterije pa nađu ćelije koje kao nisu dobre i to kao poprave? Meni su kao našle određen broj tih ćelija.

Factory reset ce pomoci 99%. To je normalna stvar, kao i windows racunari tako i android telefoni uspore posle odredjeno vremena.
 
Nazad
Vrh Dno