Šta je novo?

LCD Acer AL2216W

gromone

Slavan
Učlanjen(a)
12.12.2006
Poruke
7
Poena
301
Uzeo sam pre par dana ovaj monitor iz laptopshop-a po nekoj njihovoj akciji za 18000 dinara i nemam zamerke za sada.

Imao sam do sada 19 incha Lcd Samsung 913N i nije ni malo gori sem sto je veci to jest siri. Visina mu je ista kao 19incha ali je zato siri za 10-15 cm.

Zakljuci su da za te pare ovo je extra monitor koji tera u 1680x1050 rezouliciji native sa kontrastom 700:1, osvetljenjem 300 i 5 ms response time.

Detaljne review mozete naci na sledecim linkovima:

http://www.behardware.com/articles/638-1/22-the-new-size-that-will-take-over.html
http://www.behardware.com/articles/...ested-with-reaction-times-from-2-to-5-ms.html

Opsti zakljucak je da se isplati veoma za te pare (to dodje 225 evrica :)
Ono zbog cega bi preporucio jos je zato sto je preglednije i mnogo lakse ako treba vise stvari da otvarate. Za filmove i igrice da ne pricamo. A najvise zbog ociju jer mi dodje sve mnogo prirodnije :)

p.s. Tolerisu do 5 mrtvih pixela mada i ja i nas nekoliko koliko smo uzeli nismo nasli ni jedan :). Imajte na umu samo da ovaj prodavac je ok ali nece pristati da vam zameni robu ako kuci nadjete neki uvenuli pixel jer to nije do njega nego do proizvodjaca. Drugi minus je sto nece da prikljuce monitor da pogledate kako izgleda kad se upali jer to ne rade i prodali su 100 komada za sada a ima kao review-a na netu :) te nema sta novo da se vidi :) ..e svasta
 
Kod mene ima 1 subpixel mrtav ladan. Ali posto se vidi samo ako je pozadina bas bas bela ili cisto zelena, tako me zabole...
Inace, stvarno, monitor je super iako sam se teska srca pomirio da moj stari Compaq P1100 monitor od 21" sa Sony Trinitron FD ekranom od 1600x1200 u 100Hz zamenim.
(U stvari nikad to i ne bih uradio da nije poceo da me zeza), ali ovaj Acer je ODLICAN.
 
Koliko si cenio svoj Compaq P1100?
Ja imam Eizo T962 a tu su negde po specifikacijama kojeg uskoro zelim da se resim,pa da znam orijentaciono za koliko ga mogu prodati?(+ 5xBNC kabel kojeg cu da dam kupcu )
 
Koliko si cenio svoj Compaq P1100?
Ja imam Eizo T962 a tu su negde po specifikacijama kojeg uskoro zelim da se resim,pa da znam orijentaciono za koliko ga mogu prodati?(+ 5xBNC kabel kojeg cu da dam kupcu )

Cenim ga još uvek;)
Šalim se, nisam ga ni prodao. Ako otklonim problem koji se pojavljuje prilikom uključivanja i prvih pola sata rada (iz off stanja, a ne i iz stand by stanja) onda ću i njega ostaviti, šta fali raditi na 2 ekrana? I to 22" + 21"...
A što se tiče cene, mislim da je neki maksimum 120evra (makar se nadam). Pa evo ti sada Acer nudi kod nas za 16500,00 22" sasvim pristojan tft. Kako onda ovu budžu od cirka 35kg da prodam nekome skuplje?
 
Ja imam Acer 19-cu wide, i samo reci hvale, za te pare vise nego dobro! Sada ova 22'' se blizi ceni po kojoj se nekad prodavala 19-ca, (14990), ovo je vise nego izuzetna cena 16500-17000.
 
Poslednja izmena:
Da li mogu neki dodatni utisci korisnika ovog monitora? Da li isti ima punih 22" ili kao neki 21,6"? Neko mi je rekao da ga ima u Metro-u. Da li je to tacno?
 
Da li mogu neki dodatni utisci korisnika ovog monitora? Da li isti ima punih 22" ili kao neki 21,6"? Neko mi je rekao da ga ima u Metro-u. Da li je to tacno?

Evo ja ga pazario pre tri dana u BG-u i mogu reci da sam zadovoljan. Probao na licu mesta i rekao "pakuj". Nema losih piksela a to sto neki spominju uglove i boje meni nije toliko bitno.Ili sam corav :d . Pa platio sam ga 10.000 dinara manje nego samsung 940N pre 14 meseci. Nema DVI konektor ako ti to nesto znaci. Meni ne. Kada je skroz crn ekran po coskovima malo probija svetlo , ali ako za vreme gledanja filma buljish po uglovima znaci da je film ionako dosadan, pa nadji drugu zabavu. Kad sam ga prvi put upalio na mom kompu mislio sam da ce mi spziti oci koliko je slika bila svetla, ali posle minut-dva u meniju to se sve sredi. Meni je marko_84 preporucio da ga proverim sa Nokia programcicem za testiranje monitora i receno - ucinjeno i sve je bilo OK. Samo sto to ne moze u NS u metrou, pitao ja momka u korisnickom servisu, tamo gde se overavaju garancije. Kaze "moze, moze, kupis ga , platis i tu dok on overi garanciju ti probas sa laptopom ako ga imas (ko da se podrazumeva da monitor kupujes sa lapom pod miskom)".
-I sta ako ima bed piksela?
-Pa nish' , to garancija ne pokriva!:p
Zato vidi da kupish gde mozes da ga probas pre placanja.Sve u svemu , ja sam zadovoljan a ti skupi jos malo informacija pa se odluci.
 
Da li podrzava "predefinisana stanja" za boje,kontrast, itd...?
 
Da li podrzava "predefinisana stanja" za boje,kontrast, itd...?

Ima USER(Custom), TEXT, GRAPHIC, STANDARD i MOVIE ako si na to mislio.
Na onom USER ti manualno podesis sebi jedan profil kako ti odgovara.
 
-I sta ako ima bed piksela?
-Pa nish' , to garancija ne pokriva!:p

Onda bi mu ga nabio na glavu seljačku.
Što me nerviraju ove domaće firme, zar baš svaka mora da se ponaša kao da su kupci neuka stoka koju samo treba izmusti za keš...

Nego, ja sam pokušao da nađem X223W i P223W i slaba vajda, nema, pa ako neko slučajno zna da ipak može da se nađe obavezno nek mi pošalje PM, thx.

Inače, koju grafiču imaš, ja se samo plašim kakva će slika biti na integrisanoj graf.
 
Onda bi mu ga nabio na glavu seljačku.
Što me nerviraju ove domaće firme, zar baš svaka mora da se ponaša kao da su kupci neuka stoka koju samo treba izmusti za keš...

Nego, ja sam pokušao da nađem X223W i P223W i slaba vajda, nema, pa ako neko slučajno zna da ipak može da se nađe obavezno nek mi pošalje PM, thx.

Inače, koju grafiču imaš, ja se samo plašim kakva će slika biti na integrisanoj graf.

X223 Acer može da se nadje u Beogradu.

Odličan, odličan, odličan monitor!!!!

Ima i X203 takodje, 20" Wide.
 
Ja sam se navrzao da kupim jedan ali ni pod tackom raznom ne kupujem bez provere prvobitne.

Ma koje su bre to fore to je isto ko da kupujes kompijuter bez HDD pa ako imas dobro si prosao a ako nema krastavac nema ni vracanja.

Nego ajde lepo recite gde ima da se kupi a da ima i da se proveri, moze li da se proverava http://www.acer-srbija.com/extra/3.html ovde ili ne ako ne moze da ni ne idem inace cu da ih zatvorim ne firmu nego oba oka ako imam mrtvaka po kupovini.
 
@aleksBGD ja nemam ni jedan rezultat pretrage na srpskom za x223w, zanimljivo deluje. Ako moze javno ili na PM gde ima kod nas i cena. Hvala.
 
Inače, koju grafiču imaš, ja se samo plašim kakva će slika biti na integrisanoj graf.

Radi OK na prastaroj geforce2 mx200, koja btw nikad nije bila poznata po dobroj slici na CRT-u.
Trebalo bi da lepo radi na bilo cemu sudeci po ovom.Ja sam tek posto sam ga kupio i vracam se u NS pomislio "A da li moja grafa uopste podrzava 1680x1050?" Sva sreca podrzava.
Usput Metro je strana firma. I na onoj adresi koja je data za acer-srbija ako dolazite da kupite ponesite kesh, nemaju one sprave za kartice.
 
Ja sam se navrzao da kupim jedan ali ni pod tackom raznom ne kupujem bez provere prvobitne.

Ma koje su bre to fore to je isto ko da kupujes kompijuter bez HDD pa ako imas dobro si prosao a ako nema krastavac nema ni vracanja.

Nego ajde lepo recite gde ima da se kupi a da ima i da se proveri, moze li da se proverava http://www.acer-srbija.com/extra/3.html ovde ili ne ako ne moze da ni ne idem inace cu da ih zatvorim ne firmu nego oba oka ako imam mrtvaka po kupovini.

Kakvi su ovo postovi sa pretnjama???

Savršeno je normalno da monitor može da ima mrtav pixel, svuda u svetu, ali SVUDA je to dozovljeno, velika Toshiba dozvoljava da njihovi 15.4" laptopovi imaju do 3 mrtva pixela i da to ne spada u reklamaciju, isto važi za Apple, HP, FSC, pa i Acer.

To što smo mi odjednom dobili injekciju "potrošačka prava" u mozak umesto u dupe gde se injekcije daju, to ti ne daje za pravo da pretiš i zatvaraš nekom oči. Na kraju krajeva, niko te ne tera da kupiš monitor taj, ako hoćeš da budeš siguran da tvoj monitor nema prtav pixel, kupi neki sa "zero dead pixel" polisom, koštaju oko 20% više od ovih drugih, pa kad si takva faca da pretiš i zatvaraš oči prodavcima zbog jednog j**nog mrtvog pixela, valjda si i faca da se ispružiš za keš i kupiš to što tražiš.

RAZMAŽENI STE, majko mila.

Kao da će u najmanju ruku OKO DA VAM ISPADNE ili DIOPTRIJA da ode na -7.5 zbog jedne tačkice koja se i ne vidi na ekranu, a kasnije, kupite svi svoje ekrane za neke smešne pare, i onda posle mesec dana od prašine i pljuvačke svakako ne vidite pola ekrana, ali BITNO JE DA NEMA MRTVIH PIXELA.

bloody hell.

ovo je zadnji mail koji pišem na temu mrtvih pixela, očigledno da su svakako bespredmetni, kad je neko razmažen, onda ...
 
alekssBGD je napisao(la):
X223 Acer može da se nadje u Beogradu.
Odličan, odličan, odličan monitor!!!!

A jel bi ti bio problem da daš nekih hint gde bi mogao da ih nađem, ja sam okrenuo neke telefone i kažu javiće pa ništa, "nema kod dobavljača". Nisam iz BG pa ako ti nije teško da to saznaš... inače bi ja smarao dilere, išao bi od jednog do drugog :)

Savršeno je normalno da monitor može da ima mrtav pixel, svuda u svetu, ali SVUDA je to dozovljeno, velika Toshiba dozvoljava da njihovi 15.4" laptopovi imaju do 3 mrtva pixela i da to ne spada u reklamaciju, isto važi za Apple, HP, FSC, pa i Acer.

Ono što je savršeno normalno je da kao kupac koji plaća punu cenu nečega, ja očekujem da dobijem potpuno ispravan uređaj koji sam i platio, zašto bi neko dobio (neispravan) monitor sa mrtvim pikselima po istoj ceni po kojoj bi nako drugi dobio monitor bez mrtvih piksela??? Ako ne mogu da postignu zero dead pixel proizvodni proces onda se nisu uopšte trebali hvatati proizvodnje matrica ili jednostavno nek one sa mrtvim pikselima prodaju po MPC-5% za svaki mrtvi subpiksel.
Zamisli da kupiš neki bolji auto, audi ili tako nešto, dovezveš ga kući i skontaš da ti ne radi elektro podizač na suvozačevim vratima a prodavac ti kaže da je to najnormalnija stvar u auto industriji.

Ne mogu da smislim čak ni najmanju nepravilnost na slici a kamoli mrtav pixel, čim bi ga ugledao (a s obzirom kako ja koristim monitor to bi bilo vrlo brzo nakon priključivanja) ne bi više o ničemu mogao da razmišljam, taj mrtvak bi mi stalno odvlačio pažnju.

/Pozdrav/
 
Gotovo posvadjase se.
 
Na zapadu je to veoma jednostavno reseno.Prodavac nudi testiran monitor :D bez mrtvaka ali kosta 20evrica vise u odnosu na standardnu cenu. Sa 1ili 2 mrtvaka :d nudi za 20 jevrejcica manje pa ko voli nek izvoli.(ja bih prvi uzeo ovaj jeftiniji i :bottle:eek:stalo bi za koje pivce za zivce) Tako proda ceo kontigent.Ja ni teoretski ne verujem da jedan prodavac kod nas ima sve samo 100% ispravne monitore,pa mora da se zadesi neki sa mrtvim i njega mora nekome da ga "uvali".I nema razloga da se taba:smackbum:prodavac.
 
....
Ono što je savršeno normalno je da kao kupac koji plaća punu cenu nečega, ja očekujem da dobijem potpuno ispravan uređaj koji sam i platio.....

Pa u tome i jeste fora, TFT sa nekoliko losih piksela se i smatra savrseno ispravnim. Od proizvodjaca zavisi koliko je to nekoliko.
 
A ako monitor ima 15 mrtvih piksela i proizvodjac "propise" da je monitor ispravan? Nemoguce da se proizvodjaci pitaju sta je ispravan proizvod...mora da postoji neki propis???
 
A ako monitor ima 15 mrtvih piksela i proizvodjac "propise" da je monitor ispravan? Nemoguce da se proizvodjaci pitaju sta je ispravan proizvod...mora da postoji neki propis???

Au brate al' zakeramo. Pa raspitaj se pre kupovine , imas net, proceni sta ti je vazno , kakav je koji proizvodjac, sta se prica o kojem, upotrebi vijuge. Pa i kod kola u okviru istog modela neki trosi 8 a neki 8,2 litre. Oces li vratiti na reklamaciju , pa pobogu to je 2,5 posto vise?

Ili plati vise za "Zero Bad Pixell" . Ima ASUS takvih modela, verovatno i ostali.
 
Moje pitanje nema veze sa tvojim odgovorom al' nema veze. Uopste ne zakeram nego lepo pitam postoje li neki propisi i odakle proizvodjacima pravo da odredjuju koji je monitor ispravan a ti mi pricas o auto industriji. Dajem 300 - 400 e za monitor i hocu da bude bez mrtvaka i stuck kad ga upalim. Nikakav problem nije da se plati koji evro vise za ZBP ali ja ih ne vidim u domacoj ponudi.
 
Mislim da bi svi ViewSonic modeli trebali da imaju ZBP.
 
@psaras

Nisam mislio nista lose sa onim o zakeranju.Izvini ako je tako zvucalo. Vidi ovako , kod tih stvari, bed piksela i ostalog ne postoji generalno pravilo. Kojekakvi standardi tipa TCO 99, 03, XX Tuv norme i ostale kerefeke su uglavnom vezane za stetne pojave (zracenje, otrovi i ekoloski materijali). Nekad je mozda i bilo povezano sa kvalitetom samih proizvoda ali mislim da vise nije tako. Zato procesljaj net i kad nadjes koji ti se monitor svidi trazi ga kod nas i u startu racunaj da je kod nas uveliko prisutna samo donja klasa i pomalo od srednje klase. Pokupi telefone onih firmi koje si procenio kao OK i pocni da ih smaras. Opet ne mislim nista lose sa "smaranjem". Tako ces videti kakvi su prema potencijalnim kupcima. Ako nisu preko telefona bar uljudni, nisu ni uzivo bolji. Veruj mi, komercijalista sam i pola dana sam na telefonu. I obavezno naglasi da dolazis iz drugog grada (makar i ne bila istina) i da se ne desi da slucajno potezes na put, pa da kad dodjes ono "nema na lageru". Pitaj odma' i za garantne uslove , kurs evra, sve cega se setis a da je vezano za to sto kupujes. Ako treba i zapisi pitanja, da ne zaboravis. Zablene se covek kad tu ljuljnu pod nos 22 incha sa prelepom slikom na desktopu, sarenom i velikom sa puno detalja koji skriju lose strane monitora. Proceni i kako izgleda lokal firme. MOze to biti i stan u prizemlju preuredjen za posao, ali bezi ko djavo od krsta od firmi koje su na sestom spratu u dnevnoj sobi pored kuhinje gde teta kuva podvarak dok "direktor" tebi uvaljuje komponente sa fenomenalnim garantnim uslovima.
Naravno podrazumeva se garantni list na srpskom, overen pecatom firme i fiskalni racun. I tu pazi, vazeci je taj srpski garantni list. U originalnoj knjizici ACER-a pishe doslovno 4 piksela na milion sa tim da bar jedan los mora biti u centralnom pravougaoniku koji dobijes kad monitor podelis zamisljenim linijama na 9 delova (3x3). Izgleda glupo al' tako pise. U garanciji na srpskom pise "Losi pikseli ne podlezu garanciji" . B-E-N-Z-I-N , kako cudno pise voda.:mad:
Ali video sam to pre kupovine , razmislio i prihvatio. Vreme ce pokazati da li sam bio u pravu ili ne. Svesno sam rizikovao i niko mi nije kriv ako se ispalim, niti cu zvati inspekciju zato sto su ljudi bili OK, cekali me posle radnog vremena jer sam se zagubio na Cuburi, Neimaru, gde vec.
To bi bilo to kad kupujes u registrovanoj firmi. Preko oglasa sa foruma je vec druga prica i tu ti najvise moze pomoci http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=67876&highlight=ispala

Nisam ovoliko pisao od srednje skole je8ote! Aj uzdravlje!
 
@sonus70 s obzirom da nisam iz BG stalno pazarim "telefonski" komponente i znam te fore, a posto prodajem tehnicku robu (male kucne aparate, televizore, belu tehniku...) znam sve u vezi garantnog lista, nije to problem. Nije stvar ni u inspekciji, nisam je ja ni spominjao, nismo se razumeli :) samo hocu da nabodem primerak bez mrtvaka, nista vise. U svakom slucaju hvala na odgovoru, i nema potrebe da se izvinjavas nisam se uvredio (mozda je tako zvucalo). Pozdrav :wave:
 
samo hocu da nabodem primerak bez mrtvaka, nista vise.

a to ćeš jedino uspeti ako smaraš prodavce i lepo odeš kod onog koji pristane da ti uključi monitor pre kupovine, tako sam ja uradio, otišo lepo uključio monitor, pogledao, ljudi su bili maximalno fini, iskeširao i to je to, monitor još uvek (kuc kuc) odlično služi.
Mada mi ovaj Acer neda mira, ima ga i u mom "ataru" :) moraću da skoknem da ga vidim uživo, komentari koje nalazim na netu su pozitivni, niko se još nije žalio na neku podvalu ili nešto slično.
 
Izgleda da ću ipak da promenim odluku :)
zagledao sam malo onaj monitor na poslu i skontao da je povezan preko neke "kutije" koja je spojena na komp a tv i monitor na nju, pa sam spojio direkt monitor na komp i slika je bila daleko bolja, ipak 16 i nešto hiljada nije mnogo za ovakav monitor a svi kažu da se nisu pokajali što su ga uzeli, idem sutra da ga vidim uživo (ako stignem.)
P.S. Jel neko uspeo da pronaće X223W ili P223W acerove modele u BG, ako jeste molim info na PM.
Hvala,
 
Poslednja izmena:
Izgleda da ću ipak da promenim odluku :)
zagledao sam malo onaj monitor na poslu i skontao da je povezan preko neke "kutije" koja je spojena na komp a tv i monitor na nju, pa sam spojio direkt monitor na komp i slika je bila daleko bolja, ipak 16 i nešto hiljada nije mnogo za ovakav monitor a svi kažu da se nisu pokajali što su ga uzeli, idem sutra da ga vidim uživo (ako stignem.)
P.S. Jel neko uspeo da pronaće X223W ili P223W acerove modele u BG, ako jeste molim info na PM.
Hvala,


X223 i X203 imaš na nekoliko mesta, ajde abecedno:

BC Group
PC Practic
Stevaco
WinWin (ex Flamingo)
 
E, hvala za info, evo baš sad ću da skoknem na njihove web stranice (ako ih imaju) da vidim ima li nešto tu a sutra ću da ih smaram telefonom.

Pozdrav
 
Vrh Dno