Šta je novo?

Lenovo P780

Evo stize ovu nedelju, stigao je u CG, dobicu ga za 2-3 dana. Dug je put od Kine, nemamo mi Air Serbia i Arape :D
 
I mene zbog baterije i dual SIM interesuje ovaj telefon. Kolika je carina i pdv kada ste ga narucivali sa Pande i koliko je pouzdan taj sajt? Mene nteresuje ona skuplja verzija da nije C model.
 
Kazu da je najbolji sajt za mobilne telefone iz Kine, nemas milion ponuda jednog te istog modela, nego taj model od provjerenog prodavaca i to je to. Prema meni su bili korektni, doduse, poslali su ga posle 10 dana ali mi je receno da je to zbog ogromnih narudzbi. Live chat im radi dobro, tako da sam imao odlicnu komunikaciju sa njima, doduse, samo izjutra, posle podne se tesko dolazi na red, mada moze, ali cekas dosta. Sto se carina i pdv tice, mogu samo za CG da ti kazem, za SRB ne znam. Ne trazi se PayPal, mozes preko obicne kartice da kupis ;-)
 
Imam PayPal. Mene interesuje da nije copy model. E sad citao sam celu temu i nije mi jasno koji model je kod nas u prodaji Win Win.
I na kraju predpostavljam ako bi narucio da bi dobio mdel za evropsko trziste.
 
Poslednja izmena:
Sve je ok, samo je na aliexpress jedan taj C (copy ili cheap kako li ga vec zovu). Lako ga je poznati, vidi se iz aviona, plastikara teska, dva svijeta i na slici. Nemas brige, sve sto je preko 220$ od P780 budi siguran da je original.
 
Overclock bez kernela koji to podrzava, tesko da moze... :)
 
Zna li ko kako da se ugasi ovo kad otvorim flip cover, da se ne pali ekran, jer curi baterija ovako. Pokusao sam sa aplikacijama tipa smart cover, smart flip, ali nista, sto god da izaberem, on se upali kad otvorim futrolu.
 
Ali kad kliknem na system update, iskoci mi PORUKA "unfortunately, settings stopped working" tako nesto. Isto mi to stop working iskoci u calendaru koji je dosao uz tel, kad stisnem + da bih dodao obavezu ili kliknem na neki dan da bih dodao obaveza pa sam skinuo googlov calendar koji radi.
 
Jedino mi pada na pamet da odradis factory reset i vidis onda,ali prvo probaj sve ostalo(soft restart,crveno dugme iza poklopca itd).
Kasnije ako bas zelis mozes i da menjas rom.
 
Za kineski p780 kazu da je v16 najbolji, a za evropski v20...
 
Primijetio sam jos jedan "bug", izaberem da obije kartice rade na GSM (2G) mod, ali i dalje pored prve pise 3G, a pored druge 2G, nema sanse da natjeram prvu da radi pod 2G, osim kad radi sama, bez druge kartice.


Meni se cini da ova moja verzija ipak nije evropska, nego kineska (bar prema slici koju je pyntux stavio u onom tekstu):
 
Poslednja izmena od urednika:
@Andrej, izmeni sliku. Prekrij IMEI.
 
Za one koji narucuju preko Pandawill-a, nakon 9 dana od uplate su mi poslali telefon.
Bili su ljubazni na livechat-u, trazili su da budem strpljiv.
Ne zaboravite da po netu (ili na sajtu) potrazite kupone za popuste na Pandi,
ja sam iskoristio 20 USD kupon (B1G2REFUNDCP20),
Javim svoje utiske kada P780 stigne. :)
 
Da, Pandawill je i meni poslao tacno 9ti dan od kupovine. Iz Kine stize u Njemacku za 1 dan, ali ga njemci onda drze jos 7-8 dana, tako je meni bilo.
 
Sve je lepo samo da nije za kinesko trziste. Kad bi bar moglo da se naglasi pre kupovine.
 
Kakve veze ima to da li je za kinesko ili evropsko-rusko? Razlika je samo oko mreza i frekvencija, izrada, djelovi i sve ostalo je isto, lise ROMa koji opet ne vjerujem da ima vece razlike.
 
Mozda kao sto kazes nema veze.
 
Hmmm... zasto sam ja skontao da preko Pande stize varijanta koja je za Evropsko, a ne Kinesko trziste?!?!!?
 
Misljenja sam da ROMove i sl ne treba nista updejtovati dok se ne pojavi Kit Kat za ovaj Lenovo, jer su sve ostalo sitne promjene...
 
Svako ima svoje misljenje sto se tice romova... :) O ukusima ne treba raspravljati... :) Probao sam SLXrom:

http://lenovo-forums.ru/topic/3018-custom-rom-slxrom-на-базе-gravitymod2/

I dosta je dobar, pa ko voli "stock android" izgled, eto resenja... :) Iritira sam boot logo (google) koji ostaje i posle vracanja bekapa stock roma, i znam kako da resim to, da se boot logo uopste i ne instalira, no polako, da nadjem malo vremena pa cu da okacim negde i to...

Edit:

E da, ovaj rom ima srpski jezik u celosti... :)
 
Poslednja izmena:
http://www.smartphonehrvatska.com/2013/11/01/nexus-5-launcher-wallpaperi-aplikacije/

Novi kit kat launcher, instalirao sam, super radi, glatko, cak i brze od lenovog.

Jedini bug je sto napravim folder na glavnom ekranu i ubacim vise ikonica u folder, kad restartujem telefon, ne osane bez par njih. Brisao sam folder, pravio nekoliko, svaki put kad ugasim pa upalim tel, nestane preko pola ikonica. Ne mogu da shatim u cemu je fora. Jedino u folderu google koji dodje kad se instalira launcher, uvijek ostane njih desetak koje su prebacene po defaultu.
 
Nazad
Vrh Dno