Šta je novo?

LG G2

Blago tebi kad imas vremena da ti telefon kida zivce:)
@hsv
Moguce ako se mlatara telefonom dok se razgovara,ja logicno drzim telefon na usima dok pricam pa nisam inao problema,ne vidim razlog da lazem,prvi bih ga olupao da ne mogu da komuniciram normalno.
 
^ ne mlatara, jednostavno je tako.. a lik nema pojma za xda i slicne forume pa ne zna kako da resi to a mene mrzi, a i nisam na xda :d

Sto se kamere tice, na osnovu onoga sto sam probao G2 ima bolju kameru od S3 u svim uslovima ali G2 low light ipak trazi zivce i neka podesavanja. N3 vs G2 biram Note bez mnogo razmisljanja i ako razlike nisu velike, jednostavno mislim da Samsung kamera softver radi bolje generalno a i u tom slucaju. E sad sa xda fiksevima.. moram prvo da probam.

Procitajte ona 2 testa G2 kamere sto sam postavio.. ljudi su napisali sustinu te (a i ostalih kamera).
 
Poslednja izmena:
Ako nadjete taj fix za problem sa pozivima dajte link posto ja nista video nisam.
Ovo za kameru si u pravu i Samsung zaista ima bolji kamera softver generacijama unazad i menjaza N3 za G2 po meni nije dobra.
 
Sad čitam što pišete za zvuk,kako sagovornik loše čuje drugog na G2.To su i meni rekli kad mi je fon malo dalje od usta.Ja sam istog dana pre bilo kakve upotrebe apdejtovao na 4.4.2,zatim kasnije na Cloudy Pro II 2.1,a sad sam na Cloudy Flash 2.3.Da li to ima veze sa romom,ne znam,jer ne mogu da pohvatam od kad su mi se požalili? I da li ima neko rešenje za to?Što se tiče fotki,slikam klasično,ne u pokretu,tako da nemam zamerki.I da,skoro sam u Tempu probao S5,što se tiče brzine,moj G2 ga jede.S5 ima lepši interfejs i one jarke boje(Super Amoled),nekom se to svidja više,stvar ukusa.
 
@Djilkos @Hsv Hvala ljudi, na temeljnom update o telefonu. (a i slagao bih kad bi rekao da nisam to ocekivao:).

Znam da je los potez zameniti LG za N3. Moja neka logika bila je il N2 ili N3 (nisam mogao duze vreme da se odlucim jer mi N2 zavrsavao isti posao kao i N3, pa sam stavio u oglase pa koji ode prvi). Izgleda da ce N3 otici prvi, tako da sam ostao na N2. Posle jucerasnje prezentacije G3, skapirao sam da G3 totalno zadovoljava moje potrebe i kako bi bilo dobro da se naviknem na LG dok se G3 ne regulise cena. Tako da cu verovatno preci malo na G2, delovace sigurno zanimljivo posle svih ovih Samsunga:)
 
Opet stare izmišljene ili preuveličane priče istih ljudi koji su to isto pisali već 5 puta :D

A i ti fcinterbgd nisi bolji ako na osnovu njihovih priča kupuješ telefon...

Nema nikakvih problema sa zvukom, uzmi telefon i testiraj pa proveri sam - to je bar lako!

Da li mislite da bi neko kupio G2 ili Nexus 5 da telefoni nisu sposobni da rade ono osnovno što se pod telefonom podrazumeva...
 
Ti kazes da ti problemi ne postoje, ja kazem da postoje jer sam se uverio. Ali ne kazem da ne mogu da se rese ali vidis, postoje ljudi i koji ne znaju za xda i slicne forume, logicno oni ce i imati ovakve umobolne probleme zbog propusta u LG softveru. Znaci to je istina ali ako je istina da sve to moze da se resi u toliko bolje jer fcinterbgd verovatno ima nalog na xda ili moze da prati savete sa ovog foruma.
 
Poslednja izmena:
A i ti fcinterbgd nisi bolji ako na osnovu njihovih priča kupuješ telefon...


Izgleda da nisam jer veoma cenim njihovo misljenje. Smatram sebe advanced korisnikom i do sada sam se vec upoznao sa njihovim iskustvom i znanjem, tako da bez problema dolazim do informacija koje mi trebaju. Oni mi ukazu na pros&cons a moje je da proverim i na kraju dam svoj sud.
Takodje cenim misljenje svakog clana, valjda smo tu da trosimo vreme pomagajuci jedni drugima:)
 
Poslednja izmena:
Ti kazes da ti problemi ne postoje, ja kazem da postoje jer sam se uverio. Ali ne kazem da ne mogu da se rese ali vidis, postoje ljudi i koji ne znaju za xda i slicne forume, logicno oni ce i imati ovakve umobolne probleme zbog propusta u LG softveru. Znaci to je istina ali ako je istina da sve to moze da se resi u toliko bolje jer fcinterbgd verovatno ima nalog na xda ili moze da prati savete sa ovog foruma.

Lepo ti je čovek odgovorio da čak i na xda ne postoji ništa što se tiče teme o zvuku. Bio je problem sa slušalica ali je to odavno ispravljeno...

Jedini realan problem je slikanje noću, i za to treba da se instalira aplikacija i nikakvo drugo majstorisanje nije potrebno.

Dobra vest je i to što je kamera na G3-i ista tako da vrlo brzo možemo očekivati neki port za G2 telefon ;)
 
Sad kad vec pominjete problem sa losim kvalitetom razgovora, moram priznati da se i meni desavalo da mi sagovornik kaze da me lose/isprekidano cuje.
To sam pripisivao mozda losijem telefonu sagovornika, los trenutni signal mreze itd... medjutim koliko sad citam ovde, izgleda da je problem ipak do mog G2.
Koristim stock 4.2.2 a od skoro 4.4.2

Eh da, i onda ja uglavnom nabijem mikrofon do usta, i navodno bolje me cuju
 
Poslednja izmena:
Kao vlasnik mogu da kažem da u zavisnosti od položaja telefona - sagovornik neki put može da vas loše čuje ili ne čuje uopšte. Po navici, zbog znojenja, odvajam telefon od lica dok pričam i neki put preteram, pa me ne čuju. Uglavnom držim zvučnik na uvetu, a odaljujem mikrofon.
 
Lepo ti je čovek odgovorio da čak i na xda ne postoji ništa što se tiče teme o zvuku. Bio je problem sa slušalica ali je to odavno ispravljeno...

Jedini realan problem je slikanje noću, i za to treba da se instalira aplikacija i nikakvo drugo majstorisanje nije potrebno.

Dobra vest je i to što je kamera na G3-i ista tako da vrlo brzo možemo očekivati neki port za G2 telefon ;)

A ja sam ti lepo rekao da ti problemi postoje na uredjaju koji je LG servis ocenio kao ispravan :)

A vidim nije jedini takav primerak, ocigledno problem nastaje zbog necega.. ne znam za ostale ali meni to ponistava osnovnu funkciju telefona, da me sagovornik ne cuje ili cuje kao iz bunara sa katranom.
 
Poslednja izmena:
Očigledno da problem nastaje kod ljudi koji imaju naviku da donji deo telefona odmaknu jedno 10cm od usta i zato ih sagovornici loše čuju...
Ja nemam taj običaj i vrv zbog toga nisam nikad imao sličan problem ;)

Kakvi spameri - ni od čega posle 600 stranica oni se sete problema sa zvukom :D
 
Na mom, pre pola sata bivsem G2, isto je taj problem. cim se mao odmake slabo se cuje, tako da je to do njega.
 
Evo malo da ubijem gore spamove o s3, g2 pic kvalitete itd.

Tko mora uredjaj nositi na garanciju:

1. stock rom (kdz)
2. root
3. ovaj alat
4. dati permissions + klik na unroot + pricekati poruku
5. provjeriti u download mode da li je unrooted || ako je onda u supersu samo ici na unroot

(Znaci ovo nije pravi unroot nego samo zavarava download mode da je unrooted)


Uzivajte ;), naravno komentirajte, klikisite thanks, najmanje mi svejedno stranci klikisu :)
thx na bilo kakvim komentarima

Screenshot_2014-05-28-21-24-32.jpgScreenshot_2014-05-28-21-24-45.jpgScreenshot_2014-05-28-21-26-39.jpgScreenshot_2014-05-28-21-26-43.jpg
 
samo da potvrdim, i meni cesto sagovornici prigovaraju na los ton tj prekidanje cim sebi dozvolim luksuz da malo odmaknem mic od usta. nista drasticno, onako kako sam koristio bilo koji drugi tel. pomaze ili primicanje ili pokrivanje rukom usta i mikrofona, sto, je li, da sam hteo uradio bih odmah a ne cekao prigovor.
 
Poslednja izmena:
Samo za fanbojeve sa drugih tema :D
Kako prepoznati G2 telefon ?

10346186_847585115271468_2643285888206522287_n.jpg
 
Evo i ja da potvrdim da i mene sagovornici slabo i isprekidano cuju..ponekad me ni ne cuju pa moram opet otpocetka da pricam...da poludis... :confused:
 
Danilo, izgleda da tebe ljudi jedino cuju, a ne zale se. Mozda te samo ne slusaju :)
Da nije mozda problem do mreze, telekom i vip su uzasnog kvaliteta (telenor nisam koristio). Ili da li ste probali da ocistite mesto gde je mikrofon?
 
Poslednja izmena:
Je l ste probali ovo:
Go to System settings > Call and try turning Voice enhancement on or off to see if it makes a difference.

You can also try System settings > Call > Privacy keeper and disable it to see if there’s an improvement.
 
Danilo, izgleda da tebe ljudi jedino cuju, a ne zale se. Mozda te samo ne slusaju :)
Da nije mozda problem do mreze, telekom i vip su uzasnog kvaliteta (telenor nisam koristio). Ili da li ste probali da ocistite mesto gde je mikrofon?

Nemam pojma, meni sve radi ok - da je drugačije i da ne mogu ono osnovno sa njim obaviti, odavno bih ga prodao ili bacio što kaže ChobbyNS

ps.
Konačno proradila kupovina na Google Play-u i mogu reći da immersive mode u G2 Xposed aplikaciji fenomenalno radi ...
Pravo osveženje u kombinaciji sa Flazing ikonicama cheers

cA6mkrM0cFJddwdQQBNSBuxHPgF_nWVUpWRI8iFlkcGPUCdCwmsuVie6WhQ3PpoZJuM=h900-rw


https://play.google.com/store/apps/details?id=ideadesigns.theme.flazing
 
Poslednja izmena:
Nemojte da mislite da imam stalan problem sa razgovorom preko telefona - prosto sam hteo da kažem da se "prekid" dešava, ali da je do mene. U svakodnevnom korišćenju to se desi jednom u dve nedelje i samo primaknem telefon i opet me čuju.
 
G2 generalno ima lose sredjen mixer_paths.xml svakome ko ima problem da ga ljudi čuju isprekidano,to može i da potvrdi na sledeći način. Upaliti voice recorder,staviti telefon 3-4 metra udaljen i normalnom jačinom govora reći nesto..i to sto budete rekli ć biti isprekidano,zato što je naštelovan da previše agresivno katuje frekvencije šuma a opet ustom momentu previše se trudi da pohvata sve oko sebe i samim tim stvara hum,nešto kao kada bi pojačavali gain na mixeru a uporedo tome koristili limiter da kida taj isti šum a pošto zvuk koji upravo snima je u jačini istog šuma,zvuk ce biti iskidan. Ja sam primjetio da svaki rom koristi drugaciji mixer_paths.xml tacnije,drugačije je modifikovan. Na Brusovom romu se dešava kidanje,al je šum jedva osjetljiv,na CPII 2.2 romu manje katuje al ima više šuma. Na neke AOSP romove katova uopste nema al je mikrofon preglasan,ljudi su mi se žalili da sam baš glasan i prilikom snimanja audio/video i najtiši zvuk bi bio glasan,muzika u autu i kad je smanjena na minimum bi bila destorzovano snimljena. Al AOSP romovi nemaju sredjenu kameru kako treba. Po meni je ovo sramotno da jedan telefon od 300e ima problem. Evo čist primjer,mladji mi sin treba na očni pregled kod specijaliste i supruga me zamolila da snimim razgovor jer pregled traje oko pola sata da šta ne shvatimo pogrešno,opet su u pitanju oči djeteta..prvi put sam snimao sa nokiom 520 prije pola godine telefon plaćen nov 120€ i snimljeno je extra,kao da je čovjek pored mene,ovaj put sa g2 i morao sam da preslušavam 3 puta i da ga provlačim kroz filtere na compu da bih razaznao razgovor..mislim da je ovo neoprostiva greška. A isto katovanje,peglanje šuma koristi i za audio i video,znači i razgovor,zato na pojedine romove vas ljudi čuju isprekidano kad je tel odmaknut a na neke ne. Ja trenutno koristim 2 mixer_paths.xml fajla,flešujem ih,jedan kad hoću da koristim tel da snimam klince ,kao tiša okolina a jedan ako sam u lokal pa hoću da snimam dešavanje,koristim drugi za glasnu okolinu..al to nije rešenje,ne svidja mi se ovo kako je lg uradio uopšte,takodje i za low light problem za kameru..lošee
 
Poslednja izmena:
Evo da nekome i jа opišem moje probleme koje sam imao u vezi G2 :) Telefon sam kupio polovan na žalost ne razmišljajući kakav ja telefon zaista kupujem. Da bi na kraju dobro i prošao, telefon je radio bez problema, uživao sam 1 dan u njemu. Došao kući sa posla, prištekao ga na struju i bio je neki update za softwer 22mb, dok je on to orađivao ja sam sebi spremao šta ću jest itd itd znate i sami kako to ide :) Potom reko ajde da vidim šta je odradio kada ono neće da radi touch screen. Odneo ga na popravku i hvala bogu pa su imali telefon sa kojim su mogli otkriti gde je zaista bila greška. Bio je riknuo flet kabel ceo, koji je povezan sa konekcijom za punjenje telefona i slušalica. Znači ceo taj deo iz čista mira je riknuo :p Neverovatno ali eto da znate da je najbolje kupovati telefone sa ganrancijom, jer nikad se ne zna koja glupost se može zadesiti pogotovo kod ovakvih nenormalnih telefona... Takođe i skupih ko vrag. Ja sam poleteo i zeznuo se, šta ćete čovek se uči dok je živ :p :) Uglavnom prezadovoljan sam sa telefonom. 32gb je i nakrkao sam ga sa svačim. :) Ako bi mi još neko mogao reći šta je dobro da se uradi na ovom telefonu? Znači nisam rootovao i ostala čuda, ne znam da li je to uopšte potrebno? Telefon radi savršeno, jedino kada hoću neke igre ili aplikacije koje nisu dostupne za našu zemlju moram da skinem preko nekog sajta i instaliram ručno. Inače je ostalo sve ok.
 
Poslednja izmena:
Moja drugarici se pojavio isti problem sa zvukom/mikrofonom gde je neki sagovornici cuju tj. ne cuju, posle zamene ekrana koji je polomila.
Edit:
Ovaj rom loudy pro 2 je odlican, koristim ga 2 dana, slike odlicne, nije bilo buga, cinimi se da je baterija slabija, ali kako je neko napisao rom je najbolji kada se slegne, stavicu i drugi kernel. Mozete li da mi potvrdite da li je ovo tacna verzija kernela:
Kernel-Dorimanx-V4.8.1-KK-[01-54]-[23-05]-LG-D802-PWR-CORE.zip?
 
Poslednja izmena:
Da li da se vratim na Cloudy Pro II 2.1,možda zvuk bude bolji?Sad sam na Cloudy Flash zbog crne teme.Jel ima Pro sa crnom temom?Trenutno mi je Kernel 3.4.90 I kako se instalira samo kernel i gde ga skinuti?Ovako sve radi dobro,brz je,kamera dobra.Još da pitam,ovo sa zvukom,možda ima veze pošto sam na ART?
 
Nazad
Vrh Dno