Šta je novo?

Laptop za gejming - do 900 eur

cage

Poštovan
Učlanjen(a)
07.07.2015
Poruke
6
Poena
51
Pozdrav svima,

Bio bih vam zahvalan ako bi mi dali preporuku za kupovinu laptopa za gejming do cifre naznacene u naslovu (mozda do 50 jura preko, ako bas pravi razliku). Komp mi treba za drugara koji radi na brodu, poslao je pare i mene zaduzio da nesto nabavim. Ako imate neke preporuke molio bih vas da mi ovde prosledite :). U obzir dolaze i, popularni, "Madjari". Evo ja sam nesto trazio po KP pa recite sta mislite:

1. https://goo.gl/ELRro1
2. https://goo.gl/9XaFlN
3. https://goo.gl/FSAhmq
4. https://goo.gl/9XaFlN

Hvala unapred!
 
Ni sa jednim se neće usrećiti preterano za gaming (doduše sve zavisi šta preferira i sa kojim nivoem detalja). Br 3. je još i najjači. Nedavno je na forumu prodat Asus Rog sa 970m grafikom sa fino preostalom garancijom, za 850e čini mi se, po meni bolje tako nešto da vijaš (polovno, provereno i sa pisanom garancijom).
 
Znam da je do sad igr'o na PS3...e sad, znam da mu treba "mobilna" masina, da moze da je nosi na brod (verovatno) i sl. Znam da bi u protivnom uzeo nesto "fiksno". Igra/ao je Asasin Krid, neki Betmen, i slicno. E sad, koja je to zahtevnost, ja stvarno nemam pojma :).

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na 4K nece igrati nista svakako, jedino za filmove/serije bi znacilo.

Ovaj 20e skuplji ima solidno bolju graficku.

Koliko vidim na oba je ista garancija.
Uzeo bih skuplji, ima 256gb ssd i bolju graficku, 4K ekran mu za gaming nista ne znaci jer ne moze da sanja da sa tom grafickom prebaci 20fps na 4K. Verovatno je i 20fps mnogo.
P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
Prednost prvog je samo što je manji i lakši (4k na 15" je po meni više mana nego prednost). Drugi ima prilično jaču grafiku pa ako mu dimenzije nisu problem to bi bio moj izbor.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Za gaming je svakako bolje veci ekran. To je po meni bonus [emoji4]

P9 Lite TT
 
Moj brat radi na brodu i ovo sto je teb zaduzio da kupujes u srbiji je glupost najveca. Pazi ovako, najbolje da napravi nalog na amazonu ili nekom slicnom sajtu da ne nabrajam sad, to na brodu svi znaju, svi imaju te naloge i ako ne zna moze nekome da da pare da mu naruci. Carinu ne placa, a ni postarinu. Narucuje na adresu kompanije i napise svoje ime i ID ili kako vec ide u stigne mu na brod u prvoj luci gde budu pristali. A druga solucija koja je isto dobra je kad bude u americi da kupi u best bay ili nekoj slicnoj prodavnici ili u hong kongu jos bolje, nek pogleda plan kuda ce da mu ide brod sve. A ovo da kupuje kod nas a radi na kruzeru je cisto bacanje para. Za 1000 dolara ce uzeti mnogo bolju masinu tamo nego ovde.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
To sam i ja spominj'o. On ima ture po Karibima i svake nedelje je u Majamiju. Mozda ne bi bilo lose nesto naruciti na tu njihovu adresu. Virnuh malo na Amazon, i nije neka razlika, doduse mozda ja nisam ub'o nesto da valja.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 
To sam i ja spominj'o. On ima ture po Karibima i svake nedelje je u Majamiju. Mozda ne bi bilo lose nesto naruciti na tu njihovu adresu. Virnuh malo na Amazon, i nije neka razlika, doduse mozda ja nisam ub'o nesto da valja.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Ako te je već zamolio onda mu završi taj što si planirao i to je to. Kada te drug/rođak nešto zamoli, ne tražiš razloge i ne nabrajaš mu druga rešenja (bar ja tako razmišljam). Ovaj rog sa zadnjeg amazon linka deluje zanimljivo, ali toliko je tanak da mi to nikako ne uliva poverenje (mislim na rashladni sistem). Opšte je poznato da asus sa svakom rog serijom sve više brlja po tom pitanju. Acer bi preskočio u svakom slučaju, nisu bez razloga najeftiniji u klasi uvek.
 
Ovaj acer sam nasao za dva min, da sam kopao malo duze mozda bih nasao jos nesto. Sce u svemu bolji su oba od onih sa pocetka teme. Bolje da preporuci drugaru da potrosi pare na bolju stvar nego da mu uzme ovde, najlakse mu je da naruci sa KP.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Evo ja kratko da se ubacim... Sto su drugi spomenuli, bolje da sam sebi uzme negde preko nego da uzima u Srbiji. Em sto su stari modeli em sto su znatno skuplji.
Evo ja sam uzeo sebi pre mesec dana Asus ROG Strix GS520VM i prezadovoljan sam. Jeste da je znatno vise kostao od budzeta tvog ortaka ali sad sam miran narednih 5 godina. Svakako nek gleda preko da uzme.
 
Ljudi, da se javim. Cuo sam se sa ortakom, kaze ne moze da se petlja pa sam uzeo onaj Asus ROG G751JT koji je spomenuo SilentBob. E sad, stigao mi je bez ikakvih papira. Posle paljenja pokrenulo se podesavanje kompa, sva ona podesavanja i cuda. Windows 8.1, aktiviran itd. E sad, covek je naveo da ovaj komp ima godinu dana Asus garancije. Otis'o sam na sajt, registrov'o nalog, registrov'o proizvod. E sad, nigde nemam podatak gde pise kolika je i da li ima garancije. Mogu li to nekako da proverim? On mi je rek'o da sa serijskim brojem u svakom servisu Asusa (navodno medjunarodna garancija) mogu da ostavim tu garanciju. Ima neki service package activation - sta je to - deluje mi kao neko produzenje garancije. Da zakljucim, treba li od njega da trazim neke papire ili ima neka druga fora (itd)? Hvala unapred!
 
Ne treba nikakav papir za tu Asus medjunarodnu garanciju. Ta garancija vazi godinu dana, valjda imas 15 dana fore od datuma kupovine da registrujes i od tad vazi.
Hvala na odgovoru. Registrov'o sam, al koji datum kupovine se racuna :)? Lik ima neki tal sa Asusom i kako ja da znam da od danas krece garancija? Na sajtu nista ne pise, jedino sto im treba je ime prodavca i da li adresa ili telefon. To me jedino buni. Komp je zver, sve uredno. I da, covek je dod'o hard od 1 TB, skine se mali poklopac i doda. Da li to "ponistava" garanciju? Da je za mene ne bih se cim'o, vec sam od Madjara uzim'o "fiksni" i sve proslo ok...I da, da dodam sta pise na sajtu Asusa - "* For your own rights and benefits, please update the correct information of your product within 5 days from the date you registered." (resseler name, address, phone i datum kupovine)

P.S. Radim pa se nisam skoncentris'o. Garancija ima veze sa datumom REGISTRACIJE a ne kupovine? Je l' trip ako mislim da ako komp nije registrovan da se maltene vodi (bar sto se tice te garancije) kao "neprodat"?
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako tacno ide, davno sam to citao. Pa da racuna se kao neprodat dok se ne registruje, a kad kupis imas 15 dana da registrujes.
Valjda se racuna garancija od 31. dana kad ga registrujes.
 
E, vidis, tu je zvrcka. Ja sam, reklo bi se, njega uspesn'o registriv'o (osim sto stoji ono - "for your own rights and benefits....). Nego, prolazi mi kroz glavu, da se, recimo ovaj komp vodi kao prodat, od ranije, da li bih ja njega mog'o registrovati (verovatno ne bih)? A ako ne bih, onda je mozda postojala sansa da ga registrujem, recimo, za godinu dana :D i da ortaku ne prodje pola garancije dok se ne vrati sa broda :D. Nadjoh na forumu asusa da dodavanja hardova i RAMa uz otvaranje samo onog malog dela ne narusava garanciju. Valjda im je taj, neki, warranty sticker negde na maticnoj, ispod ostatka poklopca.
 
Vrh Dno