Šta je novo?

Laptop Laptop 500-600€ Ryzen 5500U vs i5-1135G7

Koji laptop kupiti?

Recoba20

Čuven
Učlanjen(a)
13.12.2004
Poruke
1,170
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-11500 & ARCTIC Freezer 34 eSports DUO Red
Matična ploča
Asus TUF GAMING H570-PRO WIFI
RAM
Kingston HyperX Fury Black 4x8GB
GPU
Sapphire Pulse RX 6700 XT
Storage
Kingston KC3000 1TB; 2×Seagate ST4000DM004 4TB
Zvuk
Topping E30, Eris PreSonus E3.5
PSU
EVGA SuperNOVA 650 G6
Kućište
PHANTEKS Eclipse P600S
Monitor
Dell U2312HM
Miš & tastatura
Microsoft Wireless Comfort Desktop 5050
Laptop
Huawei D15
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A52s
Pristup internetu
  1. Wireless provajder
Laptop (Elitebook 8540w) koji koristim izgleda rešio da baci kašiku pa mi treba hitno (danas-sutra-prekosutra) da uzmem neki laptop. Ništa posebno mi nije potrebno. Office, neko 3D modeliranje za 3D štampu, multimedija i to je to. Nikakvi heavy load programi. Našao sam neke Huawei Matebook laptopove za tu cifru. 15", 512GB, IPS FullHD ekran, 8/16 GB. Koji je bolji procesor? Ryzen 5500U ili i5-1135G7? Intel ima hardversku podršku za AV1 kodek. Gledao sam i ostale laptopove. Ima neki Lenovo IdeaPad 3 i IdeaPad 3i sa sličnom konfiguracijom, ali TN ekran. 😕
Uzimam u Nemačkoj u Saturnu ili Mediamarktu.
 
Izvinjavam se isteklo vreme za edit, cesto otvorim vise tabova pa citam sta je napisano dok ignorisem naslov. Ovo sto sam preporucio je 100€ preko budzeta, ali mozda vredi zbog tog OLED ekrana.
 
Tako sam i ja pročitao. 5500U je zapravo Zen2. Ovaj i5-1135G7 je ipak noviji procesor i Intelov čipset ima podršku za AV1 i WiFi6. Za single/multithread performanse je jasno, ali kakve su im grafike mi je nepoznanica. Ne planiram nikakvo igranje, ali opet bih voleo procesor sa boljom grafikom ako je neka značajna razlika.
Lep je ovaj Asus, ali cifra je malo prevelika. Mislim, i ovu cifru što sam zadao je više što sam skapirao da za manje para više nema pristojnog laptop-a. Najradije bih uzeo nešto za 400€, ali izbor nije neki. I ovo što uzimam je više da imam sa čime da radim i konačno da imam laptop koji ću koristiti kad odem negde poslom. Imam desktop kući, desktop na poslu, pa mi laptop inače nije potreban, ali evo zadesila se situacija da moram da ga imam.
 
Na kraju uzeh Intel verziju Huawei D15. Sve super, brzina rada, ekran, dimenzije, jedino bzvz sto je kamera u tastaturi i sto je RAM zalemljen.
 
Nazad
Vrh Dno