Šta je novo?

LG 43UH668v

sekspir019

Poštovan
Učlanjen(a)
23.12.2014
Poruke
408
Poena
80
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 3700x - Be quiet! Dark Rock Pro 4
Matična ploča
MSI MAG B550 tomahawk
RAM
G.SKILL Trident Z Neo 16GB 3600MHz CL16
GPU
MSI RTX 3060 Ti 8gb gaming x Trio
Storage
SAMSUNG SSD 970 EVO PLUS 500GB NVMe M2 2280 - KINGSTON HyperX Predator 240GB, PCIe Gen2 x4 - Samsung hdd 1TB ST1000LM024
Zvuk
Integrisan
PSU
Coolermaster G650M 650W
Kućište
Thermaltake Commander C32 TG ARGB Edition
Monitor
LG 24MP76
Miš & tastatura
Asus echelon - Redragon Vata K580 RGB
Laptop
Lenovo Ideapad
Mobilni telefon
Huawei P30 Pro - Honor Magic 5 Pro
Pametni uređaji
Huawei watch GT2
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ima li neko ovaj tv da kaze kakav je i da li je zadovoljan njime?
 
Jesam nego mi stoji u dnevnoj sobi a samo ga cera koristi da gleda nikelodeon na iptv-u. Nisam nista cackao do sada pa sam zato pitao druge koji ga imaju za utiske.
 
Kupio ga i ja...prezadovoljan sam! Totalno drugi dozivljaj...
 
Hajde kad istrazis malo tv javi utiske! Za zvuk samo znam da je odličan.
 
Nikako da se javim...obaveze.
Utisci su i vise nego odlicni...ovaj 4K TV je za mene neka druga dimenzija! Posebno je dozivljaj kad pustis neki 4K video s YT-a...pa ono je milina i uzivancija! Sve nekako ide drugacije, gladje, u vise fps-a...pustis neki film, video zapis ili jednostavno gledas "tv uzivo", tv program...sve cudno nekako, tecnije! U neku srz ovog tv-a da udjem bas i nemam trenutno nesto vremena, bice...ali pregrst opcija za sliku, optimizaciju zvuka, kanala, snimanje istih ili odlozeno gledanje...i "smart" tehnologija s platformon webOS 3.0 koja nudi mnogo! Puno tu nekih caka ima za koje bi mi trebalo vise vremena da ih iznesem, uz naravno pretpostavku da ih sve znam... Zvuk me je isto odusevio svakako, jasan, glasan...opcija puno! Daljinski, "Magic Remote"...vidim da su podeljena misljenja, ali meni se bas svidja, jednostavno baratanje kursorom po ekranu...a mozes i da skines s neta aplikaciju "LG TV Plus", koja ti nudi gotovo sve sto i daljinski! Dizajn samog tv-a nekako po mom ukusu, ultra tanak...ali to je opet sve u oku posmatraca.
Necu da glumim tu nekog "eksperta" koji gleda u "sitna crevca" uporedjujuci modele...kakva je boja crna, siva, bela...njihova ravnomernost, lokalno zatamnjenje, preciznost i paleta boja, refleksija ekrana, ugao vidljivosti i jos mnogo toga...to sve ostavljam onima koji su zbog ovog ili onog razloga voljni da na ovaj ili onaj nacin uporedjuju razne modele!
Ovaj model svakako nije bio jeftin, pa otuda je i kvalitetom na zavidnom nivou...a za mene je dimenzija nova i ja sam prezadovoljan! :)
 
Mislis, na toj incazi? ;)
Ne smatram ja da si ti partibrejker, samo si izneo podatke koji fakat jesu tacni, ali samo donekle.
Danas je izgleda moda da imas sto vecu dijagonalu kako telefona tako i tv-a, ali veruj mi da 43" uopste nije mala dijagonala, mada je sve to relativno! Ja svakako necu sedeti 5m dalje...e, u tom slucaju bi bila mala. Sedeti na 1,5m od 43", ili na 3,5 od 100"...zar nije isto?! To je jednako proporcionalna stvar, sto je 43" na 1,5 to ti je 100" na 3,5, i efekat je isti, ali je utisak drugaciji, jer je ipak 2,5m u dijagonali kao u bioskop da si otisao, a ja nemam nameru da pravim tako nesto...
Defakto, razlika se i te kako primecuje, bar je ja primetim i nije autosugestija...naravno da neces videti sam piksel, ali ces sliku doziveti drugacije, bice ti jasnija, ostrija...a to je ipak nesto na sta ljudsko oko ne bude imuno, ali se na sve i navikne!
Imam i 1080p tv, 40", i bas je primetna razlika u korist 4K!
Ova tema ti dodje ista kao i za mobilne telefone...prave se neki ekstra ekrani s visokom rezolucijom, a na tako "malom" ekranu je "dovoljno" i 1080p, jer piksele neces videti svakako, ali ces sliku, ipak, drugacije doziveti...i uzeces ekran s vecom rezolucijom i tvrditi kolika je razlika u korist vece!
Da ne sirim pricu dalje...jeste da je to tacno sto si ti naveo, ali niko se ne trudi da gleda u piksel kada gleda tv, nego se vodi nekim subjektivnim osecajem!
 
Brzo se čovek navikne na veličinu TV-a... Ja imam od 49" i ispočetka mi je bio ok, ali sad mi je nekako pomali. (Gledam ga sa 2.5 metra). Sledeći će biti od 65", ako Bog da (a daće :D).
A 4K klipovi sa YT su stvarno fantastični... što reče neko - sasvim drugi doživljaj...
 
@Dragon82

Nema sanse da razlikujes sa 2+m na 43` ekranu FHD i 4K. Pod uslovom da se pusta native sadrzaj istog kvaliteta. AKO TV koristis kao monitor, to je vec druga stvar, ali kao TV je to nepotrebno. Sve ostalo je iznosenje licnog misljenja (koje je suvise subjektivno a mozda i "navijacki" da bi bilo ikome bitno sem vlasniku istog), nema veze sa empirijski dokazanim stvarima.
 
@fingon82

Ne zelim da se ovo svede kao na moj demanti, ali...
Moje misljenje svakako nije "navijacki", ali zato jeste subjektivno koliko i objektivno! Ti se bavis nekom "matematikom i formulama", tj. egzaktnom naukom, da to je tako i nikako drugacije...pusti to, i prepusti licnom dozivljaju, mozda ce ti stvari biti jasnije! :) Ne postoji tacna granica koja razdvaja te pojmove, samo licna percepcija...ne da moram da merim na kojoj sam udaljenosti od TV-a, jer je "izmerena tacna razdaljina" s koje moras da gledas bas taj odredjeni model... Ja ovde i pricam o "native" sadrzaju...i 1080p sadrzaj izgleda drugacije na 4K panelima, jer poseduju "4K upscaler" koji prilagodjava sadrzaj datoj rezoluciji, koji defakto nije kao "native" 4K, ali je razlika za oko primetna!
Ista ti je prica i s telefonima...ni na FHD panelima ne vidis piksel, ali ipak QHD prikazuje bolje, nekako primetimo bolji ppi i sve te stvari!
A jesi li se susretao s 4K TV-ima?
 
Mislim uzet taj lg za gaming i filmove ili nesto bolje....

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
 
Za filmove je odlican ali za gejming bi najbolje bilo da ti odgovori neko ko ga za to koristi.
 
Postovanje,
mozete li mi reci kakav je utisak poslije par mjeseci upotrebe? Razmisljam da kupitm taj tv ali me mnogi upucuju na Philips 6501 (a nesto nisam za njega jer sam citao da se cesto kvare)
 
Ja sam ga kupio pre 1 mjesec i za sada sam zadovoljan sa kvalitem slike .Koristim ga na Ps 4 pro i input lag je ispod 20 ms ,smart tv odlicno radi .Nisam imao nikakvih problema za sad ,daleko od toga da je savrsren Tv ali za 500 € solidan 4K TV

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala vam na odgovoru. Ima li mozda neki malo bolji model LG a da je u tom ilislicnom cjenovnom rangu? Do 500-600 evra
 
skoa ,gledaj pa uzmi 7 seriju Lg

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Koji iz serije 7 (i ako vam problem da mi objasnite ukratko prednosti )? Da li je velika razlika u cijeni?
 
Nisam nasao TV iz 7 serije za ispod 700 evrica. Najverovatnije i ja uzimam UH668v narednih par dana, ali od 49", vreme je da zamenim 13 godina matoru plazmu. :D

Tj. sad sam iskopao LG 49UH7507 za oko 700e. Da li vredi tih 50e vise u odnosu na UH668V?
 
Poslednja izmena:
ovako, sad sam provjerio cijene 43uh668v kosta 550 evra, 43UH7507 - 600 evra a 43UJ701V - 700e. Da li je tolika razlika i u kvalitetu ovih televizora. Isplatili se kupiti 43UJ701V (na njega je garanicija 5 god).
 
7 serija ima pravi 10 bit Hdr

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Narucio sam ovaj TV i stize do kraja nedelje. Verovatno ce zvucati kao glupo pitanje, ali... da li TV prepoznaje USB flash memoriju od 64GB? Negde sam procitao da moze samo da prepozna do 32GB?
 
trebalo bi i preko 64gb jer trazi ako oces da snimas ili pustis muziku,film

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
LG 43UH668v je odlican TV ali jedinu zamerku koju sam ja mogao da mu nadjem jeste to da se baterija veoam brzo trosi u daljinskom upravljacu i jos te obavesti na TV-u da je istrosena i da treba da se zameni.
 
Narucio sam ovaj TV i stize do kraja nedelje. Verovatno ce zvucati kao glupo pitanje, ali... da li TV prepoznaje USB flash memoriju od 64GB? Negde sam procitao da moze samo da prepozna do 32GB?

Naravno da može... USB flash ili externi HDD do 2TB provereno podržava i na starijim modelima...
 
daljinski sto dodje nije nekog kvaliteta i teszak za koriscenje u webu ,bolje uzeti magic remote...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Na kraju sam kupio 43UJ701V za 670e. Za sad izgleda odlicno.
 
Nazad
Vrh Dno