Šta je novo?

LG G Pad 8.3 tablet

login01234

Slavan
Učlanjen(a)
17.12.2008
Poruke
29
Poena
304
Imam par pitanja u vezi tableta LG G Pad 8.3" (bez 3G SIM), ako neko moze, ko ga licno koristi, da mi kaze iz prve ruke...

1) Da li neko zna funkcionise li 3G USB modem kada se poveze preko OTG kabla ili nekako drugacije kako vec moze da se poveze?
Mozda bi mi ovo nekad zatrebalo, ali ne mislim da to konstantno koristim...

2) Da li je neko probao da nakaci USB flash (Kingston Data Traveler MicroDuo USB2.0, DTDUO) koji ima sa jedne strane normalni USB port, a sa druge microUSB i da li ga tablet prepoznaje?

3) Koja je najbolja aplikacija za Remote Desktop kacenje na racunar (osim TeamViewer-a)?

4) Da li moze da radi USB i bluetooth tastatura od raznih proizvodjaca (mislim da li rade i one jeftinije kineske varijante)?


Hvala na odgovorima...
 
1. Nisam probao
2. Usb flash preko otg kabla funkcionise odlicno (i pisanje i citanje), tvoju kombinaciju nisam probao. Micro sd kartica radi samo u readonly modu i tablet zna da izgubi ovu koju pa mora restart
3. Najbolji rdp je AccessToGo od Ericoma jer odlicno prikazuje aplikacije sa remote komp u manjoj rezoluciji pa nije presitno za rad te ima puno opcija
4. Probao Genius microusb tastaturu te one jeftine noname microusb koje simuliraju notebook i sve radi. Licno koristim bluetoth Navitech tastaturu koja je odlicna
http://www.amazon.co.uk/Navitech-Sl...=1412512773&sr=8-1&keywords=lg+g+pad+keyboard
Prikacim preko otg kabla i wireless mish i dobijem laptop za prvu pomoc
 
2. ... Micro sd kartica radi samo u readonly modu i tablet zna da izgubi ovu koju pa mora restart

Je li to znaci da ne mogu nista da prekopiram na microSD karticu niti da na njoj sacuvam dok je unutar tableta?



Ima li negde u BG-u da se kupi ta bluetooth tastatura ili si je narucio preko neta?


... i dobijem laptop za prvu pomoc

E to je ono sto mi treba :) jos samo kad bi radio i neki USB 3G modem to bi bilo super :D
 
Na zalost na nerootovanom uredjaju mozes samo citati fajlove sa microsd. Rootovan bi trebao raditi ali nisam probao, ima uputstvu na netu kako izmjeniti da bude rw. Bluetooth tastaturu donio drugar iz Uk,nisam vidjao nesto slicno ovdje. Meni za internet posao radi vipov prenosni 3g wireless ruter, dobio uz lg kod vipa na ugovor, razmisli o tom uredjaju
 
OK, hvala za odgovore...

Bas bezveze to oko readonly microSD kartice, ali dobro, ako moze root-ovanje da resi onda OK, mada ne bih odmah root-ovao tablet zbog garancije, mozda kasnije.

Sad sam video taj 3G wireless router na VIP-ovom sajtu, dobra je fora, vredi i o tome razmisliti.



A ovako inace kakav ti je opsti utisak o ovom tabletu?

Mozes li izdvojiti nesto posebno sta mu je +, sta mu je - ?
 
Poslednja izmena:
Generalno sam zadovoljan tabletom. Koristim ga za citanje pdfa i stripova, gps u autu, pomocni laptop za posao i pokoji film. Ne sjecam se da mi se posljednji put zabagovao android, mozda jednom,dvaput za 6 mjeseci
+ odlicne performanse, stabilan os, dobar ekran za citanje, odlicna velicina ekrana, lijepo izgleda
- baterija bi mogla trajati i duze (6h), tamniji ekran u filmovima, pri velikim temp (kao gps u autu) zna spustiti osvjetljenje na 75÷, ponekad izgubi microsd karticu
 
6.5 sati neprekidno wifi rad sa bluetoothom, 6 sati videa (trosi oko 15posto na sat), oko 7-8h citanja
 
CM11 4.4.4 + DS Battery Saver
Odlicno ovako brzi bateriju u standby rezimu.
Starije verzije androida su bile kud i kamo bolje po bateriju... Inace, odlican tablet, ko se dvoumi nek uzme, nece pogresiti. Nije slucajno postojala google play edicija.
18c42bdb84221837a357cc6b67aad5b9.jpg

d6918daf0118d51c83a2d2e23d92fa3d.jpg
 
Jedan je od tableta koje razmatram za kupovinu je i LG G Pad 8.3.
Nexus 7 2012 mi ima već oko 3000 radnih sati, garancija ističe u decembru i ići će na tržište.
Nažalost, baterija bi voleo da je bolja kod LG-a.
Kod mene na Nexusu trenutno dobijam oko 6-6.5 sati SOT-a, mešovita upotreba, filmovi, surf, čitanje, autobrightnes u zatvorenom.
Lenovo Yoga Tablet 2 koji je predstavljen juče izgleda zanimljivo, prilično jak procesor, 2gb rama, kvalitetan full hd ekran od 8 inča i monstruozna baterija.
 
Jedan je od tableta koje razmatram za kupovinu je i LG G Pad 8.3.
Nexus 7 2012 mi ima već oko 3000 radnih sati, garancija ističe u decembru i ići će na tržište.
Nažalost, baterija bi voleo da je bolja kod LG-a.
Kod mene na Nexusu trenutno dobijam oko 6-6.5 sati SOT-a, mešovita upotreba, filmovi, surf, čitanje, autobrightnes u zatvorenom.
Lenovo Yoga Tablet 2 koji je predstavljen juče izgleda zanimljivo, prilično jak procesor, 2gb rama, kvalitetan full hd ekran od 8 inča i monstruozna baterija.
Nevezano, ali da li mozda kojim slucajem znas da li se i kako moze proveriti koliko radnih sati ima tablet ili koliko se puta punio?
 
Nije isključeno da postoje aplikacije i za obe svrhe.

Moj je flešovan par desetina puta, volim eksperimentisati prvih meseci sa raznim romovima i kernelima.
Upotreba mu je prilično izjednačena po danima pa je cifra 3000 dobijena prosečnom dnevnom upotrebom taba puta broj dana posedovanja.
 
Nazad
Vrh Dno