Šta je novo?

Kvar napajanja

Simke982

Zapažen
Učlanjen(a)
12.02.2024
Poruke
4
Poena
2
Pozdrav svima. Duže vreme pratim forum prvi put pišem. Kupio sam računar kofiguracije Asus a320, Ryzen 5 5500, 16GB ram, m2 500GB, Zotac 1650 i Zeus napajanje sa kućištem 700W. Kada sam ga doneo kući delovalo mi je da je kabl od napajanja nekako pretanak. Malo je falilo da stavim kabl od mog starog napajanja od 400W jer je mnogo bar na oko kvalitetniji. Skinuo sam par igrica i programe sa AMD I Zotac sajta pomoću kojih sam pratio temperature koje nisu prelazile 70 stepeni. Manje od 48 sati od kupovine tokom običnog internet surfinga nešto je puklo i računar se ugasio. Posle pregleda video sam da je kabl odmah posle utikača rascvetan. Stavio sam drugi kabl sa kojim je poceo da se vrti CPU kuler ali nema slike. Odneo sam računar u radnju i poslali su ga u servis. Želim drugi računar ali ne znam da li ću ga i dobiti. Da li je moguće da je samo napajanje otišlo ili su veće šanse da je otišlo dalje? Da li sam trebao da stavim bolji kabl a ne ovaj njihov?
 

Prilozi

  • 20240211_135236.jpg
    20240211_135236.jpg
    98.6 KB · Pregleda: 55
  • 20240211_145022.jpg
    20240211_145022.jpg
    143.3 KB · Pregleda: 55
Zameniće sve što je crklo.
Samo napajanje je krš,i stavice ti isto .
U garanciji je pa samim tim barem si miran za toliko.
 
Hvala na odgovoru. Tako nešto i očekujem mada imam pravo na zamenu ili na povraćaj novca. Ružan mi je osećaj kada je kao novo a već popravljano. Baš sam razočaran.
 
Da,do 6 meseci samo zamena za novo ili povrat novca,popravka samo uz tvoju saglasnost
 
Probaću da se izborim. Koštao me računar 59 hiljada. Za 70 sam mogao sam da sklopim dva puta kvalitetniji.
 
Ako može, doplati za neko malo krštenije napajanje. Zeus je baš, baš, baš......loše napajanje, čak je i Zito bilo bolje. Toj kofiguraciji ne treba više od 500W ali pravih. Isplatiće ti se sigurno, sada je crkla jedna stvar ako ne opet isto onda najverovatnije nešto drugo i da uništi još neki deo. Gubiš vreme i živce a verovatno i podatke kada ubije neki disk.
Napajanja su često potcenjena. Sa ponekim drugim lošijim komponentama ceo PC može još nekako da radi ali bez napajanja baš ništa.
 
mislim da je trebalo u startu da staviš stariji kabl

za sve dole citirano postoji tema

Želim drugi računar ali ne znam da li ću ga i dobiti.

Tako nešto i očekujem mada imam pravo na zamenu ili na povraćaj novca.

Da,do 6 meseci samo zamena za novo ili povrat novca,popravka samo uz tvoju saglasnost
 
Ako može, doplati za neko malo krštenije napajanje. Zeus je baš, baš, baš......loše napajanje, čak je i Zito bilo bolje. Toj kofiguraciji ne treba više od 500W ali pravih. Isplatiće ti se sigurno, sada je crkla jedna stvar ako ne opet isto onda najverovatnije nešto drugo i da uništi još neki deo. Gubiš vreme i živce a verovatno i podatke kada ubije neki disk.
Napajanja su često potcenjena. Sa ponekim drugim lošijim komponentama ceo PC može još nekako da radi ali bez napajanja baš ništa.
Sad kad pogledam unazad ni samom mi nije jasno zašto to nisam uradio odmah. Znao sam da je krš a opet ništa nisam preduzeo.
mislim da je trebalo u startu da staviš stariji kabl

za sve dole citirano postoji tema
Izvinjavam se nemam nekog iskustva sa forumima. Slažem se da se post premesti u drugu temu. Za kabl si u pravu i opet kao i gore ne znam šta mi bi. Dve noći ne spavam kako treba.
 
Izgleda kao da je bio kratak spoj u kablu, pa je verovatno pukao osigurač u napajanju...
 
Izgleda kao da je bio kratak spoj u kablu, pa je verovatno pukao osigurač u napajanju...
Ako se dogodi kratak spoj u kablu koji ide od uticnice do napajanja onda bi trebao osigurac u kucnoj instalaciji da izbije, dok osigurac u samom napajanju ima funkciju prekida struje usled unutrasnjeg kratkog spoja, prekomernog opterecenja i sl...
 
Da, u pravu si. Nešto sam zabagovao (zeznuto kad se radi noću)...
PS
Podseti me na događaj kad je kod komšije pukla cev od vode na česmi napolju, a on nas i par pomagača ubeđivao da treba zatvoriti ventil u kući, iako mu je česma na 5m od vodomera😆
 
Nazad
Vrh Dno