Šta je novo?

LG G3

Mom Ujaku se pojavila žuta mrlja na ekranu na Lg G2 posle 1.5 godine korišćenja,telefon isto uzet u VIP-u.Odnešen u zvaničan servis,zamenili ekran tj uvažili garanciju bez pogovora!!!
 
Još nisam čuo da su nekom odbili da zamene ekran zbog žutih mrlja, a da je imao krštenu garanciju...
 
Pozdrav drugari! Prošle godine u julu sam kupio G3 u Vip-u. Zadovoljan sam telefonom, nisam imao nekih većih problema. Pre nekoliko dana mi se pojavila žuta mrlja na ekranu. Da li se to još nekome dešavalo? Čitao sam da G2 i G3 modeli imaju problem sa tim žutim mrljama. Isto tako sam čuo da u 99% slučajeva neće uvažiti garanciju (naći će neku ogrebotinu i reći da je fizičko oštećenje). Da li ima neko bilo kakvo iskustvo?

Druze ko ti je to rekao da nece uvaziti garanciju laze. Ja sam dobio G3 32GB pre nedelju dana bas zbog zutih mrlja koje sam imao na G2 pa su mi samo zamenili sa G3 zato sto vise nemaju G2. Inace telefon je uzet u Vipu i znam da niko nije imao problema ako je telefon uzet u telenoru,mts i vipu, poceli su da daju nove telefone sakom i kapom. E sad ako si vec uzeo u nekoj prodavnici, ne znam kako ce tu da ide, ali morace da ti uvaze garanciju u to nema sumnje.
 
Druze ko ti je to rekao da nece uvaziti garanciju laze. Ja sam dobio G3 32GB pre nedelju dana bas zbog zutih mrlja koje sam imao na G2 pa su mi samo zamenili sa G3 zato sto vise nemaju G2. Inace telefon je uzet u Vipu i znam da niko nije imao problema ako je telefon uzet u telenoru,mts i vipu, poceli su da daju nove telefone sakom i kapom. E sad ako si vec uzeo u nekoj prodavnici, ne znam kako ce tu da ide, ali morace da ti uvaze garanciju u to nema sumnje.
+1
 
Da li je neko imao problema sa garancijom sa telefonima preko oglasa (vip, telenor, mts) ako se ugovor ne vodi na njega? Naravno mislim ukoliko se nosi u servis, bez uplitanja operatera, da li ima sanse da vam traze vlasnika ugovora u servisu?
 
Druze ko ti je to rekao da nece uvaziti garanciju laze. Ja sam dobio G3 32GB pre nedelju dana bas zbog zutih mrlja koje sam imao na G2 pa su mi samo zamenili sa G3 zato sto vise nemaju G2. Inace telefon je uzet u Vipu i znam da niko nije imao problema ako je telefon uzet u telenoru,mts i vipu, poceli su da daju nove telefone sakom i kapom. E sad ako si vec uzeo u nekoj prodavnici, ne znam kako ce tu da ide, ali morace da ti uvaze garanciju u to nema sumnje.

Ok, hvala! Onda su me lagali :p Nosiću u vip i nadam se da neće biti problema! :)
 
Da li je neko imao problema sa garancijom sa telefonima preko oglasa (vip, telenor, mts) ako se ugovor ne vodi na njega? Naravno mislim ukoliko se nosi u servis, bez uplitanja operatera, da li ima sanse da vam traze vlasnika ugovora u servisu?

Sto se tice nosenja u servirs, nece ti traziti vlasnika, samo da imas naravno garanciju i racun onaj.Ako ti budu menjali deo takodje ces sve ti to licno moci da preuzmes u servisu bez prisustva vlasnika, e ako dodje do zamene aparata, dobijas potvrdu i sa njom ides u Vip ili gde si vec uzeo i onda moras da nadjes vlasnika jer bez njegove licne karte i njegovog potpisa na licu mesta msm da neces moci da dobijes, bar su meni tako trazili kad su mi menjali telefon. :)
 
Drugari imam jedno pitanje. Danas sam uradio ofcijalni update na 21A, i zanima me jel zna neko sta su sa tim updejtom uopste poravili,uradili? Takodje me zanima, da li zna neko kad stigne obavestenje,poruka nbt i izadje na lockscreenu, dok sam imao G2 sa istim sistemom mogao sam onako da povucem ka dole i da udjem na to obavestenje,poruku ili sta je vec, sad ne moze nikako, jedino da se klikne pa onako da se swipe (odnosno da se otkljuca ekran), sto me bas onako zivcira. Jel zna neko mozda resenje, da li to moze nekako da se namesti?
 
Probaj dupli tap na obaveštenje, trebalo bi da uđe bez otključavanja.
Sad sam probao, ne radi dupli tap na notifikaciju, mora da se otključa ekran prvo.
apps/framework - removed LGDefaultAccount - added Ims (+ framework) - added LGLTECall - added LGMemo - updated all LG apps and more

binaries - updated various binaries (wifi, sensors, storage, etc) - added ipsecclient & ipsecstarter

libs - stagefright fixed - nfc & bluetooth updated - audio libs updated - LG libs updated (ims, parser, etc) - lots of other libs updated

other - new audio codecs' improvements - lg singleca enabled
Ovo sam uspeo da iskopam o promenama u 21a verziji.
 
Poslednja izmena:
Evo upravo probao i nista se ne desava, nije mi jasno kako nece da se ponasa kao i G2, a bukvalno je isti sistem.
 
Rutovao sam d855 32GB i izbacio neke stvari za koje smatram da su mi višak. E sad, kako da provučem fabrički update, da mi ostane fabrički OS, a da ga ne unrooth-ujem. Izbacuje mi prilikom skidanja update-a da je telefon rutovan i da ne može da se instalira update. Trebaće mi odgovor prvenstveno za 6.0 kad bude izašao. :) Hvala unapred.
 
ima na xda tema gde kače nove romove u zip formatu. staviš twrp i flešuješ odatle. ostaje ti recovery a posle iz njega flešuješ supersu za root. do 20w je moglo tako, 21A nisam probao
 
znaci skorz se sludih citajuci forum , neophodan mi je dual sim i taman kako odlucih da kupim nov G3 dual sa 32 gb i 3 gb rama procesljam malo ovde po forumu i skroz upadoh u nedoumicu. Mnogo mi je da dam 45o eura za dual G4 a jedva nakupih i 300 za g3 . I sta sad da radim??
 
Nadji neku siguricu sa kvotom 1.5 i gruni sve i eto ti g4 [emoji1]
 
Ko ne reskira taj ne profitira sledeće godine u ovo doba možda budeš milioner - što bi rekao Del boy [emoji1]
 
Imao si danas jednu,czv 1 na kvotu 4.7. Tu si mogao da zategnes 100e kupis mob i ostane ti kusur za "masazu" :)
 
Zasto ne iscitas malo p8 temu (mozes da ga nadjes za oko 300e ako budes imao srece) ? Ja sam mrtav ozbiljan.. Plus mozes tamo da pitas da li je neki updejt ispeglao kameru.

Sada jedino sto ne znam da li dual sim varijante idu sa onom premium garancijom huaweia ili samo singl sim..
 
Poslednja izmena:
iscitavao ali nema p8 dual varijante, svidja mi se telefon nema sta. ali jedino sto nadjoh je single za 365 eura , sto onda dolazi veoma blizu G4
 
Poslednja izmena:
Uh uh. Zestoko bas. Ja bio ubedjen da se valjaju dual sim varijante.
 
ma da nisam nasao kupca za moj nexus za cak 200 eura i da mi zaista bas ne treba dual varijnta ne bih nista ni radio
 
Iskren savet.Imam Lg G3 32gb,prezadovoljan sam njim.
Pazi samo za dual sim LG G3 32gb on je jos na 4.4.2 kit kat jos nije dobio 5.0 lolipop a nezna se ni kad će.Tako da znaš kad budeš uzimao.
 
Ja sam uzeo LG g3 32gb ali sa jednim simom za devojku, kao sto sam pitao pre neki dan za savete :)
Telefon je odlican, jedan clan mi je napisao da sacekam i da uzmem G4, ali devojka nije htela da ceka, nestrpljiva, krastavac..
Telefon je odlican, ona prezadovoljna.. Koristio sam ga nekih sat vremena, zaista lepo radi, lepo je vratiti se malo na android :) Videh da je 5.0 softver i da moze da se update-uje, nisam gledao na koju verziju
 
A ja bas imam suprotno misljenje. :) Da l' sto sam se navikao na brzinu HTC-a M8, ili je neki problem u ortakovom modelu G3 koji sam koristio, stvarno ne znam. Imao je neki V21 softver, a dve nedelje pre tog update-a je odradjen factory reset(tada ga je takvog i kupio, naravno resetovanog). Zna da zasecka pri skrolu u drawer-u, recents dobro radi(mislim pre svega na fluidnost), ona stock music aplikacija zna da zabada. Navigation bar dobro odradjen ali nije smooth. Kamera brutalna. Iznenadio me je zvucnik, dosta je glasan :) I display nije los, naravno sve preko 70% auto je upotrebljivo u outhdoor uslovima. Ono sto me nervira je da bas zna softverski da izostri tekst(to je ono sto sam primetio, subjektivni osecaj).

Baterija katastrofa, zna da se zagreje :(

Minus za performanse i bateriju, ostalo je vrh. Protivnik sam 2K ekrana, ne znam sta je LG-u to trebalo. I da, pukla mu je lajsna na sva mesta, gore kod IR blaster-a(?) i dole kod mikrofona, realno ne smeta uopste. Dobar telefoncic ali ne i perfektan za 2014. godinu ;)

EDIT: I system zna da zauzme 1GB RAM-a, verovatno je do 5.0.2 sistema. Mnogo ima onih lg servisa.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam instalirao sve LG servise, bleje ovamo i traze da se instaliraju :D
 
Ljudiii pomagajteeee hitno mi treba pomoc , stavio sam pin kod na telefon kao zakljucavanje ekrana i kad sam krenuo da otkljucam on ne prihvata taj pin kod , ja sam toliko ispritiskao da sam dosao do Otkljucavanje naloga, a nikako ne mogu da se setim koja mi email adresa molim vas kako da namestim to jako mi je hiitno!!!!
 
Nazad
Vrh Dno