Šta je novo?

Lenovo ubija ruter

Seraph

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
18.08.2008
Poruke
2,380
Poena
380
y40-50, kako nakaci na wifi radi tako 5-10min i onda kompletno padne mreza na svim uredjajima, pomaze jedino restart rutera. Privremeno resenje mi je bilo sa sa b/g/n mozda prebacim ruter na b/g, tada mreza ne puca ali ping skace do neba, npr sa 40ms na 400ms i u tom slucaju online igre na bilo kojoj drugoj masini sa mreze su gotovo neigrive. Google mi nije mnogo pomogao pri resavanju problema, update drivera takodje, u sustini najveci problem mi je sada da se na poslu nakacim na net jer ce ostatak ekipe da me lincuje :) pomagajte
 
Imao sam i ja taj problem na poslu, samo što nije bio lenovo, nego je šefov mac ubijao ruter. Promenili smo ruter, TP Link-D Link, ista situacija. Koliko sam shvatio, problem nastaje kada se nađu n i b/g uređaji istovremeno na mreži. Rešio sam problem instalacijom DD-WRT, od tada nema tog problema.
 
I ja imam isti problem sa lenovo u330p, tek sto sam ga uzeo.
Citao sam po netu da je ta komaptibilnost sa b/g sa n, ume da napravi problem. Moj rutet je tp link, a adapter u kompu je n7260, i vec sam citao po netu da ljudi imaju problema sa ovim adapterom :( I u principu resanja, ameri ko ameri, jeste da se vrati uredjaj u prodavnicu da ga zamene, ali ne razumem zasto bi dali isti novi takav kada ima isti adapter
 
TPlink 740n

Isti problem sam imao sa TPlink 740n u kombinaciji sa FS A544 i jednim Sony Vaio laptopom. Problem rešio update firmware- a rutera.
 
a jel ima neka opcija bez cackanja rutera, tipa da sredim to iz ugla laptopa? nije bas da imam pristup svakom ruteru na ciju mrezu se nakacim...
 
Umesto što troluješ svaku temu sa superfish-om, bolje da si objavio ovu vest (doduše od pre dva meseca), da 12 miliona rutera imaju bagovan firmware, i da bi dobro bilo da svi apdejtuju firmver na svojim ruterima. To je mnogo veći potencijalni rizik nego Superfish koji se lako deinstalira.

Attackers can use that control to read plaintext traffic traveling over the device and possibly take other actions, including changing sensitive DNS settings and monitoring or controling Web cams, computers, or other connected devices...
...Manufacturers affected included Linksys, D-Link, Edimax, Huawei, TP-Link, ZTE, and ZyXEL.
 
Nazad
Vrh Dno