Šta je novo?

Laptop MSI GX610 - nece da baci sliku

vladalesje

Cenjen
Učlanjen(a)
09.06.2010
Poruke
76
Poena
159
Dakle, kao sto naslov kaze, MSi GX610, tacnije ovaj model ,

http://www.itsvet.com/proizvod/msi-...-15.4''-wxga-freedos/comp_comp_laptop/24/2599

nece da baci sliku, probao sam i na vga izlaz, da vidim da li mozda nesto do ekrana, medjutim nista, laptop upali normalno na dugme za paljanje, zavrti kuler, obori njegovu brzinu, iz pozadine ne cujem da se windows podigne, upali onu lampicu pored dugmeta za paljenje, koja uvek svetli dok laptop radi, i to je to, normalno se i ugasi na dugme za paljenje kad se zadrzi.

sta sam sve pokusavao, probao sa drugom meomorijom, skidao hard, skidao bios, preflesovao, prosao duvaljkom preko chipseta, graficke, medjutim opet se isto ponasa,

primetio sam da se jedan chip nenormalno greje, nosi oznku ICS 951462AGLF, gledao sam malo po netu, on je core cloker generator, ne bih bas reko da treba ovako da se greje, za 3-4 sekunde se bas zagreje, ne mozes da drzis prst na njemu, dal je on na**** pa se greje, ili je nesto drugo crklo, pa ga greje, ne znam, graficka i cpu se greju podjednako, ne nesto preterano, jurio sam po netu da nadjem neku plocu sa tim ICS 951462 chipom, ali ih nema, recimo klasicna maticna ploca Asus M2A VM koristi isti chip, ustvari to koriste sve maticke koje imaju AMD 690G chipset,

ja bi laptop poslao kod nekog majstora koji se bas bavi time, ili u neki servis, ali ne znam koliko ce da me kosta i da li se uopste isplati, sumnjam da je otisla grafika,ili chipset na ploci... grafika mu je ati HD2600 ima svojih 256mb ddr3, i te memorije sam produvao duvaljkom na ploci...
 
Cimaj multiplex-a na pm.
 
Nazad
Vrh Dno