Šta je novo?

Lenovo P780

@cholak
Neka ti je sa srecom. Ako nije tajna, gde si ga kupio i kako si prosao sa carinom?

Ja sam u Italiji, tako da sam ga porucio od online firme u Italiji koja mi je garantovala da prolazim bez carine.

Oni mi isto tako daju i garanciju od dve god.popravljaju licno oni ne salju nazad u Kinu.

Platio ga na nekom snizenju 209€ sa sve DHL transportom.
 
Gledajući na sajtovima telefon videh da koristi sledeće frekvencije :2G: GSM 900/1800/1900/2100MHz 3G: WCDMA 2100MHz, nedostaje li ovde 900 za WCDMA, videh da recimo ZTE v967s podržava i tu frekvenciju na 3g mreži. Hoće li to biti problem sa P780? (Onaj u win winu podržava i 900 na 3g)
"This phone will only work with GSM+WCDMA network
GSM 900/1800/1900MHz WCDMA 2100MHz"
Moze da mu se stavi drugi baseband koji aktivira 900mhz ali onda pocinje da brljavi signal na kartici u drugom slotu.

Flasuje se baseband od lenovo s920 koji je indentican hardverski i podrzava 900 mhz.

Za neki dan kacim mini recenziju i mozda sta kako gde.
 
Po cenu da ispadnem totalni laik, koje mreze mi koristimo i da li P780 pokriva sve kod nas?
 
Чекајте јел та верзија телефона која се продаје у Кини иста као и ова у WW што се продаје мислим у погледу хардвера и свега осталог?Зна ли неко који је сензор употребљен за камеру видим да је у К900 уграђен Сонијев Ехмор БСИ?Нешто сте ми утањили са коментарима с обзиром какав је телефончић у питању.Погледајте мало КП има лик који продаје за пристојан новац овај телефон само ми није јасно да ли ћу добити исти као овај што се продаје код нас и шта за гаранцију?Ево један занимљив ревју са примерима фотографија http://china-review.com.ua/reviews/smartphones-reviews/1975-obzor-lenovo-ideaphone-p780.html
 
Molim nekog ko je kupio telefon da pise iz prve ruke o kvalitetu video snimalja. Koja je rezolucija snimanja 720p, 1080p il nedaj boze vga?
Pozdrav svima
 
Snima u 1080 p.

Kvalitet onako,fotke prosecne,nocu nikakve.
 
Колико видим на примерима фотографија камера има проблем са аутофокусом и приликом фотографисања и приликом снимања као и са фрејмрејтом ( 10 ) да није тога била би више него употребљива.Одличан пример вам је онај клип са лептиром где је лептир одлично фокусиран лева страна снимка такође а десна катастрофа скроз мутна.
 
Nema nikakav problem as fokusom. Kamera je vrlo dobra. Video nisam isprobao. Testirano sa poslednjom verzijom softvera.
 
Poslednja izmena:
Dajte neki rivju :)
Koliko je dobra kamera u poredjenju sa S2, Note i sl. modelima?
 
Е то бих волео да знам да ли камера иста на тим моделима који се наручују из Кине или је тотално различита од модела који се продаје код нас?На нету има доста различитих примера неке су слике добре а неке страшно хладне сива потпуно доминира на њима неке боје су преекспониране фокус брљави све то можете да проверите.Немојте да замерите што толико потенцирам камеру она ми је поред батерије и квалитета разговора најбитнија постоје разлози и службене и приватне природе.Када би се погодила добра камера ово би за мене био поред свега осталог фантастичан телефон.
 
Hvala.
Procitao sam tu recenziju cim je objavljena, mislio sam na forumaska iskustva, dosta misljenja oko kamere se razlikuje, to me jedino buni.
 
Kod mene se kamera pokazala odlično. Očekivao sam loše fotografije, jer je akcenat bačen na bateriju velikog kapaciteta, ali mi je drago što me je iznenadio u tom pogledu, ali i mnogo drugim. :)

Idi do obližnje WW prodavnice i pročačkaj P780, tako je najbolje.
 
Sada mi je lakse :)
Bio sam u radnji, nisu mi dali da ukljucim telefon. Izrada uredjaja je odlicna, nista ne skripi, krcka i sl., vidi se da je Lenovo ulozio dosta truda u zavrsnu obradu i materijale (gledao sam P780 i K900).

Kakav je spikerfon?
Da li se tvoja baterija ponasa kao na testu( 10h. ekrana, i ostalo umereno za 12h)?

Najverovatnije ce moj Note u oglase :-D
 
Je li neko porucio ovaj P780 iz Kine. Zanima me prevashodno zbog carine. I ja sam bio do winwin-a i telefon je bio upaljen, cackao sam ga malo, ne toliko kameru. Na pandi imas u dve boje, i dolazi rutovan telefon, tako da ne moras ni sam time da se mucis. Ovih dana cu poruciti, pa kako prodjem.
 
Sada mi je lakse :)
Bio sam u radnji, nisu mi dali da ukljucim telefon. Izrada uredjaja je odlicna, nista ne skripi, krcka i sl., vidi se da je Lenovo ulozio dosta truda u zavrsnu obradu i materijale (gledao sam P780 i K900).

Kakav je spikerfon?
Da li se tvoja baterija ponasa kao na testu( 10h. ekrana, i ostalo umereno za 12h)?

U nekim WinWin prodavnicama imaš pult sa uključenim Lenovo telefonima, pa možeš da probaš šta te zanima. Izgleda da nije u svim.

Spikerfon je vrlo glasan. Isprobao sam ga samo, jer nemam neku naviku da koristim spikerfon.

To i jeste moja recenzija, tako da je odgovor - DA. :) Mada je bilo 12 sati uključenog ekrana, a ne 10 sati.
 
Retko je ko pisao, a procitao sam celu temu, o nacinu za rutovanje i instaliranje Miui-a, sa obzirom da ima zvanicnu podrsku ovaj model... Moze li neko da napise nesto o tome? Hvala...
 
Cekamo recenziju i molim te snimi nesto (video i slike) :) i par reci za GPS
Pozdrav
 
Ja poceo da pisem recenziju,okacio fotke,linkove,sat vremena udarao po tastaturi i na kraju neko od moderatora
mi ne pusti recenziju pod korisnicki opisi :smackbum:
Tako da,evo okacicu ovde neku fotku i sl.
 
Nadjoh negde da Framaroot i Boromir exploit radi na ovom telefonu, sto je dosta logicno sa obzirom na MTK cpu, ali nisam uspeo da se informisem za custom recovery i romove... Ima li razlike model kupljen kod nas u odnosu na ruski model?

Naleteh negde da je model kupljen kod nas drugacije "particionisam" nego kineski, pa treba prvo instalirati kineski stock da bi se instalirao npr. Miui... Jel zna neko nesto vise o tome?
 
Što se tiče fotografija napravljenih ovim telefonom, na WW Blogu je postavljen uporedni test u kome se sva četiri Lenovo telefona direktno porede. Tamo možete videti kakve fotografije pravi svaki od modela.
 
Nadjoh negde da Framaroot i Boromir exploit radi na ovom telefonu, sto je dosta logicno sa obzirom na MTK cpu, ali nisam uspeo da se informisem za custom recovery i romove... Ima li razlike model kupljen kod nas u odnosu na ruski model?

Naleteh negde da je model kupljen kod nas drugacije "particionisam" nego kineski, pa treba prvo instalirati kineski stock da bi se instalirao npr. Miui... Jel zna neko nesto vise o tome?

Za root izgooglaj motochopper autoroot.
Naravno,prethodno instaliraj drivere za tel na pc-u inace ga nece prepoznati.
Kasnije mozes staviti TWRP 2.5.0 recovery.
 
Nazad
Vrh Dno