Šta je novo?

LG G4

Screenshot_2016-05-12-13-31-18.png

Nadam se da ce uskoro stici ovaj update.
 
Ne znam da li je jos neko uradio root. Jedva cekam da javis sta zdere bateriju i koliki ces sot da postignes sad. Ti si na L?
pa sad, SoT ce najvise da zavisi od optimizacija koje cu ili necu odraditi, tipa kernel, xposed+greenify i uklanjanje bloata.
Ali i ovi prvi utisci obecavaju, iako sam awake mozda tek sad rijesio (konacno je stao malo, do sad sam imao 4 i po sata awake, ne sjecam se ni sam sta sam sve pogasio u medjuvremenu :d ). BTW, koja je vama na stock sada verzija Play Services?

SoT mi je trenutno na 4h 22min i imam jos 24% baterije, samo wifi, nisam izlazio iz kuce danas (a i oblacno je, ekran na auto, ali prilicno taman). Za sad mozda Adaway pomaze bateriji, jer uklanja sve te silne reklame. Za sad obecava! A nisam jedini koji je odradio root na benchu...
Screenshot_2016-05-12-13-31-18.png

Nadam se da ce uskoro stici ovaj update.
ne radi link, koliko vidim...
 
Play Services - 8.7.03
Nisi odgovorio, da li ti je tel na L? Posto si bio samo na wifi i sa slabim osvetljenjem, nisi jos dobio nesto znacajno na sot, mozda minimalno - sa 3g i napolju bi bio ispod 4h, sto je vec neka klasika.
 
Neće nešto link. Ubacio je lik na xda da mu je stigao update.
ed19c8ca9e4edeba61e0066d2a7866f5.jpg


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Sad proverio preko LG Bridge, nema ništa. Odakle je lik?
Probao i ota, nešto neće da se poveže.
 
I ja proveravam svaki dan. Update je stigao sa Baltik i Tursku koliko sam ja razumeo. Ne znam odakle je ovaj lik. Ali sačekaću ga pa ako ne popravi bateriju idem na neki custom rom koji ima mini view.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zar vam nije bilo lakše da još pre četrdesetak dana skinete sa neta V20E .kdz i flešnete ga LGUP-om!?:D
 
I ja proveravam svaki dan. Update je stigao sa Baltik i Tursku koliko sam ja razumeo. Ne znam odakle je ovaj lik. Ali sačekaću ga pa ako ne popravi bateriju idem na neki custom rom koji ima mini view.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Jeste, stigao je za Baltic, skidam upravo

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Iskreno meni je sve to delovalo komplikovano. Da se razumemo znam da uradim sistem, sklopim konfiguraciju, instaliravao sam i Linux, zezao se sa prvim symbian telefonima ali sve oko root-ovanja i ostalih stvari su mi delovale komplikovane kad čitam uputstvo.
Video sam tvoje komentare da se ti šokiran kako je to moguće da neko nije root-ovao telefon i promenio ime logd procesu i završio stvar, ali eto ja nisam root-ovao telefon iz razloga što za moj ukus nije dovoljno jednostavno i nisam se bavio time i mrzi me da se time bavim. Ti se tu stalno nešto šokiraš kao da 90% korisnika na keca radi root.

Hteo sam danas to preko kdz i krenem po uputstvu i piše treba naći tri slova koja označavaju region i ja nemam ta tri slova ispod baterije. Nađem u nekom meniju koja je oznaka i oznaka mi ima 6-7 slova a ne tri i ja odustanem.
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zar vam nije bilo lakše da još pre četrdesetak dana skinete sa neta V20E .kdz i flešnete ga LGUP-om!?:D
Lakše je, naravno, samo kad se zna da update uopšte i postoji. A opet i kad se sazna, prirodni prvi korak je proveriti zvanične postupke.
Znači 20e je aprilski, jel' ga neko instalirao?

Sad sam se malo prisetio, pricali smo mi o toj verziji odavno, koliko se secam, zakljucak je da nema razlike u odnosu na 20d. Nije ovo nov update, aktuelno je od zime, izasao par dana posle 20d. Pitanje je samo da li neko koristi ovu verziju i da li mu je bolja baterija bar malo u odnosu na 20d.
 
Poslednja izmena:
Inace juce je izasao ovaj za baltic update!
Ako idem ovo preko kdz i hocu baltic verziju da li moram cistu instalaciju ili mogu samo update?
 
Poslednja izmena:
Pokusao sam da rutujem moj dual sa stock mm na prerooted lp, ali nije uspelo, fejlovalo na nekom od koraka inace prilicno dugackog uputstva. Moracu kad stignem da uradim downgrade sa mm na lp stock i onda da pokusam da rutujem...

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
@havijer
Ma to je sad tek kod njih stiglo, stari je to update. Ako si resio, evo ti ovde kdz. LG UP i odradis update.
 
Poslednja izmena:
Update ili cistu instalaciju?
@ixtis bitno je da me zapravis na TT a ne da mi odgovoris ovde :p

Evo sve sam uradio po uputstvu i pokrene se LG S/W Update i nesto se raspakuje i kad treba da mi restartuje telefon izadje
"Connection to server failed.
Try again in a moment."
 
Poslednja izmena:
Iskreno meni je sve to delovalo komplikovano. Da se razumemo znam da uradim sistem, sklopim konfiguraciju, instaliravao sam i Linux, zezao se sa prvim symbian telefonima ali sve oko root-ovanja i ostalih stvari su mi delovale komplikovane kad čitam uputstvo.
Video sam tvoje komentare da se ti šokiran kako je to moguće da neko nije root-ovao telefon i promenio ime logd procesu i završio stvar, ali eto ja nisam root-ovao telefon iz razloga što za moj ukus nije dovoljno jednostavno i nisam se bavio time i mrzi me da se time bavim. Ti se tu stalno nešto šokiraš kao da 90% korisnika na keca radi root.

Hteo sam danas to preko kdz i krenem po uputstvu i piše treba naći tri slova koja označavaju region i ja nemam ta tri slova ispod baterije. Nađem u nekom meniju koja je oznaka i oznaka mi ima 6-7 slova a ne tri i ja odustanem.
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Dečko ja ne znam ko tebe bije po ušima pa da me ovde prozivaš i da mi podmećeš reči koje ja nisam rekao!?
Lepo, razumeš se u Linux; super, ja se sa njim zezam nekih 15-16 godina, pa šta!?
Ko te tera da rutuješ telefon? Ja sigurno ne. Baš me briga šta ćeš ti da radiš sa njim. Što se mene tiče možeš i komarce da rasteruješ po sobi.

Otključavanje bootloadera, instalacija twrp-a, i custom kernela, je posao od 15-20 min, sa sve vremenom potrebnim da se downloaduju i instaliraju adb drajveri i prateći softver!

A benificije...

2g; 40% osvetljenje, sve vreme wifi; sinhrinizaciha dva mail naloga, lokacija on/gpa...

03d1f571b9d856268b582bc4c9fead9a.jpg



3g/2g auto; mobile data sve vreme; 40% osvetljenje; sinhr. dva mail naloga; 40-tak minuta razgovora; lokacija uključena; dosta neta...

333f375f840f008c597a2623297e3e43.jpg


Sent from my LG-H815
 
Ja nisam osoba od rasprave po forumima, niti mi je cilj da bespotrebnim replikama nabijam postove po forumu.
Svakome ko me je ovde pitao za pomoć sam pomogao na pp.

havijer, nemoj pogrešno da me shvatiš, ali mi zaista nije namera da pametujem ovde. Samo sam napominjem prednosti ruta.;)
 
Ok, idemo na konkretan problem. Skinuo sam LG drajver, instalirao, nakon toga povezao telefon, skinuo sam ovaj kdz baltic fajl, pokrenuo flash tool, izabrao kdz file, kliknuo Normal flash, (u sledecem koraku nece da mi procita telefon), kliknuo start, sad se nesto desava i samo izadje poruka ne moze da se konektuje i to je to, ja nakon toga cekam cekam da li ce nesto na telefonu da se promeni medjutim na telefonu stoji proces update na 0% i to je to. Sta moze biti problem?
 
Problem je u tome da ti treba LGUP za flešovanje softvera i da pratiš uputstvo sa ovog linka sa xda - LINK



P.S. Nemoj te da koristite LG Flash Tool 2014 za flešovanje, jerčesto hoće da zakove!!!
 
Poslednja izmena:
Sad sam stigao do dela Android is upgrading, tj optimizuju aplikacije.
Pod jedan izvinjenje ixtis-u samo sam hteo da objasnim svoje razloge zasto nisam root-ovao ili otkljucavao bootloader i radio slicne stvari, uvek bude komplikacija kao sto je bilo i sad.
Pod dva izvinjenje kvazar-u u brzini sam propustio da se koristi LGUP a ne lg flash tool.
Javljam utiske.
 
Malopre sam ih zvao. Moraju da menjaju plocu. Cekacu jos desetak dana.
 
Iskreno, koristite lg, koji ima jedan od najlakših metoda za vraćanje na stock, imate i bendera na benchu koji će vam uvek izaći u susret i pomoći oko bilo čega.
Ne može jednostavnije, osim nexusa :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Za sad je sa novom verzijom situacija sa logd procesom normalna, ono što nisu rešili ili što ja i dalje imam problem je veliki keep awake. Spavao sam osam sati i telefon je bio 5,5h u deep sleep-u a 2,5h awake. Ali videću šta se dalje dešava.

Moze li savet, kakav je ovaj custom rom
http://forum.xda-developers.com/g4/development/rom-imperium-rom-g4-v1-0-t3312337

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno