Šta je novo?

Laptop Laptop workstation

Koji laptop kupiti?

Fullest

Poštovan
Učlanjen(a)
11.01.2017
Poruke
40
Poena
55
Pozdrav.

Želim da kupim workstation laptop koji ima dosta jezgara, minimum 32 gb i jedan ili dva SSDa od po 2 ili 4 TB.
Izgled nebitan, grafa ne mora biti jaka uopšte, baterija nebitna jer će biti na kablu. Samo mi je bitna performansa.

Budžet do 3k

Hvala
 
Workstation podrazumeva bolju grafiku.
Ako ti ne treba jača grafika, u zavisnosti od tvojih potreba možeš i da redujukuješ budžet. Ako je u € 😊
vise kao podrazumeva pro grafike ala tipa quadro seriju i mogucnosta dockinga, ali realno u zadnjih par godina to je totalno trivijalno jer danas postoje USB C razdelnici i ako se ne rai neki specifican posao quadro grafika je sranje.
kao sto si rekao on treba da pogleda neki bez grafike sa i9 procom i to je to RAM danas uvek moze dodati a i NVMe moze da se doda/prosiri
vise je pritanje prenosivosti workstation su obicno teski ko kamen, dell precision sto sam n poslu imao pre 10g je bio zver ali realno pretezak i svaki put kad sam putovao patnja je bila nositi to :)
 
Zapravo, dodavanje i promena rama se sve češće ne podrazumeva i neophodno je proveriti pre kupovine.

Ja sam trenutno na 17" notebook plus 24" monitor. Notebook nosim sa sobom svega nekoliko puta godišnje. Prošle godine manje od 10 skidanja sa kabla.

Upravo gledam da uzmem neki 15.6, da dodam još jedan 24" monitor i eksternu tastaturu. Nekako mi najžalije ovog fancy Omen ranca u kome nosim 17icu :)
 
Workstation podrazumeva bolju grafiku.
Ako ti ne treba jača grafika, u zavisnosti od tvojih potreba možeš i da redujukuješ budžet. Ako je u € 😊
Zavisi dosta od programa za koji se workstation koristi. Meni je nepotrebno jer ne koristim adobe suite uopste. Program koji koristim ne zahteva jaku grafu, vec mnogo corova i mnogo rama i jako dobar SSD (tipa firecuda 530)
 
Nazad
Vrh Dno