Šta je novo?

LeEco Le Max 2

Celu noć na punjaču u principu ne smeta jer svi noviji telefoni imaju zaštitu od prepunjavanja a i sami telefoni su podešeni da 100% nije pravih 100%, Ali pražnjenje do 0% je najveći problem tako npr da puniš svako veče iako ti je baterija na 40% i trajaće ti mnogo duže nego na ispod 20%

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Na vecinu komponenti negativno deluje toplota, pa tako i na bateriju...Pre ce neko ucestalo pregrevanje skratiti zivotni vek baterije , nego punjenje i praznjenje, kao i punjenje tokom noci.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Koliko vam zauzimaju Gplay services? Meni je otišao na 360mb... Stvarno preteruju.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
375... Generalno aplikacije postaju sve "teze" - da li je to zaista neophodno u toj mjeri, ne znam, nijesam pametan...
 
Momci uzeo sam danas i ja ovu masinu,x820 verzija.Sad sam mu flesovao poslednji RR i blackscreen kernel,ali se pola aplikacija kresuje.Vidim u temi za RR stoji kao preporucena 2.1 verzija bs kernela.Koja je trenutno najbolja kombinacija rom+kernel(+addons?)?:)
 
Zašto si flešovao BS? BS ide uz RR sad. Dakle samo ROM + gapps.

Ali nije dobar 1606. Baterija je malo... Onako. Ispraviće verovatno u sledećem ali nisam zadovoljan. Jedva 5h SOT.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Da mu flesujem onaj prosli znaci?I jel koristite neke tweakove za kernel adiutor?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Idi slobodno sa ovim poslednjim, sad će ionako nova verzija brzo a uz njega ide sve što treba.

Ja ništa. BS sam po sebi neke stvari ima podešene ali kako god okreneš ja ne vidim nikakvu razliku ili je mizerna pa sam odustao od čačkanja svega toga... No ako postigneš neki opipljiv efekat, prijavi :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Jedan zanimljiv detalj, unutar cuoco settings, postoji opcija blokiranja reklama u apps (ad away) skinu se najnoviji hostovi i primijeni se isti.
U svim apps i chrome ovo radi posao sem u sofascore (za pracenje sportskih rezultata), u njoj na dnu i dalje idu reklame. Probao sam iznova skinuti hostove tamo u ad away i primijeniti (reboot) ali nista, nekim cudom ne radi posao u ovoj app. Ima li neko ideju zasto ?
 
Ljudi već sam pisao ovde da imam problem sa zadnjom kamerom, ne fokusira tako da su slike mutne. Pošto se Top One (gde sam naručio) zatvorio nemam koga da kontaktiram. Elem nađem na Ali-ju kod prodavca Smart Selection zadnju kameru za naš model x820 i naručim (oko 18,5 usd). Stiglo je vrlo brzo i pošto ne umem sam da zamenim a u Leskovcu niko ne želi time da se bakće pošaljem tel za BG kod nekog servisera. Čovek me zove kaže ja ovo otvorio stavio novu kameru i ništa, ne radi. Slikao mi i jednu i drugu. Ja se požalim kinezima oni mi refundiraju a ne moram da vratim kameru. E sad krenem dalje da tražim kameru i nađem kod Vopmart-a, 30 usd, kad na slici ista kamera koju su mi oni prvi već poslali!?!? Može li neko da mi nekako pomogne kako da nađem kameru, neki savet, ne znam u čemu grešim ...

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Kolko sam upoznat ako nisi na stock romu već na nekom CM ili slično tamo imaju problem mnogi sa fokusom.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Kolko sam upoznat ako nisi na stock romu već na nekom CM ili slično tamo imaju problem mnogi sa fokusom.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
Ja bih rekao da je kod mene hardverski problem, promenio sam nekoliko romova (doduše ne i stock) i ništa ...

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Probaj stock rom i znaces na cemu si.
Juce mi telefon bio u torbici na 40stepeni i bio je vreo.Posle toga FP nije hteo da radi pa sam restartovao vise puta,kalibrisao i proradeo je.
 
Darko, gde može da se nađe 0307? Imam problem sa 2806, resetuje se jako često, počinje da me izludjuje, videh na xda da je to sada ispravljeno ali nigde ne mogu link da pronađem.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Koliko znam ne može ni on više da se skine tj ni on ne valja. Nešto je zeznuto u poslednjem RR update i dok se to ne reši nema ni kod nas da bude bolje.

Skini 2406 unofficial i uživaj. Imaš za svaku moguću app da podesiš run in background, wake from idle, access idle state itd itd. Može odličan posao sa baterijom da se pravi. Ukoliko hoćeš custom kernel na njemu(ja koristim default) idi na BS2.3, nemoj 2.4.5.

EDIT: https://drive.google.com/drive/mobile/folders/0B7JVfDaEvFwvTkdKNkhiS0NITDQ?usp=sharing

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kad kazes moze odlican posao da se napravi s baterijom, kako stojis na njemu sa sot-om, u kombinovanom rezimu (wifi/4g...) ?
 
U brojkama je to u pravilu oko 3h SOT do 50% baterije. Toliko otprilike trošim u toku dana. Kada dođem kući ide na punjač svakako tako da ne jurim cifru radi cifre jer nema potrebe da maltretiram bateriju pražnjenjem do 0%.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Uz jednu korekciju. Sad se upravo igram. Stavi BS2.2. Em baterija em performanse.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ako je sve tako onda nema potrebe da ga menjam na duže staze ☺️ probaću sutra, nemam snage više, dug je dan bio.

EDIT: instalirao sam ga, stvarno može svašta da se podešava. Javicu utiske sutra, kada ga malo budem testirao.


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vremenom naučiš šta sme da se gasi a šta ne i kad se sve podesi itekako se vide efekti.

Default kernel je dobar u smislu performansi i ne troši bateriju dramatično. Međutim ima ponekad problem sa punjenjem. Ne uspevam da uhvatim pravilo. Na nekom % kaže battery full i to je to. A ti recimo na 74%.

Što se BS kernela tiče bukvalno umesto da sa novom verzijom bude bolje, utisak je, moj bar, da je upravo obrnuto.

Dakle i u pogledu performansi i u pogledu baterije(i grejanja telefona) mi je redosled: 2.2 -> 2.3 -> 2.4.5. Izašao je sada 2.6 pa ćemo da vidimo ima li kakvih promena tu ali za sada mi je već evo 10tak dana 2406 dobitna kombinacija. Tj od danas 2406+BS2.2.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Upravo to. Da uzmemo još po koji za 50€ i bog da nas vidi :D

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Manje od ovoga ne moze nikako :D mada nadajmo se da ce se izvuci :)
 
Nazad
Vrh Dno