Šta je novo?

LG G4

da da, mada gledao sam primere i dosta manje to radi na S6. bude i tamo poneka brljotina ali dosta manje nego ranije (i taj note manje drkenjiše fotke nego S5 npr). ima na gsmarena uporedni test baš ta 3 modela (+ ip6) gde su to lepo prikazivali... šteta pa je rađen pre nego što je G4 izašao pa nisu i njega ubacili
 
inače ta slika je okačena kao primer agresivnog oštrenja koje LG radi :) nema tu ništa više detalja, samo softversko oštrenje. kao posledicu toga pogledaj lišće iza konjske glave na obe fotke.

Pogledas i glavu konja, mislim na deo iznad nosa, i videces da je kao temperom nacrtana :) Ocigledno je da dobro izgleda samo ono sto je u fokusu
 
Poslednja izmena:
^ Upravo to, agresivan softver koji stvara wow efekat.
 
Pogledas i glavu konja, mislim na deo iznad nosa, i videces da je kao temperom nacrtana :) Ocigledno je da dobro izgleda samo ono sto je u fokusu

da da, to su ti efekti koji nastaju od previše oštrenja. HTC je to lepo rešio tako što je u svoju camera app ubacio to da se podešava kao parametar, uz kontrast i zasićenost boja. za LG (ove ranije modele) si mogao to da menjaš u 3rd party aplikacijama itd... a to kad softver krene da oštri ono što treba da bude van fokusa je posebna priča, kod svih :)
 
Ukratko za LG, HTC ima aplikacija da se to podesi, dok za Samsung nema :)
 
inače ta slika je okačena kao primer agresivnog oštrenja koje LG radi :) nema tu ništa više detalja, samo softversko oštrenje. kao posledicu toga pogledaj lišće iza konjske glave na obe fotke.

Ostrio ili ne, ima vise detalja+manje suma. Ako je ovo sw perk,onda tek svaka cast LGju. Malo vise ste i kontradiktorni, ostrenje ne pravi efekat kao da je nesto crtano temperom, to radi blur, otvorite PS pa probajte.
 
Poslednja izmena:
Ostrio ili ne, ima vise detalja+manje suma. Ako je ovo sw perk,onda tek svaka cast LGju. Malo vise ste i kontradiktorni, ostrenje ne pravi efekat kao da je nesto crtano temperom, to radi blur, otvorite PS pa probajte.

dobro nije stojan likovni umetnik ali ja razumem na šta je mislio. od oštrenja dobiješ neki kao strip efekat, kao da je crtano, od redukcije šuma dobiješ vodene boje (ili tempere :D). nema ovde ni mrvicu detalja više (a ni manje šuma), detalji i oštrina nisu ista stvar. uzmi pogledaj nosinu ovom konju (baš ovaj deo od njuške ka čelu) i videćeš da u stvari ima više šuma i artefakata na LG fotki. šum je nusprodukt oštrenja, kao što je zamućenje nusprodukt redukcije šuma. začarani krug :D svako softversko šminkanje fotki dolazi uz neki tradeoff, treba naći balans, tu i jeste pamet kod obrade fotki direktno u kameri i otud i potiče sva razlika koju vidimo između fotki sa različitih telefona. hardver je danas manje-više isti ili vrlo sličan...

evo ti dve fotke, pogledaj ih na kompu u 100% veličini, travu, lišće itd pa mi reci za koju bi rekao svaka čast? a koja izgleda kao da je crtana.
https://www.dropbox.com/s/hw67rcel9fngyd2/20150503_135721.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/pl9hwvz9kwnx7c4/20150503_135804.jpg?dl=0
 
Poslednja izmena:
ostrenje ne pravi efekat kao da je nesto crtano temperom, to radi blur, otvorite PS pa probajte.

To rade alati za redukciju suma :)

Ali nebitno, mnogo su ljudi poceli da drve oko kamera.. kao da se polemise o nekim tamo mirrorless/dslr. Pa sad Note 4 i S6 ne valjaju :d, pa onda se uzvraca kontra kako G4 failuje.. pa LG fanovi po netu sa pricama G4 menja dslr jer je tako rekao placeni fotograf u LG reklami :d itd.

A u isto vreme svi oni imaju odlicne kamere za jedan smarfon i to je ono sto je najbitnije ;) I stvarno ne znam ko to fotografije snimljene telefonom stalno gleda tako sto svaku zumira i broji piksele, posledice fabrickog softvera/kompresije?

Evo sad neko da ode u Rim npr i da skljoca ceo dan sa S6 i G4, razlike ce biti minimalne i uglavnom u kvalitetu panorama, saturaciji boja, WB, dinamici koja je po mom misljenju blago na strani S6 (sa stock kamerom bez paljenja hdr) a u isto vreme nekima ce biti gotivniji prikaz na G4. Za low light uz stativ ili bar improvizovano fiksiranje G4 ce odrati S6 jer ima manual mod.. a video snimci ce malo bolje delovati sa S6, ako nista drugo onda zbog bolje stabilizacije.

Sustina je da sa oba uredjaja vecina korisnika moze da snimi veoma kvalitetne fotografije i video snimke (opet za standarde telefona i te ''dnevnoturisticke potrebe'') i da su razlike cesto minimalne a ko hoce nesto vise kupice bar dzepni fotoaparat, mirrorless ili dslr. Naravno ovo vazi i za sve ostale telefone sa senzorima 1/3'' i vecim, os je nebitan.

Kamera/kamkorder su samo 2 elementa koja cine dobar smartfon, jedan takav uredjaj mora da bude jak na svim poljima - od dizajna/ergonomije, materijala i izrade preko kvaliteta displeja, soc-a i ostalog hardvera, zvucnika, audio kvaliteta, brzine i kolicine memorije (sa ili bez prosirenja), kamere-kamkordera pa do onoga sto je veoma bitno - softver i fabricka podrska pa onda i xda (kome treba tako nesto) i na kraju dobra autonomija.

Dzaba najbolja kamera na svetu ako je izrada losa, softver bagovit i lagovit (uz cekanje nekog tamo vijetnamskog fix-a da bi telefon radio krsteno), podrska nepouzdana, displej njesra a autonomija jadna. Mada vise nema telefona iz te visoke klase koji failuju u toj meri ali na polju softvera/kamera/autonomije i dalje ima problema a cene kao da je sve savrseno. Plus ovogodisnja ispala qualcomm-a.
 
Poslednja izmena:
Ne glumi mangupa stojane, mangup nisi. Mnogo vise ljudi na ovom forumu (a i sire) to misli za tebe nego za mene.

@Vojkan

Ne bas. Dovoljno dugo sam radio u PS da znam da je to sto si napisao samo delimicno tacno. Od ostrenja se ne dobija strip efekat, vec grain efekat, kao kod starih filmova ili pojedinih novina (ako preteras,onda ne lici ni na sta). Od blura dobijes vodene boje, a redukcija suma je u stvari kombinacija vise efekata, kojih i koliko zavisi od filtera, ali ta dva su definitivno tu. ALI,ne moze se to zvati ostrenje. Inace,nocna slika konja IMA vise detalja na G4. Pogledati donji deo noge konja, kao i tragove od ko-zna-cega sto mu se slivaju niz glavu :) lako vidljiva i ocigledna pobeda LGja. Slike iz dropboxa koje si okacio nisu slikane nocu, te se ne mogu koristiti u ovom slucaju,ali rekao bih da je 1. mozda 5% bolja, na daskama onog panoa ima malo vise detalja nego na drugoj. Drugo nisam gledao, to mi je bilo najlakse. Cija je koja ne znam,ali tako mala razlika moze da nastupi i usled mrdanja ruke ili losijeg/sporijeg autofokusa,ili losijeg auto moda. Ne bih ja tome pridavao znacaj, kvalitet je tu negde.
 
Poslednja izmena:
Ne glumi mangupa stojane, mangup nisi. Mnogo vise ljudi na ovom forumu (a i sire) to misli za tebe nego za mene.

@Vojkan

Ne bas. Dovoljno dugo sam radio u PS da znam da je to sto si napisao samo delimicno tacno. Od ostrenja se ne dobija strip efekat, vec grain efekat, kao kod starih filmova ili pojedinih novina. Od blura dobijes vodene boje, a redukcija suma je u stvari kombinacija vise efekata, kojih i koliko zavisi od filtera, ali ta dva su definitivno tu. ALI,ne moze se to zvati ostrenje. Inace,nocna slika konja IMA vise detalja na G4. Pogledati donji deo noge konja, kao i tragove od ko-zna-cega sto mu se slivaju niz glavu :) lako vidljiva i ocigledna pobeda LGja. Slike iz dropboxa koje si okacio nisu slikane nocu, te se ne mogu koristiti u ovom slucaju,ali rekao bih da je 1. mozda 5% bolja, na daskama onog panoa ima malo vise detalja nego na drugoj. Drugo nisam gledao, to mi je bilo najlakse. Cija je koja ne znam,ali tako mala razlika moze da nastupi i usled mrdanja ruke.

Ja sam komentarisao sliku, a ti komentarises dal je to ostrenje ili blurovanje. Glava konja izgleda bolje na G4 slici, i to daje wow efekat. Cim pogledas ivice glave i drvo u pozadini, vidis koliko je usrana.

Edit 1: A ova rasprava ne vodi nicemu iz prostog razloga sto su ove fotke uhvacene ko zna kako, i u kom modu. I uz sve to su screenshot iz yt videa.
 
Poslednja izmena:
Ne bas. Dovoljno dugo sam radio u PS da znam da je to sto si napisao samo delimicno tacno. Od ostrenja se ne dobija strip efekat, vec grain efekat, kao kod starih filmova ili pojedinih novina (ako preteras,onda ne lici ni na sta). Od blura dobijes vodene boje, a redukcija suma je u stvari kombinacija vise efekata, kojih i koliko zavisi od filtera, ali ta dva su definitivno tu. ALI,ne moze se to zvati ostrenje. Inace,nocna slika konja IMA vise detalja na G4. Pogledati donji deo noge konja, kao i tragove od ko-zna-cega sto mu se slivaju niz glavu :) lako vidljiva i ocigledna pobeda LGja. Slike iz dropboxa koje si okacio nisu slikane nocu, te se ne mogu koristiti u ovom slucaju,ali rekao bih da je 1. mozda 5% bolja, na daskama onog panoa ima malo vise detalja nego na drugoj. Drugo nisam gledao, to mi je bilo najlakse. Cija je koja ne znam,ali tako mala razlika moze da nastupi i usled mrdanja ruke ili losijeg/sporijeg autofokusa,ili losijeg auto moda. Ne bih ja tome pridavao znacaj, kvalitet je tu negde.

to važi za photoshop i sl alate i njihovo oštrenje. u telefonima dobijaš razne smešne stvari koje zavise od proizvođača do proizvođača, kod LGa je nešto najsličnije stripu. ako imaš G2 i dalje uzmi xcam i xcam settings pa opali neku fotku na default sharpnessu (12, makar je na G3 tako), neku na nekom blesavom tipa 20 30 i neku na npr 3. da je grain lako bi bilo, on uopšte ne kvari sliku toliko.
inače one dve fotke što sam okačio su slikane istim telefonom, sa istog mesta, u razmaku od par sekundi po sunčanom danu (brz shutter, nema nekog drmanja) pa ne znam kako jedna može da ima manje ili više detalja :) jedina razlika je podešavanje sharpnessa. o tome i pričam, nije isto oštrina i detalji. pogledaj lišće i travu, namerno sam to naglasio jer se tu najviše vidi razlika.
 
Moze imati jedna slika vise a druga manje detalja cak i istim uredjajem slikano, kad god pravim slike bilo cim po nekad mi se desi. Pokret ruke najcesce zamuti sliku, sto znaci zamucenje/gubljenje detalja. Los auto fokus takodje,kao sto sam vec pomenuo. Ostrina i detalji nisu isto,ali slika koja nije ostra u principu ima manje detalja, to je logicki jasno. Uopste ne znam sta pokusavas da kazes jer siris diskusiju sa slike koju sam komentarisao. Po meni LG tu ima prednost, a dve koje sam primetio za 30sec gledanja sam pomenuo. Mozda ih ima jos,ali me ne zanima toliko da bih studirao to, oba telefona su ocigledno odlicna u nocnom modu (koji je inace najnebitniji IMO). Ali,bolji LG. Kad bude bio bolji S6 u nekoj sceni, to cu i da kazem, jer me navijanje uopste ne tangira.
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]D6hx1Opwn90[/YOUTUBE]
 
Ocena je trebala biti plafon 8.5, kamera je fantastična (rame uz rame sa S6) a ako izuzmemo plastično kućište u mane je trebalo navesti prilično netačan ekran po meni. Samsung je što se displeja tiče definitivno miljama daleko od svih do sada predstavljenih telefona u ovoj godini.
 
Kao i uvek, testiranje autonomije vršimo na 250cd/m2 svetlini ekrana (konkretno 75% osvetljenje u slučaju G4 modela), a rezultat koji smo dobili jeste 4 sata i 23 minuta surfovanja sa neprekidno uključenim ekranom. Moramo priznati da flegšipi određenih proizvođača iz godine u godinu imaju slabiju autonomiju, i to nije nešto što nas raduje.

Na grafičkom polju Adreno 418 jeste malo slabiji od Adreno 330 čipa, ali opet, to su situacije koje se primećuju u sintetičkim testovima, a mnogo manje u konkretnom igranju 3D igara. 

Ja bas mislim da se vise primeti u 3d igrama. Bar na par klipova sa youtuba sto sam odgledao. Mada verovatno je i do same optimizacije odredjenih igara

LG sa G4 modelom svakako ima najozbiljnijeg kandidata za titulu najboljeg telefona 2015. godine

Uh :)
 
Poslednja izmena:
Znaci 450 mAh jaca baterija od S6, a slabiji rezultat... kakav fail.
 
Odlican je G4 samo place za 3500 mAh baterijom, realno :) Posebno jer je kuciste u proseku deblje od svih ostalih novijih telefona (kazem u proseku jer ide 6.3-9.8mm).
 
Ja bre sa G3 jedva imam zivce sa baterijom, ne pada mi na pamet da dajem 600-700 evra za telefon sa 3 sata rada, nisu mi jasni ljudi koji daju.
Necu telefon od 600-700 evra da drzim na 30% osvetljenja i da mu gasim funkcije i rutujem.
Sta mi znaci dobra kamera i sve, govorim sad i za LG i Samsung, vidim da polako prolazi sad kod ljudi ta slabija autonomija zarad tanjeg i lepšeg uredjaja jer ce S6 i S6 edge opasno da se prodaju i to ce biti standard. A cene sve vece.
Sećate se Samsung reklame kad prozivaju ajfonovce sto non stop bleje pored utičnica. Sad prate njih i sa cenom i sa tim uticnicama. I procice bolje nego ikad.
Sto se mene tice i G4 i S6 su fail ove godine, dzabe im i zajebane izrade i kamere.
 
Verovatno će kod videa biti veća razlika zbog amoleda
Slažem se, ali ovde je bilo poređenje na benchmark testu gde je razlika u trajanju gotovo neprimetna između dva uređaja.
Da sumiramo, svi flagship uređaji ove godine imaju očajne baterije, ne postoji nikakvo opravdanje za to.
 
@lolicon koji ti je nick na ms ?
Ako nije to u pitanju onda sigurno posedujes g2 ? :)

Sve,sve ali reci da s6 nije premijum uredjaj(mislim na samo izradu) je glupost na kvadrat.
Imam G2 i Mate7. Nisam rekao da S6 nema premium izradu nego da nema premium materijale. Izrada je izuzetna, tu nema spora (dok ljepilo ne popusti, lol).
Ali materijali nisu (a i staklo dođe jeftinije u izradi nego plastika, ako već koga zanima; a LG ima i kožu pa kazati da je staklo više premium od kože može samo čovek koji u životu nije kožu vidio osim u izlogu).
Na MS nisam. Pročitam neki review ponekad ali rasprave na forumu ne gledam.
 
Imam G2 i Mate7. Nisam rekao da S6 nema premium izradu nego da nema premium materijale. Izrada je izuzetna, tu nema spora (dok ljepilo ne popusti, lol).
Ali materijali nisu (a i staklo dođe jeftinije u izradi nego plastika, ako već koga zanima; a LG ima i kožu pa kazati da je staklo više premium od kože može samo čovek koji u životu nije kožu vidio osim u izlogu).
Na MS nisam. Pročitam neki review ponekad ali rasprave na forumu ne gledam.
Je l' si cuo da s6 ima i metal oko sebe?
 
Zavisi da li se radi o zakrivljenom staklu,pogledati edge.

Druga stvar,znaci vec znamo da ce se s6 odlepiti ? Iskustvo od proslih flagshipova?

A to sto je na g3 pucao ram bez razloga u 8 od 10 slucajeva nista ? Znaci sigurni smo da nece pucati ram na g4 iako mob kosta 600e ?
 
Meni to oko izrade je glupost. Plastika najbolje apsorbuje pad, jeftinija ja. Realno zabole me da placam samsungu, koji se istripovao ove godine da ne uhvatio babu za mooda sto je stavio staklo nazad i metal sa strane. A isto tako cu malo sutra dati lgu 50e za kozna ledja.

Mnogo su se Android proizvodjaci digli u nebesa, i daju cene kao Apple. Jedino sto se to Appleu moze, oni su statusni simbol. Korejancima to nece poci za rukom. A i kas ce Android da ima podrsuku 3-4 godine kao Iphone?

Dakle
1. Iphone 6
2. G4
3. S6

Da hocu neki telefon da kupim, to bi bio redosled
 
Nazad
Vrh Dno