Šta je novo?

Laptop 15 incha, full HD display - koji?

vizionar

Čuven
Učlanjen(a)
22.05.2002
Poruke
442
Poena
619
Trebam laptop 15 incha, full hd rezolucija, 4 Gb RAM ili vise, integrisana graficka karta (ili neka slabija dedicated), HDD 500 Gb ili vise, procesor i3 ili i5, pozeljno bez Win.

Gledao sam Lenovo Z51-70, ali pisu da je slab display (uglovi vidljivosti, svetlina, boje).

Ima li neki koji je slican ovim karakteristikama, a da ima solidan display (prvenstveno boje i svetlina, uglovi visljivoati nisu od primarnog znacaja)?

Ako znate za nesto tako, napisite.

Hvala unapred.
 
Prema mom iskustvu, razlike između ekrana na tim jeftinijim laptopovima nisu velike. Voleo bih da vidim laptop sa TN panelom u tom cenovnom rangu koji značajno odskače od tog Lenova...
 
Ja imam z51-70, i što se mene tiče - uglovi su odlični, boje još bolje.

S druge strane, nakon mesec dana korišćenja Full HD na 15", shvatam nešto: za 15" je mnogo bolja HD Ready rezolucija! Jednostavno, neke stvari deluju previše sitno, a kad se sve poveća na npr. 125%, onda neke ikonice deluju blurovano (pre svega, one u trayu i toolbarovima raznih programa, npr. Firefoxa), a neki programi jednostavno i dalje ostanu suviše sitni.

S moje tačke gledišta, FHD na 15" je nepotrebno, bar uz Win7.


Što se tiče ostatka laptopa, moram da kažem da je odličan, sve radi kao podmazano (WiDi ponekad malo secne, ali WiFi radi besprekorno).
 
Uroše, ništa ne fali ekranu možda u odnosu na druge modele u cenovnom rangu. Inače je taj ekran daleko od dobrog...


S druge strane, nakon mesec dana korišćenja Full HD na 15", shvatam nešto: za 15" je mnogo bolja HD Ready rezolucija! Jednostavno, neke stvari deluju previše sitno, a kad se sve poveća na npr. 125%, onda neke ikonice deluju blurovano (pre svega, one u trayu i toolbarovima raznih programa, npr. Firefoxa), a neki programi jednostavno i dalje ostanu suviše sitni.

Ne znam kakvo je stanje sa skaliranjem u Win 7, ali u Win 8 i Win 10 nema nikakvih problema sa FHD na 15.6", čak i na manjim dijagonalama.

Ja se prilično smorim kada sednem za 768p laptop. Očigledna je razlika u oštrini u odnosu na FHD, čak i dok se gleda YT klip, kamoli... Da ne ulazimo u poređenja sa MBP Retinom, Lenovo Yoga, Zenbukom i sličnim laptopovima koji imaju ekrane još većih rezolucija...

Nikada više ne bih kupio laptop koji nije bar FHD, čak i ako je 12.5". Jedino što mi pada na pamet, gde bih preporučio 768p pre nego veću rezoluciju, je za potrebe igranja igara na laptopu. Tada manja rezolucija zaista pomaže, pošto je za male pare teško napraviti mobilnu aždaju za igranje. I naravno, ako se nema para za bolje, ali to je već druga tema...
 
u Win 8 i Win 10 nema nikakvih problema sa FHD na 15.6", čak i na manjim dijagonalama.
Džaba to, ako mnogi programi nisu urađeni kako treba. Plus ne bih da koristim te gadne flat Windowse :) Razmišljam se o Linux Mintu...

Što se tiče veće oštrine FHD 15" u odnosu na HD 15"... Pa, verovatno da je to istina, ali meni to nije baš previše primetno, niti važno, tako da mi je sada malo žao što ipak nisam uzeo Lenovo U41-70 (HD 14"), jer mi njegova rezolucija i dijagonala deluju bolje.
 
Nazad
Vrh Dno