Šta je novo?

Lenovo K3 Note

komisakomako

Cenjen
Učlanjen(a)
23.02.2011
Poruke
132
Poena
169
Pošto vidim da već par članova foruma posjeduje ovaj telefon, a među njima i ja, mislim da je red da dobije i odvojenu temu.

Ne bih pisao neke mini recenzije jer već ima dobra na telekinezi, ali ću napisati za početak par utisaka koje je telefon ostavio.
Odmah da kažem da sam prije njega imao Meizu M1 Note, Mate 7, Nexus 5 itd, pa ću ga otprilike i uporediti sa tim telefonima, a najviše sa M1 Note koji mu je direktna konkurencija.
Sam kvalitet izrade i korišćeni materijali su solidni. Mat plastika je dobrog kvaliteta, ne uvija se i ne škripi, nema razora i sve je uklopljeno kako treba. Dimenzije su malo veće od M1 Note i kockastiji je tako da je Meizu bolje ležao u ruci. Ali je kvalitet plastike na strani Lenova, barem meni, jer ne volim glossy plastiku.

Sam utisak u radu je odličan. Nema trzanja i sjeckanja, mišljenja sam da je za 10-15 % brži od nexus 5.
Odmah sam ga rutovao i flesovao AOSP V3 rom (hvala Dakok na detaljnom uputstvu), i za sad radi odlično, nema bagova nikako. Vidim da je podrška zajednice solidna, pa se nadam da će biti još dobrih romova.

Kamera je dobra, tu nisam nešto mjerodavan da ocjenjujem. U rangu je M1 Note, možda za nijansu bolja.

Baterija takođe dobra, ali je ovde možda za nijansu lošija od M1 note, sa kojim sam izvlačio do 5 h sot, dok je kod lenova oko 4 - 4,5 h. Uglavnom pozivi oko 60 min dnevno, viber, tapatalk, vijesti, malo surf, 3 mail naloga, 3g stalno uključen. Ja zadovoljan.

Inače tel kupljen na Aliju, prodavac Upbea top, dobra iskustva sa njim i za sad mogu da pohvalim navedenu prodavnicu.

Neku manu telefonu nisam našao, a koristim ga oko 3 sedmice, i po meni je ovo definitivno best buy.

Za početak teme dosta, ako nekog nešto detaljnije zanima, slobodno neka pita.:)
 
Koliko je uzasao ukupno, znaci tel + carina + ostale globe.. ?
 
Imam rodbinu u EU, pa sam platio 170 $ + 15 $ (dhl brza dostava, bez carine i poreza za EU) i 5 evra soferu. Ukupno oko 170 evra. Mislim da sam dobro prosao.
Sjetih se sad jedne mane koja mi je zapala za oko, neosvetljene kapacitivne tipke. Nije neka mana, ali se moze uzeti kao nedostatak.
 
Red je i bio da neko od vlasnika otvori temu za ovaj jako zanimljiv telefon... Bilo bi dobro kada bi neko od vlasnika okačio neke primere fotografija.

Inače, pre par dana sam naleteo na ovaj uporedni test brzine, K3 Note vs Xiaomi Mi3:

 
^ ovo je ocekivano.. miui je tezi i od tw,multitsking ne postoji.
 
Evo par slika, mada su totalno amaterske uslikane htc one suploadfromtaptalk1434917257805.jpguploadfromtaptalk1434917315771.jpguploadfromtaptalk1434917359376.jpguploadfromtaptalk1434917430754.jpguploadfromtaptalk1434917489709.jpg

Inace ekran je odlican, jedan od boljih koje sam video.
Primjetio sam da poklopac zna ponekad da krcka, na nekim mjestima, nista strasno ali desi se ponekad.
 
^^Onaj recents meni je na miui očajan, nadam se da ce ga unaprediti u sledecoj verziji. Inače ima lepe animacije i na oko deluje fluidno, ja nisam očekivao da mi3 bude sporiji.

I ovde ima između ostalog poređenje Zenfone 2 i LG G4 sa K3 Note, čudi me da je i Asus sporiji od ovog Lenova, koji je čak učitao web stranicu brže i od G4:


Možda je bila keširana ranije na Lenovu, sramota je da 4x suplji telefon ne bude bolji u svakom aspektu.

Nadam se da ce uskoro stici i neki ozbiljniji testovi, ali ovo što sam do sada video o ovom telefonu mi kaže da trenutno za oko 150e ne postoji bolji telefon na svetu
 
Ispade da je bolja kamera od svih ostalih :)
 
A evo i par primjera fotografija, uslovi slabije osvetljenosti i jedna napolju po mraku.
uploadfromtaptalk1434918761232.jpguploadfromtaptalk1434919030346.jpguploadfromtaptalk1434919112467.jpguploadfromtaptalk1434919237365.jpg
Okacicu sutra i par slika napolju.
 
Telefon sam dobio prije 5 dana. Fleš CWM-a, pomoću koga sam instalirao gapps je protekao bez problema. Problem je nastao, nakon par dana, kad sam prihvatio OTA update, poslije updeta je naravno prestao da radi ”guglplej servis", što sam nekako sredio. Međutim primjetio sam brže pražnjenje baterije. Uglavnom nakon raznih peripetija,trenutno sam na zadnjem stabilnom oficijalnom ROM-u, rutovan, instalirane gapps. Zasad sve funkcioniše. Kvalitet izrade telefona je dobar. Povremeno škripi poklopac baterije, što je jedina zamjerka s moje strane. Što se tiče brzine u radu, nakon ”raspalog” galaksija s duosa, ovdje sve leti. U recenzijama kude fotografiije, meni djeluju OK. Evo primjer: [img=http://s15.postimg.org/ockn9k2sn/IMG_20150618_193937.jpg]

Telefon sam dobio na poklon iz Kine, dakle bez troškova.[emoji6]
 
kacio sam ja jedini detaljniji review

http://mychinagadget.ru/obzor-horoshego-smartfona-lenovo-k3-note/

displej malo losijeg kvaliteta ali za taj novac dobar. sve u svemu ok mob

^^ za miui se slazem. ocekujem mnogo od njega,verovatno cu zato i pazariti mi4 preko kineza :)

Ko ce da pohvata onu temu o kinezima, tamo je nabacano sve i svašta, nije ni čudo da nisam video ovo :) Zar ne stoji tamo u oglasima da tražiš HTC M8?

A evo i par primjera fotografija, uslovi slabije osvetljenosti i jedna napolju po mraku.

Ovako iz Tapatalka ne može ništa da se vidi, pošto on kompresuje fotografije i ubija kvalitet, ako imaš flickr okači tamo.

Evo jedne malo detaljnije recenzije: androidheadlines-a, imate i galeriju na flickr-u sa semplovima: link

Prilično ga je nahvalio, mada su po meni fotografije u uslovima slabijeg osvetljenja prilično loše.
 
Poslednja izmena:
@strider.

stoji i trazi se. ako ne iskrsne nesto ok do srede otisao sam na egzotiku to jest kineze :)
( mada je i htc fakticki kinez :) )
 
I ja planiram da za koji mesec uzmem bas ovaj telefon :) Vec sad moze da se nadje za 160e sa futrolom. I dosta sajtova je pohvalilo isti, pogotovo sto su na Android Headlines sajtu naglasili da telefon ima bas brzu memoriju i da mu je to veliki plus :)
 
Trenutno nema bolje za ove pare! Kupujem jedan sigurno.
 
Pošto vidim da već par članova foruma posjeduje ovaj telefon, a među njima i ja, mislim da je red da dobije i odvojenu temu.

Ne bih pisao neke mini recenzije jer već ima dobra na telekinezi, ali ću napisati za početak par utisaka koje je telefon ostavio.
Odmah da kažem da sam prije njega imao Meizu M1 Note, Mate 7, Nexus 5 itd, pa ću ga otprilike i uporediti sa tim telefonima, a najviše sa M1 Note koji mu je direktna konkurencija.
Sam kvalitet izrade i korišćeni materijali su solidni. Mat plastika je dobrog kvaliteta, ne uvija se i ne škripi, nema razora i sve je uklopljeno kako treba. Dimenzije su malo veće od M1 Note i kockastiji je tako da je Meizu bolje ležao u ruci. Ali je kvalitet plastike na strani Lenova, barem meni, jer ne volim glossy plastiku.

Sam utisak u radu je odličan. Nema trzanja i sjeckanja, mišljenja sam da je za 10-15 % brži od nexus 5.
Odmah sam ga rutovao i flesovao AOSP V3 rom (hvala Dakok na detaljnom uputstvu), i za sad radi odlično, nema bagova nikako. Vidim da je podrška zajednice solidna, pa se nadam da će biti još dobrih romova.

Kamera je dobra, tu nisam nešto mjerodavan da ocjenjujem. U rangu je M1 Note, možda za nijansu bolja.

Baterija takođe dobra, ali je ovde možda za nijansu lošija od M1 note, sa kojim sam izvlačio do 5 h sot, dok je kod lenova oko 4 - 4,5 h. Uglavnom pozivi oko 60 min dnevno, viber, tapatalk, vijesti, malo surf, 3 mail naloga, 3g stalno uključen. Ja zadovoljan.

Inače tel kupljen na Aliju, prodavac Upbea top, dobra iskustva sa njim i za sad mogu da pohvalim navedenu prodavnicu.

Neku manu telefonu nisam našao, a koristim ga oko 3 sedmice, i po meni je ovo definitivno best buy.

Za početak teme dosta, ako nekog nešto detaljnije zanima, slobodno neka pita.:)

Da li bi mogao da okacis link ka tom AOSP romu :) da mi buduci korisnici brze sredimo telefone :)
 
Evo link za AOSP V3 rom sa 4pda foruma: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=659110&st=1500#entry40369998
Za rutovanje, instalaciju CWM i flash tool-a imate odlično upustvo na forumu telekineze: http://forum.telekineza.com/viewtopic.php?f=17&t=453
Ima jos nekih romova, Sensation i Lemonochelo, hvale ih ali nisam još probao ništa osim AOSP i stok.
Evo par primjera fotografija, sa napomenom da nisam neki stručnjak fotografije, mod je automatski:
https://drive.google.com/file/d/0B5tDjmnxckYoOElzcUlTNzVRNDg/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B5tDjmnxckYoTzQzdjdvVzNFcGc/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B5tDjmnxckYoTGNoYnpwSHdXN0k/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B5tDjmnxckYoWnRsV1VWWWJIZmM/view?usp=sharing
 
Koliko sam video, nema Gorilla Glass što me odbija od kupovine...a i displej mu nije naročito svetao i ima žućkastu nijansu. Za te pare, Meizu M2 Note može da mu parira, iako ima nešto slabiji procesor...
 
Opet Meizu M2 nema oelophobic premaz, sve u svemu mrtva trka izmedju ta dva modela.
Dobro kaljeno staklo ukljanja obje mane. :)
Po meni jedina ozbiljnija mana Lenova je zadnji poklopac koji skripi sve vise i vise.
 
Poslednja izmena:
Kinezi izbacili Tempered Glass Battery Case, tako da i to nije problem. :)
 
Gizchina recenzija: http://goo.gl/l37LGt


Zaključak:
"The Leovo K3 Note has been our budget-surprise of the year so far. We didn’t expect any manufacturer to beat the price-performance-ratio companies like Mlais, Ecoo and iOcean established, yet have been proven wrong. The Lenovo K3 Note is miles ahead of devices like the iOcean M6752, Mlais M53 Red Note or Ecoo E04 Aurora in pretty much every aspect. It’s impressive what a huge bunch of specs and features one can offer at such a low price tag...
We really doubt that any manufacturer will be able to beat the Lenovo K3 Note in short-term and thus really recommend you to have a closer look at this device in case you are looking for a proper mid-range phablet right now."
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam ovaj telefon, i za sad su utisci odlični. Brz u radu, dobar ekran, sve lepo radi bez problema.
Nije savršen ali za ove pare je odličan, od mana ono što sam primetio:

- nema pozadinsko osvetljenje na touch dugmićima (menu, home, back)
- Poseduje led lampicu za notifikacije ali ona radi samo za sms i calls, ne i za facebook, viber, whatsapp...
- zvono i vibracija su malo tiši nego što bih voleo.
- Došao je sa gomilom bloatware-a i spama, koje sam odmah obrisao rutovanjem i deinstalacijom nepotrebnih stvari tako da je to rešeno.

Od pozitivnih stvari:

- Baterija 3000mah, za sad fino drži
- Ekran odličan, boje, oštrina, kontrast, jedino da je malo jače osvetljenje, al dobro, ima AGC Dragontrail staklo koje je u rangu sa Gorilla staklom (približno)
- Ništa ne krcka, iako je plastično kućište, naručio sam sa aliexpress-a zadnju stranu sa kaljenim staklom i ramom od aluminijuma, znači ne bumper nego zamenu za njegovo plastično kućište, cena 10$ i imaš premium telefon :)
- Baterija se vadi, što je plus, ali kartice se ne mogu izvaditi ako se prethodno ne izvadi i baterija.
- Nema štucanja, ima 2g ddr3 memorije koja baš fino radi. Uostalom videli ste testove, pobedjuje mnoge flagship telefone tipa S5, M8 itd.
- Kamera kolko sam uspeo da vidim, daje lepe slike i video, videću detaljnije kad ih prebacim na komp.

Toliko za sad, ako nekog nešto zanima, nek pita.
 
- Poseduje led lampicu za notifikacije ali ona radi samo za sms i calls, ne i za facebook, viber, whatsapp...

- Došao je sa gomilom bloatware-a i spama, koje sam odmah obrisao rutovanjem i deinstalacijom nepotrebnih stvari tako da je to rešeno.

Kod mene su led notifikacije proradile nakon flešovanja internacionalnog (ROW) stok roma, nema ni kineskih bloat. programa.
Stoga preporuka za ovaj rom.

 
Uzeo sam ovaj telefon, i za sad su utisci odlični. Brz u radu, dobar ekran, sve lepo radi bez problema.
Nije savršen ali za ove pare je odličan, od mana ono što sam primetio:

- nema pozadinsko osvetljenje na touch dugmićima (menu, home, back)
- Poseduje led lampicu za notifikacije ali ona radi samo za sms i calls, ne i za facebook, viber, whatsapp...
- zvono i vibracija su malo tiši nego što bih voleo.
- Došao je sa gomilom bloatware-a i spama, koje sam odmah obrisao rutovanjem i deinstalacijom nepotrebnih stvari tako da je to rešeno.

Od pozitivnih stvari:

- Baterija 3000mah, za sad fino drži
- Ekran odličan, boje, oštrina, kontrast, jedino da je malo jače osvetljenje, al dobro, ima AGC Dragontrail staklo koje je u rangu sa Gorilla staklom (približno)
- Ništa ne krcka, iako je plastično kućište, naručio sam sa aliexpress-a zadnju stranu sa kaljenim staklom i ramom od aluminijuma, znači ne bumper nego zamenu za njegovo plastično kućište, cena 10$ i imaš premium telefon :)
- Baterija se vadi, što je plus, ali kartice se ne mogu izvaditi ako se prethodno ne izvadi i baterija.
- Nema štucanja, ima 2g ddr3 memorije koja baš fino radi. Uostalom videli ste testove, pobedjuje mnoge flagship telefone tipa S5, M8 itd.
- Kamera kolko sam uspeo da vidim, daje lepe slike i video, videću detaljnije kad ih prebacim na komp.

Toliko za sad, ako nekog nešto zanima, nek pita.
Koliko te izasao telefon ovde. Sheeping carina pdv?
 
Danas sam postavio neko kaljeno staklo 9H, no name proizvođač. U gornjem dijelu ekrana prilikom korištenja primjećujem zagrijavanje. Pretpostavljam da (pored paklene temp. napolju) staklo usporava disipaciju toplote . Ako još neko ima zaštitno- kaljeno staklo da prenese iskustvo. Sve navedeno ne predstavlja problem u korištenju ali je primjetno.
 
Poslednja izmena:
Ja sam naručio Nillkin kaljeno staklo za napred i zadnju masku takodje kaljeno staklo, plus metalni okvir, sve to umesto one plastike pozadi. Čekam da stigne pa ćemo videti, inače da, iovako se pakleno greje prilikom gaming-a.
@Aleksandar82, kupljen ovde preko oglasa za 220e, Čovek mi je rekao da ga je izašlo 160$ plus 4200din carina i porez.
 
Pa po ovim primjerima sa Flickr-a ne vidim što skoro svi kude kameru. To što nema pozadinsko osvjetljenje na hardverskim dugmadima jeste mana, ali valjda se na to brzo navikne. Navjerovatnije uzimam ovaj telefon.
 
Nazad
Vrh Dno