Šta je novo?

Lap top compaq 6820s

to3a

Slavan
Učlanjen(a)
21.01.2005
Poruke
1,864
Poena
350
Mislm da je 6820 provericu
Evo sta me drnda
Kad startujem winxp kako pipnem ekran gubi se slika. Tj prekida. I na jace tupkanje po tastaturi. Jnostavno postane osetljiv na drmanje. Povezem externi monitor i u dual modu kad ga tresnem oba identicno gube sliku. Kad prebacim samo na externi monitor sve lepo radi. Ugasim externi, obrisem drajver i slika ode u 4x3 i nema problema. Vratim drajver, vrati se problem.
Dignem Sa Hirensa win xp, sve radi lepo i ne drnda, udjem u bios gde je slika wide, drndam tupkam i sve je ok.
Sta bi moglo da bude. Meni mirise na inverter da polako odumire al nisam siguran.
 
Sačekaj još malo i neće slike biti uopšte.

Da je inverter zašto bi se gubila slika na eksternom monitoru?
 
Zato sto kad je graficki cip u pitanju on drnda pa stavio ga ja na externi monitor il projektor sve jedno. Ovde na externom radi kao zmaj. Dakle nije chip. Kad ekran poludi on uvek drnda na pomeranje a ne samo dok je instaliran drajver i masina u windowsu. U ostalim situacijama bios, bootailan os, ekran radi dobro. Dakle drlja pri vecoj rezoluciji. Invertor pakuje slikui salje na ekran. Njegovim prekidanjem mozda pravi smetnju pa drnda i externi monitor kad su u dual modu. Kvar je cudan sam po sebi. Uvek kad krene da crkvava uvek radi lose na pomeranje a ne samo kad je u sistemu, sa drajverom. Ne kapiram. Ekran da gubi kontakt drndao bi sve vreme.
 
u samom čipu su enkoderi za sve izlaze. Ako je popio hladan lem na vodovima ka internom monitoru znači da će raditi eksterni kako treba.
 
Deluje logicno al sa druge strane kad je u dual modu i interni i externi monitor seckaju. Ako su vodovi ka internom u poluprekidu ( sto se desava samo pri fizickom pomeranju ) bar bi externi trebalo da radi stabilno kao i kad je u single externom modu.
 
Imao sam isti problem na novom 6720s pre par godina,malo mrdnes ekran on ga na trenutak ugasi pa ponovo upali, a kursor misa vrati na centar ekrana. U biosu ili u safe modu nema tog problema. Problem je resen reklamacijom iz drugog puta, prvi put su fleshovali bios i menjali drajvere ali se problem manifestovao ubrzo po preuzimanju iz servisa, u drugoj reklamaciji lap-top je zamenjen i na novom modelu nije bilo tog problema.
 
Imao sam isti problem na novom 6720s pre par godina,malo mrdnes ekran on ga na trenutak ugasi pa ponovo upali, a kursor misa vrati na centar ekrana. U biosu ili u safe modu nema tog problema. Problem je resen reklamacijom iz drugog puta, prvi put su fleshovali bios i menjali drajvere ali se problem manifestovao ubrzo po preuzimanju iz servisa, u drugoj reklamaciji lap-top je zamenjen i na novom modelu nije bilo tog problema. Koliko se secam mislim da su rekli da je problem bio u ekranskom prekidacu, onom koji gasi ekran ili aktivira stand-by kada se ekran sklopi.
 
Poslednja izmena:
Vuche, Hvala ti na iscrpnom komentaru.
Ako je samo taj preklopnik problem onda cu da pevam.
U najgorem slucaju cu ga prevezati i nema problema :)
 
Inace, inverter dobija signal od ploci i pali neonke, odnosno pozadinsko osvetljenje a ne sliku. Proveri kad se tako ugasi da li u pozadini ima slike ali skroz tamne, jedva primetne. Ako nema uopste onda nima veze sa invertorom.
 
Nazad
Vrh Dno