Šta je novo?

Laptop do 65000rsd

Iwan

Slavan
Učlanjen(a)
09.07.2005
Poruke
128
Poena
320
Ide zima, vreme je da se stari HP baci nakon dugog i pre svega mucnog koriscenja (kad se sve sabere i oduzme, vise vremena je proveo na servisu nego kod mene :( ).

Zanima me pre svega (i iskljucivo) Intel i-serija (pre svega i5, ne bih bas i3) i neka solidna grafa (vidjao sam cak i nVidia grafe sa Cuda u ovom cenovnom rangu).
Ostalo je manje-vise nebitno, ali bi svakako trebalo da ima web kameru, bluetooth, hdmi...itd...

Da zaboravih najbitnije, 15" ekran :)

PS: Samo HP ne preporucujte, koliko god sad bili dobri, jednostavno that's not an option :)

Hvala
 
Poslednja izmena:
pogledaj Lenovo y560
ima i UserReview na forumu, pa overi i to...
 
Lep si uslov postavio, da je i5 al` do 65k :)...kao da tu ima neki ogroman izbor. Imas akciju Acer u WinWin za 64k, i5 procesor, dokupis 3 god garancije za 4k i miran si. Sem toga za tu cenu tesko da ima
 
Pa i nije bas tako,evo nasao sam u gigatronu 8 komada koji ulaze u ovaj cenovni rang, a imaju i5...posto ne moze da se linkuje, zamolio bih nekog da pogleda tu ponudu i da proceni koji je od tih "best buy".
Hvala
 
Takodje Gigatron:

ACER Aspire 5742-5463G32Mnkk

Ima fine komponente:

Intel Core i5

Mobilni Intel® Graphics Media Accelerator 5700MHD sa 256MB dodeljene sistemske memorije, maksimalna memorija do 1279MB deljene sa instaliranih 4GB sistemske memorije

opis memorije 3GB (2GB + 1GB) DDR3 1066 MHz SDRAM, 2 x SODIMM socket maksimalno 8GB SDRAM

hard disk 320GB


Pravo da ti kazem uskoro i ja planiram neki lap, i doduse ne znam da li cu imati vise od 600e ali ako se usteka nesto razmisljam o ovom modelu...
Ne znam, cini mi se kao cool lap ;)
 
Evo, budzet sam povecao na 70-75k :)

Ovaj poslednji model mi se nikako ne dopada, pre svega zbog intelove grafike (koja je integrisana u okviru i5 cpu-a, ako sam dobro obavesten), onaj prethodni je vec ozbiljniji...Ali sada trazim nesto vise :)
Predlozi za novi cenovni rang...:-devil-:
 
Pa po komponentama onaj Acer je bomba za ovaj Lenovo za iste pare. Prvo procesor covek je trazio i5, drugo i najbitnije grafika Acer ima nVidia GF GT 420M, 1GB DDR3 sopstvene memorije a Lenovo Mobilni Intel® Graphics Media Accelerator 4500MHD i trece najmanje vazno je duplo manji hard ali i to je minus za Lenovo i zaboravio da napomenem 3 gb rama naspram 4. Neka uzme Acera doplati garanciju 3 god i da uziva. Poz
 
Acer je odličan što se komponenti tiče, a Lenovo što se izrade tiče ( inače ovaj Edge je najlošiji u ThinkPad porodici (mada ga ja tamo i ne svrstavam :) ), ali i dalje dobar) -pa sad šta više volite ;)
 
Poslednja izmena:
'Ajde da prokomentarisem i taj HP :smackbum:

Pocnimo od procesora, u odnosu na Acer (koji sam naveo kao konacan izbor) ima slabiji i5 430M na 2.3Ghz, naspram Acera koji ima i5 460m na 2.5Ghz;

Ram je doduse brzi na HP-u ali ga ima i manje :)

Grafika, za grafiku nemam reci, ne moze da se uporedi sa nVidia 420M (directX 11), svaki komentar je suvisan :p

HDD 320gb naspram 640gb kod Acera...

Zakljucak, daleko bolji izbor (uz garanciju od 3god) predstavlja Acer...po mom rasudjivanju..

Pozdrav
 
'Ajde da prokomentarisem i taj HP :smackbum:

Pocnimo od procesora, u odnosu na Acer (koji sam naveo kao konacan izbor) ima slabiji i5 430M na 2.3Ghz, naspram Acera koji ima i5 460m na 2.5Ghz;

Ram je doduse brzi na HP-u ali ga ima i manje :)

Grafika, za grafiku nemam reci, ne moze da se uporedi sa nVidia 420M (directX 11), svaki komentar je suvisan :p

HDD 320gb naspram 640gb kod Acera...

Zakljucak, daleko bolji izbor (uz garanciju od 3god) predstavlja Acer...po mom rasudjivanju..

Pozdrav

Jel mozes da izneses neke utiske o svom novom laptopu?

Kako ti se cini grafika, da li igras igre i kako ih tera?

Vidim da na http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html
nvidia mobile 420 se losije kotira od ati 5650 koje ima na nekim modelima koje sam ja gledao (doduse, i malo su skuplji)

Da li si doplatio garanciju za Acer i koliko to kosta?
 
Nazad
Vrh Dno