Šta je novo?

LG G2

Trenutna verzija softvera je 30b koji sam ja nekada rootovao medjutim iako sam pokusao unroot, telefon nece da odradi ota update. Prijavi da je telefon rootovan mozda i nece da odradi ota. Problem je sto ja ne mogu da ga zakacim na komp zbog drivera. Da li ima neko ima ideju sta da radim?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Trenutna verzija softvera je 30b koji sam ja nekada rootovao medjutim iako sam pokusao unroot, telefon nece da odradi ota update. Prijavi da je telefon rootovan mozda i nece da odradi ota. Problem je sto ja ne mogu da ga zakacim na komp zbog drivera. Da li ima neko ima ideju sta da radim?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Koliko se sećam, možeš da odradiš OTA iako je fon rutovan, ne smeš ako imaš i TWRP. Ako grešim, neka me isprave.
 
Skines kdz fajl i odradis sa njim.
Nece ako je fon rutovan da odradi stock.
 
Ako ima neko voljan u bg da to odradi neka se javi, meni bi znacilo.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam,recimo,sinoc uradio jednu veelikuuu glupost.
Flesovao sam European kdz lolipop na lg ls980 (nisam imao pojma da je sa sprint mreze prokleti ls980 jerbo je u software-u pisalo lg g2 d802).
i....tek veceras cu moci da probam da flesnem sprint-a,sto je malcice komplikovanije u odnosu na obicnu verizju.
Sistem imam,ali je displej prica za sebe,nemam signala tj. ne vidi karticu i ne vidi imei.
Pop--deh !
 
Ja sam,recimo,sinoc uradio jednu veelikuuu glupost.
Flesovao sam European kdz lolipop na lg ls980 (nisam imao pojma da je sa sprint mreze prokleti ls980 jerbo je u software-u pisalo lg g2 d802).
i....tek veceras cu moci da probam da flesnem sprint-a,sto je malcice komplikovanije u odnosu na obicnu verizju.
Sistem imam,ali je displej prica za sebe,nemam signala tj. ne vidi karticu i ne vidi imei.
Pop--deh !
Moguce samo da je pogresan modem - radi imeia

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ma pogresan je ceo system.
Treba neku extenziju .tot da instaliram.
Ima uputstvo,samo mi nije jasno kako su sakrili oznaku sa koje je mreze fon...ccc
Dok nisam skinuo back cover,ne bi pojma imao.
 
Capture.PNG

Shebah fon,flesaovao sam rom za d802 a fon je sa sprint-a ls980
Dal mi ima pomoci ?
 
Pogledajte prilog 208714

Shebah fon,flesaovao sam rom za d802 a fon je sa sprint-a ls980
Dal mi ima pomoci ?
Ima, moras tot u hex editoru otvoriti i zamijenis modes sa tvojim modelom, pogledaj i error koji ti pokazuje. Na xda imas i temu 'crossflash d802' , u tom smislu, lagano je zapravo. Ili nadji 'hacked dll file lg g2' koji omogucava zaobilazenje provjere jel. Javi sta sredis, ovo s editiranjem sam radio i radi tako.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Trazio sam po xda upravo taj modovani tot flexhex,al ne nadjoh nigde...
Taj hack dll je ustvari codefire dll i on mi ne pomaze..:(
Mislim da gubim nadu :(

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trazio sam po xda upravo taj modovani tot flexhex,al ne nadjoh nigde...
Taj hack dll je ustvari codefire dll i on mi ne pomaze..:(
Mislim da gubim nadu :(

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Nadji hex editor koji moze tako velik fajl otvoriti i brzo modificirati. U prvim linijama ces naci i model, samo prepises drugim modelom

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ako ne uspeš mogu ti preko TeamViewer-a pomoći. I ja sam tako spašavao moj g pro 2

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Ljudi,hvala na pomoci.
Pokusacu veceras da editujem tot file.
Medjutim,citao sam na xda,cak i kad se edituje,desavaju se problemi,recimo sa bin fajlom....
Odlepio sam.
Ako je neko iz Beograda,molim za pomoc,placam naravno.
Moze da se javi na PM.
 
Nemoj se cimati i opterećivati, zaista lako se rešava, nemaš potrebe plaćati i nositi u servis. :)

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Vasicu,poslao sam ti pm.
Inace,sta mislite o ovome...
Da flesujem neki kdz za d802(to mogu bez problema),da nekako udjem u sistem,odradim root+twrp i da probam da flesujem neki rom za sprint mrezu ?
Jedino me u vezi sa tom idejom zanima,kako da rutujem i instaliram twrp na kitkat sistemu ?
P.S Kada inace flesujem neki d802 stock rom,uspem da udjem u sistem pored touch-a koji uzasno baguje,tada mi komp vidi i memoriju telefona,tako da mogu da nabacim neki rom.
Da li bi to uspelo,ako ne uspe metoda sa FlexHex editovanjem ?
 
Nemoj se zezati s tim. Ajd probaj sa lg flash tool 2014 prvo pa onda editiranje tot fajla

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne mogu da uspesno editujem tot fajl,ls980 ima 5 a d802 4 cifre,tako da ne znam kako da odradim to....Odlepio sam vise,izlomicu telefon.Ako i sutra izgubim dan zbog prokletinje,ide u servis,ne mogu vise.Ko zna dal ce i oni uspeti da urade nesto...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ljudi ocajan sam, dobio sam ovaj telefon i hocu na njega CM13, ali zapeo sam na 1. koraku - ne mogu nikako da sredim drajver,
sve moguce sam skidao i instalirao,ali retardirani Win nece da prepozna telefon, uvek dobijam Unknown device.
Znam da nije kabl, debug ukljucen,nisam totalni laik, samo da nekako ubacim TWRP a dalje je naravno lako..
Relativno retko se spominje taj problem. Jel ima neki drugi nacin, ne znam vise sta da radim
U pitanju je D802 i Win7 x64. Hvala unapred
 
Ako ti je rutovan telefon samo skini Autorec sa playstore-a i instaliraj twrp.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nekako uspeh da ga ne pretvorim u zidarski materijal:d
Hvala saobracajac96 za savet, pomoglo mi je.

Da napišem u kratkim crtama šta sam radio da bih instalirao Cyanogenmod pa možda nekom pomogne:

- od drajvera sam odustao skroz, na kraju mi je pomogao LG PC Suite, skontao telefon bez problema
- skinuo ioroot.apk i prebacio na telefon
- instalirao ioroot
- instalirao Autorec sa playstore-a, pomoću kog sam ubacio TWRP
- iz TWRP-a ušao i wipe-ovao sve, međutim nisam uradio backup + zaboravio sam da kopiram ROM na telefon,
što je rezultiralo da sam ostao bez ikakvog sistema, *****
telefon u beskonačnoj petlji zaglavljen na LG logo
- držim 13-15sec vol down+power i telefon se gasi
- palim telefon na factory hard reset (vol down+power, kod logoa pustam power i ponovo stiskam), ulazim u TWRP nekako
- wipe-ujem sve sem interne memorije, tražim način da ubacim nekako rom
- kačim flešku preko USB OTG kabla, sreća pa twrp podržava. Uključujem na Mount sve što nije mount-ovano
- Instaliram rom, telefon ga nalazi, resetujem ali avaj CM13 neće, dobijam logo na sekund i black screen
- ponavljam postupak ali pre roma instaliram bootstack za android 5.1 za koji sam u međuvremenu pročitao da pomaže
- ne pomaže, odustajem i instaliram CyanogenMod 12.1 + open Gapps nano
- uspešna instalacija, ajde da probam sad iz telefona update na CM13 za koji mi stoji obaveštenje da je dostupan
- ne vredi - opet black screen - ajmo ponovo CM12.1, dovoljno mi je dobar

ovo sve sa guglanjem je trajalo dobrih 8 radnih sati i litru kafe... srećno svima
 
Vec duze vreme sam na Cloudy G2 2.0 (4.4.2) ,pa bih da osvezim telefon sa Google Edition 1.5.
Zahvalan bi bio na informaciji sta mi je sve potrebno da bi presao na GE, pa cu to prikupiti i snaci se za flesovanje.
 
^
Flesuj LP kdz, root, autorec, pa onda iz twrp-a flesnes google edition.

Poslato negde iz svemira
 
Nekako uspeh da ga ne pretvorim u zidarski materijal:d
Hvala saobracajac96 za savet, pomoglo mi je.

Da napišem u kratkim crtama šta sam radio da bih instalirao Cyanogenmod pa možda nekom pomogne:

- od drajvera sam odustao skroz, na kraju mi je pomogao LG PC Suite, skontao telefon bez problema
- skinuo ioroot.apk i prebacio na telefon
- instalirao ioroot
- instalirao Autorec sa playstore-a, pomoću kog sam ubacio TWRP
- iz TWRP-a ušao i wipe-ovao sve, međutim nisam uradio backup + zaboravio sam da kopiram ROM na telefon,
što je rezultiralo da sam ostao bez ikakvog sistema, *****
telefon u beskonačnoj petlji zaglavljen na LG logo
- držim 13-15sec vol down+power i telefon se gasi
- palim telefon na factory hard reset (vol down+power, kod logoa pustam power i ponovo stiskam), ulazim u TWRP nekako
- wipe-ujem sve sem interne memorije, tražim način da ubacim nekako rom
- kačim flešku preko USB OTG kabla, sreća pa twrp podržava. Uključujem na Mount sve što nije mount-ovano
- Instaliram rom, telefon ga nalazi, resetujem ali avaj CM13 neće, dobijam logo na sekund i black screen
- ponavljam postupak ali pre roma instaliram bootstack za android 5.1 za koji sam u međuvremenu pročitao da pomaže
- ne pomaže, odustajem i instaliram CyanogenMod 12.1 + open Gapps nano
- uspešna instalacija, ajde da probam sad iz telefona update na CM13 za koji mi stoji obaveštenje da je dostupan
- ne vredi - opet black screen - ajmo ponovo CM12.1, dovoljno mi je dobar

ovo sve sa guglanjem je trajalo dobrih 8 radnih sati i litru kafe... srećno svima

Kako si rutovao fon sa ioroot, ako se dobro sećam, to je za KK a ne za LP? A onda posle toga skinuo benderov Autorec koji je za LP? Inače, da bi ubacio cm13, odradi kdz za LP, zatim Autorec i cm13 rom.
 
Poslednja izmena:
Kolege,molim za pomoc nekog kolege iz Beograda ko je voljan (za novac),da pokusa da opravimo moj lg g2.
Kolega Vasic je pomagao,hvala veliko,medjutim,ja sam kriv i zeznuo sam stvar.
Phone mi stoji u download Mode,nepomicno,zaglavljen.
Pukla instalacija Firmware-e na 89 procenata kad je trebao da zavrsi.
No_download_mode.jpg
 
Kolege,molim za pomoc nekog kolege iz Beograda ko je voljan (za novac),da pokusa da opravimo moj lg g2.
Kolega Vasic je pomagao,hvala veliko,medjutim,ja sam kriv i zeznuo sam stvar.
Phone mi stoji u download Mode,nepomicno,zaglavljen.
Pukla instalacija Firmware-e na 89 procenata kad je trebao da zavrsi.
Pogledajte prilog 209029
Sta bude kad spojis samo na komp? Na 85% ili tako nesto je on svejedno gotov tako da..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Samo stoji lg logo,kad idem na volume up,stoji mi ovo...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno