Šta je novo?

Laptop do 1000-1500€?

Dekara

Čuven
Učlanjen(a)
05.03.2003
Poruke
1,333
Poena
649
"Slabo" stojim sa laptopovima, pa je svaki savet dobrodosao, procitao sam malo slicne teme ali nisam nasao odgovor.
Dakle, za koji brand/model se odluciti a da zadovoljava sledece karakteristike:
64-bit procesor,
512mb ram,
80GB HDD,
DVD-RW,
Wide ekran,
FireWire,
eventualno bluetooth,
baterija?

Grafika nije toliko bitna, akcenat je bacen na multimediu.


:wave:
 
Poslednja izmena:
nije vazna toliko grafika. vazno je da ima kvalitetan i veliki tft, kvalitetne i glasnije zvucnike, tv out naravno i ako moze s-video, mozda i daljinac kao kod pojedinih toshiba modela... mozda i tv tuner? ;)
 
Poslednja izmena:
Ako imas "neki evric vise", mogao bi da razmotris i Toshiba Qosmio G20. To ti je vrh sto se tice multimedije. Ima integrisanu TV kartu, Harman Kardon zvucnike, 17" TFT (da se smrznes kako je dobar), RAID 2x80GB HDD, 6600 Go, itd. Sigurno najlepsi lap na trzistu, u potpunosti crn. Imas ga izlozenog u novom Mercatoru- ComTrade stand. Napolju je 2000 evrica, sto znaci da ovde nije ispod 3500.
Takodje dobar 17" je i LG W70, a znatno je jeftiniji.
 
Kuci imam Toshibu M30 na poslu HP nx9110: toshiba=lepa, hp=ruzan :)
Ne znam poshto je ovde Toshiba M60 ali mislim da je odlicno izbalansirana i ima NAJBITNIJU stvar: full tastaturu sa numerickim delom!!! Koliko god da je jak/dobar lap mozes da se slikas kad pochnes da jurish tastere (koji su obicno na sasvim drugom kraju u poredjenju sa standardnim-desktop tastaturma).
M30 se sada prodaje za ~850evra kod nas. M60 je na zapadu oko 1300$ (zavisi od konfiguracije) a kod nas...?
M30 moze da se OC nekih 20%, izuzetno je kvalitetno napravljenja, lepa, tanka, funkcionalna, dobro opremljena.... sve u svemu svaka preporuka. Verujem da i za M60 seriju vazi isto.
 
E sad nemam pojma koliko kosta ali videh lap sa raidom (toshiba) meni jedino sto se nikada nije svidjalo kod lap-ova je sto je HDD uzasno spor kad se poredi sa desktopom, ali sad vidim da ima resenja.
 
Hvala svima na preporukama, komp. nije bio za mene, nadjeno je "kompromisno" resenje, uzet je hp nx9105, malo stariji ali u kompletu sa wireless tastaturom i misem a bogami i docking station-om i sve to za ~1200€, bila je to "ljubav na prvi pogled".

Sto se tice FSC modela, procitao sam thread-ove o laptop-ovima pre posta i ako se dobro secam Broz ih je napljuvao:d, zbog lose/neadekvatne zavrsne obrade, a sada sam se uverio da je u pravu. Prosto je neverovatno da je zavrsna obrada ista(losa!), prakticno na svih 6-7 modela koje sam uspeo da vidim, a ciji je cenovni rang 900-1600€. Ne znam kako se makina ponasa kada se malo izexploatise:D odnosno u praksi, ali na prvi pogled deluje losije od konkurencije. Ovo je, naravno, samo moje subjektivno misljenje.
:wave:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno