Šta je novo?

LG E2240S-PN LED ili VIEWSONIC VA2231wa

lg, led, manja potorsnja..sad da li je tebi biran dvi ?
 
Prvo izvinjenje sto sam postavio temu na pogresno mesto.
Sto se tice dvi sigurno da je bitan ali ne toliko da dodam jos 50-ak evra.
Najvazniji mi je kvalitet slike i sto manje zamaranje očiju. Znacilo bi mi i iskustvo onih koji vec imaju neki ovih modela kao i predlog za neki treci iz ovog cenovnog ranga.
Hvala unapred
 
Definitifno treba ici na LG posto iz iskustva u servisu znam da se ViewSonic jako kvari ah , anekad je bio dobra marka
 
Definitifno treba ici na LG posto iz iskustva u servisu znam da se ViewSonic jako kvari ah , anekad je bio dobra marka

Na znam na koje se iskustvo iz servisa pozivaš, i koji je to broj monitora koji je "prošao kroz tvoje ruke"...ali u zvaničnom servisu je ZNATNO drugačija situacija. Isto će ti reći i prodavnice računara kada ih pitaš koliko se koji brend vraća...
 
Na zalost trenutni servis koji je zaduzen za Viewsonic je poprilicno los i bahat i potrebno je da se stvari promene iz sedimenta.

Naime ovlasceni uvoznik /servis ce vam ladno odgovoriti da ukoliko panel na viewsonic-u crkne potrebno je cekati novi panel iz Viewsonica ???

Prvo ovo nije dozvoljeno po starom a kamoli po novom zakonu.

Na kupcu je stvar odluke da li ce pristati na tako krupnu popravku ili ce traziti nov uredjaj ili pare nazad!

Smatram a i tvrdim da je Viewsonic jedini brand na nasem trzistu koji trebate debelo zaobilaziti dok se distributer ne opameti i dok ne promeni svoje odluke u skladu sa zakonom.


Zamena panela se moze obaviti jedino ukoliko postoji garantni period od tri godine i ukoliko je kvar izbio u periodu izmedju 2 i 3 godine!
Podrazumeva se da ukoliko je panel crkao u periodu nizem od 2 godine da je to defekt proizvoda i kao takav podleze odluci kupca a ne servisa!!!


Ukoliko su sitni kvarovi u pitanju servis ima pravo da ozvanici popravku po svom nahodjenju, kod krupnih kvarova nema pravo donosenja svojevoljne odluke!
 
Apsolutno nisi u pravu!!!
Prvo nijednu odluku ne donosi uvoznik niti lokalni servis već ViewSonic.

Drugo, promena koju donosi novi zakon, je da je po starom zakonu kupac morao da dokazuje da je kupio defektan proizvod a po novom prodavac. Pitanje je da li su ti ljudi dokazivali kvar ili jednostavno odmah hteli novi proizvod?
Šta ako neko ima lošu struju u stanu, ili ako posle godinu i po dana namerno sje*e ekran, zato što hoće nov monitor sa nove 3 godine garancije...to servis kao treba da menja. Ne kažem naravno da je to bio slučaj...ali kažem da su se takve stvari dešavale, više nego jedanput.

Postoji puno situacija koje kad se do kraja iščačkaju, ispostavi se da nije sve tako crno-belo kao što kupac u startu tvrdi...

Na kraju da odgovorimo čoveku, preporučujem da odeš u dve različite prodavnice računara koje drže oba modela...i pitaš ih da ti kažu koji se više brend vraća procentualno.
Traži i da ti povežu i uključe oba monitora, pa odluči na osnovu toga.

Pozdrav
 
Apsolutno nisi u pravu!!!
Prvo nijednu odluku ne donosi uvoznik niti lokalni servis već ViewSonic.

Drugo, promena koju donosi novi zakon, je da je po starom zakonu kupac morao da dokazuje da je kupio defektan proizvod a po novom prodavac. Pitanje je da li su ti ljudi dokazivali kvar ili jednostavno odmah hteli novi proizvod?
Šta ako neko ima lošu struju u stanu, ili ako posle godinu i po dana namerno sje*e ekran, zato što hoće nov monitor sa nove 3 godine garancije...to servis kao treba da menja. Ne kažem naravno da je to bio slučaj...ali kažem da su se takve stvari dešavale, više nego jedanput.

Postoji puno situacija koje kad se do kraja iščačkaju, ispostavi se da nije sve tako crno-belo kao što kupac u startu tvrdi...

Pozdrav


Apsolutno netacno, po nasem zakonu kupac nema nikakav odnos niti obavezu da se povinuje odluci proizvodjaca u slucaju uvozne robe, te sva prava i obaveze padaju na uvoznika to jest prodavnicu!


To sto se uvoznik dodvorava Viewsonic-u, i sto izbegava da uradi stvari po zakonu to je dodatni problem!

Ajde molim te objasni mi kakve veze ima losa struja sa crkavanjem panela, odnosno razlivanjem na primer, sveopsta pojava na kineskim panelima koje koristi Viewsonic.
 
Kupio sam LG i prvi utisci su ok. Hvala svima na pomoci.
 
Poslednja izmena:
Ovako. Poshto i ja imam istu dilemu oko vec dva pomenuta monitora, interesuje me koji daje bolje performanse, shto se tiche multimedije....? Hvala..:)
 
Odmah u startu da te demantujem: http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/Zakon-o-zastiti-potrosaca-dobro-ocenjen-u-Briselu.lt.html
O kineskim panelima koje koristi Viewonic, za razliku od EU, USA i afričkih panela koje koriste svi ostali LCD proizvođači, neću ni da trošim reči... :D

Hvala alfa što zatvarš temu, vidim da ovo prelazi u omiljeni forumaški sport - hejtovanje, tako da ću se ja uzdržati od daljih komentara.

Pozdrav

ha ha ha da zatvori temu da se nebi cula istina slucajno
 
..

znaci zakljucak je da su oba monitora odlicna,samo sto ni jedan ne valja i oba modela(odnosno brendovi) su stalno po servisima.....:)

Srbija...:)
 
Da ne otvaram novu temu, dvoumim se izmedju pomenutog ViewSonic monitora (2231wa) i Samsung E2220N, pa ako neko ima iskustva konkretno sa Samsungom voleo bih da podeli...
 
kolko sam ja skapirao, trenutno je jako nepovoljno vreme za kupovinu monitora..monitori sa analognim ulazom i dalje drze cenu..a ako dvi moras da se dodatno ispruzis u proseku 40-50 e..
do 150 e je jako mala ponuda, dvi monitora vecih od 21`..
treba sacekati da se rasprodaju ovi stari monitori i da se led zagrize malo vise..za par meseci bi trebalo da se realizuje situacija, i da za 150 e mozes uzeti neki led, 21,5` dvi monitor..
pozzz
 
Nazad
Vrh Dno