Šta je novo?

Lap-top za sestru

Hm sad citam ovo i svi vi sigurno znate bolje od mene, ali ja sam skoro kupila jednu polovnu toshibu satelite L 500-1ek http://www.tehnomanija.rs/katalog/toshiba-laptop-satellite-l500-1ek.html evo ovaj....kvalitet izrade je savrsen , nigde nista ne pucka, sav je jak, tastatura extra....monitor se ne drzi na one dve mali sarke vec ima celom duzinom sarku, ako me razumete...toliko je sve cvrsto i dobro da sam ja odusevljena, pre neki dan gledam kod prijateljice HP neki compaq...covece ono krcka na sve strane, a noktom mogu da razdvojim plastiku od monitora...touch pad desni klik krcka sav je plastican....ja sam dosta gledala po radnjama racunara, jer nama devojkama je nekako izgled bas bitan je l, meni narocito ta zavrsna obrada...i mogu reci da su po mom ukusu bile jedino toshibe...jos kad bi radili neke boje metalik, tipa boja zlata ili tako nesto uh...:)...

Starije toshibe su bile boljeg kvaliteta. Moj prijatelj koji je imao tosibu slicnu tvojoj i dalje prica kako je ista imala bolju tastaturu i kuciste od nove toshibe... I takodje mu je vise odgovarao obican ekran, naspram ovih LED zezancija :)
I danas mozes da kupis kvalitetan laptop, ali se uvek kvalitet izrade vise placao ;)
 
Sestra uzela Asus A52F-Ex958, ona prezadovoljna, e sad sam ja na redu da pazzarim nesto :)
Ja sam razmisljao da uzmem isto taj lap top, sta vi mislite?
 
Hehehe, ovde je opasno davati savete jer se uvek nadje neko da se uvredi pa krene tema u pravcu pljuvanja i ko je bolji a ko je lošiji!

U nekoliko postova su neki malo pametniji i staloženiji korisnici savetovali da se prilikom kupovine uzme u obzir više faktora, gde je jako bitan i onaj subjektivni utisak :)

Moj savet, idi pogledaj jednom sve te računare (ali bez para, nemoj da te zeznu prodavci na prvu loptu, stručni su da uvaljuju stare lagere). Zapamti šta ti se svidelo a šta ne kod onih koje si pogledao.

Kasnije, od kuće na tenane pogledaj malo ovaj forum, i šta ljudi kažu o after-sales podršci (servis, kvalitet, hladjenje, garancija) pa donesi odluku u skladu sa budžetom.
 
Ja imam toshibu l500-126, i prezadovoljna sam...izgled mi sasvim odgovara __crno_sivo..windows7 radi najnormalnije...e sad,igrala sam i sims3 instaliran sa svim dodacima (nije bas moglo sve na high)....ne znam kako je sa "muskim" igricama...igrice na fb rade odlicno...sve moje preporuke za ovaj model...
Hello...
 
Kupih ja sestri lap top, aj sad meni da nadjem nesto, pa ako moze neki prelog, bitno mi je da baterija moe da izdzi oko 3-4h i da je 15.6"... Ne bi prelazio 35.000 din osim ako se bas ne isplati, vazno jeisto da ima dobar wi-fi domet... Ja jedino sto sam nasao je ovaj Dell, sta vi mislite?
 
Dokle će se na forumima prenositi neke urbane legende nevalja Acer (inače najveći svetski prpozvođač laptopova) a valja Toshiba i obrnuto. Svak iproizvođač ima segmentetisanu ponudu i ne može neko ko kupi najjeftini model da očekuje adobije kvalitet kao d aje kupio nekoliko puta skuplji. A odlučivati se za kupovinu lapotpa prema brendu je samo nepoznavanje materije
 
Pa ako ti je bitno da sto duze drzi baterija, mogao si da pogledas i neki brazos ima ih za 32000. To za domet zaista nemam pojma, mada mi se cini da je sve ista bagra;)...
 
Za domet ti zavisi od razdaljine acess pointa i tvog adaptera u laptopu,ili udaljenost od rutera. U svakom slucaju u iole opremljenom hotspotovima gradu mocices da imas prosecno 3,4 crte signala, sti msto bi na periferiji imao mozda oko 2.
 
Dokle će se na forumima prenositi neke urbane legende nevalja Acer (inače najveći svetski prpozvođač laptopova) a valja Toshiba i obrnuto. Svak iproizvođač ima segmentetisanu ponudu i ne može neko ko kupi najjeftini model da očekuje adobije kvalitet kao d aje kupio nekoliko puta skuplji. A odlučivati se za kupovinu lapotpa prema brendu je samo nepoznavanje materije

Pa ti bi Kritika po logici stvari trebalo da budeš neutralan, barem si obično bio. Ako je tako, onda ti za početak ne bi trebalo da prenosiš neistine, jer Acer nikad u svojoj istoriji nije bio najveći proizvodjač laptopova. U ovom trenutku, oni su 4.svetski proizvodjač laptopova, i trenutno imaju toliko mnogo problema, godišnji pad prodaje koji dostiže dvocifrene vrednosti, odlazak predsednika kompanije u Samsung, kazna koja im je izrečena u Španiji od 150Miliona eura zbog lažiranja finansijskih i materijalnih izveštaja ... itd, itd.

Sve se to vrlo lako može proveriti.

BTW, da ne bude da mrzim Acer, ja sam uvek bio njihov strog supporter, da ne pričam da posedujem ili sam posedovao gomilu njihovih uredjaja ... Moj post je samo reakcija na netačne komentare.
 
Poslednja izmena:
Da taj MSI bas izgleda kao najbolje resenje u odnosu na ove ostale brazos laptopove...
 
Ja imam loshe iskustvo sa MSI-jem, imao sam jedan pre 3 meseca,bio je star mozda 3-4 meseca i HDD je poceo da bruji, ali opet deshava se, mozda sam ja ubo neki losh primerak ili tako nesh, al ovaj nije losh, samo me zanima da li je ovo slab CPU i koliko je bolji od mog Intel Celeron 1.73GHz...? Hvala
 
Jel taj Celeron 430M? Ako jeste onda on nema sta da trazi pored brazos-a E-350, ako si na njega mislio. a ima jos laptopova sa brazos-om, tako da ne moras ako neces MSI...:)
 
Pozdrav drustvo, treba mi jos jedan lap top, znaci ovako, cena lap topa bi trebalo da iznosi do 40.000 dinara moze malo preko toga, ali malo :D
Lap top ce koristiti zenska osoba, veoma je vazno da bude kvalitetan, nece se koristiti za neke extea igrice, mozda neka klasika za zenske osobe, muzika i net?
Pa ako moze neki predlog?
 
Pozdrav drustvo, treba mi jos jedan lap top, znaci ovako, cena lap topa bi trebalo da iznosi do 40.000 dinara moze malo preko toga, ali malo :D
Lap top ce koristiti zenska osoba, veoma je vazno da bude kvalitetan, nece se koristiti za neke extea igrice, mozda neka klasika za zenske osobe, muzika i net?
Pa ako moze neki predlog?

Koja te dijagonala ekrana zanima? Moze stvarno svasta da se uzme za te pare, mada ako ce ga koristiti samo za muziku i za net, tj. ni za sta zahtevnije, onda i ne mora da daje 40.000,00 dinara.
 
Ima onih sarenih Asus-a za 37-38k, A53-nesto je naziv, sasvim solidna konfiguracija, a u crvenoj, pink, zlatnoj boji

Evo, nadjoh, sa popustom izadje 35,5k: red pink gold
 
Poslednja izmena:
Pa do 40.000 din ide da bi mogao sto duze da se koristi a da ne baguje na netu i tako to :)
Ovaj Asus izgleda bas fino, samo nikako ne mogu da uhvatim ove procesore kakvi su koji, jel ovaj Intel Pentium novija neka generacija?
Evo ja sam nasao ovaj, jeftiniji je a cini mi se da ima bolju graficku, a i internet VIP se dobije?

I ae da pitam kako vam se cini ovaj malisa za ovaj novac?
 
Poslednja izmena:
Preostalo samo da odluci da li ce ASUS K52JT-SX461 ili ASUS A53E-SX261, ja mislim da ovaj K52 ima ima malo bolji procesor i graficku?:

I zanima me ako neko moze da poredja ove graficke kartice od najbolje ka najlosijoj:
1. ATI Mobility RADEON HD6370
2. NVIDIA GeForce Go GT520M
3. NVIDIA GeForce Go GT310M
 
Poslednja izmena:
Pa znas kako druze, ja bi ipak sa dva jezgra, jer njoj nikada nece biti potrebna 4 jezgra za net i muziku, filmove, e a kada ima 4 jezgra, znaci vise se greje, manje baterija traje, msm nepotrebno je, ali je ovaj lap top super za te pare, hvala ti puno na predlogu :)
Oticicemo sutra da vidimo uzivo ova dva lap topa al verovatno ce izbor pasti na A52 zbog izgleda i ako je malo losiji, sta mislite oce moci da pusta sve na Intel HD Graphics 2000 grafickoj, mislim filmove i to da bude u full-u?
 
Te nove Intel grafike su sasvim fine što se toga tiče, ali do sada su za njih drajveri bili diskutabilni :)
Za poređenje grafičkih kartica (a i procesora): sajt.
 
I zanima me ako neko moze da poredja ove graficke kartice od najbolje ka najlosijoj:
1. ATI Mobility RADEON HD6370
2. NVIDIA GeForce Go GT520M
3. NVIDIA GeForce Go GT310M

Ako ne treba za neke ozbiljne igrice, jedina razlika ce biti driveri :) (citaj: nema primetne razlike u perf. vec samo u imenu GPU-a)
 
Axa ok, hvala nisam znao to za drajvere, sad cu malo proceshljati sajt.

Pa ne verujem da ce se igrati nesto ozbiljnije, max ce biti GTA VI i to ponekad, ne ono stalno, a igirice koje ce se uglavnom igrati su PES 12 i Fifa 12 :)
 
Nazad
Vrh Dno