Šta je novo?

LAN Party 21.-24. Februara

Misko78

Čuven
Učlanjen(a)
03.05.2004
Poruke
1,766
Poena
675
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5 12600K + Corsair 115i Elite Capellix
Matična ploča
MSI PRO Z690-P DDR4
RAM
Kingston Fury Renegade RGB 3200 4x16GB
GPU
Gigabyte Aorus Master 3080
Storage
Kingston KC3000 + WDC-WD120EFBX
Zvuk
Onboard
PSU
Corsair HX750
Kućište
Cooler Master Mastercase MC500
Monitor
IIyama G-Master GB2770QSU
Miš & tastatura
Razer Basilisk Ultimate + Corsair K70 RGB MK2 LP
Laptop
Asus TUF FX505DU-BQ016
Mobilni telefon
Iphone 15
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Evo ovako, moji drugari i ja već godinama organizujemo LAN Party od 6-10 igrača, 4-5 puta godišnje. Obicno je to u Pozarevcu u kuci SilentDEX_a ili kod mene u Jarmenovcima kod Topole u vikendici. LANParty traje 2-4 dana besomučnog igranja, pijenja piva i jedenja džank hrane. LAN Party je ovog puta u Požarevcu, od 21.-24. Februara (pon-čet). Za sada nas ima svega 6 pa ima još 4 mesta. Javite se ne vreme da rezervišete vaše mesto.

Uslovi su sledeci:

  • Neka se prijavljuje samo onaj koji može da ostane celo vreme.
  • Da se ima komp koji može da tera najnovije igre, znaci minimum minimuma neki HD3850, već je bilo slučajeva da nam banu drugari drugara sa 7300GT i nit' možemo mi da igramo nit' mogu oni.
  • Obavezno poneti svoj LAN kabl, svoj produžni kabl za struju, slušalice a ne zvučnike, podlogu za miša.
  • Od sada se uvodi kotizacija od 2.500,00 RSD kojom će biti upotrebljena za kupovinu pića, hrane i svega ostalog za ta četiri dana. Ovde nema zarade sve što se ne potroši deli se na ravne časti i vraća nazad.
  • Pošto se kuća zimi ne koristi mora konstanto da se loži i to se radi na smenu, da ne bude posle mrzi me i sl. gluposti.
  • Posteljina je obavezna, ostalo sve ima.
  • Za prevoz ćemo se dogovoriti kad se napravi konačna lista. U svakom slučaju ako imamo manjak kola onda će se prevesti stvari i kompovi a ljudi mogu i busom.
  • Polazi se u ponedeljak oko 16h a povratak je oko podne u četvrtak.
  • Poslednjeg dana se neće igrati već kada se naspavamo ustajemo, kompletno se sređuje kuća i polazi nazad.

Za sada idu:

Slavko, Igor, Stereo i ja polazimo dan ranije tj. u nedelju poslepodne pa ko želi može sa nama ali definitvno LANParty počinje u ponedeljak.

Lista igara koje igramo je poveća ali nije striktno definisana za sve predloge smo uvek otvoreni i radi da probamo nešto drugo.

  • CS:S
  • CS 1.6
  • COD 4,5 ili 6 (ako se dogovorimo da svi kupe i BO)
  • GRID
  • ROME TW i Rome TW:BI
  • Demigod
  • Warhammer 40K (DoW, WA, DC i SS)
  • L4D 1 i 2
  • Gears of War
  • Split Second
 
Prijavljujem se, ali mogu da dodjem tek u ponedeljak vece. Jel' to tako moze?
 
Dobra ideja nema sta...Samo igre su vam malo... ne znam kako da se izrazim, ali gde je tu Red Alet 2, Generals, Age of Mythology, Colin, Neka simulacija fudbalice pa da se pika 2vs2 itd...malo maste ljudi :)

Mozda bi ja i uletao u kombinu, ali od toga svega jedino bi igrao kanter,COD,L4D
 
Poslednja izmena:
Spisak igara nikada nije bio fiksan uvek se dogovorimo unapred mada ima i promena na samom LAN_u, ne znam ovo naše druženje traje već bogami 8 godina i nikome nije dosadilo, svašta je tu bilo od igara ali kao što rekoh spisak nije definitivan a zavisi od dogovora većine.

@shaptach

naravno kada se kompletira spisak onda ćemo se dogovoriti za dalje. Da li imaš auto ili bi se privalio nekome od nas?
 
Sto se tice igara na zalost nemozemo bas sve da igramo odjednom. U poslednje vreme sve nove igre su zakljucane za LAN tako da moramo da se snalazimo sa onim sto imamo vec instalirano na kompu (trenutno svi bunarimo nesto da vidimo kako da Battlefield BC2 osposobimo za lan play kao i NFS Shift i druge novije igre - tako da ako neko zna ili moze da pomogne po tom pitanju slobodno pisite.)

Naravno uvek postoji mogucnost da na samom lanu instaliramo neke druge igre i da njih pikamo ali to je nekako uvek dugotrajan proces tako da se mi uvek trudimo da vecinu igara imamo pre instaliranu kad dodjemo na lan da bi mogli odmah da krenemo sa igranjem (sve sugestije oko naslova koje bih mogli da igramo su otvorene i razmotricemo ih svi zajedno onda kad se finalizuje grupa za Pozarevac naravno).
 
vecina igrica radi bez reg baze,tako da moze samo da se prekopira sa hdd na hdd,
onim igrama koje traze reg. na instaliranoj masini iscupajte taj reg i samo pokrenite na ostalim kompovima, takodje ce raditi prekopirana igra
to dosta ubrzava stvar, kopiranje je mnogo brze nego instalacija
 
vecina igrica radi bez reg baze,tako da moze samo da se prekopira sa hdd na hdd,
onim igrama koje traze reg. na instaliranoj masini iscupajte taj reg i samo pokrenite na ostalim kompovima, takodje ce raditi prekopirana igra
to dosta ubrzava stvar, kopiranje je mnogo brze nego instalacija

Radimo mi to odavno nego je postalo malo mukotrpno kako su se igre ugojile, igra od npr. 10GB pa sve sitni fajlovi, pa još kroz mrežu na 10 kompova, ume to da potraje, najbrže je da se zapakuje bez kompresije pa onda da se kopira.
 
@smith_bre

nisam se ja mozda dobro odrazio :) trebalo bi nam eventualno ideja kao da izdejstvujemo da nam Battlefield BC2 radi u lanu, jeli to uopste moguce i kako. Na to sam mislio kad sam trazio pomoc vezano za igre...

Inace sad teku razgovori i glavolomije da li da pikamo Krizu ili Far Kraj u lanu i kako li to izgleda i moze li uopste da se to pika sa 8 - 10 igraca umrezenih...
 
@smith_bre

nisam se ja mozda dobro odrazio :) trebalo bi nam eventualno ideja kao da izdejstvujemo da nam Battlefield BC2 radi u lanu, jeli to uopste moguce i kako. Na to sam mislio kad sam trazio pomoc vezano za igre...

Inace sad teku razgovori i glavolomije da li da pikamo Krizu ili Far Kraj u lanu i kako li to izgleda i moze li uopste da se to pika sa 8 - 10 igraca umrezenih...

Eh bre Neco naravno da može, pitaj mene ;), što se tiče BC2 mislim da postoji način ali da ne širim tu priču ovde ;)
 
Uf jedva cekam da odemo, nema nikoga da ti cantra, smeta i pridikuje kako po ceo dan ne radis nista drugo osim igranja igrica i blejanja sa drugarima...

Uf moram da vidim da spremim i neki prenk za drustvo.

A za novajlije kojih vidim ima u "velikom broju" mora da padne inicijacija :d

Mnogo bre gledam filmove....
 
Dosta ljudi bi i htelo da ide ali iskustvo mi govori da ih je blam iz ovog ili onog razloga. Hoću da napomenem da igrački skill uopšte nije toliko bitan, išli su sa nama i totalni dunsteri pa su posle kukali kako ima se ne ide kući. Tako da i vi noobovi ste dobro došli!!! :d;) važno je samo da umete da zezate ali i da umete da budete zezani naravno u drugarskim granicama.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno