Šta je novo?

Laptop Laptop za programiranje Cena 250~260 €

Koji laptop kupiti?

dadkristy94

Cenjen
Učlanjen(a)
26.10.2012
Poruke
45
Poena
160
Pozdrav svima!
Znam da vec postoji gomila slicnih tema ali i ponuda na trzistu se brzo menja. Kao sto i naslov kaze trazim polovan laptop cene do 250-260 e. Znam da budzet nije bas neki, ali ne bih bas da dam velike pare za nesto polovno sto potencijalno moze sutra da crkne. Onda bi logican izbor bio novi laptop ali obzirom na kvalitet robe koja kod nas stize a pre svega obzirom na servisiranje u garantnom roku ta opcija otpada.
Procesor treba da podnese javu, spring, testiranje, C#, .Net, python (za ML) Naravno ovo je sve na nekom pocetnom/srednjem nivou. Volela bih da ekran bude 15,6 ako je moguce FHD, ne samo zbog cinjenice da polako coravim :) vec i zbog posedovanja num pada. Disk bi naravno bilo lepo da bude ssd, memorije sto vise to bolje itd itd. Grafika nista posebno.
Ljubitelj sam HP Pro i Elitebook serije, ali cini mi se da za ovaj novac necu bas moci da pronadjem nesto pristojno iz te serije.
Posto nisam poslednjih nekoliko godina pratila trziste zanima me koje su vase preporuke i saveti.
Hvala vam svima unapred :)
 
Poslednja izmena:
<<< Onda bi logican izbor bio novi laptop ali obzirom na kvalitet robe koja kod nas stize a pre svega obzirom na servisiranje u garantnom roku ta opcija otpada. >>>

Po ovome ne bi trebalo da ikada kupimo Nutelu, sipamo benzin, pijemo Coca Cola i Fanta sokove i sl. jer sve to ima drugačiji kvalitet negde napolju? Servisiranje u garantnom roku, pa to je valjda plus?
 
U tom cenovnom rangu imas HP , Dell , Lenovo... sa i5-6300u/8GB/SSD
sa FullHD ekranima ali su gotovo svi 12,5 i 14" :(

Ako ti ne treba racunar koji stalno premestas , onda razmisli o mini desktopu
sa vecim ( 21-24" ) ekranom.

Npr. HP EliteDesk 800G2 / Dell OptiPlex 3040 / Fujitsu Esprimo Q958
i5-6500/8GB/256GB SSD imas za 135€.
 
za 200e ima drugi laptop u oglasu. ekran nije Full HD, ali je blizu
 
Ne bih savetovao procesor sa 2c/4t konfiguracijom za programiranje. Bolje u startu uzeti neki stariji sa 4c/8t kao sto je @momsab linkovao, nego muciti se sa dvojezgarnim procesorom.
 
Nazad
Vrh Dno