Šta je novo?

LG G2

Ovaj telefon poseduje opciju za zvucno obavestenje prilikom sms-a

Da li fabricki postoji i za propustene pozive? Ja kolko sam gledao,nisam uspeo da nadjem,a cini mi se da je S2 bas i tu opciju imao na 4.1.2
 
sta fali interfejsu? sasvim je dobar. a ta varijanta raznih modova je totalna glupost koja sa ovakvim high end telefonima nema smisla. Naime, prvi modovi su se ipojavili kako bi telefoni bili brzi, imali manje glitcha.... sa ovakvom zverkom tih problema nemas. jedino sto sa modovanjem mozes dobiti je da ti telefon ne radi 100% ispravno. Naravno, uvek ce biti paljevina koje ce ti i za ovakav tel preporuciti modovanje. samo ih pitaj koliko dugo su na tom zadnjem modu u koji se kunu...
 
Nisam za dzabe pitao. Hvala na objasnjenju.
 
Ne znam sta je smesno, evo cisto da ljudi znaju
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2495859
Bugs -
USB Tethering
Rare random reboots (2nd nightly)
Errors in some applications
CM11 - MAJOR LAG (Turn off trasitions)

Koliko zrtvujes a koliko dobijas?
^Pogledaj ovaj post .
Gresis mnogo... Stock je bug free, CM ima stable 4.3.1 koji je bug free (cak moze da se namesti i knock on iz stock ROM-a i daljinski sto je veliki uspeh) 4.4.2 vec ide punom parom, probao na kratko ali jos ima tu malo da se utegne ima par bubica, uskoro ce biti dobro sve, sad ce prvi milestone da izadje.

Probao sam, pa ne pricam napamet, posto ti pricas na pamet, pa rekoh odmah da te demantujem :)
 
OK, kako ti kažeš.
 
zaista mi nije bila namera da bilo koga uvredim, samo sam iskazao svoj stav na osnovu nekog mog skromnog iskustva sa prethodna 3 telefona. svaki od njih sam flashovo, rootovo, stavljao mod. nekad na prvu loptu to sve izgleda lepo, ali onda krecu sr.nja. restart, ne radi ovo, ne radi ono... uvek smo mi pametniji nego cele armije inzenjera u Samsungu, LG, Googlu...
 
Poslednja izmena:
Vidim toliko znas da ne razlikujes MOD od ROM-a.

Jesi video mozda kad je promenjen first post? Evo copy/paste > Last edited by StarFighter; 11th December 2013 at 08:09 PM

A danas je? Reci cu ti nije mi problem. 18-ti. Mnogo se promenilo od tada.

Jos nesto...

Custom kernel je obavezan, posto ima nekih problema CM-ov.


Usput pricamo o poslednjoj verziji androida. Pokazi mi jedan, znaci jedan telefon koji nema bug-ova na 4.4.2? Cak i Nexus4/5 ima problema stock (doduse ne znam jel vazi za sve, ko zna sta je u pitanju, ali opet to je Nexus)


LG-u, Samsungu, HTC-u treba mesecima da izbace ROM i opet nesto shebu. Ovi momci rade i izbace za skoro, pa ajde nekih mesec dana skoro ROM koji je 95% funkcionalan.

Kad bi vise ljudi cenili i trudili se oko xda, jos bi bio bolji community. A ne ponasanje "maj phonez diez plz halp me"
 
Poslednja izmena:
ok, cm je rom, ja sam koristio rec mod zbog laika i ljudi koji prvi put citaju nesto ovako. ako zelis mogu ti poslati slike sa moje xperie arc s i samsunga gt-i 5500 verzije kernela/roma, da bi video da nisam neki laik
ps sad gledam starog samsunga i znas sta pise pod about phone? nema stavku rom, nego mod!!!
 
Pa to zapravo i jeste mod..
Rom je kao rec rasprostranjena medju "poznavaocima"
 
Vidim toliko znas da ne razlikujes MOD od ROM-a.

Jesi video mozda kad je promenjen first post? Evo copy/paste > Last edited by StarFighter; 11th December 2013 at 08:09 PM

A danas je? Reci cu ti nije mi problem. 18-ti. Mnogo se promenilo od tada.

Jos nesto...




Usput pricamo o poslednjoj verziji androida. Pokazi mi jedan, znaci jedan telefon koji nema bug-ova na 4.4.2? Cak i Nexus4/5 ima problema stock (doduse ne znam jel vazi za sve, ko zna sta je u pitanju, ali opet to je Nexus)


LG-u, Samsungu, HTC-u treba mesecima da izbace ROM i opet nesto shebu. Ovi momci rade i izbace za skoro, pa ajde nekih mesec dana skoro ROM koji je 95% funkcionalan.

Kad bi vise ljudi cenili i trudili se oko xda, jos bi bio bolji community. A ne ponasanje "maj phonez diez plz halp me"
Pa potrebni su im meseci jer ne zele i ne smeju sebi da priuste da im update radi 95%. Pa sta bi ti napisao da ti se posle update-a od strane proizovdjaca telefon resetuje 2-3 puta u toku dana???? Oni sebi to ne mogu da dozvole. Bolje da ih par ljudi pljuje sto nisu odmah izbacili novu verziju rom-a nego da ih pljuju zato sto je telefon "bagovit". Ja verujem da oni imaju ternutno i verzije ko rade 99%, ali dok ne odrade sva tesiranja ne pada ima na pamet da ga puste. e u tome je razlika. Jos jedna stvar, hipoteticiki. Posto custom romovi nisu testirani, zamisli da ti se teoretski slucajno dok je telefon na punjenju ispod jastuka iskljuci termalni senzor i da se aktivira neka aplikacija koja korisiti puno snage i recimo da ti telefon eksplodira/zapali se. Sta onda? Testiranje je jako ozbiljan posao koji ljudi kao sto smo mi ne shvatamo ozbiljno!!! Pored toga 100% ljudi kupuje telefon da bi im radio. 98% ljudi ne zna sta znaci Froyo, Gingerbread, CS,JB,KK... A kamoli razlike medju njima(Slazem se da su velike). Njima je bitno da telefon radi. A to sa modovima ne ide, bar ne kod tih 98%... Entuzijastima svaka cast...
 
Poslednja izmena:
Stvarno bih ti rado objasnio neke stvari, ali sve što bi napisao bilo bi ti u fazonu TLDR i vratili bi se na početak.

Inače nisi ni svestan kakvi sve stock ROM-ovi postoje, a ti kažeš da oni neće da izbace 95% kompletan ROM.

Jedan od najjačih igrača Samsung primer :

S2 > 4.0.4 verzija brick bug kernel. Odradi factory reset i ode telefon. Mrtav, crko, riknuo. Kaput.

Da ne pričam o ostalima.

Pa evo ti držiš telefon koji je 80% funkcionalan, kamera ne radi dobro ni po danu, a kamoli po noći.
 
Gorane, slazem se i za mod i za firmware.
Djilkose, slazem se da kamera nije 100% funkcionalna, ali bolje i to nego boom!!!

Da li neko zna da li je neko poceo da uvozi ili ima na stanju neke flip case-ove. Kupio sam silikon na buvljaku kao prvu pomoc(mislim da je na njemu pisalo vip), ali mu nikako ne pristaje.
 
Ja sam od coveka dobio case silikonski iz Nemacke,pase savrseno...ako nekog zanima mogu da slikam kako izgleda..
 
silicon case..
 

Prilozi

  • CAM00020.jpg
    CAM00020.jpg
    672.6 KB · Pregleda: 264
  • CAM00021.jpg
    CAM00021.jpg
    777.3 KB · Pregleda: 262
Ovo ima dosta njih ukljucujuci i mene, mada mislim da nisu mislili na to kada si rekao "case" :)
 
E pa momci pre svega pozdrav!
Pratim ovu temu vec dobrih mesec dana, poprilicno sam upoznat sa skoro svakim postom o G2 ovde (citah komentare od prve stranice) tako se nadjoh u situaciji da mi je potreban vas mali savet za moje slatke muke koje me ocekuju... :-devil-: Elem, trenutno se nalazim u Austriji gde studiram, posto naletese praznici i pauza od faksa od odlucih da sebi skratim muke i nerviranje sa mojim dvogodisnjim SGS+ i pazarim nov telefon... Posto mi je ovaj trenutni bio takoreci uvod u android svet, nisam hteo da pljunem veci novac za neki flagship dok android pa i hardver malo ne sazri. Odlucih da je sada u principu pravi trenutak posto su proizvodjaci dostigli neki "blagi" vrhunac sto se toga tice samog hardvera a i android je postao prilicno stabilan i tecan u odnosu na ono od pre 2 godine...
Elem, cut to the chase: u izboru izmedju nekoliko modela i mog gledanja do sada, sto i "pipkanja" po radnjama ovde, sveo sam izbor na G2 (pored n5,XZ1, HTC One-a), pre svega zbog odlicnog hardvera, kamere i pre svega baterije koja mi mnogo znaci ali i u ostalom smatram da je telefon koji trenutno ima manje mana iz moje perspektive u odnosu na ostale modele (ne racunajuci update podrsku/politiku LG-ja i trenutnog stanja sa losim fokusom kamere na koji se neki zale i koji ocekujem da se sredi sa 4.4 update-om) i da u principu nudi nekako najzaokruzeniji/izbalansirani paket za taj novac...
E sada ooono glavno:
1) posto sam imao samo prilike da na ograniceno vreme da cackam ostale vodece modele nisam mogao da steknem utisak, tj kompletniju sliku koju bi korisnici G2 ovde mogli da imaju i da mi kazu- kako vam deluje telefon posle ovog perioda od par meseci koriscenja sto se same konstrukcije telefona tice? Prevashodno me interesuje da li je kuciste pocelo da krcka i takodje koliko je mogucnost da dodje do pucanja ekrana kao kod S4 u dzepu kada se nosi ili pri padu (cak i ako se smesti u neki case+folija na ekranu sto mi je u planu)? Imam utisak da je bolje "sklepan" od S4, deblji je i stabilnije deluje (recimo iako mi se samsung sa plastikom ogadio, mada posle horora koju je stric doziveo sa njegovom Z1 i pucanjem stakla samo od sebe, definitivno ostajem pri polikarbonatu+ verovatno spigen slim armor case-u) ali me jos uvek jezi velicina ekrana bez bezela i sama pomisao da moze da lako kvrcne i olaksa me za 200ak evra popravke.....
2) Softver... Elem jeste LG-jev UI "malo" (caugh caugh) prenatrpan ali se da srediti i u principu moze biti podnosljiv zbog silnih podesavanja nudi...Mene u ovom slucaju interesuje da li postoji lag koji se javlja kao kod touchwiza posle nekog vremena i kakvi su izgledi za tako nesto u buduce pojavi? (mada sumnjam da ce toga doci posto trenutno imam nexus 7 2013 i 4.4 android prosto leti,ali opet vanilla je druga prica). Kapiram da je HW i vise nego mocan da ne dozvoli tako nest a i ono sto sam ga malo cackao u radnji nije delovalo kao da se dao usporiti LG-jev UI... Da li zbog optimizacije da li je do s800...
3) Memorija... mada znam da je ovo vec bilo dosta polemisano... Da li je varijanta od 16gb dovoljna za sto se nekog "barebone" koriscenja tice ili je 32gb vec obavezno? Pod time mislim za nekih 1gb aplikacija koje imam+slike i video zapis koje bih u buduce "skljocao" sa fonom, posto sam video da dosta memorije guta na full hd video zapis... Inace za muziku slepam plejer od 40gb+stream na fonu sa sobom a za ostalo koristim tablet (citanje,eventualno film), tako da me ne interesuje da ga punim multimedijom...
4)Kamera...Generalno kako ste zadovoljni sa "uskljocanim" slikama i da li precesto brljavi sa fokusom i koje su sanse da ce ovo da se ispegla sa buducim apdejtom? Videh da ima dosta polemike "hoce-nece"ali cini mi se da poprilicno dobre slike odradjuje i u principu sluzi svrsi... U principu nemam namere da koristim umesto fotoaparata ali bi bilo iritantno ako cesto zeza sa sporim fokusiranjem....

Elem izvinjavam se ako sam vas smorio sa ovolikim esejom, nadam da nece biti tesko da se proguta ovoliki "komad"... Elem to su mi donekle jedine stavke iz "prve ruke" za koje bih voleo da znam pre nego sto se odlucim da povucem obarac za ovaj fon... Ne bih hteo da izvalim povecu sumu novca za nesto sto ce me sa nekim stvarima iritirati u naredne 2-3 godine, koliko planiram da koristim ovaj uredjaj....
U svakom slucaju hvala puno i nadam se da nisam previsu ubio u pojam...
 
Dobrodosao na forum.Iako nemam G2 pokusacu da ti dam nekoliko saveta jer sam u android vodama od 2009 god.Ovo sto ti zelis da saznas je nemoguce.Zasto? Pa svako ima neki svoj stav i objektivno je nemoguce napisati o karakteristikama telefona.Nekome je kamera savrsena, nekom je prosecna.Mogucnost pucanja ekrana postaje veca ako ti cesto ispada ili ga udaras necim a ravna je nuli ako ti telefon sedi u fioci.Dakle nemoguce je odgovoriti na tvoj esej.Moras sam da platis iskustvo da bi nesto naucio.Koliko sam ja samo para bacio,pa evo posle skoro 5 godina smartfone mi nije nesto mnogo doprineo u zivotu.osim da prekratim vreme kada sam u nekom redu ili cekam nesto.Uglavnom citam vesti,ponesto slikam itd.Najvise me muci svakodnevno punjenje baterije.Ubise me kablovi,po ceo dan skidam jedan sa punjaca stavljam drugi i to je ono najgore.Kad naprave bateriju koja ce da drzi 5 dana uz umereno koristenje tek tad ce pametni telefoni sluziti coveku.Ovako si ti njihov rob koji mora da ih oblaci u neke futrole,da ih svakodnevno hrani strujom,i da te provajder drzi u zarobljenistvu 2 godine ugovorne obaveze.Daces gomilu para i imaces muke sa punjenjem i svakojakim sitnim problemima a koristi neces mnogo imati osim da ti ljudi zavide koliko veliki telefon imas.Jer ovde pocinje da vlada filozofija zapada.Uzimaj kredit i zaduzuj se beskonacno ali moras da imas ove nove igracke jer su one postale merilo uspeha u zivotu.
 
Poslednja izmena:
4equ9aqe.jpg


:)
 
Poslednja izmena:
Dobrodosao na forum.Iako nemam G2 pokusacu da ti dam nekoliko saveta jer sam u android vodama od 2009 god.Ovo sto ti zelis da saznas je nemoguce.Zasto? Pa svako ima neki svoj stav i objektivno je nemoguce napisati o karakteristikama telefona.Nekome je kamera savrsena, nekom je prosecna.Mogucnost pucanja ekrana postaje veca ako ti cesto ispada ili ga udaras necim a ravna je nuli ako ti telefon sedi u fioci.Dakle nemoguce je odgovoriti na tvoj esej.Moras sam da platis iskustvo da bi nesto naucio.Koliko sam ja samo para bacio,pa evo posle skoro 5 godina smartfone mi nije nesto mnogo doprineo u zivotu.osim da prekratim vreme kada sam u nekom redu ili cekam nesto.Uglavnom citam vesti,ponesto slikam itd.Najvise me muci svakodnevno punjenje baterije.Ubise me kablovi,po ceo dan skidam jedan sa punjaca stavljam drugi i to je ono najgore.Kad naprave bateriju koja ce da drzi 5 dana uz umereno koristenje tek tad ce pametni telefoni sluziti coveku.Ovako si ti njihov rob koji mora da ih oblaci u neke futrole,da ih svakodnevno hrani strujom,i da te provajder drzi u zarobljenistvu 2 godine ugovorne obaveze.Daces gomilu para i imaces muke sa punjenjem i svakojakim sitnim problemima a koristi neces mnogo imati osim da ti ljudi zavide koliko veliki telefon imas.Jer ovde pocinje da vlada filozofija zapada.Uzimaj kredit i zaduzuj se beskonacno ali moras da imas ove nove igracke jer su one postale merilo uspeha u zivotu.


Čisto da te obavestim....napravljen je tel (Android)sa baterijom od pet dana :D tako da se više ne moraš brinuti oko kablova i svakodnevnog punjenja...

@mushmular
potvrđujem dock-ov post oko toga da će svako izneti drugačije mišljenje povodom tvojih pitanja.Jedno je sigurno G2 je hardverski sjajan telefon.A odgovor na tvoja pitanja ćeš jedino ti sam dobiti ako ga kupiš i počneš koristiti...ja recimo na S3 imam 16gb memorije i ok je za početak a koristim ga za sve osim za igrice.Da nema slot za karticu verovatno bih koristio Dropbox ili OTG-USB itd...Tako da se i to da rešiti...
Opet meni je 1gb RAM-a sasvim dovoljno i S3 ne laguje toliko tako da duplo memorije može doneti boljitak u svakom slučaju.
KAmera je kod LG-a po mom mišljenju lošija od Samsunga ali to se da ispraviti foto aplikacijama :)
I na kraju oko softvera...mislim da ne postoji uređaj na ovom svetu koji ne laguje...prosto ništa ne može biti savršeno....ja u kući imam LG P990,iPhone4,S3,iPhone5,S3mini i svi po nekad laguju.Samo je pitanje na koji način koristiš uređaj...
 
Nazad
Vrh Dno