Šta je novo?

Laptop i win Server

Maca

Slavan
Učlanjen(a)
04.02.2006
Poruke
73
Poena
310
Izvinjavam se ako vec postoji tema ali nisam uspela da nadjem nista (a i search mi nesto ne ide od ruke)...

Koliko je pametno staviti bilo koji Windows Server na laptop kao zamena za regularni Windows?
 
Zavisi koji server i zavisi na koji laptop i opet zavisi sta zahtevas od operativnog sistema.Iskreno mislim da nema potrebe za tim ali opet zavisi sta zelis da postignes.Eventualno ako kazes u koje svrhe zelis da stavis serversku verziju win-a pa da se izjasnjavamo da ili ne a drugo pitanje su same razlike izmedju client i server windows edicija,ako je to pitanje koje te intersuje..

Poz
 
Poslednja izmena:
Pa sve zavisi koliko imaš iskustva u radu sa windowsima generalno, npr Windows Server 2008 kad ga lepo podesiš puno lepše i brže radi od Viste ali takođe imaš i problema sa nekim softverom koji će odbiti da se instalira na serverski OS (npr. antivirusni programi zahtevaju serverske verzije instalacija), nešto ćeš morati rešavati zaobilaznim putem uz puno pomoći od googla :) ali će ti velika većina programa i igara raditi normalno.

ako se hoćeš rešiti Viste možeš razmisliti i o beti Windowsa 7, ali bi trebala prvo napisati za šta laptop generalno služi, za neku definitivnu preporuku...
 
Poslednja izmena:
Ne preporučujem iz ličnog iskustva.
Windows Server 2008 super radi na mojoj Toshibi, ali ima jedan veliki problem, a to je da hibernacija ne radi kako treba i otprilike u 30% slučajeva ne uspe da se probudi iz nje, a jednom mi je i pukao sistem posle toga. Laptop bez hibernacije je skoro neupotrebljiv, jer za regularno dizanje sistema treba po par minuta. Ne mogu sada da se setim tačno, ali mislim da čak hibernacija i nije ponuđena kao regularna opcija u serveru nego sam morao da čačkam po registry-u da bih je uključio.
 
Generalno mi se Vista smucila, taj windows i ja ne idemo zajedno. Instaliram dva programa i radi super, instaliram i treci i pukne ki zveckica...ne mirisemo se da tako kazem.
Zanima me kakva su vasa iskustva,moze li se to poterati da radi pristojno.

Hmm...zasta mi laptop sluzi...pa nista specijalno...malo se igram sa Photoshopom, Premierom, VS2008, Oracle 10 Express, , SQL Server 2005 Express, a htela sam nesto da isprobam Enterprise Edition, a sada ne mogu da se setim zasto :d i jos nekoliko propratnih programa cisto za zezanje, tipa hercules mainframe emulator

Igrice...slabo ja praktikujem igre u poslednje vreme jar kada se zablentavim sa istima onda bude zbogom zivote :D mada ima par koje su must (UT, RA2, D1, W3) cisto zbog stresa, ovaj ocu reci protiv stresa.

To bi bilo to cini mi se

Ima da se sprzi mucenik ki prasence na raznju.
 
Ne vidim u čemu je problem sa Vistom. Kod mene na lapu radi bez problema sa VS2008, SQL Serverom 2008, Photoshop-om CS4, Delphi-jem... a i igre rade bez ikakvih problema.
 
I kod mene Vista shljaka kao luda na lap-topu... dodushe moj lap je sasvim solidne konfiguracije :) inače u pitanju je Vista Bussines (najpraktičnija i najbolja verzija za krajnjeg korisnika).... Ultimate je lupanje po ušima :)
 
Vrh Dno