Šta je novo?

lap top do 500e

TeCHNiCS_

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2006
Poruke
441
Poena
320
elem... treba mi lap top... da poseduje 17inca ekran i wireless sa sto boljim procesorom i grafickom u tom cenovnom rangu. bice koriscen za autocad, office i neke igre...

plz help
 
Poslednja izmena:
ok, a sa koliko kesha bih mogao da prodjem? stvarno se ne razumem ni malo u lap topove...


ne treba mi ni bt ni kamera ni ostale gluposti, samo da je 17inca i da ima wlan... ae do 600e...
 
Poslednja izmena:
minimum oko 650-700e ali to je odokativno..zveki neki od nashih mp-ova i vidi..ali koliko znam 17 incha ekran gotovo da sam siguran da nema za 500e..plus shto ocjesh dobar procesor i da radish u cad-u ..vecjina mainstream laptopova u sebe stavlja djubre od x3100 integrisane kartice a ona ne znam koliko bi ti pomgla shto se cad-a tiche - za igrice ne bi veruj mi. a da..pa ni za cad ne bi jer nema apsolutno nikakve 3d mogucjnosti.


da se ne lazhemo tebi treba ili Toshiba Satellite P300-135 ili Acer Aspire 7520G-402G16Mi ili HP
6820s KU329ES

...probaj da proguglash neki od ovih ali najmanja cena je hp-u 47.000 dindzi, a to je red velichina 605 evra..

pa ti vidi..ostali su naravno skuplji...
 
sto se tog modela tiche gledaj odmah da li postoji upgrade ram-a da stavish josh 1gb to nije sada toliko skupo i vidi neke testove te grafike koliko imash shanse sa njom.

ma kul vecjinu vremena sam na poslu kada posetim bench tako da uglavnom imam vremena da zabacim pogled kada su ove stvari u pitanju. i da necju da diskreditujem user-a ali dobio sam pm. kako favorizujem odredjene brendove - da naravno kada imam razloga za tako neshto. i uostalom ja sam samo neko ko ima vremena i neshto iskustva i nije mi teshko da zabacim odredjeni model kao preporuku jer sam se i ja jako puno vodio svim tim preporukama iako nisam toliko aktivan bio...

srecjno
 
sto se tice graficke pa ovaj ATI Mobility RADEON X1350 je bolji od intel 3100 bar duplo... naravno ima lap top sa 8600 grafickom ali neam ja parice za to...

jos jedno pitanje... jel ovaj radeon integrisan i da li je moguce kupiti vremenom neku jacu graficku?
 
sto se tice graficke pa ovaj ATI Mobility RADEON X1350 je bolji od intel 3100 bar duplo... naravno ima lap top sa 8600 grafickom ali neam ja parice za to...

jos jedno pitanje... jel ovaj radeon integrisan i da li je moguce kupiti vremenom neku jacu graficku?

Ovaj radeon nije integrisan vec ima posebno 128MB memorije samo za sebe! Ali to ne znaci da ces moci da ga zamenis kasnije jer je ipak lap u pitanju!

Ukupno sasvim pristojan lap posebno ako se uzme u obzir cena od sub 570e!

Znaci 17'' Wide display, Intel 965 + C2D, neitegrisana grafika X1350, 1GB RAMa + jos jedan slobodan slot!

Lose: slabi zvucnici i usb prikljuci sa leve strane!

Veliki izbor HP modela medju kojima i ovaj imate na:
http://www.racunari.net/komponente/index.php?po=1&k=28&pro=040
 
Poslednja izmena:
e batice a kazi mi samo kakve veze ima sto su prikljuchci sa leve strane??? mislim sto je to zamerka?

a zvucnici... pa ono... stavicu slushke :))
 
e batice a kazi mi samo kakve veze ima sto su prikljuchci sa leve strane??? mislim sto je to zamerka?

a zvucnici... pa ono... stavicu slushke :))

Ako si desnjak a hoces da koristis misa, njegov kabel ce ti smetati ispred tebe sem ako nije bas mnogo dug pa da mozes da ga zavrnes iza panela i da ti jos ostane duzine za manipulaciju! Ako si levak onda je ovako idealno!

Uostalnom uglavnom USB prikljuci se postavljaju sa desna (ili bar iza) jer se usb u danasnje vreme najvise koristi a velika vecina korisnika su desnjaci!
 
Sta kazes na ovo:

MSI MEGABOOK ER710X-207EU
Procesor : AMD Athlon64 X2 1.8 TK-55
Chipset : ATI RS690T
Ekran : 17" WXGA Glare Type 1440 x 900
Grafička kartica : ATI Radeon Xpress 1270 sa HyperMemory
Memorija : 2GB DDR2 667
HDD : 160GB SATA
CD/DVD : DVD-RW
Modem : 56K
LAN : 10/100/1000
Wireless : IrDA, Bluetooth, 802.11g
Konektori : VGA, HDMI, 3xUSB, 1394, Audio, Card reader 4-1
Operativni sistem : FreeDOS
Masa : 3.3kg
Baterija : 6-cell Li-lon
Napomena : Izdvojena numerička tastatura, integrisana kamera 1.3Mpix
Garancija : 24 meseca
Slotovi : PCMCIA / Express card

Ako te interesuje nesto vise, javi se na PM :wave:
 
MSI 207 je bila najeftininija 17'' dok se nije pojavio ovaj HP o kome pricamo! Trenutno je oko 30e razlike ako uzmemo da je 20e 1MB dodatnog rama mozemo reci da im je cena tu!

Prednost MSI je na prvom mestu 2 god garancije! Zatim ima integrisanu kamericu i vise prikljucaka!

HP Ima Intel chipset + proc, neintegrisanu grafiku, mat displej ako neko ne voli ove sjajne!
 
e drugari isao sam da gledam ovog hp-a ali prevelik je... ipak cu uzeti neku 15icu ali bi mi dobro dosao savet... karakteristike iste kao i za 17 sto sam naveo. aj plz help



edit: ma moze i amd neki x2 moze i graficka radeon 2400... ne znam ni sam vise... samo da nije celeron i sempron...
 
Poslednja izmena:
Jesi li resio problem?
Evo uputstva iskopiranih sa drugih foruma

Windows se ne može da bootuje, greška NTLDR is missing
Rešenje
Ukoliko vam se pojavljuje ova greška možete se svrstati u četiri grupe:
1) Srećnici: Samo u BIOSU promenite na First Boot Hard Disk
2) Ljudi koji nekad nemaju sreće:
Ubacite WinXP instalacioni disk, podesite da First Boot uređaj bude CD-ROM, kada bude bilo potrebno pritisnite bilo koje dugme. Kada se podigne Windows Setup pritisnite R da uđete u Recovery Console. Izaberite instalaciju na koju želite da se ulogujete i kucajte
Code:
copy D:\i386\NTLDR C:\NTLDR
Podrazumevamo da je D: oznaka vašeg CD-ROMa, a C: particija na kojoj je instaliran Windows
Izvadite disk, kucajte exit, ako bude potrebno resetujte mašinu i držite palčeve.
3) Ljudi koji često nemaju sreće:
Ukoliko gornji koraci neće da rade ponovo instalirajte Windows od nule.
4) Ljudi koji uopšte nemaju sreće:
Ako se ovo ponovilo više puta, moguće da je vaš hard disk na izdisaju. Napravite backup i pokrenite Check Disk.
Pogledaj i ovo uputstvo
http://www.computerhope.com/issues/ch000465.htm#b
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno