Šta je novo?

LG G4

Upravo tako... ako uzmem nov, od ovoga mi ostaje baterija, 2 maskice, punjac... i rezerva ekran za nedaj boze...
 
Da, ali prvo probaj da ostvaris garanciju. Ps. clan bender007 sa foruma zna metodu da se ugase 2 brza jezgra, tada telefon radi normalno samo sa 4 spora
 
Hvala puno za taj info... to mi mnogo znaci jer mogu da sacuvam podatke, imam gomilu slika, dokumentacije, mejlova...
 
Za pocetak... ubacio sam ga u zamrzivac... pa cemo da vidimo ima li rezultata...
 
bender_007 KRALJU :)))))

Nakon 20 min u zamrzivacu telefon se normalno upalio.... :)))))) Ne znam hoce li ovo biti trajno ili kratkotrajno resenje ali cu momentalno sve sto imam prebaciti na lap top...
Jer ga moram ugasiti da ubacim karticu i pitanje je hoce li se upaliti :))))


EDIT.... odnosno... sada se upali normalno... i nakon 30-40 sec se ugasi sam.... :(
Ali se bar upali, podigne android....
 
Poslednja izmena:
To je samo solucija da prekopiras podatke i bacis ga na garanciju. Ako vec hoces, nakon prebacivanja flashaj 5.1 i onda iz paketa koji sam postavio flashas fajl iz h815 foldera i to bi trebalo osposobiti g4

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
Sa xda:

TO GO BACK TO LP FROM MM - Open LGUP on your computer, click on FILE PATH and point it towards your LP KDZ. Close LGUP and re-open LGUP. Make sure you select REFURBISH this will do a full wipe, tick BIN file. Press Start. Make cup of tea and be patient

Ti rece ne refubrish nikako ?
 
Sa xda:

TO GO BACK TO LP FROM MM - Open LGUP on your computer, click on FILE PATH and point it towards your LP KDZ. Close LGUP and re-open LGUP. Make sure you select REFURBISH this will do a full wipe, tick BIN file. Press Start. Make cup of tea and be patient

Ti rece ne refubrish nikako ?


EDIT:

Jel ima neki servis u BG koji moze da odradi ovo vracanje sa 6.0 na 5.1 ?
Nista meni ovde nije jasno, 10 sajtova, 15 razlicitih uputstava...
 
Poslednja izmena:
Jesi povratio fajlove? Refurbish brise sve.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
Sa xda:

TO GO BACK TO LP FROM MM - Open LGUP on your computer, click on FILE PATH and point it towards your LP KDZ. Close LGUP and re-open LGUP. Make sure you select REFURBISH this will do a full wipe, tick BIN file. Press Start. Make cup of tea and be patient

Ti rece ne refubrish nikako ?


EDIT:

Jel ima neki servis u BG koji moze da odradi ovo vracanje sa 6.0 na 5.1 ?
Nista meni ovde nije jasno, 10 sajtova, 15 razlicitih uputstava...
Kako nije jasno - sve lepo piše samo nemoj refurbish


LG V10
 
Pazi: inace se mora refurbish ali refurbish i brise sve. Tako da radije probaj jos 30 min u frizideru ili zamrzivacu pa onda prebaci fajlove ili odmah stavis lgup, 5.1 android, upgrade opcija a ne refurbish, nakon toga na isti nacin iz zipa u folderu h815 flashas i to je to

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
Ajd install teamviewerQS pa posalji na pm id i pass da ti probam to odraditi ako nisi siguran(iako je stvarno lagano), ali po nasim uputama

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
A jesi. Znaci 1. Lgup 2. Refurbish opcija 3. Android 5.1 kdz
Onda ponovno u download mode i 1. Lgup 2. Upgrade opcija 3. Dodati tot fajl iz h815 foldera, to je to

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
Ja ne znam da li tel mora da bude upaljen ?

Kad startujem LGUP ne prepoznaje mob... (instalirao sam LG drajvere)...
Ja trenutno ne mogu da upalim mob...
 
Ugasis mob-drzis volume UP i spojis na komp :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
Pozdrav svima...
Nakon 10-ak meseci koriscenja G4, danas je iz cista mira (prilikom navijanja alarma) zablokirao i nakon restarta boot loop...
Da li se jos nekome desilo, gde ste nosili telefon ?

Ovaj je kupljen u prodavnici mob. telefona u Bgd, SN pocinje sa 507.
Problem je sto telefon koristim strogo u poslovne svrhe i sada sam bas u problemu.

Hvala u napred na pomoci.
Procitao sam negde da baterija moze da pravi problem, probaj da ubacis novu bateriju ako imas negde, mozda se resi... Verovatno su male sanse ali vredi pokusati

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
sad mi LGUP ne vidi .kdz fajl..... ufffff do kraja cu ga otresi od zemlju

Usao sam u download mod... ali sad nemam 5.1 posto LGUP ne vidi iz nekog razloga .KDZ fajl koji sam skinuo

Europe General H81510B_00.kdz

Uspeo... pusteno...

i naravno na 40 % se mob ugasio i ako sam ga stavio na zamrznutu sniclu da mu drzi temperaturu...

Idemo ponovo... lap top pored zamrzivaca... telefon u zamrzivacu i pusteno ponovo xaxaxaxaxax.... deluje kao da hakujem zamrzivac xaxaxaxa
 
Poslednja izmena:
Koja fora sa zamrzivačem :D

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Koja fora sa zamrzivačem :D

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Pa da ohladi plocu, defektna je, gubi se kontakt cim se malo ugreje. Meni su zamenili cak i sa otkljucanim bootloaderom, ko ne bude mogao ima resenje bez dva jezgra.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Meni ovo nije uspelo...
Vracen je na 5.1, sve kulturno proslo, nakon toga sam probao to sto si mi poslao bender, iz H815 onaj .tot... i to je proslo bez problema, ali problem je i dalje prisutan...
 
Sve u svemu ,posle mesec dana od vracanja sa MM na LP ne vidim neke bitnije razlike u povecanju SOT , GSAM mi nikad nije predvideo vise od 2,5 sata a obicno traje manje od 2. -tugica. Da li je moguce da moj fon nije u redu i sta bi moglo da ga zeza ?

@bender
Kkav je SOT na 5x u odnosu na G4 ,a kakvo generalno iskustvo?
 
Poslednja izmena:
Meni ovo nije uspelo...
Vracen je na 5.1, sve kulturno proslo, nakon toga sam probao to sto si mi poslao bender, iz H815 onaj .tot... i to je proslo bez problema, ali problem je i dalje prisutan...

Na zalost pojedinaca (desava se da ne radi, sto je razumljivo, ipak mi tu trpamo u zamrzivac mobitel s elektronikom a i nije svaki isti, sve u svemu los posao od LG-a) ovo ne radi svaki put, bitno da si sredio fajlove svoje, ako imas garanciju oni ce ti srediti to
 
Sve u svemu ,posle mesec dana od vracanja sa MM na LP ne vidim neke bitnije razlike u povecanju SOT , GSAM mi nikad nije predvideo vise od 2,5 sata a obicno traje manje od 2. -tugica. Da li je moguce da moj fon nije u redu i sta bi moglo da ga zeza ?

@bender
Kkav je SOT na 5x u odnosu na G4 ,a kakvo generalno iskustvo?
Ja sam na g4 ima najmanje 4 h i to je nekad bilo i do 5h
Proveri šta ti jede bateriju i uradi factory reset

LG V10
 
2 SoT je bas lose, mora biti ili neka app ili neko podesavanje. Znam ljude koji se cude za mali SoT, a recimo drze 2 antivirusa i 2-3 battery boostera i task killera, ili drze brightness samo na 100%, "jer im je tako ljepse, i kakve to veze ima", koji ne odrade factory reset nakon velikog apgrejda (recimo ja :d )...
Moje spasonosno rjesenje je bio root+kernel+gasenje google backup-a. Average SoT i sa konstantnim koriscenjem Motorole 360 preko BT je oko 4h 20 min trenutno

Kad vec imas gsam, postavi screenshotove da vidimo sta drzi tel. awake i sta jede bateriju...
 
Odneo sam mob danas u servis.. na garanciji je naveden mob trend u lominij ulici (Beograd)... Garancija na HW je 6 meseci a na SW 12, ja sam izasao 3 nedelje iz HW garancije... ostao je kod njih pa videcemo....

Kad budem imao neke informacije sta je sa telefonom ili cenu popravke, javicu... Hvala na savetima :)
 
Vidi garancija u srbiji na tehničke uređaje je 2 godine, uvek možeš da potegneš pitanje inspekcije ako zajebavaju

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
da inspekcija ,kako da ne..
to mu dođe kao da potegnes pitanje inspekcije za viđenijeg dilera droge :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da kazem da sam vratio ma MM ,jer sam resio da ga reklamiram pa da mi neki mudrac ne pravi problem. Sad ga ubija logd i to kontam , ali na LP isto nisam mogao sa prebacim 2 sata.
Javljam se za koji dan...
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno