Šta je novo?

Laptop pitanje za servisere

CPU
A u najgorem slucaju MB :D
 
Temperature?
 
Imao sam takav problem i na kraju se ispostavilo da su USB portovi bili problem,,,, e sad, što reče predhodnik temperature koje su itd ?? malo više infa, šta je predhodilo tome, neki događaj itd.. ???
 
CPU nije, mada mogu da ga probam sa slabijim procesorom da eliminisemo i to. Memare takodje nisu. Hladan racunar kao led, mada se ponasa kao kad se pregreva CPU; vent radi perfektno i kao iz fabrike - po potrebi. USB portove nisam iskljucivao, tj. eliminisao iz citave price.

Ono sa cim se nisam susreo do sada je da tako sve radi usporeno, ali radi - nema blokiranja, nema plavih ekrana i sl. Primera radi, BIOS flash traje brat bratu sat i po vremena, ali bude temeljno i dobro pregazen :cool:

Tesko je reci sta je prethodilo, bio je na punjacu, cimnut je sa punjacem u jednom trenutku i zadrzan da ne padne..
 
Poslednja izmena:
Hmm, nije procesor, koliko god da ga prodrmaš cpu će biti u milimetar u podnožju,... nema svrhe njega čačkati, nešto drugo je..
 
Ha! Mali pomak - grajao plocu fenom, kretanje kroz bios sada ko Bog, bez laga, ali i dalje sve sporo u Win-u ili prilikom instalacije istog. Ciknula ploca, nema sta, samo ne znam koji deo i kako ovako - radi a ne radi.. :S:

Nije do proca definitivno..
 
Poslednja izmena:
Možeš da probaš reflow duvaljkom na chipset.
 
Pega, ako vec ne mozes cpu da menjas(a za plojku tek ne smem da te pitam :D ), aj leba ti, odkaci touch pad i stavi drugog misa.
A ako nema promene uradi isto ta ali sa tastaturom.
 
Da mu nije kristal ili PLL pošandrcao?
 
Je l' radi usporeno kada punjač nije uključen?
 
Mislim da se ponašao slično u oba slučaja i kada jeste bio na punjaču i kada nije.
 
Pomislih da je punjač, pošto sam imao par slučajeva sa HP laptopovima, dok su na punjaču da se opterećenje CPU- zakucava na 100% i dolazi do takvih usporenja.
 
Da, ali eto, nema ga da se javi, i mene bi interesovalo šta je bio uzrok,,,
Mada, recimo ja sam imao problem sa telefonom ranije, stariji model, na punjaču znao da radi puno sporije nego inače....
 
Nazad
Vrh Dno