Šta je novo?

LG G Pro 2

Da, istu karticu, na istom mestu, g3 je imao 3-4 crte signala.
 
Da, istu karticu, na istom mestu, g3 je imao 3-4 crte signala.

Jedino sto mi jos pada na pamet je da u istom onom service meniju (3845#*838#) nadjes opciju LTE Bands i proveris da li ti je aktiviran Band 3 jer Telenorov 4G radi bas na toj frekvenciji od 1800MHz. Kod mene na toj listi nista nije stiklirano ali 4G radi bez problema...

EDIT: Moram da ispravim moj prethodni odgovor. Probao sam ponovo na poslu da koristim 4G. Aktiviram ga u service meniju, kaze mi SUCESS ali posto ovde ne hvatam 4G samo nemam mrezu i to je to. Znaci ne pise mi FAIL nego SUCESS kod odabira LTE opcije...

Jel ti taj firmware oficijelni TWN update za tvoj model telefona?
 
Poslednja izmena:
koja verzija XCam je kompatibilna za G Pro 2? trazio sam ali nisam nasao, ima samo za G2 i nju sam instalirao, ali me zanima da li ima neka bas za ovaj uredjaj?
 
Drugarica sinoc na L9 II dobila 5.0.2. A mi nista. Ima li kakvih najava (ja nisam naso) da ce biti neki update i za nas?
 
Drug na svom ima 5.0.1, apdejt na 5.0.2 nije bitan. Trebali bi da izbace 5.1.1
 
Na 5.1.x sam i mislio. Samo ga nema. Trebalo bi ispraviti par stvari. Hvala.
 
treba mi strucan savet vezano za kupovinu telef da li je bolje uzeti ovaj lg ili neki drugi tel u ovom cenovnom rangu tipa s4 ili htc 820..., i ko ima ovaj telef ukratko o njemu kako se pokazao u svim specifikacijama?
 
Između ta dva, G Pro 2 svakako. Imao sam 816,ali ekran je 720p na 5,5 inča,isti ekran je na 820. S4, slaba bateriju i TW. Uzmi slobodno G Pro 2
 
Ljudi pojavila mi se zuta mrlja od lepka na telefonu... jbm ti srecu... gore desno
Telefon je inace bez tackice i onda od ovih silnih vrucina + kola bez klime izbio lepak...
 
Garancija? Nema ništa drugo osim menjanja kompletnog ekrana. Ako imaš garanciju koja to pokriva, nikakav problem
 
nemam garanciju...
ekran je funkcionalan na tom delu ali me fleka uzasno nervira (telefon je mazen i pazen, ko iz radnje)...
 
Pitanje je i da li u Srbiji ima da se nabavi ekran za g pro 2
 
Ima li neko neku informaciju da li ce g pro 2 dobiti zvanican 5.1.1 ili nece?Drugar dobio na note 4 5.1.1 pa reko ajde da pitam ovde u temi da li ce i g pro 2 dobiti ili od toga nema nista?
 
mene zanima da li cemo M dobiti...
 
Tako sam i mislio... [emoji20]

Jel se zna sto, premali broj modela pa se ne isplati? A g2 hoce li dobiti?
 
To su za sada sve nagadjanja, video sam vest i da G2 dobija 6.x apdejt ali i da ce izvisiti za isti.
 
Da, video sam to kad si jednom postavio. Ali cisto sumnjam za g pro.
Ali ako g2 dobije, g pro ne mora, iako je hardverski malo jaci? Jel to zavisi od broja prodatih modela, ili ne zavisi ni od cega, nego kako im se cefne?
 
Ma kakav g2 i m, nisu ni l dobili posten. Jednostavno ovaj model nije popularan, ne verujem da ce se cimati. Dok to bude spremno na trzistu ce vec biti g5.
 
Poslednja izmena:
Imam 838 model. U MTS-u sam i imam 4G karticu. Nema sanse da uhvatim LTE niti mi se pojavljuje u meniju. Pokusao sam sa onim 3845#*........... odaberem kaze success ali nema nista od signala. Jel uspeo neko sa 838 da koristi MTS LTE mrezu?
 
Sam sebi da odgovorim, retardi u MTS-u nisu ukljucili LTE. Otisao opet u poslovnicu i ukljucili proradilo odmah ali mora kroz 3845#*
 
Pa nego sta su nego retardi. Ima u temi o 4G mrezi dosta slicnih situacija...

Na zalost mora da se ide preko 3845#*... osim ako ti je telefon kojim slucajem root-ovan. Tada postoji resenje. Preko Build Prop Editora https://play.google.com/store/apps/...ditor&pcampaignid=APPU_1_rZQOVvn0LIX6UPqUqogE pronadjes stavku ro.telephony.default_network i umesto fabricke vrednosti (koja je predpostavljam br. 8) stavis npr. broj 10. Sacuvas tu promenu, restartujes telefon i posle toga bi trebao u podesavanjima mreze da imas mnogo novih opcija, a medju njima i LTE...

Jedina mana je sto u slucaju da ukljucis LTE i udjes posle toga ponovo u podesavanja za mrezu ona se vrate na GSM/WCDMA prefered. Ali opet je ovo lakse nego kucati svaki put 3845#*...
 
Poslednja izmena:
Ja do sada nigde nisam nasao da neko kod nas prodaje touch za ovaj model. Mozda moze da se poruci u nekom boljem servisu ali to mozes onda i sam sa ebay-a i slicno...Ima na KupujemProdajem jedan oglas gde lik prodaje neispravan GP2 (crkla ploca) pa bi ti se mozda vise isplatilo da uzmes tako nesto pa da ti neko prepakuje kompletan ekran...

P.S. Ovlasceni servis za LG je MESC na Novom Beogradu. Mozda njih prvo da pozoves da pitas sta i kako...
 
Poslednja izmena:
Zvao sam taj servis i nisu u mogucnosti da naruce ....
Problem je naci original na ebay-u
 
E stvarno smo poslednja rupa na ovoj zemaljskoj kugli. Pa cemu onda sluzi ovlasceni servis? Poslao sam ti poruku na PM.
 
Na kom si paketu u mts-u?Ja sam bio do poslovnice i rekose mi da samo neki najskuplji paketi kod njih imaju ukljucen LTE a da ostali to ne mogu da koriste.Sad da li je to tako ne znam ali tako su mi rekli u poslovnici.
Kazi mi sta konkretno treba oni da urade da bi ti ukljucili LTE?

Sam sebi da odgovorim, retardi u MTS-u nisu ukljucili LTE. Otisao opet u poslovnicu i ukljucili proradilo odmah ali mora kroz 3845#*
 
Jutros mi je stigao software update na g pro 2, i imstalirao sam ga, ali nisam ukacio sta se tacno promenilo. :) Zna neko nesto vise?
 
Nazad
Vrh Dno